ForumCaa strona

Nawigacja

Aktualnie online

Goci online: 7

Uytkownikw online: 0

cznie uytkownikw: 25,375
Najnowszy uytkownik: martyna23

Logowanie

Nazwa uytkownika

Haso

Zarejestruj si

Odzyskaj haso

Shoutbox

Musisz zalogowa si, aby mc doda wiadomo.

JazOOn
17.05.2023 21:20:44
Wasze zdrowie!

hoopak
06.05.2023 14:23:43
Pierwsze konto w 2005 roku, wiêc mi równie¿ wychodzi pe³noletno¶æ Grin

JazOOn
16.04.2023 22:02:01
krasnal i websrv u mnie ca³y czas na kompie :-) no i nie¶miertelny paj±czek

Szapko
16.04.2023 02:42:07
Kusi mnie troche wróciæ do korzeni i stworzyæ jak±¶ stronê na PF Smile

JazOOn
28.03.2023 20:46:59
uuu, Szapko to najwy¿ej piwo mo¿esz :-)

Pobierz now± wersjê
Pobierz podrêcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Zobacz temat

Polski Oficjalny Support PHP-Fusion » PHP-Fusion v5.00-v6.01 Support » Modyfikacje skryptów
 Drukuj temat
PHP Free Chat w PHP-Fusion
Lukiqq
UPDATE!

Uaktualniony pierwszy post, w za³±czniku znajdziecie w pe³ni dzia³aj±c± wersjê czata. W tej wersji doda³em parê emotek z GG, oraz obrazek ukazuj±cy siê gdy na chata próbuje wej¶æ kto¶ niezarejestrowany.

Dla wszystkich, którzy maj± problem z czatem - stworzcie katalog o nazwie tmp w g³ównym na serwerze i nadajcie mu chmody 777.

Paczka zawiera dwie wersje nawigacji(standardowa i NNP by Wooya), przerobione, by pokazywa³y userów bêd±cych teraz na chacie.

1. Pobieramy za³±cznik.

2. Rozpakowujemy go, wchodzimy w katalog supportchat.

3. Katalog chat oraz plik chat.php wrzucamy do katalogu g³ównego na serwerze, plik chatb.png do katalogu images w naszym themie.

4.Edytujemy plik chat.php, gdzie wpisujemy swoje dane, doda³em komentarze wiêc nie jest to trudne.

5. Tworzymy katalog private w chat/data/

6. Nadajemy chmody 777 katalogom w chat/data/private.

7. W³±czamy chata Smile

Temat bêdê uaktualnia³ w miarê postêpu prac.

V.2
- Nie zapisywanie wiadomo¶ci po opuszczeniu czata
- Automatyczne wylogowywanie z czata po jego opuszczeniu

Dzia³aj±c± wersjê opisywanego chata mo¿ecie zobaczyæ na mojej stronie, adres w sygnaturze. Pozdrawiam i ¿yczê powodzenia!
Lukiqq doda/a nastpujc plik:
supportchat.rar [496.39kB / 1843 Pobrane]

Edytowane przez Pieka dnia 26.01.2011 21:36:22
strzelec.png
itvortal.avx.pl - A taka sobie moja strona :]
Pomoc na GG wy³±cznie dla nieco wtajemniczonych, podstawowe HowTo znajduje siê na forum.

itvortal.avx.pl
yaroo2k
A jest mo¿liwosc zeby obok linka by³o podane ile osob jest online? czyli np, Czat [22]
Edytowane przez Pieka dnia 14.04.2008 09:56:00

Lukiqq
Na wszystko jest sposób Smile Póki co tego nie zrobi³em, bo musia³bym przerabiaæ "New Navigation Panel".

Edit:

£atwiej to zrobiæ np. w panelu, za chwilê przygl±dne siê temu bli¿ej.
Edytowane przez Lukiqq dnia 01.06.2007 17:10:26
strzelec.png
Pomoc na GG wy³±cznie dla nieco wtajemniczonych, podstawowe HowTo znajduje siê na forum.

itvortal.avx.pl
zezol
@Lukiqq, widzê, ¿e by³e¶ pierwszy Pfft Co¶ mi siê zdaje, ¿e poczekam, na po³±czenie chata z logowaniem/fusionem. Nie ma co, chat wygl±da bardzo ³adnie i schludnie, wiêc dlaczegó¿ by go nie zainstalowaæ Wink

Lukiqq
Zrobi³em panel, który pokazuje u¿ytkowników na czacie :) Wersja beta za chwilê! :)

EDIT:

Oto pierwsza wersja panelu:

Tutaj równie¿ pamiêtajmy o scie¿ce zaznaczonej na czerwono:

Pobierz kod rdowy  Rozwi Kod rdowy

EDIT:

slawekneo rozwi±za³ problem pobierania nicka z sesji Fusiona :)

W chat.php dodajemy linijki:

Teraz jesli ktos jest superadminem w Fusionie, bedzie nim takze na chacie, dodatkowo goscie beda dostawali random nicka z przedrostkiem "Gosc".
Edytowane przez Lukiqq dnia 03.06.2007 21:14:29
strzelec.png

itvortal.avx.pl
slawekneo
Podaje ponizej kod na wyswietlenie (w panelu nawigacji) ilosci userow na czacie + lista.
Oto co trzeba zrobic (wymagane) musisz dodac do nawigacji link o nazwie chat.
Po dodanu linka wchodzimy w plik navigation_panel.php i zamieniamy calosc na ten kod:

Zapisujemy i wychodzimy.
Teraz wchodzimy w plik chat.php i poprawiamy jeden parametr ($params["serverid"])

Zapisujemy, wychodzimy i to tyle :D
Dodam jeszcze ze gdy klikniemy na liczbe w nawiasie to pokaze sie lista userow przebywajacych na chacie xD
Edytowane przez Pieka dnia 14.04.2008 09:58:51

Lukiqq
Zmodyfikowana wersja New Navigation Panel 3.1 by Wooya w za³±czniku. To samo co post wyzej, tylko, ¿e gotowiec dla nowej nawigacji Smile U mnie dzia³a, w razie problemów pomy¶limy. Link do chata musi sie nazywac chat, bez zadnego bbcode(formatowania/kolorow).
Lukiqq doda/a nastpujc plik:
nnpanelchatmod.rar [1.95kB / 1375 Pobrane]

strzelec.png

itvortal.avx.pl
kafar
Przykro mi, zrobi³em dok³adnie tak jak jest opisane i nic - nie wy¶wietla ilo¶ci osób na czacie.

www.erudyci.org
Nie traktuj ¿ycia zbyt powa¿nie i tak nie wyjdziesz z niego ¿ywy.

www.talencik.info
Lukiqq
Wnioskuj±c z Twojej strony, robisz przeróbkê standardowej nawigacji podan± przez slawekneo. Napisz co dok³adnie Ci nie dzia³a i wklej tu Twoj chat.php i panel nawigacji.
strzelec.png

itvortal.avx.pl
kafar
Nie, u¿ywam nawigacji Wooya (dzi¶ instalowa³em, specjalnie dla chata). Nie wy¶wietla mi przy linku "CHAT" ilo¶ci osób znajduj±cych siê aktualnie na czacie.

oto mój plik chat.php:

www.talencik.info
slawekneo
zmien w tamtym pliku z

na
a i pamietaj zeby link w nawigacji nazywal sie "chat" bez zadnych duzych zankow itp.... :D
Pozdro!!

Lukiqq
I linka daj do chat.php a nie http://xyz.zzz.xx... Wink
strzelec.png

itvortal.avx.pl
kafar
Wci±¿ to samo, próbowa³em ju¿ wszelkie sposoby i dalej nie mam pojêcia o co kaman, mo¿e co¶ jest nie tak z new_navigation_panel.php?

Jakby co utworzy³em konto testowe w razie gdyby by³o potrzebne:

nick: test
has³o: testtest

new_navigation_panel.php:

www.talencik.info
chrzanekk
a da sie zrobiæ by nie czy¶ci³ wiadomo¶ci na czacie tylko je np. przetrzymywal z tydzieñ? cos ala shoutbox?

kafar
To on czy¶ci? U mnie historia pozostaje...

Teraz jeszcze prócz nie wy¶wietlania ilo¶ci osób na czacie, wyskakuje mi taki komunikacik po wej¶ciu na czat:

Chyba jednak odpuszczê sobie t± modyfikacje póki nie zostan± usuniêta bugi, a przeniosê siê z powrotem na PolChat.

www.talencik.info
Lukiqq
Hmm, dziwne, u mnie praktycznie wszystko dzia³a, jest jedna rzecz, która mnie irytuje, ale ona nie zalicza sie do bugów. Co do przetrzymywania wiadomo¶ci...jak ju¿ mówi³em, ka¿demu nie dogodzisz, je¶li decydujecie siê na t± modyfikacjê, zainteresujcie siê chocia¿ trochê jej ¼ród³em, czyli PHP Free Chat. W Pliku chat.php s± parametry, np ten: $params["max_msg"] = 0; okre¶la ile ostatnich wiadomo¶ci ma byæ widocznych po wej¶ciu na chata.
strzelec.png

itvortal.avx.pl
dhorodys
taki blad mi sie sypie jak wlaczam chata.

B³êdy w code! - Milka
Edytowane przez Milka dnia 21.08.2007 13:50:20

http://wloclavia.pl/
Pieka
Testowalem na darmowym hostingu: http://pieka.ugu....
Wszystko dziala Smile
Jestem jaki jestem Smile

www.php-fusion.pl
DORBITB
u mnie jest taki sam blad co jest u @dhorodys

chrzanekk
Lukiqq napisa³/a:
Hmm, dziwne, u mnie praktycznie wszystko dzia³a, jest jedna rzecz, która mnie irytuje, ale ona nie zalicza sie do bugów. Co do przetrzymywania wiadomo¶ci...jak ju¿ mówi³em, ka¿demu nie dogodzisz, je¶li decydujecie siê na t± modyfikacjê, zainteresujcie siê chocia¿ trochê jej ¼ród³em, czyli PHP Free Chat. W Pliku chat.php s± parametry, np ten: $params["max_msg"] = 0; okre¶la ile ostatnich wiadomo¶ci ma byæ widocznych po wej¶ciu na chata.

to akurat wiem... tyle ze dalej nie wyswietlaja sie wiadomosci... a ustawilem na 200 :/ co jest nie tak??

tak samo podmienilem plik "nawigation_panel.php" i dalej nie pokazuje ile osob jest na czacie...
Edytowane przez chrzanekk dnia 06.06.2007 08:40:44

Przejd do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl