ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 9

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,386
Najnowszy użytkownik: Hisfatt

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Zbigniew@
28.04.2024 21:33:51
Nareszcie udało się .V9 Document checking completed. No errors or warnings to show.

JazOOn
27.04.2024 21:35:25
Jazda. Udało się. Firma rusza.

Zbigniew@
01.04.2024 12:28:45
Wszystkiego najlepszego z okazji świąt.

JazOOn
28.02.2024 19:25:31
ja zostałem przy fusionie ale nazywa się 360. Projektowanie i druk 3d...

MajsterBieda
25.02.2024 00:12:42
Ponad 20 lat .... tosz to sioook panie.... Grin

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

 Drukuj temat
Gigantyczny transfer z dnia na dzień
ravender
Jestem właścicielem wkretak.pl. Wczesniej strona była postawiona na WordPress. Od 10.IV działa na PHP-Fusion. Transfery wg logów wynosiły średnio 30-50Mb...

Aż tu nagle od 17.IV dzień w dzień transfery wzrosły do 700-1000Mb dziennie!!! Ja wiem że mi troche odwiedzin przybyło, ale bez przesady. Wg statystyk najwiekszy ruch pochodzi z news.php (główna) i articles.php. Ale nie uwierzę ze nagle wszyscy userzy jak jeden mąż wzieli sie za przegladanie wszystkich artów i klikaniu we wszystkie fotki (średnio 100kb jedna).

Czy ktos sie orientuje, jakie mogą być przyczyny tak ogromnych transferów? Po zapisaniu lokalnie, strona główna to jakeis 200kb. Czy można włączyć jakies cache'owanie tych grafik wszystkich (layout).. czy ktos ma jakieś sposoby na zmniejszenie transferów?


PW od moderatora:
  1. Zmiana nazwy tematu - Pieka 25.04 - 14:54

Edytowane przez ravender dnia 26.04.2008 15:38:04
 
Wścibski Gość
Dodany dnia 02.05.2024 13:51:58
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
MeTeo
Nie masz co prawa stopki na stronie, jednakże ja nie segreguję userów na lepszych i gorszych, jednakże na przyszłość wstaw ją - akurat w twoim przypadku to nie jest żaden problem Wink

Nie patrz na wielkość plików php tylko na wagę strony (Większość przeglądarek posiada opcję "Pokaż właściwości strony"Wink. U mnie strona główna waży ok. 7 kb tak więc problem zapewne nie leży tutaj.

Załóż, lub jak masz to sprawdź, statystyki! Zobacz gdzie Ci "userzy" latają choć zużycie transferu na taką skalę jest za duży!

Choć wydaje mi się to mało prawdopodobne, mógł się wkraść złośliwy kod, a właściwie bot, który odświeża stronę cały czas... Żeby to zauważyć polecam prześledzić statystyki! One prawdę Co powiedzą Grin
 
ravender
Sprawa ze stopą została wyjaśniona i co trzeba, poprawione.

Wracając do tematu... wczoraj transfer wrocił do poziomu 60Mb... bez zmiany ilości użytkowników. Nie wiem co sie przez te parę dni działo.. że nabijało po 700Mb.

Włączyłem gzip i zobaczę co się stanie... Jeśli ktoś ma jakieś typy co się mogło dziać, chętnie przeczytam.
 
Pieka
ravender napisał/a:
..Jeśli ktoś ma jakieś typy co się mogło dziać, chętnie przeczytam.

Jestes pewny, ze transfer zostal wygenerowany z poziomu news.php?
Cos takiego moze miec miejsce przez ftp, mail lub duzy plik, ale nie news.php...
Mam wrazenie, ze ktos Cie na cos naciaga lub nie piszesz nam calej prawdy.
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
ravender
Wrzuciłem parę ciekawszych screenów z webalizera. Strona news.php wg tego to 30Mb..

http://wkretak.pl/staty.jpg
Edytowane przez ravender dnia 26.04.2008 19:31:49
 
Pieka
Twoja strona news.php wazy dokladnie 6,88 KB (7 047 bajtów), wiec sila rzeczy nie ma takiej mozliwosci.
W artykulach, z tego co widze, umieszczasz zdjecia z Fotosika, wiec tu tez nie ma takiej mozliwosci.
Porozmawiaj z hostingodawca, bo to sie kupy nie trzyma.


Edit: A jednak nie... Mylilem sie, umieszczasz zdjecia hostowane u siebie.
Z tym, ze to i tak nie tlumaczy tak wysokich transferow.
Edytowane przez Pieka dnia 26.04.2008 19:44:32
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
ravender
Dokładnie! To sie kupy nie trzyma... dlatego moja konsternacja jest tym większa. Probuję ustalić co się tak właściwie działo przez te parę dni. W sumie moim jedynym tropem są jakieś robaki internetowe, ewentualnie jakieś błedy na hostingu.. No nic.. jeśli czegoś się dowiem, dam znac
 
veto
A może ktoś te fotki umieścił gdzieś gdzie dużo osob zagląda? Jest chyba taka możliwość że ktoś używa grafik hostowanych na twoim serverze a właśnie ty go tracisz.

Ja też kiedyś tak traciłem w niewyjaśniony sposób tranfer na boo.pl. Administracja napuisała że sam jestem sobie winien bo u nich liczniki działają poprawnie etc i sie wypierali. Teraz kupiłem nowy serwer bez limitu tranferu więc nawet nie zaglądam ile mi zżera...

Poza tym przecież są programiki dzięki ktorym można zżerać komuś tranfer i miałem nawet takowy. Podajesz mu plik ktory ma być pobierany i on załatwia reszte. Wniosek - ktoś cie chyba nie lubi... Lub - twój hosting coś nawala - a konkretnei licznik.

Pozdrawiam Wink
 
Pieka
veto napisał/a:
A może ktoś te fotki umieścił gdzieś gdzie dużo osob zagląda? Jest chyba taka możliwość że ktoś używa grafik hostowanych na twoim serverze a właśnie ty go tracisz...

To mozliwe. W celu sprawdzenia wystarczy wylaczyc mozliwosc hotlinkowania.


veto napisał/a:
...Wniosek - ktoś cie chyba nie lubi... Lub - twój hosting coś nawala - a konkretnei licznik..

Stawiam na problemy hostingu, o czym pisalem juz wczesniej.


ravender napisał/a:
...No nic.. jeśli czegoś się dowiem, dam znac

Czekamy na informacje, bo sam jestem ciekawy co zacz.
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
ravender
Chyba sprawa sie rozwiązała... Admin mojego hostingu zwrócił mi uwagę na pewien szczegół: że duzo odwiedzin mojej strony pochodziło z serwisu elektroda.pl.

Zacząłem szukać w moim postach na tym forum.. i znalazłem jeden temat który założyłem 17.IV (czyli w dniu w którym zaczęły się te masakrycznie duże transfery). W temacie tym umieściłem raptem 4 fotki, które łącznie stanowiły jakieś 350kB.

Ale biorąc pod uwagę ilość odwiedzin tego tematu (3600) daje to już na starcie 1,2Gb. Tak więc nie atak terrorystyczny, czy też błedy na hostingu... a jedynie 4 fotki 100kB i odrobina zainteresowania moim tematem doprowadziła moje konto do wrzenia. Tego na prawdę się nie spodziewałem !!!

Nauczka z tego taka... lepiej poszukać dobrego hostingu fotek, niż trzymać je na koncie z limitem transferu :\. Człowiek uczy się przez całe życie...

veto -> klikam w pomógł
 
veto
Ja teraz przy wymianie buttonów proszę o hostowanie obrazka na swoim serverze.

Te limity to czasem są wkurzające... Ja mam 500 mb miejsca, nieograniczona ilosc tranferu i za to wszystko 10 zł rocznie.

Hacking, Hack programy
Łamanie haseł, mHaker.pl
Edytowane przez veto dnia 29.03.2009 17:40:26
 
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl