ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 4

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,386
Najnowszy użytkownik: Hisfatt

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Zbigniew@
01.04.2024 12:28:45
Wszystkiego najlepszego z okazji świąt.

JazOOn
28.02.2024 19:25:31
ja zostałem przy fusionie ale nazywa się 360. Projektowanie i druk 3d...

MajsterBieda
25.02.2024 00:12:42
Ponad 20 lat .... tosz to sioook panie.... Grin

JazOOn
24.02.2024 20:32:31
a już na pewno mamuty

JazOOn
24.02.2024 20:31:59
Albo dinozaury

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

Polski Oficjalny Support PHP-Fusion » Podstawowe zagadnienia związane z PHP-Fusion » Przedszkole
 Drukuj temat
Po zmianie meta tagów w header.php uciekł styl na forum i w księdze gości
tomek0o7
Tak jak w temacie po modyfikacji meta danych w themes/templates w pliku header.php zniknął mi styl na forum i w księdze gości podejrzewam, że gdzieś coś nie tak wstawiłem...

Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

Żeby nie support nie miałbym strony. Za co bardzo dziękuję.
 
http://installsat.pl
Wścibski Gość
Dodany dnia 24.04.2024 01:05:42
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
Apis
Po pierwsze: według mnie linia:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy
Wprowadza kolejne style do thema i jest do wywalenia,

Po drugie: co robią znaki "±, ¶" w opisach meta-tagów jeśli charset jest zdefiniowany jako utf-8?
Pozdrawiam. Pomogłem? Kliknij "Pomógł" Wink
---
Żegluga śródlądowa wczoraj, dziś, jutro
 
www.zegluga-rzeczna.pl
tomek0o7
Przyznam szczerze, że nie wiem. Ogólnie wyrzuciłem meta dotychczasowe i wrzuciłem zoptymalizowane przez firmę. Wyrzuciłem te meta dane ale nic na forum i w księdze gości się nie zmieniło na lepsze.
Żeby nie support nie miałbym strony. Za co bardzo dziękuję.
 
http://installsat.pl
Pieka
Zachowaj obecny plik header.php, następnie usuń go z serwera i zastąp nowym z paczki. Powinno być OK.
Jak będzie wszystko w porządku zacznij dodawać swoje rzeczy, tym razem z głową. Bo powielanie meta tagów, czy też inne bezmyślne działania nie są dobrym posunięciem.
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
tomek0o7
Czyli tak jak Apis mówił, aby wyrzucić ten wpis meta odnośnie stylu. Zabieram się do pracy. Jak uda mi się coś zrobić odrazu poinformuje i podziękuje jeśli pomoże :)

Hmm dopiszę jeszcze jedną rzecz. Na oryginalnych meta chodzi wszystko pięknie. Tylko wykupiłem sobie pozycjonowanie i zoptymalizowali mi meta i właśnie mam takie chocki klocki. Przysłali mi meta w mailu wstawiłem, ale nie do końca działa tak jak powinno...

Połączony z 05 maj 2012 00:14:
Teraz zrobiłem to tak. Ominąłem meta jeśli chodzi o styl i zostawiłem oryginalne teraz wygląda to tak czy ma to jakieś większe znaczenie do tego poprzedniego?

Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

Edytowane przez tomek0o7 dnia 05.05.2012 00:14:45
Żeby nie support nie miałbym strony. Za co bardzo dziękuję.
 
http://installsat.pl
Apis
Wkleiłeś chyba poprzedni plik, bo nie widzę najmniejszej różnicy: nadal masz dwukrotnie definiowane style: raz z arkusza css umieszczonego w "THEME" (linia 9) - drugi raz z "infusions/horizontal_latest_articles_ticker_panel/css/styles.css" (linia przedostatnia) - nie wiem w jakim celu jest to w "header" ale nie znam tego panela.

Nadal też są nieprawidłowe dla utf-8 znaki (Ole¶nica zamiast Oleśnica, wygl±du zamiast wyglądu itd.). Choć one nie maja wpływu na wyświetlanie się strony - świadczą jednak (sorry) o bezmyślnym kopiowaniu.

Ci od optymalizacji dodali chyba tylko jedną linię (trzecia od dołu). Nie dodali nawet meta tagów zachęcających roboty (crawlery) sieciowe do wizyt w określonych interwałach, nie określili parametrów indeksacji ... i jeszcze wzięli pieniądze Grin

Wpisz sobie do Google frazę "żegluga śródlądowa" - nigdy nikomu za nic nie płaciłem a jestem na pierwszym miejscu wyników. Ruszaj głową a nie portfelem Grin
Edytowane przez Apis dnia 05.05.2012 08:35:29
Pozdrawiam. Pomogłem? Kliknij "Pomógł" Wink
---
Żegluga śródlądowa wczoraj, dziś, jutro
 
www.zegluga-rzeczna.pl
tomek0o7
Ogólnie to jest panel z ostatnimi artykułami.

Wiesz uważam, że jeśli nie mam wiedzy udaje się do specjalisty, któremu zapłacę i otrzymam usługę. Z tego co piszesz obawiam się, że to może być jakiś naciągacz niż specjalista. Jakbym miał wiedzę to uwierz, że posiedziałbym nad tym. Po tym co mi napisałeś nie wiem czy się nie rozmyślić z ich usług...

Analizowałem meta dane jakimś analizatorem to na jednym nie pokazuje polskich znaków i jest Ole¶nica, a spr w jakmiś polskim i jest normalnie Oleśnica.
Edytowane przez tomek0o7 dnia 05.05.2012 15:37:26
Żeby nie support nie miałbym strony. Za co bardzo dziękuję.
 
http://installsat.pl
Apis
Nie twierdzę, że ta firma to naciągacz. Zapewne zamówiłeś płatną kampanię pozycjonowania strony, ale z optymalizacją meta tagów nie ma to jak widać żadnego związku. Dodano jedynie linię dotycząca weryfikacji strony dla Google (potwierdzenie, że zgłaszający stronę do indeksacji i pozycjonowania jest jej właścicielem). Można to zrobić samemu założywszy sobie konto w Google i zgłaszając do tej wyszukiwarki swoją stronę korzystając z narzędzi dla webmasterów: https://www.googl...home?hl=pl

Po raz kolejny sugeruję Ci, że błędem jest umieszczanie w <head> drugiego odniesienia do stylów. W twoim przypadku chodzi o przedostatnią linię w pliku jaki tu zamieściłeś. Trzeba ją całkowicie usunąć, gdyż wprowadza zamieszanie, przez które źle się wyświetla strona (znikają Ci właściwe style na forum czy wtyczkach).

A co do znaków w wyrazach "Oleśnica" i innych: w czwartej linii zdefiniowałeś dla swojej strony charset utf-8. Jest to tzw. strona kodowa http://www.kursht...ezyki.html , dzięki której polskie znaki diakrytyczne wyświetlane są prawidłowo na ekranie każdego, kto Twoją stronę ogląda.

Do wyboru w przypadku języka polskiego jest charset iso-8859-2, w którym polskie literki "z ogonkami" trzeba zastąpić znakami specjalnymi (Olenica, wygl±du) oraz utf-8, w którym pisze się polskie literki normalnie (Oleśnica, wyglądu). Zwróciłem Ci więc uwagę, że skoro twój serwis internetowy jest kodowany (z Twojego wyboru) w utf-8 - używanie znaków przeznaczonych do kodowania w iso-8859-2 jest błędem. Trzeba je zastąpić "normalnymi" polskimi literkami. Używano także kiedyś charset'u windows-1250, ale obecnie odchodzi się od jego stosowania.

To wszystko wyżej to elementarz webmastera. Jeśli chce się mieć jakąkolwiek stronę internetową - trzeba posiąść jakieś minimum wiedzy aby nie popełniać błędów przy jakichkolwiek manipulacjach z kodem.
Pozdrawiam. Pomogłem? Kliknij "Pomógł" Wink
---
Żegluga śródlądowa wczoraj, dziś, jutro
 
www.zegluga-rzeczna.pl
tomek0o7
Nie twierdzę, że ta firma to naciągacz. Zapewne zamówiłeś płatną kampanię pozycjonowania strony...


To miała być usługa z optymalizacją. Stronę mam dodaną do narzędzi dla webmasterów w google.

Po raz kolejny sugeruję Ci, że błędem jest umieszczanie w <head> drugiego odniesienia do stylów...


Ok już usunąłem. Jeśli chodzi o stronę kodową to mam ustawione utf-8 korzystam z edytora pod ubuntu, a z tego co mi wiadomo on nie zmienia strony kodowej pliku. Nie używam znaczków tego typu ¶ tylko normalnie wpisuje Oleśnica
Żeby nie support nie miałbym strony. Za co bardzo dziękuję.
 
http://installsat.pl
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl