ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 4

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,386
Najnowszy użytkownik: Hisfatt

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Zbigniew@
01.04.2024 12:28:45
Wszystkiego najlepszego z okazji świąt.

JazOOn
28.02.2024 19:25:31
ja zostałem przy fusionie ale nazywa się 360. Projektowanie i druk 3d...

MajsterBieda
25.02.2024 00:12:42
Ponad 20 lat .... tosz to sioook panie.... Grin

JazOOn
24.02.2024 20:32:31
a już na pewno mamuty

JazOOn
24.02.2024 20:31:59
Albo dinozaury

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

 Drukuj temat
Pamiętnik zintegrowany z freundschaftsystem
mc_money
Szło by takie coś zrobić że w php fusion byłby pamiętnik dla każdego użytkownika (prywatny) ale tylko żeby Przyjaciele z listy mogli go podgladac jak temu tam szlo: Freundschaftsystem chyba. Szlo by takie coś zrobic? I czy dalo by sie komus to napisac taki skrypt?


PW od moderatora:
  1. Zmiana nazwy tematu - Milka 04.05 - 18:39

Edytowane przez mc_money dnia 05.05.2008 16:10:59
 
Wścibski Gość
Dodany dnia 26.04.2024 18:55:29
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
kefirek
Da rade trzeba zrobić tabele w bazie danych z polami

Userid (jaki dodał wpis) data dodania wpisu, wpis, komentarze użytkowników do napisanej notki itp
 
mc_money
Zrobilem tabele w bazie danych, oto ona:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

I moze zaraz wezne sie na pisanie skryptow ale jak bede mial jakis blad to oczywiscie ide tutaj na forum a w przyszlosci moze sie komus przydac pamietnik a mi na 100%.
 
kefirek
UserID ma być kluczem obcym powiązanym z tabelą users a kluczem podstawowym daj np. wpisID

Oraz pole powiązane z tabelą buddys a dokładniej z buddy_from
Edytowane przez kefirek dnia 04.05.2008 19:21:21
 
mc_money
A może to bedzie dobrze?
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


A jak zle to popraw moje bo twojej odpowiedzi tej 2 to za bardzo nie zrozumialem:(
 
szymon
Nie lepiej połączyć ten Freundschaftsystem z personalpage?
 
www.zloteskrzydlo.pl
kefirek
Wklej w dodatkowe strony kod spowoduje utworzenie tabeli w bazie
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy
 
mc_money
Zrobione, ale jak by wygladal skrypt?
I napisz chociaz jakis kawalek kodu i jakis kurs php bo za bardzo nie kumam tego calego php <please>Frown
 
kefirek
Najprościej to do panelu użytkownika dodać link np. - Pisz pamiętnik i po kliknięciu na link przenosi go do formularza gdzie wypełnia pola np. tytuł i i wpis i po kliknięciu zapisz dodaje to do bazy danych razem z datą dodania itp. potem tworzysz link w profilu który będzie kierował do pamiętnika użytkownika ale oczywiście przeglądać go będzie mogła osoba która jest u niego na liście
Edytowane przez kefirek dnia 05.05.2008 16:16:58
 
mc_money
Ale chwila chwila, moze sobie poradze ale prosze cie pomoz mi chociaz zrobic ten pamietnik ta lista i data a reszte zrobie sam i jak zrobimy wszystko to dam linka po prostu i moze sie komus przyda a mi najbardziej <prosi>
 
kefirek
Robisz sobie np plik piszpamietnik.php i wrzucasz do głównego katalogu i robisz w panelu użytkownika link do tego pliku a kod pliku to
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


Z tabeli pamietnik usuń pola buddy_from i pamietnik_comments bo nimi sie potem
zajmę formularz dodaje dane juz poprawie :D i możesz sobie link dodać do panelu użytkownika
Edytowane przez kefirek dnia 05.05.2008 17:23:33
 
mc_money
kefirek moglbys jeszcze zapodac kod na niezalogowanych zeby pisalo: nie jestes zalogowany, zaloguj lub sie zarejestruj jesli nie jestes jeszcze by pisac pamietnik.
Za 15 sekund zostaniesz przeniesiony na strone głowną.
Po prostu jak uzytkownik nie jest zalogowany to wyswietla mu ten tekst i przenosi za 15 sekund na strone glowna (index.php lub news.php obojetnie...)
 
kefirek
Przydało by się jeszcze takie coś jak przy pisaniu newsów oraz dodawanie fotki do pamiętnika :D

Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy
 
mc_money
Dzieki i oczywiscie pomogl dalem, jak bede mial jakis problem podczas pisania list_pamietnik i skrypt na dodawanie wpisu do bazy to oczywiscie pisze tutaj...
Edytowane przez Milka dnia 05.05.2008 21:54:39
 
Elvis92
Jak napiszesz to możesz dodać do laboratoriumSmile
chętnie ściągę;]
 
kefirek
Co do profile to proponuje dodać zaraz pod

// freundschaftssystem v.1.0 BETA <

Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


I stworzyć plik np pokazpamietnik.php będzie on pokazywał pamiętnik danego usera dzięki przekazaniu
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

Edytowane przez kefirek dnia 05.05.2008 19:54:25
 
mc_money
Kefirek jeszcze nie zna polskiego napisal urzytkownikow teraz bede poprawiac po nim i oczywiscie przez notatnika krzaki mi wyjda hahheheheGrin
Ej chwila przerobie freundschaftsystem na tego skrypta do wyswietlania hheheeSmile
Edytowane przez mc_money dnia 05.05.2008 19:48:54
 
kefirek
Plik pokazpamietnik.php na razie wyświetla wszystkie wpisy z bazy
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

Edytowane przez kefirek dnia 05.05.2008 20:09:00
 
mc_money
Ej ja napisalem to samo hahahahaa kefirek:) ale moje nie dzialalo bo nie bylo tego:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

Zupelnie o tym zapomnialem ale mielismy to samo hehe bo najpierw chcialem zrobic ze wszystkie pamietniki wyswietla ale mamy mózgi:)
I tego id usera tez nie napisalem itd::)

Kefiker a jak by wyglada skrypt, bo chce dodac wpis pamietnika do bazy danych wiec jak wyglada ten skrypt na wysylanie danych do bazy w tabele tego pamietnika?
Edytowane przez mc_money dnia 05.05.2008 20:36:03
 
kefirek
Przydało by się jeszcze takie coś jak przy pisaniu newsów oraz dodawanie fotki do pamiętnika

No tam gdzie to napisałem to jest plik piszpamietnik.php i on dodaje wpisy bo bazy
 
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl