ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 11

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,386
Najnowszy użytkownik: Hisfatt

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Zbigniew@
28.04.2024 21:33:51
Nareszcie udało się .V9 Document checking completed. No errors or warnings to show.

JazOOn
27.04.2024 21:35:25
Jazda. Udało się. Firma rusza.

Zbigniew@
01.04.2024 12:28:45
Wszystkiego najlepszego z okazji świąt.

JazOOn
28.02.2024 19:25:31
ja zostałem przy fusionie ale nazywa się 360. Projektowanie i druk 3d...

MajsterBieda
25.02.2024 00:12:42
Ponad 20 lat .... tosz to sioook panie.... Grin

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

 Drukuj temat
[EF IV] eXtreme Point System - potrzebna poprawka naliczania punktów
QooBooS
Witam.
Zauważyłem, że mod ten zlicza punkty w dziwny sposób: gdy ktoś nie ma żadnych user_points, wyświetla points_normal. Chciałbym, aby to wszystko dodawał.
Ponadto, nie zlicza on punktów za posty, linki, artykuły i newsy (przynajmniej u mnie) - a powinien.
Zabrałem się samemu za modyfikację, ale nie do końca mi się udało. Wprawdzie mod zlicza teraz punkty w następujący sposób:
posty na shoutboxie napisane przez usera * mnożnik postów za shoutbox
(w ten sam sposób liczy punkty dla pozostałych "kategorii" ), to jednak wyświetla je nieprawidłowo dla poszczególnych użytkowników - u każdego użytkownika wyświetla ilość, którą ostatnio widziałem w czyimś profilu.
Kod mojej "modyfikacji" wygląda następująco:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

Działa bezbłędnie na profilach, jednak nie działa nigdzie indziej. Ostatnią linijką chciałem, aby po obliczeniu mod wstawiał wynik w miejsce starego, jednak działa on tylko w profilu (ponieważ w URLu podawana jest wartość dla lookup).

Czy mógłby ktoś zoptymalizować ten kod, aby działał wszędzie? Dobrze byłoby, aby można było go umieścić np. w maincore.php lub subheader.php, aby zliczało tę wartość przy otwieraniu każdej ze stron.
Proszę nie bić - ja tylko próbowałem ;)
Edytowane przez QooBooS dnia 09.07.2008 19:22:30
 
Wścibski Gość
Dodany dnia 30.04.2024 03:44:32
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
Szapko
Wgraj sobie orginalny plik i powinno działać.
 
QooBooS
Problem w tym, że mam oryginalny plik, zarówno eps_settings, jak i ranking (pobrany kilka dni temu - dla pewności - z Laboratorium).
 
bartek124
Jak masz wersje 6.01.xx to ma forum jest instrukcja instalacji dla tej wersji. Zlicza punkty prawidłowo dla wszystkiego.

To co Ty dałeś mija się z celem: 10 dodatkowych zapytań za każdym odświeżeniem strony (jeśłi umieścisz w subheader.php lub maincore.php).
userbar_bartek124_net.png mw.gif Nie pomagam na komunikatorach oraz PW!
 
www.bartek124.net
QooBooS
Rozumiem, że to bardzo spowolniłoby wczytywanie strony? Dlatego uważasz, że mija się to z celem?
Gdzie mogę dowiedzieć się, którą wersję mam dokładnie? (w plikach jest komentarz
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy
)
 
bartek124
No to nie pamiętasz, jaką instalowałeś? W PA Ci pisze.
userbar_bartek124_net.png mw.gif Nie pomagam na komunikatorach oraz PW!
 
www.bartek124.net
QooBooS
Dzięki. Moja wersja to PHP-Fusion 6.01.9 v4.11, a więc to mnie dotyczy Twój post Smile Serdeczne dzięki za podpowiedź, poszukam.

Znalazłem temat:
http://www.php-fu...post_92783 (w którym to podajesz paczkę do zainstalowania dla wersji 6.01.12 i wyższych - skoro wyższych, to wnioskuję, że do mojej nie pasuje?)

A instalowałem według instrukcji z tego tematu:
http://www.php-fu...#post_9336
oraz instrukcji zawartej w pliku ReadmePL.txt, a mimo to nie dodaje mi punktów ani za newsy, ani za posty na shoutboxie, ani na forum, ani nigdzie... Jedynie dodaje, gdy wpiszę pewną ilość w eps_settings i zapiszę.

PS: Jeśli zajdzie taka potrzeba, służę FTPem.
Edytowane przez QooBooS dnia 10.07.2008 14:09:07
 
bartek124
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


Masz eXtreme-Fusion, którego ja nie podejmowałem się wspierać, więc moja działka kończy się na tym poście.

http://www.php-fu...post_92783
Tak, to jest dla 6.01.12 i wyższych, ale myślę, że instalacja na niższych, dla użytkownika choć trochę znającego PHP-Fusion, nie powinna być problemem. Chodzi tu o podwójne mieszanie haseł. W 6.01.11 i niższych jest ono pojedyncze, więc jest to kwestia zmiany jednej linijki kodu.
userbar_bartek124_net.png mw.gif Nie pomagam na komunikatorach oraz PW!
 
www.bartek124.net
QooBooS
Nie jestem, jak to powiedziałeś, "użytkownikiem choć trochę znającym PHP-Fusion" - ja pracuję na EF. Zdaję sobie sprawę, że to przeróbka PF, jednak jest w niej parę rzeczy odbiegających formą i sposobem pisania kodu od tych z PF.
Jeśli masz pohamowania co do pomocy osobom nie korzystającym z PHP-Fusion, w takim razie przecierpię tę sprawę i porzucę całą zabawę z tymi punktami lub poczekam, aż znajdzie się osoba, która ich nie ma. Nic na siłę.
Poza tym, już w temacie napisałem, że posiadam EF.
Pozdrawiam.
Edytowane przez QooBooS dnia 10.07.2008 15:20:30
 
bartek124
Kurde, dasz wiarę, że nie zwróciłem uwagi na nazwę tematu i dział? Grin

Sorry, mój błąd Wink.

pracuję na EF

Czekaj, skoro masz EF, to po co chcesz instalować EPS, skoro on już tam jest?
userbar_bartek124_net.png mw.gif Nie pomagam na komunikatorach oraz PW!
 
www.bartek124.net
QooBooS
Tak naprawdę to nie chciałem go instalować, a poprawić błąd, który mnie irytuje. Ponowna instalacja przyszłą mi do głowy po tym, jak już nie miałem żadnych pomysłów.
Owszem, zlicza on punkty, ale tylko te, które ja sam dodam z panelu administracyjnego tego infusiona - nie dodaje automatycznie punktów za napisanego posta na shoutboxie ani na forum, newsa, artykułu, itd.
Właśnie dlatego chciałem, aby na bieżąco za każdym odświeżeniem strony, zliczał ponownie punkty, ponieważ byłoby pewne, że niczego nie przegapi i nawet po zainstalowaniu wtyczki po roku działania strony, zliczałby je w prawidłowy sposób.

Wtyczka zastępuje wartością z komórki points_normal wartość z komórki user_points, gdy to drugie jest równe 0 - ja natomiast chciałbym, aby wszystkie punkty, nie ważne jakie, dodawały (lub odejmowały się, gdy mowa o punktach karnych) do "głównej puli", czyli do user_points, a następnie wyświetlało WSZYSTKIE punkty użytkownika (po prostym działaniu matematycznym:
user_points = points_normal - points_ponushment + points_bonus
gdzie do points_normal dodawane byłyby punkty za posty, newsy, artykuły, itd., a user_points byłby tylko wynikiem tego działania - i niczym więcej).
Mam nadzieję, że zrozumiałeś Smile
Edytowane przez QooBooS dnia 10.07.2008 15:36:27
 
bartek124
Dawno nie pracowałem na EF.

Słuchaj, odezwij się koło 18 na gg, looknie sie co i jak Wink
userbar_bartek124_net.png mw.gif Nie pomagam na komunikatorach oraz PW!
 
www.bartek124.net
QooBooS
Jednak zmieniłeś zdanie :) Dzięki za szczere chęci. Odezwę się na pewno.

Informacja dla innych osób: gdy wszystko będzie działać, postaram się umieścić tutaj rozwiązanie.

Chodzi o modyfikację, która jest dostępna także dla użytkowników PHP-F, więc jak najbardziej mogę pomóc :P.//bartek124

Po długiej rozmowie bartek124 zdołał naprawić błąd z dodawaniem punktów. Wystarczyło zmodyfikować funkcję show_points w pliku maincore.php - widać przyczyną było błędne wyświetlanie ilości punktów (punkty się dodawały, ale nie wyświetlało ich poprawnie).
Teraz funkcja wygląda tak:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


-----------------------------------------------------------------------

Problem dotyczący dodawania został rozwiązany, jednak wciąż istnieje błąd z odejmowaniem punktów. Odpowiednie fragmenty są wstawione w odpowiednie miejsca, a mimo to po usunięciu posta z forum (shoutbox działa prawidłowo), artykułu, newsa lub linku, ilość punktów się nie zmienia.
Zapytanie do bazy wygląda podobnie jak to, które punkty dodaje, z tym że zamiast + jest w nim -.
Funkcja dodająca:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

Funkcja odejmująca:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

Nie jest ona dokładnie taka sama, ale działa na podobnej zasadzie.

Jeśli problem może tkwić w błędnym umieszczeniu fragmentu kodu, to pokażę, gdzie je wkleiłem:
forum/post.php:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


forum/options.php:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


administration/weblinks.php:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


administration/articles.php:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


administration/news.php:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

Edytowane przez QooBooS dnia 10.07.2008 20:39:18
 
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl