ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,386
Najnowszy użytkownik: Hisfatt

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Zbigniew@
01.04.2024 12:28:45
Wszystkiego najlepszego z okazji świąt.

JazOOn
28.02.2024 19:25:31
ja zostałem przy fusionie ale nazywa się 360. Projektowanie i druk 3d...

MajsterBieda
25.02.2024 00:12:42
Ponad 20 lat .... tosz to sioook panie.... Grin

JazOOn
24.02.2024 20:32:31
a już na pewno mamuty

JazOOn
24.02.2024 20:31:59
Albo dinozaury

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

Polski Oficjalny Support PHP-Fusion » PHP-Fusion v5.00-v6.01 Support » Błędy i korekty
 Drukuj temat
Meta Tagi!! Znak " zamiast ' - rozwiazanie
K@iTO
Witam

Taka sprawa. Jak to zmienić.

Teraz wygląda to tak:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


i w pokaz zrodlo wyglada to tak samo

tzn tak.
<meta name='description' content='jakis opis bla bla bal'>
<meta name='keywords' content='jakies kaywordsy bla bla bal'>


Chciałbym uzystak efekt w pokaz zrodlo nastepujacy:

<meta name="description" content="jakis opis bla bal bla">
<meta name="keywords" content="jakis opis bla bla bla">


Taka zmiana jest zasadnicza i bardzo potrzebna. :D

Nie wiem jak zmienic to wyswietlanie

przy zmianie fizycznej z ' na " wychodzi błąd (normalny przy php-fusion,

Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


Na którymś forum widizałem artykuł jak to zienić chyba dla custom pages ale nie umiem tego znaleść na tych forach i na angielskim...

Może mi ktoś pomoc lub zapodać linka?


Kody i bledy w code. Poprawilem/Pieka
Edytowane przez Pieka dnia 18.10.2007 22:52:50
Portal o grze 9dragons w PHP-Fusion
 
www.9dragons.svajs.eu
Wścibski Gość
Dodany dnia 23.04.2024 12:35:55
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
SebaZ
A czy nie prościej w PA w Opisie strony i słowach kluczowych wstawic to samo? będziesz miał ten sam efekt Smile
Edytowane przez Pieka dnia 18.10.2007 22:53:14
Zadawanie pytań na forum to nie jest prawo, to jest przywilej, którego każdy może być pozbawiony jeżeli nie będzie umiał z niego korzystać. Nie wymagaj więc natychmiastowej odpowiedzi.
 
K@iTO
SebaZ napisał/a:
a czy nie prościej w PA w Opisie strony i słowach kluczowych wstawic to samo? będziesz miał ten sam efekt Smile


Sorry sebaz bo znasz sie i pewnie nie zrozumiełeś.

Ja nie chce zmienić kodu tak zeby recznie go dodawać tylko zostawić przez PA wszystko ok tylko chodzi mi o wyświetlanie się tego w cudzysłowiu a nie w ' bo niektóre systemy z których korzystam do pozycjonowania nie widzą znaczników zawartych w ' i uznają, że ich niema w ogóle. A sprawe zmienia wygląd fizyczny z ' na " i tyle....
Edytowane przez jantom dnia 07.10.2006 12:26:21
Portal o grze 9dragons w PHP-Fusion
 
www.9dragons.svajs.eu
MeTeo
Znajdz w subheader.php:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

I zamien na:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

Powinno dzialac :)


Poprawilem i uzupelnilem/Pieka
Edytowane przez Pieka dnia 18.10.2007 22:51:20
 
K@iTO
MeTeo napisał/a:
Znajdz w subheader.php:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

I zamien na:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

Powinno dzialac :)


No i brawo własnie w robocie nie mam wglądu w moj malutki poradnik PHP - 680stron
a to chyba podstawa :D ale skleroza boli :D hehe

Wiecie czemu to strasz nie tyłek ratuje :D juz podaje przykład.

Jeżeli macie już swoje strony bardzo Ładne i pękne np. takie jak supportu to czasami chcecie ją również wypozycjonować przez katalogi... :D jednym z rodzaju katalogów jest cos takiego

http://www.dirsee... - to jest przykład a nie reklama mojej strony!!!

I teraz jeżeli dodac będziecie chcieli np. support do tego katalgu to pojawia się tak....
podaj adres http:// -> poczym on sobie sam ma zczytać meta tagi i okazuje sie, że du**** hehe bo nie widzi znaczników ' tylko prawidlowe ". wiec nalezy wpisac recznie

po tej zmianie mozna byc leniwym bo automatycnzie to wyczyta i juz :D.

ale również mam takie oprograowanie które dodaje mi moj link do 3000 stron katalogów miedzynarodowych i tam własnie sa takie systemy, że nie daja wogole pytania o dane poprostu sam zczytuje

Przykładem jest mój katalog kóry tak robi

katalog.jo.pl <- no to moze i jest reklama - ale dla celów edukacyjnych.

Teraz wszystko smiga :D

THX za przypomnienie. Pozdro
Edytowane przez Pieka dnia 18.10.2007 22:56:02
Portal o grze 9dragons w PHP-Fusion
 
www.9dragons.svajs.eu
MeTeo
Nie ma za co... A sie dziwilem sam czemu tak mam dodajc do katalogow.. Ale mialem inna sprawe ;] W jednychmi czytalo a w innych nie Smile teraz bede mial nowa to chyba zastosuje to i wypozycjonuje to Smile Mozesz podac to oprogramowanie? Grin
Edytowane przez Pieka dnia 18.10.2007 22:56:50
 
SebaZ
Hehe nie zrozumiałem faktycznie o co chodziło Smile
Edytowane przez Pieka dnia 18.10.2007 22:57:04
Zadawanie pytań na forum to nie jest prawo, to jest przywilej, którego każdy może być pozbawiony jeżeli nie będzie umiał z niego korzystać. Nie wymagaj więc natychmiastowej odpowiedzi.
 
K@iTO
MeTeo napisał/a:
nie ma za co... a sie dziwilem sam czemu tak mam dodajc do katalogow.. ale mialem inna sprawe ;] w jednychmi czytalo a w innych nie :) teraz bede mial nowa to chyba zastosuje to i wypozycjonuje to :) mozesz podac to oprogramowanie? :D


:D No proste rozwiązanie na proste zapotrzebowanie :D hehe
Do katalogów w kraju tak jest ze raz czyta raz nie ale do światowych nie stety nie cyta tego wogóle i trzeba przerabiać. Drugą sprawą jest to, że dodaje się do katalogów swoja strone do pozycjonowania cały czas... tzn nie raz na jakiś czas w ilości 1xxxx zer...:D tylko cały czas po trochu. Ja np. dodaje moje strony codziennie 5 do innych (za każdym razem) katalogów, generując jednoczeńsnie strone zwrotna, żeby współpraca była pełna... moje strony zregół bardzo długo utrzymują się na pierwszej stronie a na pierwszej pozycji np. przez 2 tygodnie potem pierwsza strona potem znowu 2 tygodnie :D....

A co do oprogramowania to kożystam xxxxxxxxxxxx z bardzo drogiego oprogramowania :D hehe (nazwy nie podam bo nie jestem w domutylko w pracy jak to pisze i nie pamiętam do końca) IBP chyba (niechce cie w błąd wprowadzać ale internet biznes promotor) z orginalnej nei krakowanej + wszystkie dodatki i na bierząco śledze wszystkie ich nowinki :D hehhe i jeszcze ze swoich tajemnic pozycjonowania (np. fleshy :D co niby jest nie możliwe :Dhehe)

A to co w tym poście było opisane poprostu służy ułatwieniu sobie życia (nie wklepytaniu za każdym razem ctrl+c clik ctrl+v) :D

Pozdro
Aha teraz robie stronke guild z gry silkroad jak chcecie moge wam podać adres i kaywordy :D Będzie można zobaczyć efekty (od 2 do 4 miesiecy) :D hehehe
Edytowane przez Pieka dnia 18.10.2007 22:58:40
Portal o grze 9dragons w PHP-Fusion
 
www.9dragons.svajs.eu
nker
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

Gdzie to można zamienić? Który plik trzeba zedytować?
Pozdrawiam
 
http://e-deutsch.pl
Pieka
Plik subheader.php .
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
outsider
Wprowadziłem odpowiednie wpisy w panelu administratora. Niestety gdy robię analizę seo nie znajduje tagów title. Źródło strony pokazuje:

Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


A test seo z tej strony: http://seo.linkor...p?at=query
tak:

TITLE TAG
Dlugosc znacznika title: 0 - Bledne - Znacznik przekracza dozwolona dlugosc (Max: 80) lub jest pusty
Zawartosc tytulu w tresci na poziomie: 0 % (rekursywnie)
Zgodnosc tytulu z trescia na poziomie: 0 %

Adres mojej strony to rower.i365.pl

Problem nie jest banalny bo to chyba znaczy że roboty olewają nasz title :(

Kod w code!!! / szer
Edytowane przez szer dnia 10.05.2007 14:47:42
 
www.bikeportal.pl
chomik
Potwierdzam, mam to samo ze swoją stroną! Może ktoś coś wymyśli i na to?
Edytowane przez Pieka dnia 18.10.2007 22:59:07
 
https://niebanalnekadry.pl
Pieka
outsider napisał/a:
..A test seo z tej strony: http://seo.linkor...p?at=query
tak:

TITLE TAG
Dlugosc znacznika title: 0 - Bledne - Znacznik przekracza dozwolona dlugosc (Max: 80) lub jest pusty
Zawartosc tytulu w tresci na poziomie: 0 % (rekursywnie)
Zgodnosc tytulu z trescia na poziomie: 0 %

Adres mojej strony to rower.i365.pl

Problem nie jest banalny bo to chyba znaczy że roboty olewają nasz title Sad

Podajesz jakas badziewna strone i dziwisz sie, ze nie dziala?!
Od 3 minut stara sie cos wygenerowac i nic.... Zapytaj kolegi z klasy o swoje metatagi, bedzie szybciej i rownie skutecznie Grin
Pomijam fakt, ze teraz nawet nie dziala..


@chomik - Ty masz kolego EP, wiec z czym tu?
Edytowane przez Pieka dnia 10.05.2007 19:13:17
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
outsider
Dziękuję za wyczerpującą i konstruktywną odpowiedź. Uwaga o kolegach z klasy nie trafiona ale polecam super administratorowi zapytanie się swoich kolegów z klasy o pewne zasady grzeczności i prowadzenia dyskusji.
 
www.bikeportal.pl
Pieka
outsider napisał/a:
Dziękuję za wyczerpującą i konstruktywną odpowiedź. Uwaga o kolegach z klasy nie trafiona ale polecam super administratorowi zapytanie się swoich kolegów z klasy o pewne zasady grzeczności i prowadzenia dyskusji.

Alez prosze bardzo Smile
Co do .. wyczerpującą i konstruktywną odpowiedź..", to wybacz, ale inna byc nie mogla, skoro strona nie byla w stanie uraczyc mnie nawet poprawnym dzialaniem, nie mowiac juz o otrzymaniu jakichkolwiek wynikow...
Kolegow pytalem i powiedzieli, ze bylem calkiem grzeczny i nie ma przymusu wchodzenia wszystkim w "tylek", tym bardziej bez wiadomego powodu Wink

A tak miedzy nami, to temat dotyczy meta tagow, a nie znacznika title i wedlug podanej strony, ktora nagle odzyla, meta tagi sa zgodne z W3C.
Edytowane przez Pieka dnia 11.05.2007 10:58:32
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
outsider
Bynajmniej nie chodzi o wchodzenie w tyłek ale o normalną odpowiedź wystarczyło napisać:
Podana strona u mnie nie działa a temat dotyczy metatagów a nie znacznika title.
i np jakiś link do odpowiedniego tematu. Smile
Strona którą tu podałem pochodzi z polecenia forum PiO więc chyba nie jest taka zła i zawsze u mnie działa.

Ale wróćmy do meritum, jeśli temat który podałem zupełnie odbiega od tematu wątku to proszę admina aby go wydzielił człowiek czasem popełnia błędy. Tak czy inaczej rozumiem że sugerujesz że to raczej problem strony testującej niż testowanej a może znacie inne strony testujące seo?
 
www.bikeportal.pl
Pieka
outsider napisał/a:
Bynajmniej nie chodzi o wchodzenie w tyłek ale o normalną odpowiedź wystarczyło napisać:
Podana strona u mnie nie działa a temat dotyczy metatagów a nie znacznika title...

Alez dokladnie tak napisalem uzywajac bardziej dosadnego slownictwa.


outsider napisał/a:
..i np jakiś link do odpowiedniego tematu. :)..

Nie ma takiego na forum, wiec spokojnie mozesz zalozyc ;)
Z tym, ze korzystajac z polecanej przez Ciebie strony sprawdzilem glowny support co.uk i wynik jest identyczny.


outsider napisał/a:
..Strona którą tu podałem pochodzi z polecenia forum PiO więc chyba nie jest taka zła i zawsze u mnie działa..

Nie korzystam z uslug forum PiO, wiec nie moge sie ustosunkowac do w/w.
Wczoraj sie zatkala, dzisiaj dziala.



outsider napisał/a:
..Ale wróćmy do meritum, jeśli temat który podałem zupełnie odbiega od tematu wątku to proszę admina aby go wydzielił człowiek czasem popełnia błędy...

Nie ma takiej mozliwosci, a przynajmniej nie w tej wersji Fusiona.
Jestem zmuszony prosic o utworzenie nowego tematu, o czym wspomnialem wyzej.


outsider napisał/a:
..Tak czy inaczej rozumiem że sugerujesz że to raczej problem strony testującej niż testowanej a może znacie inne strony testujące seo?..

Tak, zdecydowanie problem lezy po stronie strony testujacej, co widac na samym dole:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

Jak widac, ma jakies swoje problemy.
Nasze znaczniki sprawdzilem na swoim (link w podpisie) malym, glupim (teraz juz wszystkie takie sa, bo zostaly tak zakwalifikowane przez Google..) katalogu, ktory mimo wszystko nie lapie stron z bledami i wynik jest calkiem poprawny:
1. Czyta tagi title.
2. Czyta tagi meta.

Co nie oznacza, ze nie mozemy sobie podyskutowac o tym, w nowym temacie :D
Edytowane przez Pieka dnia 18.10.2007 23:01:16
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
outsider
Teraz to już chyba nie ma po co zakładać, przychylam się do tego że strona testująca źle działa.
 
www.bikeportal.pl
chomik
Pieka, a czy twój katalog czyta także description (opis)? Bo żaden katalog (w tym Twój) tego nie robi! Czy to jakiś błąd u mnie/u Ciebie czy tak powinno być?
 
https://niebanalnekadry.pl
Pieka
chomik napisał/a:
Pieka, a czy twój katalog czyta także description (opis)? Bo żaden katalog (w tym Twój) tego nie robi! Czy to jakiś błąd u mnie/u Ciebie czy tak powinno być?

Zastosowales porady zawarte w tym temacie?
Jesli nie, to nie bedzie czytal moj, ani zaden inny Twoich meta tagow.
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl