ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 6

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,387
Najnowszy użytkownik: Tyka1125

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

JazOOn
14.05.2024 18:31:17
Znowu serwer down?

Zbigniew@
28.04.2024 21:33:51
Nareszcie udało się .V9 Document checking completed. No errors or warnings to show.

JazOOn
27.04.2024 21:35:25
Jazda. Udało się. Firma rusza.

Zbigniew@
01.04.2024 12:28:45
Wszystkiego najlepszego z okazji świąt.

JazOOn
28.02.2024 19:25:31
ja zostałem przy fusionie ale nazywa się 360. Projektowanie i druk 3d...

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

Polski Oficjalny Support PHP-Fusion » PHP-Fusion v5.00-v6.01 Support » Modyfikacje skryptów
 Drukuj temat
latest images panel - justowanie
UNS
Witam

Moje pytanie brzmi w jaki sposób można wyjustować obrazki w panelu latest images panel? Dodam, że align='justify' nie działa.

Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

Pozdrawiam
 
Wścibski Gość
Dodany dnia 19.05.2024 04:33:16
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
Pieka
Tak? A jak to robisz? Daj przyklad.
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
UNS
Zmieniam
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

na
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

:|
 
Pieka
Co chcesz przez to osiagnac?
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
UNS
Wiem, że ten sposób justowania odnosi się do tekstu.

Jeśli niejasno się wyraziłem w pierwszym poście to możesz zobaczyć o co mi chodzi na mojej stronie www.unsart.com

W topie jest ten panel i zdjęcia w nim są wyśrodkowane. Ja chce je rozciągnąć do brzegów panelu.
 
Pieka
Musisz dobrac spacje miedzy nimi.
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
UNS
Tyle że każda miniaturka jest innej wielkości (i tak ma pozostać) a przy większej ilości zdjęć panel zaczyna dodawać drugą linie miniatur.

Mam przez to rozumieć, że nici ze sposobu na justowanie miniatur?
 
Pieka
Z pewnoscia w ten sposob.
Osobiscie robie to inaczej, definiuje wielkosc miniatury oraz odstep, ktore dobieram do wielkosci panela.
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
UNS
Faktycznie jest to rozwiązanie, ale trzeba pamiętać, że takie miniatury zniekształcają obrazki. Można by było to ominąć gdybym wiedział jak ustawić automatycznie miniatury na losowy fragment obrazka.
 
Pieka
UNS napisał/a:
Faktycznie jest to rozwiązanie, ale trzeba pamiętać, że takie miniatury zniekształcają obrazki. Można by było to ominąć gdybym wiedział jak ustawić automatycznie miniatury na losowy fragment obrazka.


Poprawiony kod mianiatur masz w dziale "Bledy i korekty":
http://www.php-fu...ad_id=6091

Po tym zabiegu, bedziesz mial idealne mianiatury, a co za tym rozwiazanie problemu rozlozenia i skalowania.
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
UNS
Mnie bardziej chodzi o mod, który przyjmował by stałą wielkość miniatury i z każdego nadesłanego zdjęcia wybierał fragment o tej wielkości (oczywiście po odpowiednim pomniejszeniu zdjęcia zgodnie z proporcjami).

Rozwiązanie jakie zaproponowałeś jest praktycznie identyczne z tym co już mam, tzn. miniatury są różnych wielkości proporcjonalnie zmniejszane do określonej wysokości ale nadal ich szerokość różni się od siebie co powoduje, że nadesłana praca o wymiarach 1024x768 ma szerszą miniaturę niż praca o wymiarach 768x1024. To uniemożliwia zdefiniowanie miejsca pomiędzy obrazkami. Sześć prac o wymiarach 768x1024 będzie zajmowało mniej miejsca w panelu niż sześć zdjęć o wymiarach 1024x768. Mnie zależy na rozwiązaniu albo stałej wielkości miniatur z zachowaniem proporcji zdjęcia (przypadek z wybieraniem fragmentu zdjęcia opisany wyżej) albo na justowaniu miniatur (ta opcja odpada po wcześniejszych ustaleniach).
 
Pieka
Ja widze jeszcze jeden problem, o ktorym nie pomyslales. Mianowicie o wybieranie czesci mianiatury.
Musialbys miec odpowiednio wieksze, zeby to mialo sens, bo jak sam zauwazyles, sa spore roznice pomiedzy rozmiarami 1024x768, a 768x1024.
Jednak ode mnie nie dostaniesz takiej modyfikacji.
Zapytaj Gandera, czy mialby ochote cos takiego zrobic, ostatnio trenuje ostro na galeriach, wiec jest w temacie.
Edytowane przez Pieka dnia 15.12.2006 21:16:57
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
UNS
Serdecznie dziękuje za dotychczasową pomoc, a także czekam na odpowiedź Gandera.

Pozdrawiam
 
Spoczywaj w pokoju... wlodekp
Co do ustawienia to ja bym zrobił tabelę -przykładowo 6 kolumn i do niej wsawiał fotki bez pętli while tylko id osatniej ustalił a kolejna kolumna i fotka +1 +2 itd. Przypisanie konkretnej fotki do tabeli utworzonej a nie tworzenie tabeli pętlą fotek.
Natomiast próbkowanie fragmentów zdjęć to bezsens-w efekcie. Nie jest to problemem dla GD która pracuje na współrzędnych x,y układu i płótnie gdzie tu fotka je stanowi wzorzec.
To jest czysta matematyka i tak przekształcone wycinki nie będą zawsze zawierały sensownego szczegółu fotki.
Ustalić format nadsyłanych prac: przez ścisłe ustalenie ram uploadu-próbkowanie i inny rozmiar halt. "Jeszcze się taki nie urodził by wszystkim dogodził."
Przy img jest tylko lewa prawa center albo pozycja absolute bezwzgledna-style się kłaniają.
Edytowane przez wlodekp dnia 15.12.2006 21:56:22
 
wlodekp.europa.pl
UNS
wlodekp napisał/a:Przy img jest tylko lewa prawa center albo pozycja absolute bezwzgledna-style się kłaniają.

UNS napisał/a:
Wiem, że ten sposób justowania odnosi się do tekstu.
 
slawekneo
UNS napisał:
W topie jest ten panel i zdjęcia w nim są wyśrodkowane. Ja chce je rozciągnąć do brzegów panelu.


:D
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


Pozdro!!
Edytowane przez slawekneo dnia 15.12.2006 23:51:32
 
Pieka
Tabelka, dokladnie jak pisal Wlodek, a ja sprawdzalem.. Tylko, ze wstawialem calosc, zamiast pojedyncze zdjecie Wink
Efekt jest dokladnie taki jak chcial kolega, wiec temat justowania wyglada na zamkniety..
Tak to jest, jak czlowiek zabyt wiele mysli i szuka glebiej niz trzeba Grin
Edytowane przez Pieka dnia 16.12.2006 00:31:04
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
slawekneo
wlodekp napisał/a:
Co do ustawienia to ja bym zrobił tabelę -przykładowo 6 kolumn i do niej wsawiał fotki bez pętli while tylko id osatniej ustalił a kolejna kolumna i fotka +1 +2 itd. Przypisanie konkretnej fotki do tabeli utworzonej a nie tworzenie tabeli pętlą fotek.


nie czytalem tej wypowiedzi zanim napisalem swoj pierwszy post......

sposob @wlodkap jest awykonalny Pfft gdyz id jest pobierane tylko do linku a obrazek/miniaturka ma calkowicie inna nazwe(i ta nazwa nie zmienia sie o +1) !!
pozatym nie +1 +2 itd. tylko -1 -2 itd. jak juzPfft
wiec nieominiesz petli choc bys sie staral niewiem jakPfft

Pozdro!!
 
Pieka
slawekneo napisał/a:
wlodekp napisał/a:
Co do ustawienia to ja bym zrobił tabelę -przykładowo 6 kolumn i do niej wsawiał fotki bez pętli while tylko id osatniej ustalił a kolejna kolumna i fotka +1 +2 itd. Przypisanie konkretnej fotki do tabeli utworzonej a nie tworzenie tabeli pętlą fotek.


nie czytalem tej wypowiedzi zanim napisalem swoj pierwszy post......

sposob @wlodkap jest awykonalny Pfft gdyz id jest pobierane tylko do linku a obrazek/miniaturka ma calkowicie inna nazwe(i ta nazwa nie zmienia sie o +1) !!
pozatym nie +1 +2 itd. tylko -1 -2 itd. jak juzPfft
wiec nieominiesz petli choc bys sie staral niewiem jakPfft

Pozdro!!


To nie jest istotne, sprawdzalem to w tabeli, ale jak juz napisalem wstawialem calosc, a nie sam pojedynczy obrazek. Wlodek dobrze myslal do momentu tabelki, pozniej juz niestety nie. Howgh!
Podales wlasciwe rozwiazanie, a to najwazniejsze Cool
Zamykam, bo zrobi sie z tego idiotyczny offtopic...
Edytowane przez Pieka dnia 16.12.2006 01:24:48
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl