ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,375
Najnowszy użytkownik: martyna23

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoZarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

JazOOn
17.05.2023 21:20:44
Wasze zdrowie!

hoopak
06.05.2023 14:23:43
Pierwsze konto w 2005 roku, więc mi również wychodzi pełnoletność Grin

JazOOn
16.04.2023 22:02:01
krasnal i websrv u mnie cały czas na kompie :-) no i nieśmiertelny pajączek

Szapko
16.04.2023 02:42:07
Kusi mnie troche wrócić do korzeni i stworzyć jakąś stronę na PF Smile

JazOOn
28.03.2023 20:46:59
uuu, Szapko to najwyżej piwo możesz :-)

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Nawigacja

Artykuły: Tylko o PHP-Fusion v7

HOW TO: PHP-Fusion & Cufon
Autorem dzisiejszego artykułu jest użytkownik Sonar, za którego zgodą umieszczam jego artykuł o tym jak skorzystać z wygładzonych czcionek używając Cufon.

jQuery i PF v7 w jednym stali domu... cz.1
Niniejszy artykuł dedykuję osobom, którym statyczne PF zbrzydło, a faktu i powodu załączenia framework'a jQuery w PF v7 nie rozumieją...

PS: Czym jest jQuery, tłumaczyć nie będę. Odsyłam do dobrze napisanego API na http://docs.jquery.com

jQuery i PF v7 w jednym stali domu... cz.2
Czyli jak wymusić używanie przez użytkowników "trudnych" haseł oraz sprawdzenie poprawności adresu e-mail...

jQuery i PF v7 w jednym stali domu... cz.3
Czyli jak wymusić na użytkownikach używania JavaScript (w końcu bez tego jQuery nam nie zadziała). Dwa sposoby: wredny sposób nie wymagający modyfikacji skórek (jednak niezgodny z W3C) oraz oparty na CSS, wymagający modyfikacji skórek, ale zgodny z W3C.

Konwersja skórek do PHP-Fusion v7 cz.1
Artykuł w całości poświęcony systemowi skórek, jaki jest wykorzystywany w PHP-Fusion v7. Znajdziesz w nim wszystkie informacje dotyczące tworzenia, modyfikowania oraz konwersji starszych skórek do najnowszej wersji PHP-Fusion. W tej części dowiesz się o idei, jaka przyświecała autorom systemu szablonów oraz jakie zmiany zostały wprowadzone w pliku theme.php, w którym zapisany jest szkielet każdej skórki dla PHP-Fusion.

Konwersja skórek do PHP-Fusion v7 cz.2
Artykuł w całości poświęcony systemowi skórek, jaki jest wykorzystywany w PHP-Fusion v7. Znajdziesz w nim wszystkie informacje dotyczące tworzenia, modyfikowania oraz konwersji starszych skórek do najnowszej wersji PHP-Fusion. W tej części dowiesz się o zmianach, jakie zostały wprowadzone w pliku styles.css - podstawowym pliku opisującym wygląd każdej skórki dla PHP-Fusion.

PHP-Fusion v7 - BBCodes API
Aplication Programming Interface (API) dla bbcode w PHP-Fusion v7

Pierwsza wtyczka do PHP-Fusion v7 cz.1: Struktura plików
Infusions, bo tak nazywa się wtyczki w PHP-Fusion dostarczają nam możliwości, które nie zostały zaimplementowane w podstawowej wersji CMS. Jako, że nie wszyscy wiedza jak napisać taki skrypt, postanowiłem opracować serie artykułów pokazujących etap tworzenia. Dziś zajmiemy się struktura katalogów, czyli tym jak wygląda folder naszej wtyczki i za co odpowiadają poszczególne pliki.

Pierwsza wtyczka do PHP-Fusion v7 cz.2: Instalacja
Dziś druga część kursu, o tym jak napisać swoją pierwszą wtyczkę do PHP-Fusion v7. Naszym głównym celem będzie stworzenie pliku instalacyjnego. Wszystko to będzie podstawą przykładowego skryptu, wypisującego losowe cytaty.

Pierwsza wtyczka do PHP-Fusion v7 cz.3: Wyświetlanie
Wiemy już jak stworzyć plik instalacyjny oraz pliki językowe. Jeżeli udało się Tobie poprawnie zainstalować naszą przykładową wtyczkę z partu 2, możemy przejść do następnego etapu. W tej części wygenerujemy losowy cytat i wypiszemy go na stronie oraz w panelu.

Pierwsza wtyczka do PHP-Fusion v7 cz.4: Baza danych
Podstawą każdej aplikacja są dane, na których wykonywane są pewne operacje. Dane te muszą być gdzieś składowane, i przeważnie jest to baza danych. Nie inaczej sprawa wygląda, jeśli mówimy o wtyczkach w PHP-Fusion. Chcą stworzyć poważny skrypt, musimy uwzględnić wykorzystanie bazy danych i tym się dziś zajmiemy.

Struktura katalogów w PHP-Fusion v7
Niniejszy artykuł jest przewodnikiem po strukturze katalogów PHP-Fusion v7. Dzięki niemu dowiesz się, gdzie umieszczać odpowiednie pliki.
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl