ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 4

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,386
Najnowszy użytkownik: Hisfatt

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Zbigniew@
01.04.2024 12:28:45
Wszystkiego najlepszego z okazji świąt.

JazOOn
28.02.2024 19:25:31
ja zostałem przy fusionie ale nazywa się 360. Projektowanie i druk 3d...

MajsterBieda
25.02.2024 00:12:42
Ponad 20 lat .... tosz to sioook panie.... Grin

JazOOn
24.02.2024 20:32:31
a już na pewno mamuty

JazOOn
24.02.2024 20:31:59
Albo dinozaury

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

Polski Oficjalny Support PHP-Fusion » PHP-Fusion v5.00-v6.01 Support » Instalacja
 Drukuj temat
Kodowanie polskich znaków - rozwiązanie
Przemek Bicki
Witam, szukałem na całym forum od wczoraj i nic nie znalazłem więc zakładam topic:

www.osteogeneza.h...

Stronę przeniosłem na nowy serwer wcześniej było ok:

www.osteogeneza.pl

Niestety bazy po ataku DNS nie da się skopiować z panelu admina, musiałem ją exportować za pomocą phpMyAdmin. Możecie coś poradzić, aby polskie znaki się pojawiły? Pzdr.
 
Wścibski Gość
Dodany dnia 20.04.2024 15:59:47
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
selaxor
---------------------------------------
Edytowane przez selaxor dnia 09.04.2017 23:04:38
 
Pieka
Przede wszystkim, nie zmienia sie kodowania bazy, do ktorej ma sie zamiar importowac. Nie jest to regula, poniewaz czesc hostingow ma zle dobrane parametry. Jednak stanowia marginalna czesc dostepnych na rynku.
  1. Usun wszystkie tabele.
  2. Przywroc oryginalne kodowanie pustej bazy. Jesli masz watpliwosci, usun cala i zaloz od nowa.
  3. Dopiero po tych czynnosciach wykonaj import.

Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
maad
Przenioslem Fusiona z serweru webd na inny serwer webd i po przenosinach bazy danych okazalo sie ze w newsiach, nazwach po wystapieniu polskiego znaku urywa tekst. Nie chodzi o krzaczki w miejsca polskich znakow tylko urywanie tekstu po wystapieniu polskeigo znaku np zamiast Strona Główna jest Strona G. Czy to wina zlych przenosin?
Dodam ze serwis juz przenosilem i wtedy nie bylo widac samych polskich znakow, pomogla zmiana z latin2 na latin1.
Prosze o pomoc.
 
paz3r
Witam, wiem, że taki temat już się tutaj znajdował, lecz wg. mnie nie został on opisany dokładnie dla mojego przypadku... Jeżeli ktoś pomoże, będę wdzięczny... jeżeli admin usunie, to trudno.

Więc tak, robiłem stronę na cba.pl ... teraz zakupiłem serwer na klatka.pl. Aby przenieść stronę, poczyniłem następujące kroki:

1. Przerzuciłem wszystkie pliki strony z cba.pl na kompa, a z kompa na klatka.pl
2. Zrobiłem kopię bazy danych z cba.pl i zapisałem ją na kompie.
3. Utworzyłem nową bazę danych na klatka.pl
4. Pozmieniałem w bazie danych skopiowanej z cba.pl dane do nowej bazy utworzonej na klatka.pl
5. Przerzuciłem bazę danych cba.pl na klatka.pl z utf-em.

Skutkiem jest brak polskich znaków w nawigacji oraz w newsach. Nie wiem za chiny ludowe jak sobie z tym poradzić bo dopiero się uczę i nie mam pojęcia o jakichś kodowaniach latin1,latin2... znałem tylko poczciwego utf-a jako tako... Proszę napiszcie mi krok po kroku co mam zrobić...

Ps. W pliku maincore.php nic nie dało dopisanie 46 wersu:

Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


Ps2. Wydaję mi się, że zapewne pomieszałem kodowania, jeżeli mam rację to proszę powiedzcie mi jak sprawdzić jakiego kodowania używałem na cba.pl i jak zmienić kodowanie na klatka.pl. Z góry dzięki!:)

**temat dopisany z usuniętego tematu:(

Wiadomość doklejona:
Dobra, poradziłem sobie... Doczytałem tu i tam...:) Sory za kłopot:)
Edytowane przez Pieka dnia 08.01.2010 18:12:21
 
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl