ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 3

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,386
Najnowszy użytkownik: Hisfatt

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Zbigniew@
01.04.2024 12:28:45
Wszystkiego najlepszego z okazji świąt.

JazOOn
28.02.2024 19:25:31
ja zostałem przy fusionie ale nazywa się 360. Projektowanie i druk 3d...

MajsterBieda
25.02.2024 00:12:42
Ponad 20 lat .... tosz to sioook panie.... Grin

JazOOn
24.02.2024 20:32:31
a już na pewno mamuty

JazOOn
24.02.2024 20:31:59
Albo dinozaury

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

Polski Oficjalny Support PHP-Fusion » PHP-Fusion v5.00-v6.01 Support » Błędy i korekty
 Drukuj temat
IMG na forum nie działa YoYo.PL - rozwiązanie
soldier175
Już o tym pisałem na forum.

Pisałem również na yoyo.pl i oto rozwiązanie :

autor: bofh
Problem jest związany z php-fusion a nie z konfiguracją serwera. Widać, ktoś nie umie się do błedu.

Dokładniej. Testowałem na php-fusion 6.0.305 dostepnym w ramach preinstalacji (możliwe że w nowszych wersjach już poprawiono). Zmodyfikuj plik maincore.php (OT: ale paskudnie jest to php-fusion napisane), i w lini 358 (w ramach funkcji parseubb) dodaj:


Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy



Mi już działa :)

WAŻNE!!

Kilka postów niżej znajduje się prawidłowe rozwiązanie tego problemu!

Edytowane przez Pieka dnia 11.01.2007 15:20:24
 
Wścibski Gość
Dodany dnia 16.04.2024 21:23:28
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
szer
Hmmmm jeśli tylko działa to super. Wielu osobą się napewno to przyda. Można by przykleić temat.

Co do gościa z yoyo.pl to sam jest pskudnie napisany Pfft. Jak dla mnie fusion est najbardziej przejżysty m CMSem Pfft.
 
kamilek_snk
Działa. super dzięki
 
http://snkgroup.tk/
Grzes
Niechciałbym być niegrzeczny ale ten Pan z yoyo najwyraźniej niema zielonego pojęcia o czym mówi. Kto odważny i da mi adres swojej stronki z tak "naprawionymi" tagami img? Grin

Przy mniej niż minimum szczęścia jestem w stanie troche nabroić na stronie poczynając od usunięcia jakiegoś użytkownika Cool

EDIT: jeśli już to przynajmniej zmieńcie nazwę folderu administration na taki, który jest tylko wam znany!
Edytowane przez Grzes dnia 04.06.2006 18:47:08
Często najmądrzejszą odpowiedzią jest milczenie krzywy.gif
 
SebaZ
no nie ma co, gościu przekleił kod ze starszej wersji fusiona który był dziurawy na exploity

Nie bede skromny i powiem, że podobnie jak Grześ mogę nabroic GrinGrin
Zadawanie pytań na forum to nie jest prawo, to jest przywilej, którego każdy może być pozbawiony jeżeli nie będzie umiał z niego korzystać. Nie wymagaj więc natychmiastowej odpowiedzi.
 
JazOOn
SebaZ napisał/a:
no nie ma co, gościu przekleił kod ze starszej wersji fusiona który był dziurawy na exploity

Nie bede skromny i powiem, że podobnie jak Grześ mogę nabroic GrinGrin


sie hakery znalazły Smile ale w sumie to bez sensu ta naprawa skoro cofa nas w rozwoju (fusiona) o jakieś pare exploitów do tyłu...
 
SebaZ
sie hakery znalazły
a żebys wiedział Cool
Zadawanie pytań na forum to nie jest prawo, to jest przywilej, którego każdy może być pozbawiony jeżeli nie będzie umiał z niego korzystać. Nie wymagaj więc natychmiastowej odpowiedzi.
 
Grzes
JazOOn napisał/a:
sie hakery znalazły Smile ale w sumie to bez sensu ta naprawa skoro cofa nas w rozwoju (fusiona) o jakieś pare exploitów do tyłu...


Warto dodać, że żaden exploit nie jest tu potrzebny a tylko "trefny" administrator, którego trzeba zmusić do obejrzenia posta z lewym obrazkiem Grin Zero kombinowania, tylko obrobina szczęścia.
Skrypt w tej postaci jest na tyle "naiwny", że przyjmie wszystko i tu mnie dziwi, że takie rady dają administratorzy yoyo Shock
Często najmądrzejszą odpowiedzią jest milczenie krzywy.gif
 
JazOOn
Grzes napisał/a:
Skrypt w tej postaci jest na tyle "naiwny", że przyjmie wszystko i tu mnie dziwi, że takie rady dają administratorzy yoyo Shock


może nawiązali współprace z jakąś grupą hackerską? Grin
 
SebaZ
oni daja takie rady gdyz kopiuja je z pliku maincore.php ze starej wersji fusiona której instalację podobno oferuja na tym serwerze.
Zadawanie pytań na forum to nie jest prawo, to jest przywilej, którego każdy może być pozbawiony jeżeli nie będzie umiał z niego korzystać. Nie wymagaj więc natychmiastowej odpowiedzi.
 
Grzes
SebaZ napisał/a:
oni daja takie rady gdyz kopiuja je z pliku maincore.php ze starej wersji fusiona której instalację podobno oferuja na tym serwerze.


Gościu pisze, że zaglądał do 305. W takim razie pokaż mi tam taki kod. v..305 już korzystała z funkcji imagesize a w samym warunku sprawdzane było rozszezenie. W tym godzie gościu nawet nie postarał się o sprawdzenie rozszeżenia pliku obrazka...
Często najmądrzejszą odpowiedzią jest milczenie krzywy.gif
 
SebaZ
mozliwe... nie sprawdzalem. Wysnułem ten wniosek bo napisał ze zaglądał do wersji 305.
Mój bład - przyznaje sie bez bicia..
Fakt faktem ze zrobił gorzej niz było Smile
Zadawanie pytań na forum to nie jest prawo, to jest przywilej, którego każdy może być pozbawiony jeżeli nie będzie umiał z niego korzystać. Nie wymagaj więc natychmiastowej odpowiedzi.
 
Zygmund
Mam PHP-Fusion v6.00 i mam właśnie ten problem ktoś wie jak poprawić ten błąd żeby nie cofnęło strony w rozwoju? Strona jest na yoyo.pl. Z góry dzięki za odpowiedź.
EDIT:
Dokładniej to mam PHP-Fusion 6.00.305 jeśli to pomoże w rozwiazaniu problemu.
Edytowane przez Zygmund dnia 27.07.2006 02:04:43
 
Wooya
Wiadomosc dla tych co maja strony na yoyo.pl

Yoyo.pl ma wylaczona opcje allow_url_fopen (allow_url_fopen = Off). Tak wiec jezeli nie dziala Wam [ img ], to poki co nic na to nie poradzimy. Tak jak wspomnialem, sprawa poruszona w DEV TEAM'ie. Ja ze swojej strony postaram sie przygotowac jakas latke, ktora usunie ten problem.
... Pomagam tylko przy najnowszych wersjach PHP-Fusion ...
koder_1.png
 
Eastbamo
Dzięki, ten temat mi bardzo pomógł...
By Eastbamo::..
 
http://www.lolsoft.prv.pl
Wooya
Oto jedno z rozwiazan dla allow_url_fopen = Off.

W maincore znajdujemy funkcje verify_image(). Przed nia wklejamy ponizsze funkcje:

Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


nastepnie w funkcji verify_image() zamieniamy linijke:

Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


na

Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


Nalezy jeszcze przejzec inne pliki pod katem funkcji getimagesize() i zamienc ja na getimagesize_curl().

Po tych zabiegach, jezeli wasz serwer ma zaladowany modul cURL, bbcode [ img ] zacznie dzialac. Moje funkcje dzialaja w ten sposob, ze wukorzystuja modul cURL tylko dla obrazkow spoza danego serwera.
Edytowane przez Wooya dnia 05.12.2006 17:08:06
... Pomagam tylko przy najnowszych wersjach PHP-Fusion ...
koder_1.png
 
Pieka
Przyklad dzialania, wszystko wedlug instrukcji Wooyi: http://www.pieka....hread_id=2

Zalaczam pliki dla wersji v6.01.6 - maincore.php + cale forum (jeden plik z Syndykacja Fotosika)
Pieka dodał/a następującą plik:
img_na_yoyo-fixbywooya_1.zip [26.71kB / 567 Pobrane]

Edytowane przez Pieka dnia 09.02.2007 18:29:39
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
przerwus
czy zadziała to na 6.00.307 ??
 
Kagava
Ja nie mam tych lini chyba że przez to że korzystam z Extreme Pack czy jest na to jakaś łatka ?
 
Pieka
przerwus napisał/a:
czy zadziała to na 6.00.307 ??

Jak najbardziej. To jest nowa funkcja dodana przez Wooye, ktora zastepuje standardowa.


Kagava napisał/a:
Ja nie mam tych lini chyba że przez to że korzystam z Extreme Pack czy jest na to jakaś łatka ?

Dokladnie jak wyzej.
Edytowane przez Pieka dnia 26.01.2007 11:25:54
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl