ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 12

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,274
Najnowszy użytkownik: veto27

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło

Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

khaman
12.10.2018 07:18:13
A może regulamin trzeba sobie przypomnieć.

Pyrczyn
11.10.2018 23:31:29
Pieka mistrzu, jak już tu jesteś Grin spróbujesz pomóc? Bardzo mi zależy na rozwiązaniu problemu

Pieka
11.10.2018 21:36:08
Pomorze to bardziej na północy. Kolega poczyta słownik nim coś napisze.

Pyrczyn
11.10.2018 21:34:40
Czyli znikąd pomocy odnośnie php-f 7? Czy może jest jakieś inne miejsce gdzie mógłbym szukać?

veto27
11.10.2018 18:50:24
tutaj Ci już nikt nie pomoze, czerwona strona została porzucona

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Sponsoring WWW
Sponsorowane WWW
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting Biznes-Host.pl

Zobacz temat

Drukuj temat
Edycja rekordu MSQL nieoczekiwnay błąd
emil90ck
Witam,
Napisałem bardzo prosty skrypt PHP do edycji rekordu w MYSQL i niestety zostałem niemile zaskoczony :(

Mianowicie wszystko działa ok na moim serwerze, niestye jak wrzuciłem skrypt na 2 inne jest dobrze jak edytujemy dość krótki wpis, a jak damy coś dlyższego jak w pinkty 2, pokazuje błąd:

You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'ie. Chęć dołączenia będzie traktowana jako akceptacja

' at line 1You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'ie. Chęć dołączenia będzie traktowana jako akceptacja

Kod:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

2. Problematyczny text

http://www.bluemoney.pl
Wścibski Gość
Dodany dnia 18.10.2018 23:21:48
Pan Kontekstualny

Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting Biznes-Host.pl
IP: localhost  
Lukeup
Problem jest taki, że znaki specjalne w tekście zakłócają Ci zapytanie (i otwierają przy okazji pole do injecta)

Masz to dwa razy w tekście i właśnie przez znak ' Twoje zapytanie psuje się, bo zmienne budujesz tak:

I jeśli fragmentem tekstu jest znak specjalny ', to interpreter się w najlepszym przypadku pogubi (jak u Ciebie), bo napotkał na zmienną, która nie jest zakończona średnikiem. Natomiast gdyby go dodać i później od razu wykonać polecenie usunięcia całej bazy, byłoby mniej przyjemnie.

W tym przypadku, jeśli poprzedzisz ' znakiem \ to tekst będzie prawidłowy. Natomiast, jeśli masz już taki zapis, to do odczytu z kolei musisz użyć stripslashes()
Przyjmuję zlecenia pracy nad PHP-Fusion, Wordpress, Symfony, PHP-Nuke, Post-Nuke
Technologie: PHP (Symfony3-4), SQL, JS (JQ), XML, XHTML, HTML5, CSS3, SCSS, SASS, C, C++, C#
Zawód: Full-Stack Developer z naciskiem na Backend

You live once, but if You do it right, once is enough.

https://lukeup.pl
emil90ck
Bardzo dziękuje za pomoc. Wykorzystanie funkcji addslasches oraz stripslashes rozwiązało mój problem Smile

http://www.bluemoney.pl
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl