ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 10

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,386
Najnowszy użytkownik: Hisfatt

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Zbigniew@
01.04.2024 12:28:45
Wszystkiego najlepszego z okazji świąt.

JazOOn
28.02.2024 19:25:31
ja zostałem przy fusionie ale nazywa się 360. Projektowanie i druk 3d...

MajsterBieda
25.02.2024 00:12:42
Ponad 20 lat .... tosz to sioook panie.... Grin

JazOOn
24.02.2024 20:32:31
a już na pewno mamuty

JazOOn
24.02.2024 20:31:59
Albo dinozaury

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

 Drukuj temat
Aktualizacja strony z v7.00 do v7.01
Pieka
Może inaczej, z jakiej wersji jest plik upgrade.php, bo z pewnością nie z tej, którą miałeś/masz na serwerze. W przeciwnym wypadku nie ruszyłaby aktualizacja.
Sprawdź na początku pliku w linii (przykład z v7.00.07):
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
Wścibski Gość
Dodany dnia 19.04.2024 06:58:03
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
Kedat
Masz rację.
Na serwerze jest plik upgrade.php:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

A korzystałem z wersji 7.005.
Jak to "odkręcić"?
 
Pieka
Postępować według instrukcji aktualizacji.
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
Kedat
Nie mam dostępu do panela administratora.
 
Pieka
Tu serio nie ma czarnej magii, wystarczy poczytać i zastosować się do instrukcji: https://www.php-f..._01_xx.php
Cytując powyższe:
AKTUALIZACJA Z V7.00.XX

Przed dokonaniem aktualizacji zaleca się wykonanie kopii zapasowej wszystkich plików oraz bazy danych. PHP-Fusion v7.01 jest bezpośrednim następcą PHP-Fusion v7.00. Musisz dokładnie przejść przez wszystkie etapy niniejszej instrukcji.

1. Wersja 7 PHP-Fusion jest w dużej części kompatybilna z v7.01, jednakże wprowadzone zmiany mogą spowodować, że część wtyczek, skórek, modyfikacji czy paneli może nie działać poprawnie.
2. Po pierwsze, musisz wgrać skrypt aktualizujący z katalogu /upgrade v7 do katalogu /administration znajdującego się na Twoim serwerze oraz katalog /files/locale do głównego katalogu strony. Bez plików językowych, część nazw nie doda się poprawnie.
3. Zaloguj się jako Główny administrator i przejdź do zakładki Zarządzanie stroną w panelu administratora, kliknij na Aktualizacja, a następnie postępuj zgodnie z pojawiającymi się na ekranie wskazówkami. MUSISZ przejść przez wszystkie etapy aktualizacji! Proces aktualizacji kończy się dopiero wtedy, gdy na ekranie będzie jedynie widoczny komunikat 'Database upgrade complete'.
4. BARDZO WAŻNE: W tym wydaniu wprowadzono wiele zmian w strukturze systemu, niektóre elementy Twojej strony mogą nie działać poprawnie, dopóki nie zaktualizujesz wszystkich plików. MUSISZ wgrać WSZYSTKIE pliki z katalogu /files.

Jak sam widzisz, na tym etapie nie jest potrzebny dostęp do PA.
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
Kedat
Jak już pisałem, strona otwiera się tylko częściowo. Po wgraniu plików na serwer (zgodnie z instrukcją) i zalogowaniu się jako administrator nie otwiera się PA, więc nie mogę przejść do zakładki Aktualizacje.
Tak to wygląda: http://www.pamiec...login1.php

Połączony z 03 sierpień 2020 20:54:
Opiszę mój problem raz jeszcze.
Mój portal korzystał z php fusion w wersji 7.005. Otóż kilka dni temu, nieopatrznie kliknąłem Aktualizacje w PA i moja strona przestała się wyświetlać. Są tylko widoczne jej fragmenty, a dokładnie menu główne i menu z prawej, o tak: http://www.pamiec...1/news.php

Jak słusznie zauważył Pieka, plik upgrade.php był z innej wersji i faktycznie był z wersji 70100 i dlatego polecenie Aktualizacje w PA zadziało. Jak się okazało nie miałem wgranych na serwer plików aktualizacyjnych w wersji 70100. Zapewne kilka lat temu zamierzałem aktualizować posiadaną wersję 7.005, ale z tego wniosek, że wgrałem tylko plik upgrade.php z wersji 70100.
Znam instrukcję aktualizacji, lecz nie mam obecnie dostępu do PA i polecenia Aktualizuj.
Proszę o wskazanie gdzie tkwi błąd spowodowany poleceniem Aktualizuj bez wgranych na serwer plików aktualizacyjnych. Jak wrócić do posiadanej wersji 7.005 aby ją zaktualizować?
Edytowane przez Kedat dnia 03.08.2020 20:54:18
 
Pieka
Po kliknięciu dokończyłeś proces aktualizacji?
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
Kedat
Proces aktualizacji się nie zakończył. Jak się okazało na serwer wgrałem tylko plik upgrade.php z nowszej wersji dlatego polecenie Aktualizuj zadziałało (co własnie słusznie zauważyłeś), ale na serwerze wówczas nie było wgranych nowych plików aktualizacyjnych. Efekt - strona otwiera się tylko częściowo (jak pokazałem w linku wyżej).
Stąd moje pytanie - czy jest możliwy powrót do wersji 7.005.
Niestety nie zrobiłem wcześniej kopii zapasowej.
Jak wspomniałem wyżej, nie zamierzałem aktualizować strony - nieopatrznie kliknąłem Aktualizuj w PA.
 
Pieka
Bez kopii strony lub bazy i/lub choćby minimalnych umiejętności nic nie zrobisz.
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
wellcode
Jedynie pozostaje wysłanie maila do firmy od której masz hosting z prośbą o przywrócenie strony do stanu przed aktualizacją. Przeważnie każda firma wykonuje takie kopie zapasowe kilka razy na dzień i są dostępne miesiąc wstecz
 
slawekneo
Hmm... Pozostaje dzialanie wsteczne. Czyli sprawdzenie jakie zmiany w bazie danych wykonano w pliku upgrade i probowac je odtworzyc recznie.
 
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl