ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 3

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,386
Najnowszy użytkownik: Hisfatt

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Zbigniew@
01.04.2024 12:28:45
Wszystkiego najlepszego z okazji świąt.

JazOOn
28.02.2024 19:25:31
ja zostałem przy fusionie ale nazywa się 360. Projektowanie i druk 3d...

MajsterBieda
25.02.2024 00:12:42
Ponad 20 lat .... tosz to sioook panie.... Grin

JazOOn
24.02.2024 20:32:31
a już na pewno mamuty

JazOOn
24.02.2024 20:31:59
Albo dinozaury

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

Polski Oficjalny Support PHP-Fusion » PHP-Fusion v5.00-v6.01 Support » Błędy i korekty
 Drukuj temat
Nagły zanik paneli dodanych w PA
m88
Witam! Mam mały problem i nie mam pojęcia "co w trawie piszczy" Strona działa już od 2 lat bez zarzutu, nic nie majstrowałem w kodach itp. Wszystko było w porządku jeszcze parę godzin wstecz, niedawno wchodzę i panele które dodałem w PA nie wyświetlają się. Są włączone itp, a gdy biorę "edytuj" w treści panelu jest puste pole. Ponowna próba dodania też nic nie daje, dodany panel nie wyświetla się. Z góry dziękuję za jakąś pomoc.

Pozdrawiam

Edit: adres mojej strony www.granica-ketrz...


PW od moderatora:
  1. Zmiana nazwy tematu - chemix 04.05 - 20:46
  2. Przeniesienie tematu - chemix 04.05 - 20:47

Edytowane przez m88 dnia 04.05.2009 20:46:44
 
Wścibski Gość
Dodany dnia 18.04.2024 03:48:13
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
Gismo_PL
Nic się samo nie psuje Pfft
Podaj łaskawie nazwy/treść paneli, które "zniknęły".
 
http://fsong.pl
m88
Gismo_PL napisał/a:
Nic się samo nie psuje Pfft
Podaj łaskawie nazwy/treść paneli, które "zniknęły".


Żebym majstrował to bym wiedział, że coś skopałem, a nic nie grzebałem od dłuższego czasu, a strona działała bez zarzutu jeszcze dziś. Dopiero 3 godziny temu zniknęły mi nowe panele, które sam dodawałem już jakiś czas temu. Pozostałe panele wyświetlają się normalnie. Sprawdzałem gdy chcę dodać nowy panel, gdy biorę na podgląd wyświetla się wszystko OK. Zapisuję, włączam i niestety, ale się nie wyświetla. Nie mam pojęcia co to może być.
 
Manias
Witam, mam dokładnie ten sam problem co ty, były panele i nie ma a wczoraj jeszcze wszystko działało a dziś już nie.
 
Gismo_PL
Może wina leży po stronie hostingu Sad chociaż wydaje mi się to niemożliwe. Wybiórczo panele same z siebie nie przestają działać.
 
http://fsong.pl
Manias
A może jakiś wirus się wkręcił i namieszał, bo skoro nikt nic nie ruszał, to nie wiem
 
m88
Gismo_PL napisał/a:
Może wina leży po stronie hostingu Sad chociaż wydaje mi się to niemożliwe. Wybiórczo panele same z siebie nie przestają działać.


Dokładnie mam takie samo podejrzenie, kolega rano zauważył jakąś awarię na serwerze, skontaktuję się z dostawcą hostingu, być może wina leży po ich stronie. Jeśli tak co mam robić?
 
Manias
m88
A gdzie masz zamieszczoną stronę? Ja mam na netstrefa.pl
 
m88
Manias napisał/a:
m88
A gdzie masz zamieszczoną stronę? Ja mam na netstrefa.pl


http://www.linuxp...
 
Manias
Kurcze dwa różne serwery i takie same usterki, coś tu nie gra.
Edytowane przez Chemikpil dnia 04.05.2009 21:41:11
 
m88
Nikt nie wie co to może być? Czy zostało mi przeinstalowanie wszystkiego od nowa? :/
 
Placio74
Mam to samo, ale akurat jestem niemal na 100% pewien że jest to robota botów (od piątku trzeci atak).

Po przejrzeniu wczorajszych logów adresy IP które uzyskały dostęp do panel_editor.php:
185.169-142-79.FTTH.rus-com.net
ip-89-29-6-210.customer.poda.cz
121.164.13.170
88.251.51.95
Edytowane przez hoopak dnia 05.05.2009 13:48:13
 
m88
Placio74 napisał/a:
Mam to samo, ale akurat jestem niemal na 100% pewien że jest to robota botów (od piątku trzeci atak).

Po przejrzeniu wczorajszych logów adresy IP które uzyskały dostęp do panel_editor.php:
185.169-142-79.FTTH.rus-com.net
ip-89-29-6-210.customer.poda.cz
121.164.13.170
88.251.51.95


W takim razie co robić i jak to naprawić?
 
DJPromo
Panowie jak widzę temat ciągniecie w dziale dla 6 więc łaskawie zamiast wypisywać ja mam to ja tamto to byście się wzieli za aktualizację do PF7 i dopiero wtedy piszcie że coś się jeszcze dzieje Jak widać ktoś może doszukał się jeszcze gdzieś dziury w 6 i dla tego coś miesza u was Smile

@m88 nie dobijaj mnie jak ty chcesz być bezpieczny jak masz

v6.01.11

Edytowane przez DJPromo dnia 05.05.2009 14:49:52
Pomogłem Kliknij Pomógł
Życie to chwila zbyt krótka aby móc .... Życie to chwila / trzeba patrzeć i podziwiać Smiledjpromo6.jpg
 
Placio74
DJPromo napisał/a:
... to byście się wzieli za aktualizację do PF7 ...

Jak najbardziej (do czego i tak się już przymierzałem).
 
bogas82
Ja niestety mam ten sam problem i niestety nie wiem co robić, tym bardziej, że w tematyce PHP jestem raczej laikiem. Po zniknięciu zawartości paneli pomyślałem, że może hosting nawala więc skopiowałem stronę z yoyo.pl na cba.pl, ale nie rozwiązało to problemu i dalej nie chce się zapisywać treść paneli. Następnie zaktualizowałem stronę do wersji 7 (na serwerze cba), ale dalej to samo.
Bardzo proszę o pomoc, jeżeli ktoś wie co z tym zrobić.

Strony:
http://www.pasjon...ice.cba.pl wersja: 7.00.05
http://www.pasjon...ce.yoyo.pl wersja: 6.01.10

EDIT:
Gdzie powinna się poprawnie zapisywać treść dodawanych paneli tzn. gdzie w bazie danych czy też w jakim pliku?
Edytowane przez bogas82 dnia 10.05.2009 22:02:47
 
Zdzichu93
Ja już od około tygodnia też mam to samo. To chyba wina jakiegoś wirusa. Moja strona to: http://www.mafia-...l/news.php
Zniknęło dodatkowe menu po prawej stronie i buttony na dole po lewej. Wszystko tak, jak napisane wyżej.
Dodatkowe panele jak i ich zawartość zapisują się do bazy danych. Tylko nie wiem czy ten wirus siedzi w bazie danych czy na FTP. Bo mam skopiowaną bazę danych ale już po zaniku paneli. Jeśli na FTP, to chyba wystarczy wywalić wszystkie pliki z serwera, wrzucić od nowa php-fusion. Jeszcze tak nie robiłem, bo boję się, że coś spartaczę.
 
Pieka
Zalogujcie sie do phpMyAdmin, wejdzcie do tabeli panels, kliknijcie w strukture i sprawdzcie jaka wartosc ma pole panel_content. Zapewne znajdziecie tam varchar(0). Aby wszystko wrocilo do normy nalezy zmienic wartosc pola na text. Przywroci to mozliwosc dodawania paneli, niestety nie odzyskacie w ten sposob poprzednich, brakujacych paneli typu PHP.
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
bogas82
Wielkie dzięki! DziałaSmile

P.S. Czy istnieje sposób żeby na przyszłość ustrzec przed takimi sytuacjami, czy też sama aktualizacja do v7 załatwia sprawę?
 
Pieka
bogas82 napisał/a:
..Czy istnieje sposób żeby na przyszłość ustrzec przed takimi sytuacjami, czy też sama aktualizacja do v7 załatwia sprawę?

Zasadniczo sama aktualizacja rozwiazuje te kwestie, ale zasady bezpiecznego funkcjonowania w internecie caly czas obowiazuja. Mocne hasla, brak dostepu dla byle kogo do PA oraz na biezaco przeprowadzane aktualizacje stanowia juz powazny krok naprzod. Wszystko wielokrotnie opisywane na tym forum.
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl