ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 8

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,386
Najnowszy użytkownik: Hisfatt

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Zbigniew@
01.04.2024 12:28:45
Wszystkiego najlepszego z okazji świąt.

JazOOn
28.02.2024 19:25:31
ja zostałem przy fusionie ale nazywa się 360. Projektowanie i druk 3d...

MajsterBieda
25.02.2024 00:12:42
Ponad 20 lat .... tosz to sioook panie.... Grin

JazOOn
24.02.2024 20:32:31
a już na pewno mamuty

JazOOn
24.02.2024 20:31:59
Albo dinozaury

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

Polski Oficjalny Support PHP-Fusion » PHP-Fusion v5.00-v6.01 Support » Błędy i korekty
 Drukuj temat
Strona nie wczytuje się na dwóch różnych hostingach
slupek
Witam,

od dawna pracuję na PHP-Fusion, wersja 6.01.11. Strona jest bardzo rozbudowana, ale wszystko działa... lub nie.

1. Strona na webd.pl

klik

27.04 dokonałem ostatniej modyfikacji jednego z paneli i po tym strona na bank działała, co potwierdzają użytkownicy.

Po tym nagle, nie wiadomo o której, strona działać przestała i tak jest od kilku dni do teraz. Zwykle wystarczyło napisać do webd.pl, coś tam zrobili, napisali że problem nie powinien już występować i strona znowu działała. Do następnego zwisu oczywiście. Powiedziałem dosyć, napisałem kilka zdań od ojca prowadzącego i zacząłem szukać innego dostawcy. PHP działa, można sprawdzić:

klik (wpisz w pierwsze pole np. epgd)

2. Strona na linuxpl.com

www.cassubian.ayz.pl

Zrobiłem kopie baz danych, przeniosłem, przegrałem wszystkie katalogi i pliki, zmieniłem config.php i...

jest to samo!

Nikt niczego na stronie nie modyfikował, po ostatniej modyfikacji wszystko działało poprawnie i szybko.

W czym może tkwić błąd, bo mnie szlag trafi, pliz help.

// Ostatni raz poprawiam nazwę, więc patrz i ucz się - chemix


PW od moderatora:
  1. Zmiana nazwy tematu - chemix 02.05 - 19:10
  2. Przeniesienie tematu - chemix 02.05 - 19:13

Edytowane przez slupek dnia 02.05.2009 22:24:22
 
Wścibski Gość
Dodany dnia 24.04.2024 23:28:53
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
Chemikpil
Może opiszesz dokładniej swój problem, bo nie wierze w to że strona sama z siebie znikła i nie wiadomo co się z nią stało. Jakiś problem jest i to pewne ale na pewno nie pojawił się on znikąd. Proponuje przypomnieć sobie co pan robił dokładnie za nim strona przestała odpowiadać. Jakieś modyfikacje, wtyczki. Coś musi być przyczyną takiego stanu. A próbował pan wgrać stronę na serwer lokalny? Proponuje przejrzeć również bazę danych i ftp, być może ktoś nie pożądany wgrał coś co powoduje ten błąd.
Nie pisać na GG i PW w sprawach technicznych!
ChemikPil - blog (w nowej odsłonie) | ChemikPIL - My twitter
 
www.chemikpil.pl
slupek
Siedzę nad tym zagadnieniem od dwóch dni i przeglądam wszystko co możliwe. Na pewno robię to po omacku, bo nie wiem czego dokładnie miałbym szukać.
Strona po mojej modyfikacji skryptu inkludowanego w panelu działała jeszcze co najmniej kilka - kilkanaście godzin. Sam skrypt działa nadal. Oto zmodyfikowany plik atctab1.php, który jako ostatni był modyfikowany.
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


Oprócz tego nie instalowano żadnych wtyczek i nie przeprowadzano żadnych modyfikacji.

Przeglądam bazy danych, wgrałem kopię sprzed tygodnia i miesiąca - na obydwu serwerach niczego o nie zmienia.

Świeża instalacja PHP-Fusion chodzi bez zarzutu. Dodam, że na tym samym serwerze mam jeszcze instalację PHP-Fusion 7, która działa również bez zarzutu - klik.

Ja też nie wierzę w krasnoludki. Proszę chociaż o podpowiedź czego i ew. gdzie szukać.


PW od moderatora:
  1. Brak Stopki! - hoopak 02.05 - 20:01

Edytowane przez slupek dnia 02.05.2009 20:00:01
 
bartek124
Próbując wywołać jakiekolwiek inne pliki typu articles.php, news.php, ich nie ma, dlaczego?

EDIT
http://www.php-fu...fusion.php
Poczytaj sobie jak ma wyglądać poprawna stopka dla v7. Zmień ją na swojej stronie, w przeciwnym razie zostanie przyznany status złamanej licencji.
Edytowane przez bartek124 dnia 02.05.2009 20:03:02
userbar_bartek124_net.png mw.gif Nie pomagam na komunikatorach oraz PW!
 
www.bartek124.net
slupek
bartek124 napisał/a:
Próbując wywołać jakiekolwiek inne pliki typu articles.php, news.php, ich nie ma, dlaczego?


Pliki są, a mimo to nie są czytane.

www.cat.przestrzen.pl/CSB/upload_files/zrzutphpfusion.jpg

PS. Stopkę zmienię, nie czytałem dosyć dokładnie licencji, moja wina.


Widzę, że stopka poprawiona więc zdejmuję Czerwonego Brata. //hoopak
Edytowane przez hoopak dnia 02.05.2009 20:23:59
 
bartek124
Wyslij mi dane do FTP na Prywatną Wiadomość, lookne w to dokładniej, bo w taki sposób to można tylko gdybać.
userbar_bartek124_net.png mw.gif Nie pomagam na komunikatorach oraz PW!
 
www.bartek124.net
slupek
bartek124 napisał/a:
Wyslij mi dane do FTP na Prywatną Wiadomość, lookne w to dokładniej, bo w taki sposób to można tylko gdybać.


Dzięki ogromnej pomocy kolegi udało się ustalić listę 10 paneli, które powodują takie zachowanie się strony. Wszystkie te panele są mojego autorstwa, więc winę ponoszę ja. Pytanie tylko, dlaczego dotychczas działały, a teraz robią taki problem?

Przykład.

Jest sobie taki kod:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


zapisany w pliku php - klik

Plik samodzielny jak widzicie działa, a inkludowany do panelu już nie:

Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


W każdym z pozostałych przypadków jest identycznie - ikludowane pliki działają osobno, a w panelu w ramach PHP-Fusion już nie.

Powtórzę po raz enty, że żaden z tych plików obecnie niedziałających nie był edytowany przed wystąpieniem problemu.

EDIT

Czy to możliwe by nie działała funkcja include ? Dlaczego jednak strona nie chodzi u drugiego dostawcy? Na webd.pl po wyłączeniu blokujących paneli chodzi, na linuxpl.com bez modyfikacji nie chodzi nadal.

EDIT 2

Jest odpowiedź.
Strona nie ładowała się na linuxpl.com ponieważ w panelach znajdowały się bezwzględne ścieżki prowadzące do webd.pl. Po zmianie ścieżek na lokalne, serwer linuxpl.com wyświetla pliki i wszystko działa jak należy.

Co odpowiada za taką sytuację na serwerze, że nie wykonuje unkcji include? Jak mniemam musi to mieć jakiś związek z dostępem do bazy SQL. Kto ponosi za to winę? Dostawca? Czy ja coś knocę?
Edytowane przez slupek dnia 02.05.2009 22:46:00
 
Gismo_PL
@slupek - poszukaj na serwerze pliku konfiguracyjnego php.ini ponieważ znajduje się w nim opcja odpowiedzialna za wykonywanie funkcji include:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

Edytowane przez hoopak dnia 03.05.2009 10:52:00
 
http://fsong.pl
slupek
Niestety nie mam dostępu do tego zasobu.
Całą noc przenosiłem i modyfikowałem skrypty, te co blokowały się na webd.pl na nowy hosting linuxpl.com i wszystko chodzi jak należy. Mam zamiar się tam przenieść na stałe, bo co to znaczy, żeby pomoc techniczna przez 5 dni nie dawała znaku życia i by przez 2 lata cyklicznie pojawiał się ten sam problem?

Dziękuję wszystkim za pomoc, w życiu bym nie doszedł do tego sam.
 
bartek124
Wystarczyło stosować stałą BASEDIR lub INCLUDES, zamiast na sztywno dawać adres strony...
userbar_bartek124_net.png mw.gif Nie pomagam na komunikatorach oraz PW!
 
www.bartek124.net
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl