ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 4

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,386
Najnowszy użytkownik: Hisfatt

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Zbigniew@
01.04.2024 12:28:45
Wszystkiego najlepszego z okazji świąt.

JazOOn
28.02.2024 19:25:31
ja zostałem przy fusionie ale nazywa się 360. Projektowanie i druk 3d...

MajsterBieda
25.02.2024 00:12:42
Ponad 20 lat .... tosz to sioook panie.... Grin

JazOOn
24.02.2024 20:32:31
a już na pewno mamuty

JazOOn
24.02.2024 20:31:59
Albo dinozaury

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

Polski Oficjalny Support PHP-Fusion » PHP-Fusion v5.00-v6.01 Support » Błędy i korekty
 Drukuj temat
Błąd w postach usuniętego użytkownika pozostałych na forum
Reqest
Po usunięciu użytkownika na forum pozostają jego posty. Jednakże przy postach tych usuwany jest avatar byłego usera, a data rejestracji ustawiana jest na dziwną datę 01.01.70, po której jest komunikat:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


Czy jest możliwość aby tak zmienić kod viewtreat, aby po usunięciu z serwisu użytkownik stawał się gościem z domyślnym avatarem. Chodzi oczywiście o pozostawienie tematu, który napisał na forum, bo jest w nim wiele odpowiedzi.
Być może błąd ten związany jest z wersją MYSQL na serwerze, lecz co zrobić, aby błąd taki nie wyświetlał się w różnych wersjach SQL-a.


PW od moderatora:
  1. Przeniesienie tematu - chemix 28.02 - 16:45

Edytowane przez Pieka dnia 28.02.2009 17:29:19
 
Wścibski Gość
Dodany dnia 25.04.2024 17:52:37
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
Pieka
Nie ma takiej mozliwosci, aby po usunieciu uzytkownika z poziomu PA pozostaly po nim jakiekolwiek slady.
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
Gander
Jednakże można tak zmodyfikować PHP-Fusion, żeby przy kasowaniu użytkownika zamiast kasować wszystkie jego komentarze, posty na forum, etc, zaktualizować autora tych rzeczy na user_id=0, oraz zmodyfikować wszystkie miejsca gdzie on występuje (jego dane) że przy user_id=0 wyświetlają się inne dane, np "Użytkownik skasowany". Planuję coś takiego wprowadzić w MyFusion Smile

Wiadomość doklejona:
To nie ma związku z błędami MySQL! Jak kasujesz jakieś dane z bazy danych to logiczne jest że albo będziesz miał braki na stronie, albo niepoprawne zapytania...
Edytowane przez Gander dnia 28.02.2009 18:48:34
 
gander.solutions
Reqest
Pieka - masz rację tak powinno być. Lecz obawiam się, że usera usunięto nie w "Zarządzaniu użytkownikami" w PA tylko we wtyczce "Panel kontroli użytkowników" by basti2web.de i nie zaznaczono, aby usuniąć przy okazji posty i komentarze. No i stało sie pozostały ślady i cały bigos SQL-a.

Teraz musze to odkręcić, bo to kiepsko wygląda.

Gander to świetnie pomyślał . Trzeba z powrotem ustawić usera jako nieaktywowany po czym zmienić jego profil na "User nieaktywny" i zmienić jego dane, aby nie mógł się zalogować. Przy tej okazji można wziąść pod uwagę możliwość ponownego aktywowania wygasłego lub odaktywowanego konta np. na prośbę tego usera (bo mu się znowu serwis spodobał po 5 latach).

Pozostaje tylko dorwać kawałek kodu z pod linku "Aktywuj" w PA i pozmieniać co trzeba.

Pomyślałem, aby wykorzystać do tego fragment kodu z pliku members.
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


i zmienić tę funkcję na:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

oczywiście trzeba napisać całą funkcję ;)

Nie wiem czy coś nie namieszałem, ale prosze o pomoc bo tych postów bez usera mam spooooorą ilość.


Zapomiałem dopisać, że można by było zaadoptować do tego funkcję obsługującą banowanie ;)
Edytowane przez Reqest dnia 28.02.2009 20:25:55
 
Gander
Ja dezaktywuję użytkowników obecnie za pomocą takiej metody:

  1. Zmieniam jego nick na "Usunięty"
  2. Zmieniam jego hasło na "0"
  3. Banuję użytkownika


Użytkownik nie może się zalogować, nawet jakby nie był zbanowany, a ban powoduje że nikt nie może oglądać jego profilu Smile
 
gander.solutions
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl