ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 10

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,386
Najnowszy użytkownik: Hisfatt

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Zbigniew@
01.04.2024 12:28:45
Wszystkiego najlepszego z okazji świąt.

JazOOn
28.02.2024 19:25:31
ja zostałem przy fusionie ale nazywa się 360. Projektowanie i druk 3d...

MajsterBieda
25.02.2024 00:12:42
Ponad 20 lat .... tosz to sioook panie.... Grin

JazOOn
24.02.2024 20:32:31
a już na pewno mamuty

JazOOn
24.02.2024 20:31:59
Albo dinozaury

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

Polski Oficjalny Support PHP-Fusion » PHP-Fusion v5.00-v6.01 Support » Błędy i korekty
 Drukuj temat
Nie mogę dodać zdjęć do galerii, po dodaniu pisze "Image not found"
neoniec
Witam mam problemy z Fotogalerią. Kiedyś jak dodawałem zdjęcia to odbywało się to bez problemu. Wszystko elegancko sie dodawalo a obrazek pojawial sie w wersji miniaturki. Ale od niedawna mam jakies problemy. Kiedy biore dodawaj obrazek , wybeiram go z komputera i dodaje to po dodaniu w panelu administracyjnym mam czarny obraz. Pozniej wchodze do galeri, patrze i ostatnie obrazki ktore probowalem dodac zamiast ich miniaturki pisze: Image not found. Natomiast w wczesniejszych jest ok. Jak klikne na image not found to sie pojawi obraz w swojej normalnej wersji ... Kiedys serwer na ktirym mam stronke mial powazna awarie i to wszystko po tym zaczelo sie dziac... czego to moze byc wina? prosze o pomoc i z gory dziekuje.
http://www.cserwi...m/news.php - to jest ta strona, tam galeria, i pozniej np. smieszne screenshoty
Edytowane przez Pieka dnia 09.02.2009 11:57:54
 
Wścibski Gość
Dodany dnia 25.04.2024 02:35:24
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
Pieka
neoniec napisał/a:
Witam mam problemy z Fotogalerią. Kiedyś jak dodawałem zdjęcia to odbywało się to bez problemu. Wszystko elegancko sie dodawalo a obrazek pojawial sie w wersji miniaturki. Ale od niedawna mam jakies problemy. Kiedy biore dodawaj obrazek , wybeiram go z komputera i dodaje to po dodaniu w panelu administracyjnym mam czarny obraz. Pozniej wchodze do galeri, patrze i ostatnie obrazki ktore probowalem dodac zamiast ich miniaturki pisze: Image not found. Natomiast w wczesniejszych jest ok. Jak klikne na image not found to sie pojawi obraz w swojej normalnej wersji ... Kiedys serwer na ktirym mam stronke mial powazna awarie i to wszystko po tym zaczelo sie dziac... czego to moze byc wina? prosze o pomoc i z gory dziekuje.
http://www.cserwi...m/news.php - to jest ta strona, tam galeria, i pozniej np. smieszne screenshoty


Mysle, ze problem tkwi w bibliotece GD.
Zwroc sie z problemem do administracji serwera!
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
Hexen
a mi zamiast jakiegokolwiek obrazu pojawia sie zlamana ikonka malutkiego obrazku (brak obraz) wiecie o co chodzi... tak jakby obrazu nie bylo na serwerze mimo ze zostal wgrany... tak mam w albumie i tak samo jest z awatarami... pomoze ktos?i
 
http://pscvipclan.dnspl.net
Pieka
Hexen napisał/a:
a mi zamiast jakiegokolwiek obrazu pojawia sie zlamana ikonka malutkiego obrazku (brak obraz) wiecie o co chodzi... tak jakby obrazu nie bylo na serwerze mimo ze zostal wgrany... tak mam w albumie i tak samo jest z awatarami... pomoze ktos?i


Sprawdziles CHMODy? Masz 777?
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
Hexen
wszysciutko ustawione jak trzeba, mam z tym do czyninia 2 lata... o CHMOD'ach sie nie zapomina Pfft
 
http://pscvipclan.dnspl.net
Hexen
zaznacze ze ze zdjeciami jakos sobie poradzilem... mimo iz nie jest to najwygodniejszy sposob ale jest, w razie w zajze do was... a co do awatarow, chmody sa jak wyzej napisalem... plik musialem wgrac na FTP recznie dodajac [1] przy nazwie pliku... skrypcik nie wgral grafiki na serwer, stworzyl pusty binarnie plik o nazwie "bez tytułu[1].JPG" rozszerzenie jak w moim awatarku, lecz plik zawiera same 0 w wartosci i nie da sie nic innego zrobic jak wgrac recznie zadany awatar... da sie to jakos przywrocic do opcji pierwotnej? (ja nic nie zepsulem) tak zeby mozna bylo wgrywac ladnie piknie wszystko przy rejestracji?
 
http://pscvipclan.dnspl.net
Hexen
tu pisze co obiecalem... mam GD 1 i 2... serwer linuxpl.com wszystko hula jak NIGDY! ino te awatarki... poprzednio bylo phpbb by przemo... hulalao jak trza... ale fusion lepszy... ale... no wlasnie ale te awatarki i konwersja grafy w fusionie
Pfft
 
http://pscvipclan.dnspl.net
Spoczywaj w pokoju... wlodekp
avatar:
wrzuć po ftp pliki avatwr do katat. images/avatars
zmień ich nazwy na:
usr_id 1 ala.jpg na ala[1].jpg
usr_id 2 ela.gif na ela[2].gif
usr_id 3 ola.jpg na ola[3].jpg itd. nr id=[nr]
przejź do bazy, tabela fusion_users i wpisz(wklej):
przy odpowiednich id w celi users_avatar poprawione nazwy plików tak jak wyżej i zatwierdź.
 
wlodekp.europa.pl
Pieka
Hexen napisał/a:
tu pisze co obiecalem... mam GD 1 i 2... serwer linuxpl.com wszystko hula jak NIGDY! ino te awatarki... poprzednio bylo phpbb by przemo... hulalao jak trza... ale fusion lepszy... ale... no wlasnie ale te awatarki i konwersja grafy w fusionie
Pfft


Wszystko dziala bardzo dobrze!
Jak chcesz sprawdzic, to podam Ci dwie moje strony Grin Grin
1. Pieka.Pl na PHP-Fusion v5.01
2. Test.Pieka.Pl na PHP-Fusion v6.00.103
Mam na netlook.pl Cool

P.S. Sprawdz sobie jeszcze raz wszystkie ustawienia.
Edytowane przez Pieka dnia 18.10.2005 18:27:57
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
Hexen
hehe, pieka a powiedz mi... jak to by wygladalo jak administrator by mial nie dzialjace stronki? hm? znasz sie to ci dziala... a wlodek... moim zdaniem wystarczy tylko pliki nadpisac/wgrac... jesli potrzebna by byla ingerencja w bazie danych to nie dla mnie ten skrypt, bo wtedy bys nie zainstalowal fusiona automatycznie Pfft ja wgralem tylko plik dodajac [nr] po jego nazwie i dziala... w bazie nie trza grzebac... ale moj problem dotyczy tego ze jak bede mial 40 osob czy 50 regnietych to nie chce zq bardzo mnie sie uzy3ac FTP w tym celu, wole zautomatyzowane metody... (jestem przyzwyczajony do phpbb by przemo) Pfft
 
http://pscvipclan.dnspl.net
Pieka
Nie, to nie tak!
Wszystkie Fusiony sa instalowane dokladnie wedlug instrukcji!
Nie mieszam (z zasady) w bazie jesli nie musze i z reka na sercu odpowiadam: nie zagladalem nawet do bazy!
Jesli uwazasz, ze zrobiles wszystko jak nalezy, to oznacza, ze masz serwer do bani Grin
Chcesz sprawdzic na moim, czy potrzebna jest "grzebanina" w bazie podczas instalacji?
Nie ma sprawy, od reki dostaniesz konto na tydzien i mozesz sprawdzac do woli, tym bardziej, ze nie bedziesz mial dostepu do phpMyAdmin ze wzgledu na to, ze jest to zwykle konto, a nie reseller.
Admin, czy nie, ten CMS dziala i to rewelacyjnie!
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
Hexen
ja wiem ze on dziala rewelacyjnie mysle jednak ze na linuxpl.com maja dobre serwery bo to oficjalny partner swiatowej firmy linuxa... ttak mi przynajmniej wlasciciel (moj kumpel) powiedzial PfftP, mam php my admina, direct admin w PL, wsszystko... hm... chyba ze moze jakies poprawki sa do najnowszej wersji... bo ja nic innego nie wgrywalem, ustawienia wg *.pdf'a zamieszczonego w download na labolatorium... wszystko ustawione jak trzeba, mam do czynienia z CMS'ami dosyc dlugo i to napewno nie z mojej winy... nie wiem... hmmmmmmmmmmmm czeka mnie nie przespana noc z moim najlepszym partnerem Edit+ PfftP

a co do samego skryptu nie mam zarzutow oprocz jednego... niektorzy mowia ze jest bardzo elastyczny i duzo lepszy od phpbb (np by przemo) tu sie nie zgodze moze dlatego ze ta elastycznosc jest naprawde wielka, laduje mi sie TA strona PL support fusiona i tak elastyczne aldowanie jest ze w jego czasie stronka jest rozjechana jak qpa krowy na drodze hehehe... skrypcik mi sie bardzo podoba, jednakze tworcy modo chyba sie spiesza bo ich nie sprawdzaja do konca i skrupulatnie... lub po prostu ja tak mysle bo wole bardziej skomplikowane wyzwania niz fusion... kurna tu weszystko eligancko zrobione, wrzucam, naciskam, i mam... eh... w poprzednim sie meczylem i mialem satysfgakcje ze wszystko siedzi kolo siehbie jak atomy w zelazie... no nie wiem, dla mnie to kurna za latwe jest Pfft ale jak bnarazie jestem zadowolony, ino kurna... ino kurna nie wiem jeszcze co powiedziec, malo modow przydatnych jest[?? wiesz co piszesz??]... jak bym mial mozliwosc pogadania z tworca skryptu lub z MOD'ziazami to bym im polecil brac przyklady z modow w phpbb by przemo NAPRZYKLAD Pfft tez fajny, jednakze jak mowilem trza sie nameczyc co daje wieksza satysfakcje ze sie samemu cos zrobilo... jak narazie testuje fusiona 4 dzien i hm... troszke mialem poblemow z ukladami stylu i ogolnie oid tagow poczawszy skonczywsszy na sdamej budowie skryptu, bede robil az sie zmecze Pfft FUSION ROX!

sry tam za literowki ale ma klawiature z ukosnymi klawiszami Pfft

Kolego, trzy własne posty jeden pod drugim. Nie dopisuj posta tylko edytuj poprzedni bo wystawiasz mnie na ciężką próbę...
Posty poprawiłem - poraz ostatni... /JazOOn


Chlopie!! Jeszcze raz zobacze te zaznaczone lub im podobne, to zamkniemy ten tamat i Twoja przygoda z ta strona takze dobiegnie konca, a szkoda. Zastanow sie czasem co chcesz napisac, prosze/Pieka
Edytowane przez Pieka dnia 18.10.2005 13:04:23
 
http://pscvipclan.dnspl.net
Pieka
Specjalnie dla Ciebie zalozylem sobie konto testowe na linuxpl (czekam na zatwierdzenie), wiec bede w stanie odpowiedziec na Twoje pytania.
Edytowane przez Pieka dnia 18.10.2005 13:06:25
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
Spoczywaj w pokoju... wlodekp
Pieka ma całkowitą racje.
To o czym ja pisałem, to tylko plomby do pomocy- przeważnie pomagające obejść ograniczenia i błędy serwerów.
Nie używam rejstracji, ale zanim napisałem o wistach z ftp sprawdziłem normalne działanie dodawania avatar i nie ma z tym żadnych problemów-problemy zaczynają się na poszczególnych serwerach.
Przerobiłem ten temat na gaa.pl haa.pl chcąc pomóc ludziom i tak jak Pieka też założyłem tam konto testowe i problemy były spowodowane "widzimisiem" lub niewiedzą ustawień php sql przez administratora serwera.
Pieka na linuxa, ja unixa, znam strony fusion pracujące na serwerach windows i nie ma problemów w tym temacie.
 
wlodekp.europa.pl
Pieka
Hexen napisał/a:
hehe, pieka a powiedz mi... jak to by wygladalo jak administrator by mial nie dzialjace stronki? hm? znasz sie to ci dziala... a wlodek... moim zdaniem wystarczy tylko pliki nadpisac/wgrac... jesli potrzebna by byla ingerencja w bazie danych to nie dla mnie ten skrypt, bo wtedy bys nie zainstalowal fusiona automatycznie Pfft ja wgralem tylko plik dodajac [nr] po jego nazwie i dziala... w bazie nie trza grzebac... ale moj problem dotyczy tego ze jak bede mial 40 osob czy 50 regnietych to nie chce zq bardzo mnie sie uzy3ac FTP w tym celu, wole zautomatyzowane metody... (jestem przyzwyczajony do phpbb by przemo) Pfft



Moze kolega sobie sprawdzic http://fusion.lin...
Jesli cos nie dziala, to prosze o info Pfft Pfft
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
up8051
Witam, wersja PHP-fusion v6.01.12, po założeniu galerii z panelu administracyjnego, nie dołącza miniaturki na stronie pisze "Brak miniaturki", nie zakłada katalogu w "images/photoalbum/album_55 (przykładowy). Wcześniej działało z panelu administracyjnego jak trzeba. Jeśli można nadpisać pliki z tej wersji (kopia na server przez ftp) to które pominąć aby zostawić kontakt z mysql? Marek.
Edytowane przez Pieka dnia 09.02.2009 11:59:49
 
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl