ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 3

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,386
Najnowszy użytkownik: Hisfatt

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Zbigniew@
01.04.2024 12:28:45
Wszystkiego najlepszego z okazji świąt.

JazOOn
28.02.2024 19:25:31
ja zostałem przy fusionie ale nazywa się 360. Projektowanie i druk 3d...

MajsterBieda
25.02.2024 00:12:42
Ponad 20 lat .... tosz to sioook panie.... Grin

JazOOn
24.02.2024 20:32:31
a już na pewno mamuty

JazOOn
24.02.2024 20:31:59
Albo dinozaury

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

 Drukuj temat
Przenoszenie strony na inny serwer
EminemInfo
Trzeba po prostu usunąć fragment o dodawaniu nowej bazy danych. Ja tak to robię


Możesz powiedzieć, który to fragment? Bo ja mam jakiś beznadziejny problem i męczę się z nim od ho ho...

Zainstalowałem PHP-Fusion na serwerze na czysto. Chcę wgrać bazę danych przez PA, baza się wgrywa - 100% - i nic się nie dzieje. Spróbowałem przez phpMyAdmin i jeszcze gorzej wychodzi, bo zamiast podmienić tabele w tej czystej bazie zaraz po instalacji, to tworzy mi drugą bazę, z którą i tak nie mogę się połączyć, nawet gdy pozmieniam odpowiednio w pliku config.php.

EDIT: Już sobie poradziłem.

EDIT2: A jednak sobie nie poradziłem. W cPanelu stworzyłem nowego użytkownika eminembo_user i bazę danych eminembo_newbase. W phpMyAdmin importowałem bazę eminembo_312j51z. Po zainstalowaniu PHP-Fuison na nowej bazie skopiowałem ze starej bazy wszystkie tabele do nowej, a te które powstały podczas instalacji usunąłem. Pozostało więc zmienić tylko w pliku config.php kilka rzeczy. Zmieniłem użytkownika na eminembo_user, bazę na eminembo_newbase, hasło do bazy i zmieniłem prefix na fusion_, bo wcześniej był fusion4578_ czy jakoś tak. Przez jakiś czas strona działała bez problemów, ale teraz wyskakuje taki błąd:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


Jest tak jakbym coś źle ustawił w pliku config.php co jest niemożliwe, bo zmieniałem kilka razy i nic. Nie mam pojęcia, czemu użytkownik chce się łączyć z bazą eminembo_312j51z zamiast eminembo_newbase.

Wiadomość doklejona:
Wiem, że będzie ostrzeżenie za post pod postem i mam czerwony napis Złamana Licencja, ale to już jest nieaktualne, dlatego bardzo proszę o pomoc.
Edytowane przez Pieka dnia 10.06.2011 23:26:10
 
Wścibski Gość
Dodany dnia 23.04.2024 15:41:34
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
cristo
Witam.
Dopisuje się do tematu, gdyż nie mogę sobie poradzić z przeniesieniem serwisu z serwera cal.pl na nazwa.pl.

Serwer: cal.pl
Mam serwis oparty na: PFv6.01.6
Kodowanie w bazie:
System kodowania znaków dla MySQL: UTF-8 Unicode (utf8)
System porównań dla połączenia MySQL: utf8_unicode_ci
Natomiast jak kliknę na bazę to metoda porównywania napisów jest taka: utf8_polish_ci (dołączam zdjęcie wycinka bazy)
img84.imageshack.us/img84/4194/bazaz.jpg

I teraz pytanie jak poprawnie utworzyć bazę na serwerze nazwa.pl aby przenosiny odbyły się bez kłopotów z "krzaczeniem" się serwisu, bo robiłem to już na kilka sposobów i ciągle coś "krzaczy".
I następne pytanie chce aktualizować PF do najnowszej wersji jak najlepiej to zrobić:
PFv6.01.6(obecna) -> PFv7.00
PFv7.00 -> PFv7.01
PFv7.01 -> PFv7.02.3
Czy po kolei wszystkie od PFv6.01.6(obecna)

Proszę o wyrozumiałość i jak najbardziej zrozumiałe wytłumaczenie mi tego.

Pozdrawiam.
 
Drecha
Najłatwiej zrobić tak jak opisano wcześniej w tym temacie, ja napiszę ogólnie jak zrobić to wszystko, a Ty przejrzyj ten temat w poszukiwaniu szczegółowych wskazówek.

  1. Ze starej strony skopiuj wszystko (wszystkie pliki).
  2. Zrób poprzez PHP-Fusion kopię bazy danych.
  3. Wgraj pliki na nowy serwer.
  4. Wgraj poprzez phpMyAdmin kopię bazy danych.
  5. Skonfiguruj ustawienia w config.php.
  6. Ustaw CHMOD-y tak jak podczas instalacji PHP-Fusion.
  7. Jeśli pojawią się krzaki, dodaj wymagany wpis do maincore.php.

Na koniec przeprowadź po kolei wszystkie aktualizacje, tak będzie najbezpieczniej.

W razie jakichkolwiek pytań - pisz Smile
 
cristo
Drecha napisał/a:
Najłatwiej zrobić tak jak opisano wcześniej w tym temacie, ja napiszę ogólnie jak zrobić to wszystko, a Ty przejrzyj ten temat w poszukiwaniu szczegółowych wskazówek.

  1. Ze starej strony skopiuj wszystko (wszystkie pliki).
  2. Zrób poprzez PHP-Fusion kopię bazy danych.
  3. Wgraj pliki na nowy serwer.
  4. Wgraj poprzez phpMyAdmin kopię bazy danych.
  5. Skonfiguruj ustawienia w config.php.
  6. Ustaw CHMOD-y tak jak podczas instalacji PHP-Fusion.
  7. Jeśli pojawią się krzaki, dodaj wymagany wpis do maincore.php.

Na koniec przeprowadź po kolei wszystkie aktualizacje, tak będzie najbezpieczniej.

W razie jakichkolwiek pytań - pisz Smile


Czyli zakładam nowa bazę danych na nowym serwerze i tylko wgrywam kopie bazy nie muszę nigdzie nic zmieniać typu kodowanie ? Będzie to automatycznie wykonane ?
 
Drecha
Kodowanie najwyżej narzucisz tym, co musisz wkleić do maincore.php. Jak sobie nie poradzisz to Ci pomogę jak wrócę do domu ok. 16:39-17:00.
 
cristo
Witam język strony mam Polski w pliku maincore.php wmusiłem kodowanie latin1 wszystko jest oki z wyjątkiem panelu administratora tam są znaki zapytania ? zamiast łżęćś.

Co może być nie tak ?
 
Pieka
To sa wpisy w bazie, w dodatku jak widzisz niepoprawne, wiec poprzez zmiane kodowania strony nic z tym nie zrobisz. Musisz je edytowac bezposrednio w tabeli admin.

PS Jak rozumiem, wczesniej juz probowales zmiany jezyka strony na angielski i powrotu do polskiego?
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
pepiniu1
Witam wszystkich!
Przeniosłem wczoraj stronę z cba.pl na 000webhost.com.
Wszystko się zgrało i wgrało, z polskimi znakami też nie ma problemu, ale gdy wszedłem na stronę, to u góry wyświetla mi się podwojony błąd (od razu mówię, iż wszystkie dane w pliku config.php są prawidłowe):
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy
.
Ale to pikuś w porównaniu z tym co się dzieje, gdy chcę wejść w PA:
Gdy się zalogowałem, to kliknąłem w link do PA. Wyrzuciło mnie na stronę logowania, a w panelu "Aktualnie online" nadal widnieje mój login!

Używam PHP-Fusion w wersji 7.02.03,
bo mi nie przeszkadza Pfft
 
Fasonsql
To dziwne, ale błąd wskazuje, że hasło jest błędne lub puste. Najprawdopodobniej trzeba będzie to rozwiązać w phpMyAdmin edytując plik konfiguracyjny, znajdź line:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy PHP



Aplikacje Windows Phone | Front-end Developer | Web-Designer
 
pepiniu1
A gdzie go znajdę?
Przepraszam, ale nie jestem w tym 'fachu' doświadczony!
Używam PHP-Fusion w wersji 7.02.03,
bo mi nie przeszkadza Pfft
 
Drecha
Przypuszczam, że chodzi o config.php w katalogu głównym Twojego serwera.
 
CyberWolf
Witajcie! Mam nadzieję, że dobrze trafiłem z pytaniem, bo mam problem.

Otóż w prv.pl są bardzo często problemy bazą danych MySQL, a ostatnio to był nawet problem chyba z serwerem HTTP.

W związku z tym postanowiłem przenieść stronę z prv.pl do za.pl.

Przeniosłem z serwera FTP prv.pl na serwer FTP za.pl pliki i przeprowadziłem ponowną instalację.

Po instalacji wydawało się, że nic prostszego tylko przywrócić ostatnio zrobiony backup (z przed ponownego padnięcia serwera bazy danych) po przez panel administratora w nowo zainstalowanej starej wersji z poprzedniego serwera PHP-Fusion. Plik się wgrał, ale widać, że jest problem z kodowaniem. Przeszukałem już sieć wyszukiwarką google chyba nadto i nie znalazłem rozwiązania mojego problemu. Możecie coś poradzić...

PS.
Sądząc to poprzednio było kodowanie latin1, bo mam takie coś w backupie przy tworzeniu tabel DEFAULT CHARSET=latin1;

Mój PHP-Fusion, który przenosiłem to v7.02.04


PW od moderatora:
  1. Przeniesienie posta - Pieka 09.05.2012 10:11
 
coobaa13
Witam

Przeniosłem stronę z hostingu active.pl na home.pl
Wszystko ładnie śmiga poza tym że domena ciągle wyrzuca mnie na stary adres.

Stara strona stała na: http://http://uks...w/news.php
Nowa strona: http://wtw1.home....w/news.php

Na nowym serwerze utworzyłem domenę: marinazegrze.wtw.waw.pl
domena jest podpięta pod katalogi: /marinazegrze/wtw gdzie jest umieszczona strona.

Problem polega na tym że po wpisaniu adresu domeny marinazegrze.wtw.waw.pl ciągle odsyła mnie na stary adres: ukssilesia.h2.pl

Proszę o wskazówki gdzie popełniam błąd
 
mr_jaro
@coobaa13 - wejdź w phpmyadmin w tabele settings i ustaw adres nowej strony i hosta.

Ja mam inny całkiem problem. Przenoszę stronę z darmowego hostingu na płatny (t-online.de) i zamiast strony mam biały ekran. Strona testowana na 2 darmowych hostingach (cba i webhost999) i na serwerze offline i wszystko śmigało. Wersja PHP i MySQL też jest prawidłowa, już nie mam pomysłu co zmienić. Może ktoś pomoże?
Edytowane przez Drecha dnia 14.05.2012 07:44:34
 
danilka
Witam, od razu konkret:
strona była na jednym serwerze.
Na drugim zainstalowałem PHP-Fusiona 7.02.xx (najnowszego w każdym razie)
Ze starego eksportowałem bazę, na nowy importowałem.
Jest ok, do czasu.
Loguję się jako admin. Klikam "Panel administratora" i... wyrzuca mnie na główną. No i wylogowuje automatycznie. Strona jest, ale nie ma jak zarządzać.

Ktoś pomoże?


PW od moderatora:
  1. Przeniesienie posta - khaman 20.12.2012 19:28

Edytowane przez bogdan dnia 20.12.2012 19:39:26
 
bogdan
Cześć.
Przeczytaj sobie też cały ten wątek -> http://www.php-fu...rowstart=0.
Powinieneś znaleźć rozwiązanie.
Nie szukaj Szczęścia, lecz dawaj Je innym, a wtedy samo do Ciebie przyjdzie.
Nie ma mnie na GG. Pfft
 
dysko-patia.eu
Apis
@danilka
Po pierwsze: jeśli instalowałeś nowego Fusiona na pewno sprawdziłeś czy ustawiłeś prefiksy takie jak w "starej" instalacji dla tabel i ciasteczek? Jeśli nie - musisz w pliku "config.php" dokonać odpowiednich zmian.

Po drugie: trzeba posłużyć się PHPMyAdmin i w "przeniesionej" bazie danych dokonać zmian.

1. Jeśli masz już podpiętą domenę pod konkretny katalog na "nowym" serwerze w tabeli "settings" modyfikujesz:
a) siteurl - http: // www . nazwadomeny. pl (oczywiście Twoja domena)
b) site_host - www . nazwadomeny. pl
c) site_path - jeden ukośnik czyli /

2. Jeśli domena nie jest jeszcze podpięta i wykorzystywany jest adres serwera:
a) siteurl - http: // www . domenaserwera. pl/katalog_na_serwerze/ (przestrzegaj ukośników)
b) site_host - www. domenaserwera. pl
c) site_path - /katalog_na_serwerze/ (ukośniki!)

W powyższych przykładach musiałem zrobić spacje aby adresy nie pokazywał się jako rzeczywiste (i zostałyby skrócone przez co nieczytelne). Oczywiście nie robisz żadnych spacji.
Edytowane przez Apis dnia 21.12.2012 08:30:51
Pozdrawiam. Pomogłem? Kliknij "Pomógł" Wink
---
Żegluga śródlądowa wczoraj, dziś, jutro
 
www.zegluga-rzeczna.pl
swistak
Witam

Jestem w trakcie migracji między hostingami netart a home.pl i po przeniesieniu zaczesały się pokazywać błędy i dzieje się to tylko przy skórce Arise, jak strona była w netart nie było tego błędu.

Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


w pliku theme linia 91 wygląda tak

Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


oraz pojawia się błąd w panelu admina

Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


w pliku functions.php linia 35 wygląda tak

Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy



PW od moderatora:
  1. Zmiana nazwy tematu - khaman 18.01.2013 07:33
  2. Przeniesienie posta - Pieka 18.01.2013 08:06

"Tylko dwie rzeczy są nieskończone wszechświat i ludzka głupota, chociaż co do pierwszego nie mam pewności" Albert Einstein
 
Konto ukryte
A zmiana thema na normalnego podstawowego i ponowne umieszczenie arise i ponowna instalacja nie pomaga? ja miałem podobnie z themem Arise i u mnie to pomogło.


PW od moderatora:
  1. Przeniesienie posta - Pieka 18.01.2013 08:06
 
swistak
Ponowna instalacja pomogła tylko i wyłącznie na panel admina

Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy
na to jednak już nie :(


PW od moderatora:
  1. Przeniesienie posta - Pieka 18.01.2013 08:06

"Tylko dwie rzeczy są nieskończone wszechświat i ludzka głupota, chociaż co do pierwszego nie mam pewności" Albert Einstein
 
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl