ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 12

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,386
Najnowszy użytkownik: Hisfatt

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Zbigniew@
01.04.2024 12:28:45
Wszystkiego najlepszego z okazji świąt.

JazOOn
28.02.2024 19:25:31
ja zostałem przy fusionie ale nazywa się 360. Projektowanie i druk 3d...

MajsterBieda
25.02.2024 00:12:42
Ponad 20 lat .... tosz to sioook panie.... Grin

JazOOn
24.02.2024 20:32:31
a już na pewno mamuty

JazOOn
24.02.2024 20:31:59
Albo dinozaury

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

 Drukuj temat
Podkategorie w galerii
kpbd
Witam!

Właśnie zainstalowałem sobie podział na kategorie w mojej galerii ale chciałbym korzystać jeszcze z lightboxa w galerii? Czy ktoś wie jak zrobić żeby mieć lightboxa i podkategorie w galerii?
Edytowane przez Pieka dnia 21.11.2009 11:59:47
 
Wścibski Gość
Dodany dnia 25.04.2024 03:46:49
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
tlinke
Witam.
Zainstalowałem sobie tę modyfikację, ale teraz nie mam przy klikaniu galerii efektu ajax. Czy ktoś może już modyfikował, żeby działała podkategoria i efekt ajax?

Edit

Zmodyfikowałem plik galerii aby w trakcie korzystania z niej można było wykorzystywać efekt ajax przy ogładaniu zdjęć zarówno w głównej kategorii i jak podkategoriach. jeśli się komuś przyda ta modyfikacja to poniżej zamieszczam plik do pobrania. W razie gdyby plik nie działał poprawnie proszę wybaczyć niedoskonałości - dopiero zaczynam zabawę z PHP.
tlinke dodał/a następującą plik:
photogallery_5.rar [3.58kB / 630 Pobrane]

Edytowane przez tlinke dnia 03.12.2009 20:08:53
 
arek78lodz
Wykonalem wszystko zgodnie z zaleceniami z tematu. Natomiast znalazlem blad w folderach locale. Ze sciagnietego moda (przetlumaczonego) tworzy sie katalog "locale/polish" a w wersji z utf8 jest katalog "locale/polish-utf8". Tak wiec przenioslem zawartosc polish do polish-utf8. W momencie dodania galeri wyswietla komunikat ze ja utworzyl ale w obecnych galeriach nic nie istnieje.

Bardzo prosze o jakas lopatologiczna rade.



Wiadomość doklejona:
Niestety nikt mi nie pomogl dlatego po zawaleniu kilku nocy sam sobie poradzilem.

W załączniku jest poprawiony mod do wersji 7 i przekonwertowany do UTF8

Jedyny minus to to ze trzeba recznie w bazie utworzyc tabele bo przez dodanie nowej strony cos sie nie tworzy.
Edytowane przez arek78lodz dnia 23.12.2009 20:10:03
 
konto usuniete
Witam. Po zastosowaniu podkategorii w galeriach wszytko działa prawie dobrze. To co nie działa poprawnie (choć nie wiem czy to było w modyfikacji brane pod uwagę), że nie można komentować zdjęć oraz ich ocenić. Jeszcze jedno co zauważyłem to, to że wchodząc w galerie (główna strona galerii)widzę ilość podkategorii ale wyświetla mi zero zdjęć (choć np w sumie w podkategoriach jest 50 zdjęć). Nie wiem czy można to poprawić a jeśli tak to było by super jakby ktoś to uczynił. Pozdrawiam Smile.


PW od moderatora:
  1. Odświeżenie Tematu - Pieka 27.01 - 22:03
  2. Odświeżenie Tematu - Pieka 01.03 - 21:23
 
jbork
Witam
Mam wrzucone podkategorie galerii i mam parę uwag i proszę o pomoc, jak to rozwiązać:
1. w panelu administracyjnym stworzył mi się kocioł, wszystko jest w jednym: kategorie główne, podkategorie. Coraz ciężej się w tym połapać. Czy ktoś wie jak zrobić, żeby rozdzielić to np. tak jak linki:
kategoria 1 (zawartość podkategoria 1, podkategoria 2 ....)
kategoria 2 (zawartość podkategoria 1, podkategoria 2 ....)
...
2. Ustawiamy w ustawieniach głównych ilość zdjęć na stronie, np. 16 i sobie dodajemy zdjęcia. Najpierw 1 galerię, potem następne. Wszystko jest ok do momentu jak ilość galerii i podgalerii w panelu administracyjnym nie przekroczy 16. Wtedy we wszystkich kategoriach i podkategoriach pokazuje się po nimi komunikat: 'strona 1 z 2' gdy klikamy na 2 ukazuje się pusta strona. Gdy ilość wyświetlanych zdjęć zmienimy na 20, wszystko wraca do normy i jest ok. Po przekroczeniu 20 (np. 21) problem powraca. Gdzie szukać błędu?
3 Jak zrobić, żeby po rozwiązaniu z pkt. 1 ilość wyświetlanych informacji o ilości stron była uzależniona od danej galerii i podgalerii a nie od całości(czyli wszystkich).
Acha, strona: gokprzywidz.pl/ph...rowstart=0

Hmmm
Na razie poradziłem sobie ukrywając w photogallery.php część kodu:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

Ale to jest prowizorka. Macie jakieś propozycje?
Pozdrawiam
Edytowane przez jbork dnia 02.03.2010 17:39:13
 
faraon1990
Zainstalowałem sobie tą galerie co dał "Pieka" ale u mnie jest wszystko po staremu nie ma możliwości dodawania sub galerii

Wiadomość doklejona:
Teraz mam tak:

"Dodano Galerię"

a pod spodem

"Nie zdefiniowano galerii."

niby dodaje ale nie działa
Edytowane przez faraon1990 dnia 03.07.2010 10:30:13
 
rafalgt
Witam.
W bazie danych widzę katalog sub1. A na stronie w galerii w panelu wygląda to tak:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

Może ktoś mi pomóc?

---------------------
W photoalbum.php w lini 247 jest:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

a w lokalach polskich niema tam sub001, są tylko :
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

Rozumiem że tam ma być sub_100?
http://telewizor....um.php?f=9
/kody i błędy dajemy w [code] - proszę poprawić posta //khaman
Edytowane przez rafalgt dnia 15.10.2018 15:35:11
 
https://www.facebook.com/telewizory
jbork
Witam
jak zrobić, by dodawane nowe podkategorie do albumu były na początku a nie na końcu? Obecnie za każdym razem trzeba ustawiać to ręcznie.
Edytowane przez khaman dnia 13.11.2010 17:34:27
 
generaluploads
Dodałem locale dla wersji UTF-8

rafalgt Zamień sub_100 na sub_001 i powinno być dobrze.
generaluploads dodał/a następującą plik:
 
www.generaluploads.pl
Borys_B
Witam
Znalazłem rozwiązanie :)
Link do aktualnej wersji
http://mods.php-f...mod_id=647

jbork problem 1 jest rozwiązany, nie wiem co z pozostałymi.
Sprawdź proszę :)

Dodaje już locale, ale bez utf-8
Borys_B dodał/a następującą plik:
photogallery_sub.zip [37.4kB / 616 Pobrane]

Edytowane przez Borys_B dnia 05.01.2011 04:44:48
Używam wersji 7.01.00
 
jbork
Właśnie o to mi chodziło, dzięki.
Teraz tylko już zmodyfikuję podług swoich potrzeb.

Wiadomość doklejona:
Sorry, że odgrzebuję temat, ale znów się pojawił problem, ten którego się obawiałem.
Już kilka postów wcześniej opisywałem:
Ustawiamy w ustawieniach głównych ilość zdjęć na stronie, np. 16 i sobie dodajemy zdjęcia. Najpierw 1 galerię, potem następne. Wszystko jest ok do momentu jak ilość galerii i podgalerii w panelu administracyjnym nie przekroczy 16. Wtedy we wszystkich kategoriach i podkategoriach pokazuje się po nimi komunikat: 'strona 1 z 2' gdy klikamy na 2 ukazuje się pusta strona. Gdy ilość wyświetlanych zdjęć zmienimy na 20, wszystko wraca do normy i jest ok. Po przekroczeniu 20 (np. 21) problem powraca. Gdzie szukać błędu?

Mało tego, w subkategoriach wyświetla się tylko 16 pozycji, pozostałe nikną. Jak się zwiększy ilość zdjęć na stronie np. do 20 pojawiają się pozostałe podkategorie.
Drugi problem to ten, że trzeba ukryć część kodu
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

odpowiedzialnego za wyświetlenie ilości podstron, gdyż po zastosowaniu subkategorii wszystkie podstrony są puste (a nieraz jest ich całkiem sporo).
I mam tu znów pytanie, gdyż nawet po aktualizacji do Photogallery Sub Categories v7.02.xx ze strony PHPFusion-mods.net nadal jest ten błąd. Jak zrobić, aby kategorie główne i podkategorie poprawnie wyświetlały ilość stron, a tym samym aby nie znikały podkategorie jeśli jest ich więcej niż zadanej w panelu administracyjnym ilość zdjęć na stronie. Ilość i sposób wyświetlania zdjęć w poszczególnych subkategoriach jest poprawna.
Edytowane przez jbork dnia 05.08.2011 17:34:59
 
kmich
jbork napisał(a):

2. Ustawiamy w ustawieniach głównych ilość zdjęć na stronie, np. 16 i sobie dodajemy zdjęcia. Najpierw 1 galerię, potem następne. Wszystko jest ok do momentu jak ilość galerii i podgalerii w panelu administracyjnym nie przekroczy 16. Wtedy we wszystkich kategoriach i podkategoriach pokazuje się po nimi komunikat: 'strona 1 z 2' gdy klikamy na 2 ukazuje się pusta strona. Gdy ilość wyświetlanych zdjęć zmienimy na 20, wszystko wraca do normy i jest ok. Po przekroczeniu 20 (np. 21) problem powraca. Gdzie szukać błędu?


Witam
Mam ten sam problem, a widzę, że nikt tutaj nie napisał czy istnieje jakieś rozwiązanie.
Czy byłby ktoś w stanie pomóc? Bardzo. proszę o pomoc...

Edit: Cześć
Mam zainstalowany mod na subkategorie w galerii.
Galeria u mnie wygląda tak - mam 2 główne kategorie - A i B, a w nich podkategorie
Otóż mam taki problem, że ustawiłem sobie 12 miniaturek na stronę, a albumów w kategorii głównej mam 14.
No i niestety nie wyświetlają mi się przyciski nawigacji (strona 1, strona 2 itd). Gdy otworzę daną podkategorię i oglądam zdjęcia w niej, to przyciski są normalnie, ale gdy chcę przeglądać same kategorie, a nie zdjęćia w nich to tych przycisków nawigacji nie ma.
Wiem, że za to odpowiedzialny jest ten kod, tylko nie wiem gdzie go wstawić...
Dodam, że jak mam teraz tak ustawione i wejdę w PA to nie mogę dodać zdjęć do albumów z kategorii głównej A, ponieważ strona w ogóle się nie włącza. Dopiero, gdy zwiększę liczbę miniatur na większą niż mam subkategorii w kategorii A, to wtedy wszystko działa.

Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


Próbowałem wstawiać to w różnych miejscach w pliku photogallery.php, ale nic to nie dało. Albo błąd, albo przyciski nawigacji się nie pojawiały...

Ktoś jest w stanie mi pomóc?
Z góry wielkie dzięki.
Edytowane przez Pieka dnia 04.03.2012 13:03:41
 
tlinke
Czy ktoś z użytkowników przerabiał może te galerię, aby działa w trybie SAFEMODE=On? Administratorzy, na której jest postawiona stronka zmienili sobie ustawienia SAFEMODE i od tego momentu galeria nie działa poprawnie. Miniatury zdjęć się nie wyświetlają poprawnie, gdyż adres ścieżki jest podany niepoprawnie. Administrator hostingu polecił mi zmienić kod w linii 23 z
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

na
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


po tej zmianie miniatury wyświetlają się, ale pojawia się inny problem - przy tworzeniu nowej galerii w katalogu images/photoalbum nie tworzy się nowy folder galerii a wszystkie zdjęcia są zapisywane do głownego katalogu images/photoalbum.
Administrator serwera polecił modyfikację skryptu galerii na taką, która obsługuje tryb SAFEMODE=On
Edytowane przez tlinke dnia 06.03.2012 21:17:16
 
limek
Witam
Zainstalowałem podkategorie jak tłumaczył "Pieka". Wszystko było ok, do czasu. Problem wygląda następująco:
Jak stworzyłem pierwszą główną kategorie "A" i dodałem zdjęcia było ok, pojawiły się miniaturki a gdy kliknąłem w nie pojawiła się fotografia. Problem pojawił się gdy zrobiłem kategorie "B" i pod kategorie "1" i dodałem fotografie. Miniaturki powstały ale gdy klikam na nią, zamiast fotografii pojawia mi się tylko nazwa zdjęcia np: testowa.jpg ( w kategoria "A" też nie działa)
Czy ktoś ma pomysł jak to naprawić?

By lepiej zrozumieć mój problem oto link do strony:
www.polonialoughb...

Połączony z 04 kwiecień 2012 22:38:
Czekam na wasze podpowiedzi i doszedłem do tego że na Polskich lokalach działa dobrze ale już na utf-8 już nie działa. Dodałem lokale utf-8 od "generaluploads " ale wraz nie działa.
Nic nie rozumiem.
Edytowane przez limek dnia 04.04.2012 22:44:03
 
bogdan
Sprawdź, czy masz w PA włączony "znak wodny".
Jeśli masz, to wyłącz i zobacz czy się poprawiło.

PS.
Dopisuj się przez edycję posta, bo może przybyć "różyczek" w profilu Wink.
Nie szukaj Szczęścia, lecz dawaj Je innym, a wtedy samo do Ciebie przyjdzie.
Nie ma mnie na GG. Pfft
 
dysko-patia.eu
limek
Pomogło, teraz działa jak należy.
Dziękuje.
 
Maniak00007
Witam.
Potrzebuję, aby na stronie utworzyć dwie dodatkowe galerie. To znaczy staram się prowadzić stronę klubową piłki ręcznej i chciałbym, aby każda sekcja miała swoją galerię. W związku z tym chciałbym utworzyć dwie galerię lub zmodyfikować aktualną, aby było możliwe zrobienie 3 głównych kategorii albumów ( SENIORKI, JUNIORKA MŁODSZA, DZIECI ) i w każdym z tych kategorii możliwość dodawania albumów.


PW od moderatora:
  1. Przeniesienie posta - bogdan 16.09.2012 14:06

Edytowane przez bogdan dnia 15.09.2012 20:36:53
 
krystian1988
Masz na myśli subkategorie w Galerii?


PW od moderatora:
  1. Przeniesienie posta - bogdan 16.09.2012 14:06

BRAK STOPKI = BRAK POMOCY NA SUPPORCIE.PRZECZYTAJ:
Regulamin Supportu Nie pomagam na PW!!!
 
Maniak00007
Tak dokładnie. Udało mi się zainstalować drugą galerię lecz nie mam pojęcia jak zrobić trzecią oraz aby w drugiej galerii oraz w trzeciej była opcja massupload.


PW od moderatora:
  1. Przeniesienie posta - bogdan 16.09.2012 14:08

Edytowane przez Maniak00007 dnia 17.09.2012 13:27:22
 
Piotrroger
Odświeżam, ale Smile
Potrzebuję subkategorie dla najnowszej wersji galerii PHP-Fusion. Link do kompatybilnej paczki nie działa - http://www.phpfus...mod_id=907 (strona padła).
Pytanie, czy ktoś ma może na dysku gdzieś skitraną kopię?
Edytowane przez bogdan dnia 11.04.2014 20:19:32

userbar_sparta3.gif
 
http://spartabks.boo.pl
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl