ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 5

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,386
Najnowszy użytkownik: Hisfatt

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Zbigniew@
01.04.2024 12:28:45
Wszystkiego najlepszego z okazji świąt.

JazOOn
28.02.2024 19:25:31
ja zostałem przy fusionie ale nazywa się 360. Projektowanie i druk 3d...

MajsterBieda
25.02.2024 00:12:42
Ponad 20 lat .... tosz to sioook panie.... Grin

JazOOn
24.02.2024 20:32:31
a już na pewno mamuty

JazOOn
24.02.2024 20:31:59
Albo dinozaury

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

 Drukuj temat
RSS Feeds News-Articles-Downloads - kanały RSS
Pieka
Kilka postow wyzej podawalem poprawny konstrukcyjnie panel: http://www.php-fu...ost_106919 (trzeba tylko zamienic adres strony na stala ".BASEDIR.") oraz jak i gdzie dodac kod przeznaczony w v6 dla subheader: http://www.php-fu...ost_111347. Czy tak ciezko sie wczytac w temat i wykonac te dwie proste czynnosci?
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
Wścibski Gość
Dodany dnia 25.04.2024 12:12:21
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
interia
Super dzięki wielkie działa Smile A da się jeszcze dodać oprócz tych feedów jeszcze jakieś np żeby informowały o nowych fotkach?
 
shaiboos
RSS działa po zastosowaniu porad w tym temacie. U mnie jednak wpisy wyglądają dziwacznie - strasznie duże przerwy pomiędzy akapitami są:
http://www.bialo-...s/news.php

Gdzie szukać stylu odpowiedzialnego za te marginesy? (chyba, że to nie od styli zależy)

Ah.. i jeszcze - jak wyświetlać pełną treść newsa w rss? W tej chwili do czytnika podawana jest tylko pierwsza część.
 
www.bialo-zieloni.pl
interia
A jednak dziala tylko pod firefoxem jak wbijam na internet explorer'a to nie wyswietla feedow Sad Gdzie jest problem?
Edytowane przez Pieka dnia 21.12.2008 21:10:07
 
AgnieszkaM
Ja bardzo dziękuję za objaśnienie, u mnie to działa doskonale http://naszatworc...s/news.php
 
sadcom
Po zainstalowaniu RSS wywala mi cuś takiego:
www.portalbarwice.webd.pl/images/xml.jpg

Coś zepsułem?
Edytowane przez Pieka dnia 24.12.2008 11:00:16
 
Pieka
Edytuj plik feeds/news.php, znajdz i usun (linie ~22-23):
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy PHP

Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
sadcom
Dzięki serdeczne Pieka - hula jak ta lala :-) Wesołych Świąt!
 
simlock
Chodzi mi o to że przeglądałem temat o rss i zainstalowałem stara wersje rss na pf7 jednak mam 2 małe problemy:

1. Tytuł newsa pobierany jest dobrze, ale poniżej nie ma nic z treści tylko i wyłącznie to co wpisane jest w pliku rss_config.php.
2. Ta sprawa to dziwne powielające się newsy w rss przy każdym odświeżeniu.

Na FF działa poprawnie, problem mam na Operze i na IE8 pokazuje mi że nie może odczytać tego źródła.
Edytowane przez Pieka dnia 25.01.2009 12:24:22
 
swistak
Mam takie pytanie jak przerobić rss dla artykułów aby były widoczne tyko nagłówki bez pozostałego textu ?
"Tylko dwie rzeczy są nieskończone wszechświat i ludzka głupota, chociaż co do pierwszego nie mam pewności" Albert Einstein
 
radomoaza
Mam ten sam "problem". Wczytuje bowiem całe artykuły a nie np. samą zajawkę...

Wiadomość doklejona:
Pragnę dodać że pod IE i Operę nie działa. Tylko pod Mozille :/
Edytowane przez radomoaza dnia 04.06.2009 17:07:21
 
andrix224
Ja też mam problem z tym skryptem. Wypróbowałem wszystko co było tu podane i nie chodzi na żadnej przeglądarce. Oto błąd który się pojawia:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


A to link bezpośredni: http://www.cmr.yo...s/news.php
 
Pieka
Pytasz mnie na PW, ale nie mam zwyczaju pomagac w innych miejscach niz forum. Zapamietaj to sobie.
Sprawdzilem RSS-a na dwoch roznych hostingach (OVH, YoYo) i skorkach (Gillette, Phos) i wszystko dziala prawidlowo bez jakiejkolwiek ingerencji w jego pliki. Zatem szukaj bledow u siebie.
Co mam Ci doradzic... Na poczatek:
  1. Nadpisz pliki RSS-a.
  2. Zmien nazwe strony w PA.
  3. Wylacz tych kilka newsow.
  4. Dodaj jeden bardzo prosty.

Jesli powyzsze nie naswietli nam sprawy, bedziemy myslec dalej.
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
andrix224
2. Zmień nazwę strony w PA


Możesz mi powiedzieć o co chodzi?
 
Pieka
andrix224 napisał/a:
2. Zmień nazwę strony w PA

Możesz mi powiedzieć o co chodzi?

PA => Zarzadzanie strona => Glowne ustawienia: Adres strony (zmienic na prosta nazwe bez znakow specjalnych).
Edytowane przez Pieka dnia 18.07.2009 16:54:09
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
andrix224
Z przykrością informuję, że żaden ze sposobów nie pomógł.

Powiem jeszcze, że mam drugą stronę na yoyo.pl i tam RSS poszedł, a tutaj nie chce.

Ale... czy to może być wina kodów JavaScript?
Edytowane przez andrix224 dnia 18.07.2009 17:39:24
 
Pieka
andrix224 napisał/a:
...Ale... czy to może być wina kodów JavaScript?

Przeczytaj inne tematy (bo jak widze w tym tego tematu nie poruszano) traktujace o RSS-ie. Pisalem wielokrotnie, ze RSS musi byc wykonywany jako pierwszy, w przeciwnym wypadku beda wystepowaly bledy. Wszystko jest na forum.
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
andrix224
No cóż, nie było chyba innego wyjścia. Wziąłem usunąłem wszystkie pliki z serwera i wgrałem świeże. Można powiedzieć że pomogło (wreszcie). Ale jest jeden problem. Otóż jak wchodzę w RSS obok pola adresu w przeglądarce to wszystko jest OK, ale jak wchodzę poprzez link do RSS zawarty na stronie to pojawia się komunikat:

Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


link do strony: www.cmr.yoyo.pl

Ten problem trzeba koniecznie naprawić bo przy późniejszym otwieraniu RSS-a jest właśnie ten komunikat i pokazany jest kod. Także nie da się kontrolować RSS-a.

Tak się dzieje w Mozilli. W IE mam komunikat: Źródła z definicjami dokumentu (DTD) nie są obsługiwane. Jedynie Opera obsługuje poprawnie.
Edytowane przez andrix224 dnia 18.07.2009 21:13:19
 
Pieka
Napisalem wyraznie, ze masz czerpac z wiedzy forum, a Ty znowu uwazasz, ze jestes tak wyjatkowy, ze z pewnoscia nie bylo informacji dotyczacych tego, o co pytasz. Calkiem niedawno o tym pisalismy, w dodatku w biezacym temacie: http://www.php-fu...ost_113696. Zacznij szukac i czytac znalezione.
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
andrix224
Nie uważam się za takiego.

Ale dzięki. Działa już pod Explorerem, ale w Firefoxie nadal jest "błąd". Za pierwszym razem się wszystko wyświetla, a wystarczy odświeżyć i wyskakuje:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy
 
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl