ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 5

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,386
Najnowszy użytkownik: Hisfatt

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Zbigniew@
01.04.2024 12:28:45
Wszystkiego najlepszego z okazji świąt.

JazOOn
28.02.2024 19:25:31
ja zostałem przy fusionie ale nazywa się 360. Projektowanie i druk 3d...

MajsterBieda
25.02.2024 00:12:42
Ponad 20 lat .... tosz to sioook panie.... Grin

JazOOn
24.02.2024 20:32:31
a już na pewno mamuty

JazOOn
24.02.2024 20:31:59
Albo dinozaury

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

Polski Oficjalny Support PHP-Fusion » PHP-Fusion v5.00-v6.01 Support » Błędy i korekty
 Drukuj temat
Błąd z masowym dodawaniem postów
VPN
Już kilka razy powtórzył się na stronie błąd z masowym dodawaniem postów przez użytkownika. Nie mam pojęcia czym jest spowodowany. Polega na tym, że użytkownik dodaje na Forum odpowiedź. W wyniku błędu skryptu, przeglądarki lub serwera (?) nie dodaje jednak pojedynczego posta, ale jednocześnie nawet kilka tysięcy (!) o takiej samej treści. Wynika z tego kilka problemów:
1. Nie wiem jak szybko usunąć wszystkie zdublowane posty dodane przez użytkownika w wyniku błędu.
2. Nie wiem jak przywrócić mu prawidłową liczbę postów po usunięciu zbędnych postów.
3. Nie wiem jak zapobiec takim błędom w przyszłości.
Będę wdzięczny za pomoc.
 
Wścibski Gość
Dodany dnia 20.04.2024 14:38:29
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
Pieka
Adres tej wspaniales strony/serwera? Powinienes to zglosic do Ksiegi Rekordow Guinnessa Wink
Edytowane przez Pieka dnia 18.07.2008 20:41:14
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
VPN
Problem dotyczy tego tematu:
http://www.zagubi...ad_id=1912
Katastrofa zaczyna się od strony 3 tematu i błędne posty są aż do końca. Dodam, że awaria serwera jest jednak mało prawdopodobna, ponieważ błąd zdarzał się zarówno na serwerze forall.pl jak i linuxpl.com. Podejrzenie pada więc na sam CMS lub ewentualnie przeglądarkę (niestety na razie nie wiem jakiej używa winowajca).
 
kefirek
1. Nie wiem jak szybko usunąć wszystkie zdublowane posty dodane przez użytkownika w wyniku błędu.

Jak chcesz sunąc te posty tego użytkownika z tego tematu to wjedź w panel admina =>Zarządzanie Treścią => Dodatkowe strony i w dodatkowych stronach jako nazwa wpisz np. test i wklej ten kod i daj podgląd
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

Edytowane przez kefirek dnia 18.07.2008 19:43:08
 
bartek124
Zmieniałeś coś w viewthread.php? Jaki masz ustawiony interwał antyfloodowy?

PS. Ta stopka ma zostać na zawsze, nie tylko na teraz, bo potrzebujesz pomocy. Dobrze wiem, że wcześniej jej nie było...
userbar_bartek124_net.png mw.gif Nie pomagam na komunikatorach oraz PW!
 
www.bartek124.net
VPN
Rzeczywiście, jak się dowiedziałem od głównego admina z viewthread.php został usunięty interwał, bo powodował automatyczne banowanie niektórych użytkowników, którzy wywoływali błąd opisany wyżej.

Co do stopki - bartek124, masz rację. Jednak ja jestem tam tylko pomocniczym adminem, nie mam dostępu do plików i pod tym względem nie odpowiadam za działania właściciela.

I w ramach podziękowań daję na www.php-fusion.pl/images/pomogl_text.gif dla kefirka i bartka124.

EDIT: jeszcze jedno. Przy okazji tego błędu zastanawiam się jak można zaktualizować liczniki postów dla każdego użytkownika? Wiadomo, że po usunięciu postów jego wartość nie zmienia się - jest to uciążliwy błąd.
Edytowane przez Pieka dnia 18.07.2008 22:27:57
 
kefirek
W dodatkowych strona wklej kod i daj podgląd na czerwono wpisujesz liczbę o jaką zostanie zmienia liczba postów np 0 będzie oznaczało ze user będzie miał 0 postów
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


Na forum przy usuwanie postów musiało by być zapytanie które pobierało by liczbę postów jaką ma użytkownik i odpowiedni je aktualizowało przy usuwaniu
Edytowane przez kefirek dnia 18.07.2008 22:04:52
 
VPN
A można poprawić stan licznika postów hurtowo dla wszystkich użytkowników? Żeby zniknęły ze stanu konta te, które w przeszłości zostały usunięte?
 
kefirek
Nie wiem czy hurtowo da rade ale można za pomocą count policzyć ile postów ma dany user i odpowiedni zaktualizować tabele users
 
VPN
Kiedyś pytałem o to na forum eXtreme Fusion i dla tej modyfikacji podano mi taki kod do wklejenia w PA:

Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

Tylko czy ten kod zadziała prawidłowo w zwykłym PHP-Fusion?
 
kefirek
Sprawdzałem i działa dobrze kod liczy liczbę postów jaki ma dany user i potem ją odpowiednio zmienia
Edytowane przez kefirek dnia 19.07.2008 10:02:43
 
Pieka
Nie wiem, czy hurtowo, poniewaz nie sprawdzalem:
1. http://www.php-fu...d_id=13375
2. http://www.php-fu...post_69428

Mozesz tez zmienic sposob zliczania, ale ma to rowniez swoje minusy: http://www.php-fu...ad_id=2455

Kwestia poruszana w wielu tematach, wiec wystarczylo poszukac:
- http://www.php-fu...d_id=19429
- http://www.php-fu...d_id=17684
Edytowane przez Pieka dnia 18.07.2008 22:27:22
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
VPN
Kefirek, dzięki za sprawdzenie. Niestety pokazał się pewien efekt uboczny. Mianowicie na forum "Gry i zabawy" nie były naliczane posty (wcześniejsza modyfikacja plików). Teraz po zastosowaniu kodu dodały się do liczników. Można stworzyć kod, który z powrotem odejmie od dorobku posty napisane na tym forum? Ma ono id=17
Edytowane przez VPN dnia 18.07.2008 23:05:02
 
bartek124
Jejku, tak to jest, jak się z góry nie mówi co i jak. Kefirek ominąłby forum gry i zabawy i nie było by kłopotu.

Spróbuj tak:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


Wcześniej wykonaj kopię tabeli users! Jestem jeszcze zaspany, więc mogłem się gdzieś pomylić ;).
userbar_bartek124_net.png mw.gif Nie pomagam na komunikatorach oraz PW!
 
www.bartek124.net
VPN
Wygląda na to, że zadziałało znakomicie. Jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc.
 
bartek124
Tak poza tematem, chciałbym, aby ta stopka została na stałe. Jeśli nie jesteś głównym Adminem, to przekonaj właściwego.
userbar_bartek124_net.png mw.gif Nie pomagam na komunikatorach oraz PW!
 
www.bartek124.net
Spoczywaj w pokoju... wlodekp
Nie wiem czy tylko mi się wydaję, ale widzę brak polskich liter.
 
wlodekp.europa.pl
VPN
Owszem. Z tego co wiem przy którejś z przenosin stron na lepszy hosting popełniono błąd z kodowaniem (wina leżała po stronie hostingu). Skoro już o tym mowa, pewnie nie da się przywrócić polskich liter? Dodam, że stało się to już dość dawno, może rok temu. Od tamtej pory polskie litery działają, jednak te pozostałości sprzed katastrofy źle się wyświetlają.
 
bartek124
Da się. Zamień ęóąśłżźćń na ich odpowiedniki iso(?) lub na odwrót Smile.
userbar_bartek124_net.png mw.gif Nie pomagam na komunikatorach oraz PW!
 
www.bartek124.net
VPN
Mogę prosić o szczegóły?
 
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl