ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 11

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,386
Najnowszy użytkownik: Hisfatt

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Zbigniew@
01.04.2024 12:28:45
Wszystkiego najlepszego z okazji świąt.

JazOOn
28.02.2024 19:25:31
ja zostałem przy fusionie ale nazywa się 360. Projektowanie i druk 3d...

MajsterBieda
25.02.2024 00:12:42
Ponad 20 lat .... tosz to sioook panie.... Grin

JazOOn
24.02.2024 20:32:31
a już na pewno mamuty

JazOOn
24.02.2024 20:31:59
Albo dinozaury

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

Polski Oficjalny Support PHP-Fusion » PHP-Fusion v5.00-v6.01 Support » Błędy i korekty
 Drukuj temat
Nie moge dodać zdjęcia
duch12360
Jak dodaje zdjęcie do galerii wyskakuje mi

Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


Jak mam dodać zdjęcie jak to wyskakuje sprawdzałem w ustawieniach galerii jest chyba wszystko w porządku

//Edit: Weź myśl czasami lub używaj guzika code. Ten znacznik ma wersję otwierającą i zamykającą a ty dałeś na obu końcach zamykającą... - Gander
Edytowane przez duch12360 dnia 28.08.2007 21:01:06
 
Wścibski Gość
Dodany dnia 20.04.2024 08:04:45
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
Pieka
Chcesz bana?
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
duch12360
Ale za co przeciesz się tylko pytam?
Edytowane przez Pieka dnia 28.08.2007 21:22:13
 
Gander
Popraw temat i umieść kod błędu w znaczniku [code]!
 
gander.solutions
Pieka
1. W poprzednim temacie Milka poprawila Twoj post i wskazala na zasadnosc uzycia bbcode.
2. Nie szukasz, tylko zakladasz tematy jeden za drugim.
3. Nie czytasz regulaminow.
4. Zdania zaczynasz z malej litery i robil tragiczne bledy ortograficzne.

Mam dalej wynieniac za co?

Przemku, zapomniałeś, że kolega dubluje tematy - Milka
Edytowane przez Milka dnia 28.08.2007 20:42:18
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
duch12360
Myślicie że nie szukam ale szukam i stosuje się ale nie działa
a mnie straszycie tylko że mnie zbanujecie to niemożna się już wypowiadać i szukać pomocy na forum.
Przykład że szukałem
http://www.php-fu...owstart=20
szukałem ale to nie pomaga

//Edit: Nadal nie myślisz, [url] do linków, [code] do kodu i błędów, [quote] do cytatów. To tak trudno sprawdzić do czego to służy? - Gander
Edytowane przez duch12360 dnia 28.08.2007 21:01:56
 
Pieka
duch12360 napisał/a:
myślicie że nie szukam ale szukam i stosuje się ale nie działa
a mnie straszycie tylko że mnie zbanujecie to niemożna się już wypowiadać i szukać pomocy na forum
przykład że szukałem
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

szukałem ale to nie pomaga

Tematu nie poprawiles! Nadal zaczynasz zdania z malej litery..
Wpisz w szukaj: Allowed memory size of.

http://www.php-fu...post_45069
Edytowane przez Pieka dnia 28.08.2007 21:02:34
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
Tazzz
Niestety u mnie to samo Sad Prześledziłem wszystkie Wasze porady i nic z tych rzeczy mi nie pasuje (czyt. nie pomaga). Mam Fusiona v6.01.10 i pierwszy raz chciałem coś zrobić w tej galerii, założyłem więc nową (pierwszą) galerię i już się pojawił problem z dodaniem miniaturki, choć album oczywiście powstał. Następnie chciałem dodać zdjęcie i ponownie klapa. Niby wszystko z CHMOD-ami jest OK. Jedyne co mi się dziwne wydaje to to, że wszystkie pliki index.php zarówno w folderze photoalbum jak i niższych są puste. Macie może jakiś pomysł ?
 
Spoczywaj w pokoju... wlodekp
Może to być jeszcze sprawa katalogu tmp nic nie mówisz o komunikatach jakie są wyświetlane spróbuj w katalogu głównym fusion stworzyć po ftp katalog pusty o nazwie tmp z normalnym chmodem tworzenia ftp 755-zobaczymy nie twierdzę że pomoże bo nic nie wiem o Twojej bibliotece php GD PHPINFO która jest odpowiedzialna za tworzenie miniaturek.
ZOBACZYMY spróbuj TMP!
 
wlodekp.europa.pl
Tazzz
No właśnie nie ma żadnych informacji, nic zupełnie. Jak ładuje min. na okładkę albumu to myśli chyba z 5 min po czym koniec i nic sie nie dzieje.
Stworzyłem nowy katalog o nazwie tmp w głównym folderze z CHMOD 755 i nic... czy coś tu dodatkowo powinienem sprawdzić ? Jakie informacje jeszcze podać ewntualnie?
Edytowane przez Tazzz dnia 06.09.2007 10:05:55
 
Pieka
Tazzz napisał/a:
No właśnie nie ma żadnych informacji, nic zupełnie. Jak ładuje min. na okładkę albumu to myśli chyba z 5 min po czym koniec i nic sie nie dzieje.
Stworzyłem nowy katalog o nazwie tmp w głównym folderze z CHMOD 755 i nic... czy coś tu dodatkowo powinienem sprawdzić ? Jakie informacje jeszcze podać ewntualnie?

1. Zmien chmod katalogu tmp na 777.
2. Podaj prosze, z ktorego hostingu korzystasz.
3. Wlacz podczas rejestracji weryfikacje obrazem (Zarzadzanie Strona => Ustawienia Rejestracji => Metoda wyswietlania kodu: Zmien tekst na obraz).
Edytowane przez Pieka dnia 06.09.2007 10:10:05
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
Tazzz
1) Zmieniłem tmp na 777
2) Mamy własny serwer
3) Włączyłem weryfikację obrazem, wcześniej też była włączona i się właśnie nic nie pokazywało dlatego to odptaszyłem.
...sprawdziłem, jeszcze nic nie chodzi Sad
 
Pieka
Tazzz napisał/a:
.. 3) Włączyłem weryfikację obrazem, wcześniej też była włączona i się właśnie nic nie pokazywało dlatego to odptaszyłem.
...sprawdziłem, jeszcze nic nie chodzi Sad

Nie masz zainstalowanych bibliotek GD, o czym wspomnial Wlodek, wiec jak chcesz, zeby dzialalo tworzenie miniatur, czy grafiki weryfikacyjnej?
Wiesz ile razy pisalismy na ten temat? Nie odpowiadaj, to pytania retoryczne.
Poszukaj tematow, w ktorych m.in. Wlodek wypowiadal sie na temat w/w bibliotek.
Znajdziesz informacje, co jest potrzebne i jak sie nazywa.
Edytowane przez Pieka dnia 06.09.2007 11:11:16
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
Tazzz
Zainstalowałem, tak jak mówiliście, biblioteki GD - wszystko śmiga elegancko za co bardzo dziękuję ! Niestety jest jeszcze jeden problem a właściwie dwa w jednym Wink Chodzi o to, że pozwala na dodawanie zdjęć ale ich nie wyświetla. W momencie kiedy jako admin publikuję zdjęcie to wszystko działa bez problemu, mogę je sobie przeglądnąć i się wyświetla na podglądzie ale w galerii już pustki. Poza tym nie widzę nigdzie miniatur tych dodanych zdjęć, czy one tworzą się same - podczas dodawania nie znalazłem nigdzie opcji dodaj miniaturę.
Z góry dziękuję za pomoc
stronka jest tutaj http://www.lkpsud...
 
Spoczywaj w pokoju... wlodekp
Właśnie biblioteha gd odpowiada za tworzenie miniatur ona na podstawie oryginału tzw płótna przskalowuje fotki samo dodawanie nie ma z nią nic wspólnego upewnij się się dokładnie, że zainstalowałeś gd for php bo samo gd jest tylko pomocne dla kompa do pracy z grafiką i były już takie przypadki.
Mówisz że dodaje w PA , widać tylko miniaturki zdjęć i albumów więc jeśli je widzisz to gd działa prawidłowo.
Gadka jest czcza bez widoku tryb pracy serwera czy załączyłeś safemode bo defoult jest nie a ułożenie plików zdjęciowych na serwerze w zależności od trybu pracy serwera jes różne przy identycznych wpisach w bazie.
Dywagować można wiele-brak konkretnych faktów adresu scrinów PA i koniec końcow możesię okazać się zupełnie coś innego.
W edycji:
Adres jest wiec pozostałe rzeczy są niewiadome!
I nie mam zamiaru się rejestrować, żeby wejść do galerii!
Strona wchodzi bardzo wolno a mam cały czas 20M łącze
CHMODY NA PHOTOALBUM 777 BO NIE DODA !
to po dokładnych oględzinach bez rejestracji bo i tak wchodzę znając strukturę galerii Fusion.
Edytowane przez wlodekp dnia 11.09.2007 19:28:46
 
wlodekp.europa.pl
Tazzz
Przecież ja nie mam zamiaru zmuszać kogokolwiek do logowania się na stronie, po prostu zapomniałem o ustawieniach dostępu. Postaram się więc sprecyzować problem:
1) Dodałem miniaturkę dla albumu - bez problemów
2) CHMOD-y sprawdziłem sam wcześniej, przecież w tym temacie pisaliśmy już o tym - PHOTOALBUM ma 777, samo zdjęcie ma 644 w folderze z albumem pierwszym ale to chyba dobrze jak rozumiem.
3) Przy wejściu do galerii pojawia się album i min. (zal. pkt A), następnie otwieram album i pojawia się kolejne okno (zal. pkt.Cool gdzie widać wszystkie trzy pliki, które dodałem bez widoku miniatur, następnie klikam na obrazek test3 (zal.pkt.C) i kolejno na nazwę pliku, czyli "oliwki_2.jpg" po czym otwiera mi się nowe okno, w którym zamiast zdjęcia pojawia się moje tło ze strony (zal.pkt.D)
4) nie wiem dlaczego strona ładuje się Tobie długo, u mnie śmiga bez problemu i nie tylko u mnie, ale dzięki za informację - muszę to sprawdzić
Co mogę jeszcze doprecyzować, oczywiście uściślę.
Tazzz dodał/a następującą grafikę:
galeria_problem.jpg
 
Spoczywaj w pokoju... wlodekp
Akurat wszystkie te obrazki pooglądałem już sam chodziło o PA.
Dobra powiedzmy tak gd działa bo jest miniaturka albumu stworzona nią.
dalej czy w katalogu images/photoalbum jest podkatalog album_1 a w nim jakieś pliki jakie i ile nazwy przy 3-zdjęciach powinno być 9? i jaki jest chmod album_1 powinien byc 755 jesli inny to bedzie problem>
Edytowane przez wlodekp dnia 11.09.2007 20:15:48
 
wlodekp.europa.pl
Tazzz
Już odpowiadam.
Dobra powiedzmy tak gd działa bo jest miniaturka albumu stworzona nią
chyba nie całkiem, bo miniaturkę galerii dodałem wprost przez PA, tam jest opcja dodaj miniaturkę i dodałem
dalej czy w katalogu images/photoalbum jest podkatalog album_1 a w nim jakieś pliki jakie i ile nazwy przy 3-zdjęciach powinno być 9?

jest podkatalog album_1 a w nim tylko jeden plik o nazwie "IMG_3568.jpg" - jeden z tych, które dodałem, o dziwo tylko jeden !
jaki jest chmod album_1 powinien byc 755 jesli inny to bedzie problem

jak pisałem wszystkie CHMOD-y sprawdziłem wcześniej i ten też jest OK, ma 755
tego pliku, który jest w folderze też nie otwiera Sad
Edytowane przez Tazzz dnia 11.09.2007 20:32:42
 
Spoczywaj w pokoju... wlodekp
Miniaturkę dodałeś inaczej nie przez utwórz album i pózniej klikając na nią=otwarcie albumu- kolejne fotki bo czegoś nie łapię.
Masz skype i mikrofon-bo pisać możemy do rana?
I pokaż wpis z PA->zarządzanie stroną->PHP Info
to jest mój
gd
GD Support enabled
GD Version bundled (2.0.28 compatible)
FreeType Support enabled
FreeType Linkage with freetype
FreeType Version 2.2.1
T1Lib Support enabled
GIF Read Support enabled
GIF Create Support enabled
JPG Support enabled
PNG Support enabled
WBMP Support enabled
XPM Support enabled
XBM Support enabled

Edytowane przez wlodekp dnia 11.09.2007 20:38:20
 
wlodekp.europa.pl
Tazzz
Sprawdzam kolejne rzeczy i sprawa wygląda tak:
1) zdjęcia normalnej wielkości, dodane przez admina w PA, pokazało się w galerii zarówno z miniaturką jak i w oryginalnej rozdzielczości
2) zdjęcie dodane przez usera, w standardowej procedurze dodawania, zatwierdzone następnie do publikacji przez admina wsiąka jak kamfora. Przed opublikowaniem daje na podgląd i je widzę, po opublikowaniu znika. Wpisy w galerii są widoczne z nazwą pliku ale nic ponad to
3) sprawdziłem, jak radził wlodekp na PW, cały plik submissions.php w folderze administration i wymieniłem na nowy z instalki - również nic nie pomogło
4) sprawdziłem również zainstalowanie bibliotek GD (znowu pomógł wlodekp) i wszystko gra - przynajmniej tak wygląda.

noo wygląda na to, że chodzi i wygląda na to, że to był jedna submissions.php
Edytowane przez Tazzz dnia 11.09.2007 21:51:02
 
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl