ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 4

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,386
Najnowszy użytkownik: Hisfatt

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Zbigniew@
01.04.2024 12:28:45
Wszystkiego najlepszego z okazji świąt.

JazOOn
28.02.2024 19:25:31
ja zostałem przy fusionie ale nazywa się 360. Projektowanie i druk 3d...

MajsterBieda
25.02.2024 00:12:42
Ponad 20 lat .... tosz to sioook panie.... Grin

JazOOn
24.02.2024 20:32:31
a już na pewno mamuty

JazOOn
24.02.2024 20:31:59
Albo dinozaury

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

Polski Oficjalny Support PHP-Fusion » PHP-Fusion v5.00-v6.01 Support » Modyfikacje skryptów
 Drukuj temat
PHP Free Chat w PHP-Fusion
zezol
Wreszcie napiszę coś konkretnego Grin A dokładniej, to, że wreszcie ten "konfliktowy" chat chodzi! Smile Wlodku, to raczej nie zależy od przeglądarki... tylko jak wspomniałeś, od zmiany serwerów LUA. Nie wiem, czy teraz jest po co robić te "testy z zewnątrz"(bo niby jak to teraz sprawdzi, chyba nie ma możliwości), ale dowiedzieć się można Wink

PS. Ale zastanawia mnie to, że sprawdzałem nawet po zmianie serwerów i jakoś chat nie chodził, więc coś tu "śmierdzi", ale co? Frown
 
Wścibski Gość
Dodany dnia 20.04.2024 16:09:47
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
Spoczywaj w pokoju... wlodekp
@zezol czat nie chodził jeszcze dziś rano jak pisałem a co może śmierdzieć kity administratora bez dogrania bibliotek jeszcze rano walił błędem widoczność okienko javascript IE7 a ja czytam komunikaty i wiem co znaczą.
Wymieniłem uwagi z Pieką w międzyczasie i w razie następnych problemów z lua nie będę więcej pisał co należy zrobić na serwerze, niech administracja sama się dokształci.
Bo odniosłem wrażenie że ktoś gra nie fer.
Tyle amen zapominam o lua usuwam konto. Zmian dokonano dzisiaj w południe i ten nowy serwer tez byl kaszaniasty-niepełny nie chce kogoś obrazić ale tylko jedno słowo przychodzi mi do głowy CIENIASY
Przeglądarki mam skonfigurowane w pracy i w domu na tip top tak samo-dawałem im łut szansy na moją pomyłkę.
Teraz mam 100%pewności nawet na yoyo mam dostępne php.info-a mnie jeśli idzie o serwer raczej trudno wpuścić w maliny , bo postawiłem już ich od podstaw kilkadziesiąt nie z gotowych paczek tylko pełną własną kompilacją ze żródeł.
I wiecej wiem na ten temat jak o php. Choć na pewno nie wszystko.
Tak to widzę.
 
wlodekp.europa.pl
Pieka
Moze ja cos pokaze: http://pieka.lua.pl/chat.php
Przed instalacja nalezy utworzyc katalog private i nadac mu chmod 777.
Powinno pomoc.
Edytowane przez Pieka dnia 13.07.2007 00:16:21
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
Spoczywaj w pokoju... wlodekp
No dobra powinno pomóc, ale to nie zmienia faktu że rano bez zmian na serwerze nie ładował się nie odpalał, w szczegóły nie wnikam bo nigdy mnie nie interesował jedynie uruchomienie.
 
wlodekp.europa.pl
zezol
Ok, koniec tych sprzeczek Pfft Dzięki Wam za pomoc - wiem już po czyjej stronie był błąd(zaniedbanie?), więc już po kłopocie. Chociaż następnym razem będę solidniej dobierał hosting(do potrzeb, bo patrzę też na jaką hosting "idzie" stronę, bo do strony klasowej, czy klanowej nie będę płacił nie wiadomo ile...Pfft) Wink
 
szpuk
Dlaczego pokazuje mi caly czas "wczytywanie czata momencik" ?Sad
 
www.liroy.com.pl
Spoczywaj w pokoju... wlodekp
@szpuk
Ja sądzę że to jest spowodowane-brakiem linku w stopce Twojej strony: php-fusion.
Edytowane przez wlodekp dnia 13.07.2007 14:35:12
 
wlodekp.europa.pl
szpuk
Dlaczego pokazuje mi caly czas "wczytywanie czata momencik" ?
Czy wie ktos napewno? Bo chyba wiekszosc tylko stopki sledziWink
 
www.liroy.com.pl
Spoczywaj w pokoju... wlodekp
Te posty powyże dokładnie mówią kiedy tak się dzieje serwer- a stopka dobrze, że wstawiłeś bo już za chwilkę byś miał piękny czerony napis w profilu Tej osobie nie pomagamy.
A i bez niego a braku stopki też zero odpowiedzi.
Poczytaj temat,popatrz w Swoje php.info czy wszysko jest opisywane wyżej, zapytaj hosting-bo czat CHODZI TO PEWNIK jak są spełnione warunki normalnego serwera do przyjaznej pracy.
 
wlodekp.europa.pl
szpuk
wlodekp napisał/a:
php.info z Twojej strony czy ma:
to jest moje
a że płatny wcale nie świadczy że ma
xmlXML Support active
XML Namespace Support active
libxml2 Version 2.6.23


xmlreader
XMLReader enabled


xmlrpc
core library version xmlrpc-epi v. 0.51
php extension version 0.51
author Dan Libby
homepage http://xmlrpc-epi...eforge.net
open sourced by Epinions.com
xmlwriter
XMLWriter enabled


xsl
XSL enabled
libxslt Version 1.1.15
libxslt compiled against libxml Version 2.6.23
EXSLT enabled
libexslt Version 1.1.15

masz tego bolda jesli nie to zapomnij o działaniu
jak to sprawdzic?
 
www.liroy.com.pl
Spoczywaj w pokoju... wlodekp
Podgląd konfiguracji php serwera to plik php.info-serwera.
U nas jego zawartość jest widoczna PA->zarządzanie stroną-> PHP Info tam są pokazane wszystkie biblioteki zaistalowane na serwerze-rozszerzenia do obsługi poszczególnych rzeczy Nas w tym przypadku interesują te zaczynające się na: X.
Kłania się znajomość Swojego PA-chociaż wzrokowa, bez niej nie ma o czym mówić przy uruchomieniu czegoś bardziej zaawansowanego.
 
wlodekp.europa.pl
LAbUdZiN
na fusionie 6.01.2 postawionym na yoyo.pl działa... na extremie (yoyo.pl) nie wczytywało ;/
 
www.takgramy.pl
szpuk
LAbUdZiN napisał/a:
na fusionie 6.01.2 postawionym na yoyo.pl działa... na extremie (yoyo.pl) nie wczytywało ;/
No wiec wlasnie dlatego bo ja mam extreme, czy mozna cos poradzic na to???Sad
 
www.liroy.com.pl
Lukiqq
W celu dodania cenzury z Fusiona do Chata nalezy wykonac nastepujace czynnosci:

Otwieramy plik phpfreechat.class.php z /chat/src/

Wyszukujemy w nim linijke:

Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


i pod nia dodajemy nowa:

Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


Od teraz cenzura obowiazujaca w Fusionie bedzie dotyczyla rowniez czata, takie proste a tyle radosci ;)
Edytowane przez Lukiqq dnia 16.07.2007 00:54:45
strzelec.png
itvortal.avx.pl - A taka sobie moja strona :]
Pomoc na GG wyłącznie dla nieco wtajemniczonych, podstawowe HowTo znajduje się na forum.
 
itvortal.avx.pl
LAbUdZiN
Po wklejeniu tego codu wyskoczył mi błąd "dtz" na stronie czata a cenzura i tak nie działa ;/ Bo mój phpfreechat.class.php jest jakiś taki cały pomieszany jakby bez <entera> z jakimiś kwadratami heh... Może załącz ten pliczek...

aha... mam pytanie... Co w pliku chat.php zamiast

Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy



dodać aby czat był również dla gości?

 
www.takgramy.pl
zezol
Aby chat był dostępny też dla gości, końcowa część kodu powinna wyglądać tak:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

 
LAbUdZiN
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

____________EDIT: 26.07.07________________
Wszystko pomieszałem ;/ Kod podany przez ZEZOLa działa!
Przenosiłem mojego fusiona z yoyo.pl na następne yoyo.pl bo przerabiałem go pod stacje radiową a nazwa domeny nie pasowała... i po przeniesieniu zaraz wyedytowałem plik chat.php i myślałem że to przez to ten błąd . Dzisiaj podmienilem plik a potem nawet wszystkie na nowe ale błąd ten Sam został... a kod ZEZOLa wyprubowałem na serwerze z którego przenosiłem na aktualny i jest wszystko ok...
Czyli błąd wynika z przeniesienia strony .. nie wiem to bez sensu... Co może być nie tak???
-------ok już po problemie----------
Edytowane przez Milka dnia 20.08.2007 13:27:12
 
www.takgramy.pl
Grzes
Chciałbym tylko zaproponować drobną modyfikację tego chata. Po tych zmianach otwiera się on w nowym oknie bez całej otoczki w postaci paneli bocznych czy topu i stopki strony. Małe okienko przeglądarki bez pasków przewijania, pasków narzędzi czy adresu. Po prostu schludne okienko z chatem w środku.

Zacznijmy od pliku chat.php. Są w nim takie cztery linijki:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


Usuńcie je albo wstawcie na początku każdej //

Jeszce tylko plik panelu nawigacji. Najpierw standardowa nawigacja. W pliku navigation_panel.php znajdziecie taki fragment:

Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


Zamieńcie go na poniższy:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


Dodalem w nim pokolorowany fragment. Na zielono zaznaczyłem liczby określające rozmiar okna jakby komuś ten nie odpowiadał.

Identyczną sytuację mamy w przypadku NNP. Jest tam dokładnie taki sam fragment kodu który należy dokładnie w ten sam sposób zmodyfikować.

Miłego użytkowania :)

Aktualizacja:
Okazało się że przypadkiem pisałem ten opis korzystając z już zmodyfikowanego pliku chat.php. W pierwszym cytowanym fragmencie dodałem dwie linijki które trzeba usunąć ;)
Edytowane przez Grzes dnia 22.08.2007 10:06:52
Często najmądrzejszą odpowiedzią jest milczenie krzywy.gif
 
Lukiqq
Dziękuję Grzesiu za tą modyfikację, pewnie wielu Userom się przyda Smile
strzelec.png
itvortal.avx.pl - A taka sobie moja strona :]
Pomoc na GG wyłącznie dla nieco wtajemniczonych, podstawowe HowTo znajduje się na forum.
 
itvortal.avx.pl
k4
co trzeba zmienić lub dodać aby chat był dostępny dla gości. kombinowałem ale nic z tego nie wyszło:(
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

Edytowane przez Pieka dnia 20.08.2007 23:22:07
 
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl