ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 9

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,386
Najnowszy użytkownik: Hisfatt

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Zbigniew@
01.04.2024 12:28:45
Wszystkiego najlepszego z okazji świąt.

JazOOn
28.02.2024 19:25:31
ja zostałem przy fusionie ale nazywa się 360. Projektowanie i druk 3d...

MajsterBieda
25.02.2024 00:12:42
Ponad 20 lat .... tosz to sioook panie.... Grin

JazOOn
24.02.2024 20:32:31
a już na pewno mamuty

JazOOn
24.02.2024 20:31:59
Albo dinozaury

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

Polski Oficjalny Support PHP-Fusion » PHP-Fusion v5.00-v6.01 Support » Modyfikacje skryptów
 Drukuj temat
PHP Free Chat w PHP-Fusion
Lukiqq
UPDATE!

Uaktualniony pierwszy post, w załączniku znajdziecie w pełni działającą wersję czata. W tej wersji dodałem parę emotek z GG, oraz obrazek ukazujący się gdy na chata próbuje wejść ktoś niezarejestrowany.

Dla wszystkich, którzy mają problem z czatem - stworzcie katalog o nazwie tmp w głównym na serwerze i nadajcie mu chmody 777.


Paczka zawiera dwie wersje nawigacji(standardowa i NNP by Wooya), przerobione, by pokazywały userów będących teraz na chacie.

1. Pobieramy załącznik.

2. Rozpakowujemy go, wchodzimy w katalog supportchat.

3. Katalog chat oraz plik chat.php wrzucamy do katalogu głównego na serwerze, plik chatb.png do katalogu images w naszym themie.

4.Edytujemy plik chat.php, gdzie wpisujemy swoje dane, dodałem komentarze więc nie jest to trudne.

5. Tworzymy katalog private w chat/data/

6. Nadajemy chmody 777 katalogom w chat/data/private.

7. Włączamy chata Smile

Temat będę uaktualniał w miarę postępu prac.

V.2
- Nie zapisywanie wiadomości po opuszczeniu czata
- Automatyczne wylogowywanie z czata po jego opuszczeniu

Działającą wersję opisywanego chata możecie zobaczyć na mojej stronie, adres w sygnaturze. Pozdrawiam i życzę powodzenia!
Lukiqq dodał/a następującą plik:
supportchat.rar [496.39kB / 1922 Pobrane]

Edytowane przez Pieka dnia 26.01.2011 21:36:22
strzelec.png
itvortal.avx.pl - A taka sobie moja strona :]
Pomoc na GG wyłącznie dla nieco wtajemniczonych, podstawowe HowTo znajduje się na forum.
 
itvortal.avx.pl
Wścibski Gość
Dodany dnia 18.04.2024 22:16:44
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
yaroo2k
A jest możliwosc zeby obok linka było podane ile osob jest online? czyli np, Czat [22]
Edytowane przez Pieka dnia 14.04.2008 09:56:00
 
Lukiqq
Na wszystko jest sposób Smile Póki co tego nie zrobiłem, bo musiałbym przerabiać "New Navigation Panel".

Edit:

Łatwiej to zrobić np. w panelu, za chwilę przyglądne się temu bliżej.
Edytowane przez Lukiqq dnia 01.06.2007 17:10:26
strzelec.png
itvortal.avx.pl - A taka sobie moja strona :]
Pomoc na GG wyłącznie dla nieco wtajemniczonych, podstawowe HowTo znajduje się na forum.
 
itvortal.avx.pl
zezol
@Lukiqq, widzę, że byłeś pierwszy Pfft Coś mi się zdaje, że poczekam, na połączenie chata z logowaniem/fusionem. Nie ma co, chat wygląda bardzo ładnie i schludnie, więc dlaczegóż by go nie zainstalować Wink
 
Lukiqq
Zrobiłem panel, który pokazuje użytkowników na czacie :) Wersja beta za chwilę! :)

EDIT:

Oto pierwsza wersja panelu:

Tutaj również pamiętajmy o scieżce zaznaczonej na czerwono:

Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


EDIT:

slawekneo rozwiązał problem pobierania nicka z sesji Fusiona :)

W chat.php dodajemy linijki:

Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


Teraz jesli ktos jest superadminem w Fusionie, bedzie nim takze na chacie, dodatkowo goscie beda dostawali random nicka z przedrostkiem "Gosc".
Edytowane przez Lukiqq dnia 03.06.2007 21:14:29
strzelec.png
itvortal.avx.pl - A taka sobie moja strona :]
Pomoc na GG wyłącznie dla nieco wtajemniczonych, podstawowe HowTo znajduje się na forum.
 
itvortal.avx.pl
slawekneo
Podaje ponizej kod na wyswietlenie (w panelu nawigacji) ilosci userow na czacie + lista.
Oto co trzeba zrobic (wymagane) musisz dodac do nawigacji link o nazwie chat.
Po dodanu linka wchodzimy w plik navigation_panel.php i zamieniamy calosc na ten kod:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

Zapisujemy i wychodzimy.
Teraz wchodzimy w plik chat.php i poprawiamy jeden parametr ($params["serverid"])
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

Zapisujemy, wychodzimy i to tyle :D
Dodam jeszcze ze gdy klikniemy na liczbe w nawiasie to pokaze sie lista userow przebywajacych na chacie xD
Edytowane przez Pieka dnia 14.04.2008 09:58:51
 
Lukiqq
Zmodyfikowana wersja New Navigation Panel 3.1 by Wooya w załączniku. To samo co post wyzej, tylko, że gotowiec dla nowej nawigacji Smile U mnie działa, w razie problemów pomyślimy. Link do chata musi sie nazywac chat, bez zadnego bbcode(formatowania/kolorow).
Lukiqq dodał/a następującą plik:
nnpanelchatmod.rar [1.95kB / 1452 Pobrane]

strzelec.png
itvortal.avx.pl - A taka sobie moja strona :]
Pomoc na GG wyłącznie dla nieco wtajemniczonych, podstawowe HowTo znajduje się na forum.
 
itvortal.avx.pl
kafar
Przykro mi, zrobiłem dokładnie tak jak jest opisane i nic - nie wyświetla ilości osób na czacie.

www.erudyci.org
Nie traktuj życia zbyt poważnie i tak nie wyjdziesz z niego żywy.
 
www.talencik.info
Lukiqq
Wnioskując z Twojej strony, robisz przeróbkę standardowej nawigacji podaną przez slawekneo. Napisz co dokładnie Ci nie działa i wklej tu Twoj chat.php i panel nawigacji.
strzelec.png
itvortal.avx.pl - A taka sobie moja strona :]
Pomoc na GG wyłącznie dla nieco wtajemniczonych, podstawowe HowTo znajduje się na forum.
 
itvortal.avx.pl
kafar
Nie, używam nawigacji Wooya (dziś instalowałem, specjalnie dla chata). Nie wyświetla mi przy linku "CHAT" ilości osób znajdujących się aktualnie na czacie.

oto mój plik chat.php:

Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

Nie traktuj życia zbyt poważnie i tak nie wyjdziesz z niego żywy.
 
www.talencik.info
slawekneo
zmien w tamtym pliku z
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

na
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy
a i pamietaj zeby link w nawigacji nazywal sie "chat" bez zadnych duzych zankow itp.... :D
Pozdro!!
 
Lukiqq
I linka daj do chat.php a nie http://xyz.zzz.xx... Wink
strzelec.png
itvortal.avx.pl - A taka sobie moja strona :]
Pomoc na GG wyłącznie dla nieco wtajemniczonych, podstawowe HowTo znajduje się na forum.
 
itvortal.avx.pl
kafar
Wciąż to samo, próbowałem już wszelkie sposoby i dalej nie mam pojęcia o co kaman, może coś jest nie tak z new_navigation_panel.php?

Jakby co utworzyłem konto testowe w razie gdyby było potrzebne:

nick: test
hasło: testtest

new_navigation_panel.php:

Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy



Nie traktuj życia zbyt poważnie i tak nie wyjdziesz z niego żywy.
 
www.talencik.info
chrzanekk
a da sie zrobić by nie czyścił wiadomości na czacie tylko je np. przetrzymywal z tydzień? cos ala shoutbox?
 
kafar
To on czyści? U mnie historia pozostaje...

Teraz jeszcze prócz nie wyświetlania ilości osób na czacie, wyskakuje mi taki komunikacik po wejściu na czat:

Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


Chyba jednak odpuszczę sobie tą modyfikacje póki nie zostaną usunięta bugi, a przeniosę się z powrotem na PolChat.


Nie traktuj życia zbyt poważnie i tak nie wyjdziesz z niego żywy.
 
www.talencik.info
Lukiqq
Hmm, dziwne, u mnie praktycznie wszystko działa, jest jedna rzecz, która mnie irytuje, ale ona nie zalicza sie do bugów. Co do przetrzymywania wiadomości...jak już mówiłem, każdemu nie dogodzisz, jeśli decydujecie się na tą modyfikację, zainteresujcie się chociaż trochę jej źródłem, czyli PHP Free Chat. W Pliku chat.php są parametry, np ten: $params["max_msg"] = 0; określa ile ostatnich wiadomości ma być widocznych po wejściu na chata.
strzelec.png
itvortal.avx.pl - A taka sobie moja strona :]
Pomoc na GG wyłącznie dla nieco wtajemniczonych, podstawowe HowTo znajduje się na forum.
 
itvortal.avx.pl
dhorodys
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy
taki blad mi sie sypie jak wlaczam chata.

Błędy w code! - Milka
Edytowane przez Milka dnia 21.08.2007 13:50:20
 
http://wloclavia.pl/
Pieka
Testowalem na darmowym hostingu: http://pieka.ugu....
Wszystko dziala Smile
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
DORBITB
u mnie jest taki sam blad co jest u @dhorodys
 
chrzanekk
Lukiqq napisał/a:
Hmm, dziwne, u mnie praktycznie wszystko działa, jest jedna rzecz, która mnie irytuje, ale ona nie zalicza sie do bugów. Co do przetrzymywania wiadomości...jak już mówiłem, każdemu nie dogodzisz, jeśli decydujecie się na tą modyfikację, zainteresujcie się chociaż trochę jej źródłem, czyli PHP Free Chat. W Pliku chat.php są parametry, np ten: $params["max_msg"] = 0; określa ile ostatnich wiadomości ma być widocznych po wejściu na chata.


to akurat wiem... tyle ze dalej nie wyswietlaja sie wiadomosci... a ustawilem na 200 :/ co jest nie tak??

tak samo podmienilem plik "nawigation_panel.php" i dalej nie pokazuje ile osob jest na czacie...
Edytowane przez chrzanekk dnia 06.06.2007 08:40:44
 
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl