ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 4

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,386
Najnowszy użytkownik: Hisfatt

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Zbigniew@
01.04.2024 12:28:45
Wszystkiego najlepszego z okazji świąt.

JazOOn
28.02.2024 19:25:31
ja zostałem przy fusionie ale nazywa się 360. Projektowanie i druk 3d...

MajsterBieda
25.02.2024 00:12:42
Ponad 20 lat .... tosz to sioook panie.... Grin

JazOOn
24.02.2024 20:32:31
a już na pewno mamuty

JazOOn
24.02.2024 20:31:59
Albo dinozaury

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

Polski Oficjalny Support PHP-Fusion » PHP-Fusion kontra inne CMS-y » Ogólna dyskusja
 Drukuj temat
Możliwości PHP-Fusion - proszę o opinie i komentarze
tasssman
Witam,

zastanawiam się nad wyborem CMS'a i chciałem się dowiedzieć, czy PHP-Fusion jest dobry dla poniższych zastosowań (wszystkie funkcje w jednym portalu):
1) Artykuły, ankiety, news'y
2) Komentarze użytkowników, forum, punkty reputacji dla użytkowników
3) Prezentacja, porównywanie i wyszukiwanie produktów + ocena gwiazdkowa + opinie (np. http://www.autoce...86713.html lub www.skapiec.pl
4) Dodawanie własnych stron przez użytkowników (na podstawie szablonu)
5) Obsługa systemu płatności (sms, przelew)
Wiem, że najlepsze byłoby rozwiązanie dedykowane, ale chciałem się dowiedzieć, czy jest to możliwe w tym CMSie (ew. który CMS byłby lepszy)? Na chwilę obecną waham się pomiędzy PHP-Fusion, Joomlą oraz czymś dedykowanym.

Dzięki za wszystkie odpowiedzi i uwagi

PS. Jeśli umieściłem w złym miejscu forum, proszę o wyrozumiałość i przepięcie w dobre miejsce
Edytowane przez Pieka dnia 23.06.2008 21:48:15
 
Wścibski Gość
Dodany dnia 18.04.2024 13:05:39
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
szymon
Aktualnie da się wszystko dostosować pod potrzeby klienta. Ale bardziej to by wyglądało, gdybyś przedstawił swoją wizję czego oczekujesz dokładnie.
 
www.zloteskrzydlo.pl
tasssman
Portal będzie tematyczny, dotyczący pewnej grupy produktów (patrz autocentrum - tam są samochody, a w tym portalu będą inne produkty). Produkty (a właściwie ich cechy) będą oceniane przez użytkowników, dzięki temu będzie można np. wyszukać produkt najlepszy w danej kategorii, wymienić się opiniami na jego temat. Oczywiście będą też artykuły prezentujące te produkty, ankiety na ich temat, docelowo również możliwość ich zakupu bezpośrednio ze strony (dlatego też w przyszłości będzie niezbędny do wdrożenia jakiś system płatności). Oczywiście nie jest to dokładny opis, ale mam nadzieję, że na chwilę obecną wystarczy Smile .
 
szymon
Z pewnością można by coś takiego zrobić w php-fusion czy w joomla. Jeśli natomiast istnieje coś co bardziej umożliwi Ci prowadzenie tej strony, to wybrał bym ten skrypt dedykowany. Php-Fusion czy Joomla raczej nie jest przeznaczona do tego typu serwisów. Ale gdyby udało Ci sie skorzystać z nich i stworzyć coś, co opisujesz, bylibyśmy pod wrażeniem.
Oczywiście istnieją mody tj. strony użytkowników, oceny, które można w jakiś sposób wykorzystać.
Więc jeśli istnieje skrypt pod taki serwis, jaki chcesz zrobić to skorzystałbym z niego.

PS. Ale zamieszałem Cool Czekam, aż inni coś powiedząWink
 
www.zloteskrzydlo.pl
tasssman
Ok, czyli rozumiem że da się to zrobić w PHP-fusion, ale niekoniecznie będzie to najlepsze rozwiązanie Grin Jakieś uwagi co do szybkości i bezpieczeństwa wspomnianych wyżej funkcji (przy założeniu implementacji w PHP-fusion)?
 
Grzes
Szybkość i bezpieczeństwo? Oczywiście wybór cmsa ma tu pewne znaczenie ale załóżmy sobie że wszystkie które wymieniłeś są aktualizowane szybko po ujawnieniu błędów. Można założyć więc że sam cms jako taki jest bezpieczny. Teraz to co może się okazać zabójcze czyli dodatki. Jak kod będzie źle napisany to najbezpieczniejszy cms nie pomoże Wink

Szybkość? Na ile użytkowników liczysz? Na fusionku można więcej niż nasz support ma ruchu ale są pewne granice. Zarówno na Joomli jak u PHP-Fusion nie widziało by mi się stawianie strony rozmiarów DP Wink
Dodam, że skoro dopiero zaczynasz budowę strony to od razu startuj z PHP-Fusion v7. Trzeba tylko te dodatki dostosować bo pełnej kompatybilności wstecz nie będzie.
Często najmądrzejszą odpowiedzią jest milczenie krzywy.gif
 
tasssman
Dzięki wielkie za odpowiedzi, już wiem, że Joomla odpada (szybkość dużo mniejsza niż PHP-fusion - http://www.cms.rk...-obcieniem , support tutaj też jest dużo lepszy Smile ). Poza tym ta wersja 7.0 ...
Jeśli chodzi o PHP-Fusion v7 - prawdopodobnie będzie to pisał ktoś na zlecenie, więc będzie musiał o tym pamiętać... Dla mnie temat wyczerpany, jeszcze raz dzięki pomagającym.
 
szymon
Proszę.
Tak jak powiedział Grześ, ważne, by wtyczki nie były dziurawe.
 
www.zloteskrzydlo.pl
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl