ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 6

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,386
Najnowszy użytkownik: Hisfatt

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Zbigniew@
01.04.2024 12:28:45
Wszystkiego najlepszego z okazji świąt.

JazOOn
28.02.2024 19:25:31
ja zostałem przy fusionie ale nazywa się 360. Projektowanie i druk 3d...

MajsterBieda
25.02.2024 00:12:42
Ponad 20 lat .... tosz to sioook panie.... Grin

JazOOn
24.02.2024 20:32:31
a już na pewno mamuty

JazOOn
24.02.2024 20:31:59
Albo dinozaury

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

 Drukuj temat
Wymuszanie hosta - z www lub bez
Gander
Na moim blogu wykorzystującym silnik WordPress, mam bardzo fajną, wbudowaną funkcję, która powoduje wymuszanie określonego hostu (adresu / domeny) jako domyślnego. Chodzi mi o to, że jak mam ustawiony host www.gander.pl to gdy ktoś wejdzie na stronę np:
http://gander.pl/category/php-fusion/
zostanie automatycznie przekierowany na stronę:
http://www.gander.pl/category/php-fusion/

Jest to przydatne, ponieważ chcę na przykład aby w Google widniała moja strona pod jednym adresem, a nie pod dwoma. W przypadku for dyskusyjnych, linki odwołujące się do innych postów z tego samego forum są z tego samego hosta, dzięki czemu użytkownik podążający za takim linkiem nie trafi na wersję hosta, na którym jest niezalogowany (cookies są zapisywane osobno dla każdej domeny, z www i bez).

Na serwerach z obsługą .htaccess i włączonym mod_rewrite realizuję to następującym zapisem w pliku .htaccess:

Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

Kod wzięty z mod_rewrite Cheat Sheet (V2), Example: New domain


Niestety, na jednym z hostingów obsługa .htaccess jest wyłączona więc musiałem sobie poradzić inną metodą:

Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


Jest to kod PHP, który dodałem w pliku includes/header_include.php. Sprawdza on czy aktualnie używany host jest taki sam jak host podany w ustawieniach strony. Jeśli się różnią, to użytkownik jest przekierowywany na identyczny adres, tylko ze zgodnym hostem.

Przed użyciem tego kodu należy upewnić się czy adres strony w głównych ustawieniach PHP-Fusion jest poprawny, ponieważ złe ustawienie może spowodować pętlę przekierowań i w efekcie unieruchomić stronę.


Bardzo proszę o opinie i uwagi.
Edytowane przez Gander dnia 03.09.2008 17:06:48
 
gander.solutions
Wścibski Gość
Dodany dnia 20.04.2024 03:15:36
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
ICEK
Korzystam z tego od zawsze, ale nie wpadłem, żeby to opisać :P Tylko ja mam troszeczkę inna końcówkę i nie wiem dokładnie co ona oznacza :P :DB)

Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

Edytowane przez Pieka dnia 03.09.2008 16:52:56
 
www.modlinski.net
Gander
Jak wyczytałem w mod_rewrite Cheat Sheet (V2), następujące flagi oznaczają:

QSA
Append query string
znaczy chyba że ma dołączyć ciąg parametrów (?param1=value1¶m2=value2&...), ale głowy nie dam Pfft

L
Last - stop processing rules
znaczy że po wykonaniu tego polecenia przetwarzanie .htaccess ma zostać zakończone

R=301
Redirect to new URL, with code 301
ma przekierować z kodem 301, czyli moved permanently


Tworzenie reguł mod_rewrite jest bardzo ładnie opisane tutaj: URL Rewriting for Beginners (po angielsku).
Edytowane przez Gander dnia 03.09.2008 16:55:26
 
gander.solutions
ICEK
Nigdy nie wiedziałem, co to skróty oznaczają, przeczytałem kiedyś, że jest to przydatne(te skróty) i je dodałem. Ogólnie jest to fajny bajer bo można łatwo uniknąć wylogowań ze strony.
 
www.modlinski.net
Gander
Na progreso miałem tak durnie ustawione, że jeśli dana subdomena nie istniała, to pod tym adresem wyświetlała mi się strona spod głównej domeny. W efekcie, Gander Site wyświetlało mi się pod adresem home.gander.pl, chociaż sama subdomena od dawna nie istniała. Żeby temu zaradzić napisałem sobie taki oto zapis w pliku .htaccess:

Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


Dzięki niemu wszystkie stare adresy przerzucały na główną domenę, a w google następowały aktualizacje eliminujące stare adresy.
Edytowane przez Gander dnia 03.09.2008 17:07:42
 
gander.solutions
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl