ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 9

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,386
Najnowszy użytkownik: Hisfatt

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Zbigniew@
01.04.2024 12:28:45
Wszystkiego najlepszego z okazji świąt.

JazOOn
28.02.2024 19:25:31
ja zostałem przy fusionie ale nazywa się 360. Projektowanie i druk 3d...

MajsterBieda
25.02.2024 00:12:42
Ponad 20 lat .... tosz to sioook panie.... Grin

JazOOn
24.02.2024 20:32:31
a już na pewno mamuty

JazOOn
24.02.2024 20:31:59
Albo dinozaury

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

 Drukuj temat
Facebook a "Twoja przeglądarka nie obsługuje..."
MeTeo
Nie wiem czy powinienem zamieścić to tutaj, czy w przedszkolu, bo prawdę mówiąc nie wiem co jest przyczyną - póki co jakby problem leżał w samym fusionie.

W czym rzecz? Chcę dodać możliwość publikacji newsów na stronie, czyli sławny przycisk "Lubie to" i jego odmiany :) Jednakże za każdym razem, jakiegokolwiek kodu nie użyję, gdy chciałbym udostępnić na swojej tablicy, to próbuje on udostępnić następującą treść:

CSGOniec.pl - Serwery od graczy dla graczy! - News: Nowa strona i forum
http://csgoniec.p...readmore=9
Twoja przeglądarka nie obsługuje tego języka lub ma wyłączoną jego obsługę. Włącz wykonywanie kodu JavaScript w swojej przeglądarce internetowej, aby skorzystać ze wszystkich funkcji strony lub skorzystaj z programu obsługującego język JavaScript, np. Mozilla Firefox, Apple Safari, Opera, Google Chr…


No i chodzi o to, że chciałbym by udostępniała się treść newsa a nie błąd. Testowane na 4 urządzeniach, na różnych przeglądarkach, więc problem wymieniony w tym tekście odpada, poza tym na stronie są elementy JS które działają, więc jest to tym bardziej dziwne.

1. Nie ma znaczenia gdzie kod implementuję: zarówno w theme.php jak i news.php jest dokładnie to samo.
2. Niezależnie który kod implementuję:

Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


wraz z linią

Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

w header

czy

Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


czy

Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


We wszystkich to samo.

Do wglądu: http://csgoniec.p...8#comments

Pozdrawiam.
 
Wścibski Gość
Dodany dnia 20.04.2024 12:04:01
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
bartek124
To co Ci tam wyświetla, to pierwsze linie kodu w treści, zawarte w znaczniku noscript. Facebook błędnie to odczytuje. Zagłęb się bardziej w temat api facebooka, a raczej OpenGraph, dowiesz się w jaki sposób samemu podać odpowiedni opis facebookowi do wyświetlania na tablicy (podpowiem że robi się to za pomocą metatagów).
userbar_bartek124_net.png mw.gif Nie pomagam na komunikatorach oraz PW!
 
www.bartek124.net
MeTeo
Facebook błędnie to odczytuje

Jeżeli na 99% stron odczytuje dobrze, tylko na PHP-Fusionie źle to raczej on źle to przedstawia i wolałbym raczej iść w tym kierunku, tym bardziej że nie jestem biegły w tych tematach by samemu tego dokonać.

Niemniej jednak przeglądam forum developerskie facebooka, ale ciemna magia jest to dla mnie...

Poszedłem w nieco inną stronę i dodałem w header

Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


i działa to ok, tylko jak w tym momencie wymusić na header pobieranie newsa w przypadku wejścia w readmore? Jest to możliwe?
 
bartek124
Wszystko jest możliwe. Zainteresuj się funkcją add_to_head wbudowaną w php-fusion. Kilka modyfikacji w kodzie i problem rozwiązany. Wbrew pozorom to NIE JEST trudne. Nie przedstawia źle, po prostu developerzy w ten sposób obeszli problem wyłączonego javascripta, informując, że powinien być włączony do poprawnego działania strony. Standardowo fusion nie jest zintegrowany czy też przygotowany pod integracje z Facebookiem, stąd takie skutki, że facebook domyślnie sobie to wczytuje do opisu (chociaż powinien metatag description według mnie, standardowo).
userbar_bartek124_net.png mw.gif Nie pomagam na komunikatorach oraz PW!
 
www.bartek124.net
MeTeo
Problem rozwiązany dzięki "add_to_head"

dla potomnych jak rozwiązałem problem:

do news.php (ale pewnie w render_news w theme.php też zadziała)
po
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


wstawiłem:

Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


Teraz pozostaje już tylko w swoim theme wstawić kod odpowiedzialny za lubię to, np:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


przy czym rozwiązanie to działa tylko, gdy news jest "rozszerzony" i polega to na tym, że przy otwarciu konkretnego newsa, jest wysyłany do nagłówka opis strony, w którym jest treść newsa :)

P.S. Jedna głupota, która sprawiła że straciłem dużo czasu: Stare newsy będą wyświetlać kod błędu, dopóki ich nie odświeżymy :) Czyli np. przerzucimy przed debugera

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc
 
bartek124
Gwoli ścisłości dodam, że w ten sposób można uzupełnić resztę tagów OpenGraph, tj autor, link, jakaś fotka. Do render_news pod żadnym pozorem NIE WOLNO dodawać add_to_head(). Gdy tak zrobicie, na stronie głównej newsów postanie wysyp metatagów z różnymi danymi, co może stworzyć niezłe zamieszanie.
userbar_bartek124_net.png mw.gif Nie pomagam na komunikatorach oraz PW!
 
www.bartek124.net
MeTeo
Czemu uważasz, że nie wolno, skoro wkładasz to w:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

W tym momencie będzie to parsowane wyłącznie w przypadku czytania konkretnego newsa :)
 
slupek
Odświeżam kotlet.

Pomóżcie proszę prostemu humaniście, bo mię szlag zaraz trafi. Jeszcze jakiś czas temu działało w miarę poprawnie.

www.mlodesierakowice.pl/upload/zrzut085_2015_09_04_08_19.jpg

adres: www.mlodesierakow...
 
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl