ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 4

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,386
Najnowszy użytkownik: Hisfatt

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Zbigniew@
01.04.2024 12:28:45
Wszystkiego najlepszego z okazji świąt.

JazOOn
28.02.2024 19:25:31
ja zostałem przy fusionie ale nazywa się 360. Projektowanie i druk 3d...

MajsterBieda
25.02.2024 00:12:42
Ponad 20 lat .... tosz to sioook panie.... Grin

JazOOn
24.02.2024 20:32:31
a już na pewno mamuty

JazOOn
24.02.2024 20:31:59
Albo dinozaury

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

 Drukuj temat
Standardowy shoutbox v7.02 nie instaluje się
code
Witam.
Mam problem z instalacją Shoutbox panel zawartego w instalce jak i każdego innego shoutboxa (te inne zwykle są pisane pod 7.01.03 lub starsze, więc zrozumiałe, że mogą nie działać, ale dostarczony z instalką?).
Sprawę shoutboxów zewnętrznych zatem pozostawmy na razie.
Shoutbox panel po instalacji nie pojawia się jako zainstalowany na liście wtyczek, nie chce również działać, tzn. wyświetla się (nie można dodać wpisu) wraz z błędem:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

Z tego co widzę błąd występuje nie tylko u mnie, ale i u innych użytkowników, podobny temat jest też w koszu. Tabeli wymienionej przez błąd faktycznie nie ma w bazie, ale czy zatem nie powinna wprowadzać tego instalacja wtyczki?
Inne shoutboxy zwykle opierają się na tych samych tabelach i nie działają z tego samego powodu, jednak zewnętrzne shoutboxy po instalacji pojawiają się chociaż na liście zainstalowanych, a ten z instalki php-fusion nie, czy to normalne?
Wydaje się, że reszta strony pracuje w porządku, jedynie nie tworzy tabeli do shoutboxa, być może problem jest związany z samą instalacją, która wygląda na to, że nie przebiega prawidłowo.
Panel shoutboxa uploadowałem kilka razy.

Co ciekawe okazuje się, że instalacja jakby nie przebiega w pełni, bo w polu rozwijanym "Wtyczki (Infusions)" jest jeszcze jedna pusta (bez nazwy pozycja), która przechodzi do ustawień tego shoutboxa jednak widać tam również linijkę powyższego błędu.
Mimo to pośród zainstalowanych wtyczek, na "infusions.php" się nie wylistowuje.

hosting cba.pl, fusion 7.02.03
Jakieś propozycje naprawy problemu? Może ktoś poda konkretny kod chociaż to dodania tabeli wg. specyfikacji instalki shoutboxa bo z php jeszcze za dobrze nie potrafię walczyć.
Koderzy pod php-fusion mogliby podać informacje potrzebne do diagnozy, gdzie występuje problem, czy przy instalacji panelu powstaje tylko wpis w mysql w infusions + tabele danego dodatku, czy też wpisywane jest coś jeszcze?

Edit2:
Dziennik błędów:
dla wyświetlania na stronie głównej jest błąd:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

dla instalacji nie ma błędu w dzienniku.

Edit3:
Błąd był spowodowany czymś w bazie danych, wyeksportowane bazy porównałem w notepad++ i jedyne różnice to:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

Reszta była identyczna, czy powodem mógł być brak UTF? Jeśli tak, to czemu mimo instalacji w UTF-8, poprzednia baza wygląda tak, a nie inaczej?
Edytowane przez code dnia 24.09.2011 00:49:03
 
Wścibski Gość
Dodany dnia 20.04.2024 14:54:36
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
bubello
U mnie podobnie
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy PHP

Z tego widać że brakuje tabeli w SQL "kielce_shoutbox"
Zalogowałem się do phpMyAdmin i faktycznie nie ma....

Sprawdziłem w kod źródłowy setup.php i nie znalazłem nawet jednego słowa "shout" "soutbox"
 
WooQash
Panowie, trzeba go we wtyczkach doinstalować...
 
http://wooqash.net/
DjJohn
WooQash - Wyczerpująca pomoc, mianowicie próbowałem zainstalować shoutboxa z chyba 11 różnych wykonaniach wtyczek, i nie działa a dla_czego ? Bo w każdej wtyczce jest brak instalacji bazy _shoutbox więc jak nie dodaje lini do bazy to jakim cudem ma działać, proszę o podanie linku do poprawnej paczki shoutbox wraz z linia instalującą się w bazie SQL.

Ps spróbuje z starej wersji skopiować bazę i wrzucić wtyczkę do folderu, zobaczymy czy zadziała, jak coś będę pisał.

EDIT: Witam ponownie, więc edytowałem bazę ręcznie i zrobiłem linie (radioagnes_shoutbox) dodając wtyczkę (shoutbox_panel) niestety nie pomogło.

Pojawia się taki błąd:

Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy PHP


A w taki sposób dodałem linie w bazie:

Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy MYSQL


Naprawdę już nie wiem o co chodzi, nie jestem specjalnie dobry w php.
Paczka ShoutBoxa wraz z linią SQL pochodzi z PHP Fusion v7.00.07
Edytowane przez DjJohn dnia 12.02.2012 10:59:03
 
www.DjJohn.ugu.pl
kefirek
Wklej w dodatkowych stronach:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

i daj podgląd i napisz czy dalej masz ten błąd.
 
DjJohn
kefirek napisał(a):

Wklej w dodatkowych stronach:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

i daj podgląd i napisz czy dalej masz ten błąd.


Zrobiłem jak kazałeś wyświetlił się wynik że tabela została dodana, niestety nie pomogło
nadal na stronie wyświetla sie komunikat.

Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy PHP


Zobacz z resztą sam.
www.radioagnes.pl...


PW od moderatora:
  1. Brak stopki! - Pieka 12.02.2012 23:51
 
www.DjJohn.ugu.pl
Borek

Oj, chyba czerwony napis będzie... Zmień na właściwą i będziemy dalej kontynuować pomoc.
Nie pomagam przez GG, PW itp. Tylko tutaj.
php-fusion-pl.jpg
 
www.ddadc.com.pl
DjJohn
Pieka wcale nie rozumiem dla czego mówisz że nie ma stopki, a powiedz mi co na dole strony pisze ? zawsze dawałem stopke, a teraz dostałem niesłusznie ostrzeżenie.

EDIT:
Przeczytałem wiadomość, stopka jest tylko nie zalinkowało mi nazwy PHP FUSION bo źle napisałem odwołanie do adresu, mój błąd za który naprawdę przepraszam. Jest możliwość sciągnięcia czerwonego napisu ? mój błąd w themes opierał się na niepełnym kodzie, a nie jego braku świadomego.

Połączony z 16 luty 2012 16:39:
Witam ponownie.
Rozwiązalem problem w następujący sposób.

Wtyczka Shoutbox w v7.02.04 Core PL ma odwołania do bazy "fusion_shoutbox" Niestety w pliku setup.php nie ma instalacji owej bazy, więc wgrałem ją ręcznie.

Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy MYSQL


"kefirek" Na czerwono podkreśliłem czego brakowało w twojej tabeli a pyta się o ta linie PHP-Fusion v7.02.04 Core PL
Edytowane przez DjJohn dnia 16.02.2012 16:40:29
Muzyka jest dla mnie tym czym ja jestem dla muzyki.
 
www.DjJohn.ugu.pl
slupek
Dobry wieczór, odświeżam kotlet, wersja najnowsza na dzień obecny.

Mam tabelę fusion2_shoutbox w bazie.

Panel shoutboxa jest, chociaż wtyczka widnieje w systemie jako niezainstalowana - po kliknięciu instaluj, strona sie przeładowuje, a wtyczka nadal pozostaje "czerwona".

Pod panelem mam komunikat:

Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


Co dziwne, wpisana w ten dziwny SBOX wiadomość wędruje do bazy i jest.

Any ideas?
 
Lukeup
Dobry wieczór,

polecenie wybierania danych z bazy, jest niepoprawne. Przy takiej ilości informacji, ciężko coś więcej powiedzieć. Możesz spróbować zrobić backup tabeli shoutbox-a, usunąć ją z bazy danych, a następnie zainstalować shoutbox powtórnie.
Przyjmuję zlecenia pracy nad PHP-Fusion, Wordpress, Symfony, PHP-Nuke, Post-Nuke
Technologie: PHP (Symfony3-4), SQL, JS (JQ), XML, XHTML, HTML5, CSS3, SCSS, SASS, C, C++, C#
Zawód: Full-Stack Developer z naciskiem na Backend

You live once, but if You do it right, once is enough.
 
lukeup.pl
slupek
Witam, dziękuję za odpowiedź.

Problem w tym, że baza jest świeżo postawiona, w tabeli są trzy posty, które - jak pisałem wcześniej - dochodzą mimo tego błędu. Tutaj problem jest chyba gdzieś indziej. Może w pliku shoutbox_panel.php? Zamieszczam go poniżej.
Zaś co do sugestii ponownej instalacji - tak jak pisałem - w PA we wtyczkach SB nadal widnieje jako zainstalowany, zaś próba instalacji odświeża ekran, nie dając błędu, zaś SB nadal jest niezainstalowany.

Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy
 
Piotrroger
Ściągnij i podmień pliki shoutboxa z oficjalnej paczki. Usuń w bazie tabelę z shoutem i zobacz czy w tabeli infusion masz jakiś wpis odnośnie shouta - jak jest to też usuń. I wtedy od nowa zainstaluj go.

userbar_sparta3.gif
 
http://spartabks.boo.pl
slupek
Hej,
po usunięciu tabeli mam kod
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


W tabeli infusions nic nie ma na temt SB. Pliki z najnowszej paczki.
Edit: instalacja - bez skutku, SB nie instaluje się.
 
Piotrroger
Skoro jak piszesz "w PA we wtyczkach SB nadal widnieje jako zainstalowany" to znaczy, że w tabeli infusions jest informacja o SB. Przeszukaj sobie całą bazę pod kątem frazy "shoutbox" i pousuwaj wszystko.

userbar_sparta3.gif
 
http://spartabks.boo.pl
slupek
Przepraszam najmocniej - literówka. Powinno być "niezainstalowany". Na czerwono jest, zaś w bazie pustko. Jeszcze raz sorry.
 
Piotrroger
Spróbuj na krótko sobie zrobić tabele i wartości, wykonaj sobie SQL:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


Pamiętaj o swoim prefiksie.

userbar_sparta3.gif
 
http://spartabks.boo.pl
slupek
Piotrroger napisał(a):

Spróbuj na krótko sobie zrobić tabele i wartości, wykonaj sobie SQL:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


Pamiętaj o swoim prefiksie.


!!!

Bardzo dziękuję Kolego - działa!

Edit: chciałem przyznać koledze łapkę ;), ale nie widzę takiej opcji.
Edytowane przez slupek dnia 24.02.2014 09:05:26
 
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl