ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 11

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,386
Najnowszy użytkownik: Hisfatt

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Zbigniew@
01.04.2024 12:28:45
Wszystkiego najlepszego z okazji świąt.

JazOOn
28.02.2024 19:25:31
ja zostałem przy fusionie ale nazywa się 360. Projektowanie i druk 3d...

MajsterBieda
25.02.2024 00:12:42
Ponad 20 lat .... tosz to sioook panie.... Grin

JazOOn
24.02.2024 20:32:31
a już na pewno mamuty

JazOOn
24.02.2024 20:31:59
Albo dinozaury

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

Polski Oficjalny Support PHP-Fusion » PHP-Fusion v5.00-v6.01 Support » Modyfikacje skryptów
 Drukuj temat
INF-Kolorowanie(z eXtreme-Fusion)
zezol
Czy można by to było zrobić w formie infusion'a, aby było coś takiego jak w EF, znaczy się kolorowanie poszczególnych grup, prefiksy itd. Chodzi mi o wtyczke, która dodaje do PA->Wtyczki(lub Zarządzanie Użytkownikami)>Kolorowanie. Jest może możliwoś 'przeniesienia' tego z EF??

Kolorowanie z EF:
images2.fotosik.pl/311/bd79e325afdc1670m.jpg
 
Wścibski Gość
Dodany dnia 19.04.2024 04:24:31
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
_KoSa_
z tego co wiem to nie.

Ale jest jeszcze inna, dłuższa opcja.


POCZYTAJ TO.. mi to mało mówi ale prawdopodobnie działa
KLIK
 
www.pb-c.yoyo.pl
zezol
Jak widzisz, w tamtym wątku już to czytałem. A mi chodzi jeszcze o prefiksy...
 
Therror
Więc tak. Wszystko można przenieść z EP do Fusiona w postaci zwykłego infusiona. Kwestia czasu i dobrych chęci. Jak będziesz miał szczeście to ktoś się tym zajmie Smile
Macie zlecenia na wtyczki i themy do PHP-Fusion?
Pisać na PW Grin
 
http://therror.xon.pl
zezol
'Jeśli je będe miał...(szczęście)'Wink
Więc jeśloi można przenieść to ja bym jeszcze przeniósł button panel, już o tym pisałem... ale nie ma takiego do PF, więc można by przenieść, tylko trzeba wiedzieć jak...Sad
 
Therror
Zajmę się tym Smile. Żeby nie było Smile. Jeszcze dziś postaram się wrzucić kod. Tylko że w sumie potrzebowałbym zgody eXtreme Crew na coś takiego... Ale chłopaki jak są wporządku to się zgodzą Smile.
Macie zlecenia na wtyczki i themy do PHP-Fusion?
Pisać na PW Grin
 
http://therror.xon.pl
Pieka
Therror napisał/a:
Zajmę się tym Smile. Żeby nie było Smile. Jeszcze dziś postaram się wrzucić kod. Tylko że w sumie potrzebowałbym zgody eXtreme Crew na coś takiego... Ale chłopaki jak są wporządku to się zgodzą Smile.


Zapytaj, dam glowe, ze sie zgodza Smile
Jednak warunkiem jest zapytanie.
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
zezol
Therror, wielkie Ci dzięki za podjęcie się tegoSmile Teraz tylko poczekać na efekty Twojej pracy...Smile
 
SebaZ
Jeśli tylko dobrze to wyciągniesz EF to czemu nie Smile Życzę szczęścia w grzebaniu w kodzie Wink
Zadawanie pytań na forum to nie jest prawo, to jest przywilej, którego każdy może być pozbawiony jeżeli nie będzie umiał z niego korzystać. Nie wymagaj więc natychmiastowej odpowiedzi.
 
Grzes
Dodam coś od siebie. Tylko z jednego powodu nie udostępniałem kolorowania jako oddzielnego moda... aktualność plików moda. Chcąc ef podzielić na oddzielne mody musielibyśmy z każdą aktualizacją fusiona pilnować aktualności plików do podmiany - za dużo tego Grin

Inny problem.... kolorowanie to modyfikacja wszystkich plików, w których wyświetlany jest nick userka (dobra większość). Ktoś do tego zechce jeszcze ostrzeżenia i to by było na tyle w kwestii podmiany plików. Tak czy siak trzeba w tym ręcznie grzebać.

Jak ktoś chce niech bierze, niech służy Smile

Jeszcze jedno. Nie raz właśnie spotkałem się z sytuacją, że ktoś nie aktualizował fusiona bo..bo nie chciało mu się znowu modyfikować plików. Ktoś takiemu włamie się na stronkę i później słyszymy, że fusion jest do 4 literek ;P Bierzcie odpowiedzialność za swoje czyny a nie zwalajcie później skutków na twórców fusiona.


ps. mój 111 post ;P
Edytowane przez Grzes dnia 24.01.2007 16:13:47
Często najmądrzejszą odpowiedzią jest milczenie krzywy.gif
 
Therror
Ok, zrobione :). Jeśli chodzi o php to jestem raczej początkujący, nie miałem też czasu dokładnie przetestować, więc proszę o sprawdzenie i ew. poprawki :)

Instalacja:
1)Wgrywamy katalog "colors" do folderu infusions na naszym serwerze
2)Instalujemy
3)Wchodzimy w phpmyadmin, w tabelę fusion_users
4)Dodajemy pole o wartościach:

Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


reszty nie zmieniamy i zapisujemy

5) Dodajemy pole o wartościach:

Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


reszta bez zmian

6)Musimy teraz zmienić we wszystkich plikach w których występuje nazwa usera taki fragment kodu:

Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


lub:

Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


lub podobne na:

Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


I w zasadzie wszystko. Przetestowałem (pobieżnie) i działa.

Acha - w sumie punkty 3-5 instalacji można wrzucić do pliku infusion.php, jak ktoś wie jak to zrobić to niech wrzuci kod.

Załączam paczkę.


Przenosze do modyfikacji/Pieka
Therror dodał/a następującą plik:
colors.rar [13.19kB / 693 Pobrane]

Edytowane przez Pieka dnia 24.01.2007 21:00:58
Macie zlecenia na wtyczki i themy do PHP-Fusion?
Pisać na PW Grin
 
http://therror.xon.pl
zezol
'Wybaczcie', że pytam ale jak dodać w phpmyadmin, w tabeli fusion_users te pola? Nigdy 'tam' nie dodawałem pól(lub czegoś podobnego), bo nie miałem potrzeby...

Á propos tych plików, w których trzeba podmienić kod, to będzie co podmieniać, bo trochę ich jest...Frown
 
pawkow
do takiej podmiany są automatyczne programy.
Zapraszam na motoklimat.pl - Baza wiedzy o samochodach, modele, spalanie, specyfikacje.
 
https://motoklimat.pl
zezol
Jeśli są to może 'nam'/mi pomożesz, przedstawisz je?Smile
Edytowane przez zezol dnia 25.01.2007 22:57:12
 
Spoczywaj w pokoju... wlodekp
Podaje tylko kod do wstawienia dalej tematem się wwogóle nie zajmuje-bo przewiduje DUŻE KŁÓPOTY jeśli takowe są już w tej fazie.
<?php
$result = dbquery("ALTER TABLE ".$db_prefix."users ADD user_color varchar(6) NOT NULL default ''");
$result = dbquery("ALTER TABLE ".DB_PREFIX."users ADD user_prefix CHAR(3) NOT NULL default '-'");
?>

podgląd dodatkowej strony
 
wlodekp.europa.pl
zezol
Wpadłem jeszcze na moment...

Jak na razie nie mam żadnych problemów, testowałem na serwerze testowym - ovh(docelowy też ovh) i wszystko było w jak najlepszym porządku.Smile
Teraz mi tylko zostało podmienianie, w tych plikach, gdzie występuje nazwa usera, a mało to ich nie jestSmile, więc mam co robić...Wink

EDIT:
Oj dobrze pisałeś wlodekp... Są problemy, z tymi linkami, może się to wydawać głupie/śmieszne ale nie wiem gdzie je w ogóle znaleźć(wszystkie).Frown

PS: Therror, jest mały błąd - W PA>Wtyczki>Kolorowanie<nie wyświetla ikonki, jej adres to:
http://strona/administration/images/colorsicon.gif

a powinien być:
http://strona/infusions/colors/colorsicon.gif

Pozdrawiam
Edytowane przez zezol dnia 26.01.2007 19:21:22
 
Therror
Testowałem na serwerze domowym i wszytko śmiga. Plików jest sporo. Wejdź na stronę i zobacz gdzie wyświetlają się nicki. Na pewno w shoutboxie, forum, newsach, artykułach, download, listach userów, komantarzach. No, trochę roboty jest Smile
Macie zlecenia na wtyczki i themy do PHP-Fusion?
Pisać na PW Grin
 
http://therror.xon.pl
szymon
Witam. Zauważyłem błąd, mianowicie kolor nicków nie aktualizuje się automatycznie. Mam zainstalowaną wtyczkę. Ustawione kolorySmile Ale gdy rejestruje się nowy użytkownik, jego nick jest zwykły czarny - podczas rejestracji nie zapisuje koloru.
Aby znów ustawić kolor muszę wejść w PA-Wtyki-Kolorowanie i dać zapisz... wtedy nicki się kolorują.

W czym tkwi problem i jak go rozwiązać?
 
www.zloteskrzydlo.pl
zezol
Hmm.. Może trzeba dodać coś w pliku register.php? Coś, czyli automatyczne aktualizowanie się tej tabeli w bazie poprzez odpowiedni wpis w tym właśnie pliku? Nie wiem, tak mi się nasunęło na myśl, ale wydaje mi się, że to to Smile
 
Spoczywaj w pokoju... wlodekp
Dodaje jako paczkę z register.php.
TA PACZKA POSIADA POPRAWIONY PLIK-który moim zdaniem w oryginale jest błędny od zawsze(mogę się mylić) adminstration/infusions.php w mojej postaci instalacja nowego infusiona potrafi dodać nowe pola tabeli już istniejącej i reaguje na wpis typu $inf_altertable_[x]
modyfikacja polega jedynie na zmianie miejsca wiersza oryginalnego pliku
if ($inf_altertables >= 1) {
for ($i=1;$i < ($inf_altertables+1);$i++) $result = dbquery("ALTER TABLE ".$db_prefix.$inf_altertable_[$i]);
}

nie chce mocno ingerować w zmiany ale jeszcze powinno się dodać sekcje:
$inf_altertablesdel która przy usuwaniu infusiona usunie te pola i powróci do czystej oryginalnej postaci instalacyjnej fusion.
bez zmiany tego pliku pola nie zostaną dodane-brak reakcji na wpis i należy skorzystać z kodu zamieszczonego w moim poście wyżej z poziomu strony informacyjnej.
Do pełni szczęścia jeśli idzie o ten infusion należy pomyśleć i zmodyfikować pliki odpowiadające za dodawanie i modyfikację użytkownika tylko za chwilę będzie to prawie EXTREME-więc może lepiej je zainstalować w pełni???
Czekam też jak wszyscy na v7 i nie chce za mocno poprawiać i modyfikować bo sądzę że tam to może już być-bo taka rola nowych wersji.
wlodekp dodał/a następującą plik:
colors.zip [21.65kB / 689 Pobrane]

 
wlodekp.europa.pl
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl