ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 6

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,386
Najnowszy użytkownik: Hisfatt

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Zbigniew@
01.04.2024 12:28:45
Wszystkiego najlepszego z okazji świąt.

JazOOn
28.02.2024 19:25:31
ja zostałem przy fusionie ale nazywa się 360. Projektowanie i druk 3d...

MajsterBieda
25.02.2024 00:12:42
Ponad 20 lat .... tosz to sioook panie.... Grin

JazOOn
24.02.2024 20:32:31
a już na pewno mamuty

JazOOn
24.02.2024 20:31:59
Albo dinozaury

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

 Drukuj temat
Mechanizm naliczania napisanych przez użytkownika postów
Cadmer
Witam, mam 2 pytania.

1. W którym pliku znajdę mechanizm który nalicza posty napisane prze użytkownika i zapisuje go w zmiennej user_posts(tabela users)?
2. W którym pliku mam umieścić instrukcje która zliczała by napisane przez użytkownika artykuły, newsy itp. i zapisywała w zmiennej w bazie?

Z góry dziękuje za odpowiedz.
Edytowane przez jantom dnia 06.06.2008 19:17:37
 
Wścibski Gość
Dodany dnia 25.04.2024 17:30:20
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
kefirek
w tabeli posts pole post_author i liczysz sobie np id 1 i ile postów napisał

W którym pliku mam umieścić instrukcje która zliczała by napisane przez użytkownika artykuły, newsy itp. i zapisywała w zmiennej w bazie?

Wszystko jest zapisane w bazie najpierw pobierasz to z bazy a potem zapisujesz w zmiennej
 
Cadmer
kefirek napisał/a:
w tabeli posts pole post_author i liczysz sobie np id 1 i ile postów napisał

W którym pliku mam umieścić instrukcje która zliczała by napisane przez użytkownika artykuły, newsy itp. i zapisywała w zmiennej w bazie?

Wszystko jest zapisane w bazie najpierw pobierasz to z bazy a potem zapisujesz w zmiennej

Wiem to i nie są to odpowiedzi na moje pytania
 
bartek124
1. Ten mechanizm znajdziesz w pliku viewthread.php, profile.php i nie jest to jako taki mechanizm tylko wyciągnięcie z bazy.

2. Tu stosuje się dbcount, ponieważ zapisanie w bazie wiązałoby się z modyfikacją paru plików, więc lepiej to "policzyć".
userbar_bartek124_net.png mw.gif Nie pomagam na komunikatorach oraz PW!
 
www.bartek124.net
Cadmer
bartek124 napisał/a:
1. Ten mechanizm znajdziesz w pliku viewthread.php, profile.php i nie jest to jako taki mechanizm tylko wyciągnięcie z bazy.


No tak, ale jak ta wartość się tam zapisuje? Samoczynnie? Obawiam się że moja wiedza w tej dziedzinie bardzo kuleje(wszystkiego sam się nauczyłem albo wy mnie tego nauczyliście XD nigdy nie robiłem żadnego kursu ani tym podobne, traktuje to jak hobby), mógłby mi ktoś wytłumaczyć skąd bierze się tam ta wartość?

bartek124 napisał/a:
2. Tu stosuje się dbcount, ponieważ zapisanie w bazie wiązałoby się z modyfikacją paru plików, więc lepiej to "policzyć".


Samo policzenie chciałem zrobić tą funkcją, stworzyć nowe zmienne do profilu też potrafię. Chodzi mi tylko gdzie umieścić zapisanie wartości do bazy żeby dane były zawsze aktualne, wydaje mi się że najlepszy do tego to plik "update_profile_include.php" ale pewności nie mam.
 
bartek124
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


Do powyższego musisz przystosować odpowiednie zapytanie, np:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


2. Ale po co zapisywać, skoro dane liczone są za każdym razem, i są zawsze aktualne ;).
userbar_bartek124_net.png mw.gif Nie pomagam na komunikatorach oraz PW!
 
www.bartek124.net
Cadmer
2. Ale po co zapisywać, skoro dane liczone są za każdym razem, i są zawsze aktualne Wink.


Najprostsze rozwiązania są zawsze najlepsze Smile nie pomyślałem o tym.

btw to po co w standardzie fusiona jest ta zmienna user_posts? XD
 
bartek124
Hmm, żeby nie "zmęczyć" bazy? Forum może być obszerne. Szukaj sobie powiedzmy z 200 tys. postów, tych, które napisał user o id=1 Wink. Ciężko będzie Wink.
userbar_bartek124_net.png mw.gif Nie pomagam na komunikatorach oraz PW!
 
www.bartek124.net
Cadmer
Rzeczywiście to jest konkretny powód. Ale moje forum nigdy nie osiągnie takiej liczby więc nie mam się czym przejmować Wink Wiem już wszystko dzięki za pomoc. Smile
 
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl