ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 15

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,386
Najnowszy użytkownik: Hisfatt

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Zbigniew@
01.04.2024 12:28:45
Wszystkiego najlepszego z okazji świąt.

JazOOn
28.02.2024 19:25:31
ja zostałem przy fusionie ale nazywa się 360. Projektowanie i druk 3d...

MajsterBieda
25.02.2024 00:12:42
Ponad 20 lat .... tosz to sioook panie.... Grin

JazOOn
24.02.2024 20:32:31
a już na pewno mamuty

JazOOn
24.02.2024 20:31:59
Albo dinozaury

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

Polski Oficjalny Support PHP-Fusion » Podstawowe zagadnienia związane z PHP-Fusion » Przedszkole
 Drukuj temat
Gdzie na FTP-ie znajdują się dodane zdjęcia do galerii?
teyoo
Jak w temacie. Zapoznałam się z odpowiednim fragmentem poradnika "Jak wgrywać zdjęcia", na forum znikoma ilość wątków o Galerii, chmody mam dobre - 777, ale wgranych zdjęć nie widzę nigdzie na serwerze. To znaczy - oczywiście zdjęcia w Galerii się wyświetlają na stronie, ale nie mogę ich zlokalizować na ftp-ie. Sprawdziłam katalogi (mimo oczywistego bezsensu) ustawionej skórki, ale przede wszystkim katalog główny Images.. no i nigdzie nie ma tych zdjęć. Przeszukałam zresztą wszystkie katalogi odpowiednią funkcją - zero efektu.
Struktura (którą każdy użytkownik fusiona zna doskonale) wygląda tak: główny katalog strony > images > photoalbum > submisssions oraz album_1 - 5.. i są puste..
W PA też nie znalazłam nic, co mogłoby rozwiązać mój problem. Zdjęcia do Galerii owszem, da się dodać, no ale to jest to, co opisano w Poradniku. Dla mnie to nieprzydatne niestetySad

Aha, i czy nie można zwyczajnie wgrać zdjęcia przez ftp do utworzonego Albumu, i potem żeby one się wyświetlały na stronie? Niespecjalnie mi się widzi mozolne wrzucanie każdej pojedynczej foty przez "wgraj", po to mam ftp, żeby władować kilkanaście plików naraz, a nie bawić się w takie klikanka... Jak się ma np. kilkadziesiąt fot do wgrania/ew.późniejszej edycji, to robi się po prostu słabo na myśl, że trzeba to robić tak, jak jest w Poradniku.. o_O

Chyba że standardowa Galeria nie pozwala na takie myki? Jeśli tak, to poradzę sobie ewentualnie z jakimś dodatkiem.. niemniej jednak zasadnicze pytanie pozostaje: gdzie na ftp - w jakim katalogu - są te wgrane foty (i miniaturki Albumów)? Frown
Aha, mam fusiona ver7. Serwer jest płatny, nie żadne tam yoyo czy boo.. Wielkość zdjęć i ich waga też odpowiednio ustawiona w PA. Wszystko w sumie działa, tylko ja tych zdjęć nigdzie na ftp nie widze.
Edytowane przez Pieka dnia 22.09.2010 10:52:10
 
Wścibski Gość
Dodany dnia 25.04.2024 03:01:24
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
eldiablo
Ad.1 Kliknij prawym przyciskiem na zdjęciu, wybierz właściwości lub kopiuj adres url grafiki i wklej sobie do adresu przeglądarki - poznasz pełną ściężkę. To chyba nie jest trudne ?



Ad.2
Aha, i czy nie można zwyczajnie wgrać zdjęcia przez ftp do utworzonego Albumu


Spróbuj, ale nie wiem jak to zrobisz :P

a) oprócz samego zdjęcia tworzona jest miniatura x2
b) tworzony jest wpis w tabeli photos z id, tytułem, datą dodania, ustawieniem komentowania, oceniania......
Edytowane przez eldiablo dnia 22.09.2010 11:04:02
 
http://dropdire.pl
Crom
Niestety każde zdjęcie trzeba dodawać po kolei poprzez "wgraj". Można byłoby wykonać moda, który skanuje np. katalog photoalbum i sprawdza czy ktoś poprzez FTP nic nie wgrał. Porówna nazwy zdjęć z tymi w bazie danych, a jak będzie coś nowego to sam po prostu doda, ale zdjęcie nie będzie miało tytułu, opisu i etc.
 
eldiablo
@teyoo skoro Cie dobija wgrywanie po jednym zdjęciu, na zagranicznym supporcie, "coś" zrobiono w tę stronę - multiple uploads (kilka plików za jednym razem) -> http://www.php-fu...d_id=22631


Crom napisał/a:
Niestety każde zdjęcie trzeba dodawać po kolei poprzez "wgraj". Można byłoby wykonać moda, który skanuje np. katalog photoalbum i sprawdza czy ktoś poprzez FTP nic nie wgrał. Porówna nazwy zdjęć z tymi w bazie danych, a jak będzie coś nowego to sam po prostu doda, ale zdjęcie nie będzie miało tytułu, opisu i etc.


@crom miażdżysz odpowiedziami, wiesz o tym ?
 
http://dropdire.pl
Crom
@eldiablo - nie zrozumiałem dowcipu(?) Smile
 
GosciuOdKanapek
@crom przeczytaj jeszcze raz swój pościk, a zrozumiesz... trochę mi to jak jakiś program szpiegowski zabrzmiało... chyba przez to skanowanie Wink
sygna.jpg
REGULAMIN - SKARBNICĄ WIEDZY
Pomogłem? Kliknij przy moim poście pomoc.jpg!
 
teyoo
Crom napisał/a:
Niestety każde zdjęcie trzeba dodawać po kolei poprzez "wgraj".

Hmm.. no trudno. Dobra, jakoś sobie dam z tym radę. Najwyżej galerię zrobię sobie osobno, nie na fusionie.
@eldiablo: dzięki za linka, zbadam sobie ów multiple upload. Brzmi kusząco. ;-D

Aha, owe niewidzialne dotąd pliki są już widzialne na ftpie. Zmyliło mnie to, że nie pojawiły się od razu po wgraniu w odpowiednim katalogu (jak to się zawsze dzieje). Jednak po rozłączeniu i ponownym połączeniu już są widoczne, także problem z głowy.

Dzięki wszystkim za szybką odpowiedź.
 
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl