ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 2

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,386
Najnowszy użytkownik: Hisfatt

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Zbigniew@
01.04.2024 12:28:45
Wszystkiego najlepszego z okazji świąt.

JazOOn
28.02.2024 19:25:31
ja zostałem przy fusionie ale nazywa się 360. Projektowanie i druk 3d...

MajsterBieda
25.02.2024 00:12:42
Ponad 20 lat .... tosz to sioook panie.... Grin

JazOOn
24.02.2024 20:32:31
a już na pewno mamuty

JazOOn
24.02.2024 20:31:59
Albo dinozaury

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

Polski Oficjalny Support PHP-Fusion » Podstawowe zagadnienia związane z PHP-Fusion » Przedszkole
 Drukuj temat
Dosyć proste zapytanie do mysql
Wolverine
Witam, moglibyście podać prosty przykład skryptu, aby łączył się z bazą danych, wybierał tabelę ep_news i:
a) liczył ile jest rekordów w ep_news (tzn tyle ile jest newsów)
b) tworzył nowe zmienne z końcówką liczbą id newsa, która ma "w sobie" tytuł jej, np.:
Jest news o id 7, a jego tytuł to "Testowy news ^^", i teraz chcę zrobić aby wyświetlało ten dany rekord tak:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

A całość tak:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


Może nie koniecznie wyświetlało, ale tworzyło takie zmienne i przypisywało do nich wartości, przykład dla 9 newsów:

Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


Oczywiście zmiennych powinno być tyle ile jest rekordów w tym i ile ich jest też zapisać do jakiejś zmiennej najlepiej.

PS. Dodam, że jestem całkowicie "zielony" odnośnie mysql (tzn może nie całkowicie zielony, bo w phpmyadmin umiem poradzić sobie z tym i tamtym), a to będzie służyć mi jako przykład.

Z góry dzięki za pomoc,
Pozdrawiam

PS. Dodam, że wolałbym dostać to jako osobny skrypt całkowicie (tzn jak zwykły plik php bez żadnych incloudów z zewnątrz) tzn bez maincore i innych plików z PHP-Fusion/EF.
Edytowane przez Milka dnia 12.05.2008 22:58:14
 
Wścibski Gość
Dodany dnia 24.04.2024 06:40:32
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
kefirek
Ilość newsów to taki kod

Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


drugi kod do
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

Edytowane przez kefirek dnia 12.05.2008 15:11:22
 
Wolverine
Z chęcią chciałbym dać "pomógł" lecz niestety - pisałem, iż skrypt ma nie pobierać żadnych danych z oryginalnych plików php-fusion tak jakby nie miał z nimi nic wspólnego - po prostu odrębny skrypt, który łączy z php-fusion tylko baza (na jej przykładzie chce go) a niestety dbresult nie ma w standardzie php, że tak powiem i musi być includowany maincore... :/

_____________________________________________________


Dobra pomińmy iż jest z php-fusion, ale teraz tak - pierwszy skrypt działa ok, ale odnośnie 2giego - jak chcę np. podać tylko news o id (właściwie tytuł) 4 - do jakiej zmiennej jest on przypisany teraz?
Edytowane przez Wolverine dnia 12.05.2008 15:21:20
 
kefirek
To jest ogólnie dla PHP najpierw łączysz się z bazą musisz podać dane do bazy to co pogróbiłem a potem pobierasz dane

Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


Dobra pomińmy iż jest z php-fusion, ale teraz tak - pierwszy skrypt działa ok, ale odnośnie 2giego - jak chcę np. podać tylko news o id (właściwie tytuł) 4 - do jakiej zmiennej jest on przypisany teraz?


Jak chcesz wyświetlić tylko id 4 to podajesz po ".$db_prefix."news WHERE news_id=4

Wtedy zapytanie wygląda tak i wyświetli ci tytuł tylko newsa o id 4

Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

Edytowane przez kefirek dnia 12.05.2008 15:31:33
 
Wolverine
Ok sprawdziłem twój skrypt powtórnie i jestem z niego zadowolony - co prawda myślałem o osobnym systemie, ale na razie mogę mieć w PHP-F ;). Wielkie dzięki za pomoc oraz dobrze rozpisany kod - (or die(komunkat) - głównie o coś w tym stylu) bo widać, że się przyłożyłeś. Solidne pomógł wędruj do Ciebie ;)

Jest jednak taki jeszcze problem, otóż mam skrypt, który przedtem sprawdzał po kolei podane w polu strony (tzn: wchodze na strone wklejam 5 linków klikam wyslij i przechodze na inbny plik gdzie mi sprawdza każdy adres osobno), a teraz musi podawać zamiast:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

musi podawać to co podaje teraz z bazy, tzn to działało tak jak wyżej napisałem, a teraz ma sprawdzać tak:
tytul_newsa1 = tak/nie (sprawdzana_strona, i ma sprawdzać / podmieniac sprawdzana_strona na tytul_newsa1) - będzie to potem podmienione ale na razie chcę zrobić na przykładzie to, nim utworze własną bazę itd.
Edytowane przez Wolverine dnia 12.05.2008 15:51:27
 
kefirek
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


kod wstawiamy w znacznik [code]! // piotrek199214
Edytowane przez piotrek199214 dnia 12.05.2008 19:54:11
 
Wolverine
Ok, to działa i rozwiązało cały problem. Dzięki wielkie oczywiście big + dla ciebie Smile
 
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl