ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 10

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,386
Najnowszy użytkownik: Hisfatt

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Zbigniew@
01.04.2024 12:28:45
Wszystkiego najlepszego z okazji świąt.

JazOOn
28.02.2024 19:25:31
ja zostałem przy fusionie ale nazywa się 360. Projektowanie i druk 3d...

MajsterBieda
25.02.2024 00:12:42
Ponad 20 lat .... tosz to sioook panie.... Grin

JazOOn
24.02.2024 20:32:31
a już na pewno mamuty

JazOOn
24.02.2024 20:31:59
Albo dinozaury

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

 Drukuj temat
Słownik imion [z pl na elficki]
Imrahil
Chciałbym na swojej stronie zamieścić słownik imien z Polskeigo na Elficki.
Wyglądało by to tak:
Imię:
Nazwisko:

W odpowiedzi wyskakiwałoby przetłumaczone personalia. Mógłby ktoś to wykonać?


PW od moderatora:
  1. Przeniesienie tematu - Pieka 20.05 - 16:14

www.tolkien-world...
Zapraszam serdecznie
strzelec.png
 
www.tolkien-world.info
Wścibski Gość
Dodany dnia 19.04.2024 02:57:59
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
kefirek
Ciężko jest to wykonać samą bazę danych to nie ale chodzi mi o jej zawartość w bazie danych musiały by być pola z nazwiskiem imieniem oraz pole z ich odpowiednikami

Bazę danych musiał byś wypełnić sam co by ci trochę zajęło (trochę tych danych by było Grin )

Następnie skrypt wyszukuje w bazie odpowiednie słowo w pierwszej kolumnie i wyświetla zawartość drugiej


Sprawdź może ktoś już stworzył kiedyś taką bazę
Edytowane przez kefirek dnia 19.05.2008 15:29:35
 
Imrahil
Trudno. Będę musiał się wysilić i sam wypełnić tę bazę. Szukałem juz jakiegokolwiek skryptu ale nic nie znalazłem. Gdzieś wyszukałem informację, ze do tego słownika baza nie jest potrzebna. Proponujecie coś?
www.tolkien-world...
Zapraszam serdecznie
strzelec.png
 
www.tolkien-world.info
k@mil007
Przyślij mi na PW klika imion (tak ze 20) i ich elfickie odpowiedniki. Jeżeli są jakieś zależnosci to możliwe, że baza nie będzie potrzebna.
 
kefirek
Jeśli nie chcesz na bazie danych możesz to zrobić tak
musisz własnoręcznie przepisać cały słowniki. Słowo w słowo
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

Edytowane przez kefirek dnia 19.05.2008 17:10:06
 
Imrahil
Hmmmm...Bo sytuacja wygląda tak, że ten słownik musiałby tłumaczyć także nazwiska. Generalnie nazwiska mogą być generowane losowo lub ewentualnie wyglądało by to tak:

Imię; Marcin
Nazwisko: Kowalski

Po elficku:
Maeglin Kovienen

Czyli jeżeli chodzi o imiona to są one tłumaczone w całości natomiast z nazwiskami byłoby inaczej. Generator brałby pod uwagę dwie albo trzy pierwsze litery i dobierał pod nie odpowiednie nazwisko. Dobrze by było żeby w jakiś sposóŹlemi nie znany) słownik zapamiętywałby wpisane nazwisko i po każdym kolejnym wpisaniu tego nazwiska tłumaczone było by tak samo. Czyli każdy inny Kowlski mialby tłumaczone nazwisko jako Kovienen.
Edytowane przez szymon dnia 20.05.2008 16:54:12
www.tolkien-world...
Zapraszam serdecznie
strzelec.png
 
www.tolkien-world.info
Johny
A nie prościej np. żeby każda literka miała swój odpowiednik w języku Elfickim? Wink
 
www.dobre-filmy.pl
k@mil007
Johny napisał/a:
A nie prościej np. żeby każda literka miała swój odpowiednik w języku Elfickim? Wink


Pogadaj z Tolkieniem. Moze ci tak zrobi...

Pewnie ze byloby prosciej ale autor tego języka wymyślił tak jak jest, więc teraz my się musimy borykac z problemami

Wydaje mi się jedna ze najlepszym sposobem będzie reczne uzupelnienie bazy (co prawda pracochlonnym ale to inna sprawa)
Edytowane przez szymon dnia 20.05.2008 16:55:04
 
Johny
k@mil007, rozśmieszyłeś mnie trochę. Jak chcesz uzupełnić bazę ręcznie? Masz kontakt z Tolkienem? Wpiszesz imiona ręcznie po Elficku? jak? Chyba wiadome, że nie chodziło mi o dosłownie Elficki, ale przykładowo 'w' zmieni się na 'v', a nie będzie pisał wszystkie imiona...
 
www.dobre-filmy.pl
k@mil007
Johny napisał/a:
przykładowo 'w' zmieni się na 'v', a nie będzie pisał wszystkie imiona...


No to wiadome, ale może nie wszędzie w zamienia się na v. zresztą jakoś nie znalazłem takiej zależności w tym co podał (no v jest, ale więcej nie znalazłem)

Skoro wiedział jak będzie Marcin Kowalski to
1. Ma listę wszystkich imion.
2. Zna sposób na zamianę i gdyby nam ten sposób przedstawił byłoby o wiele łatwiej.
Edytowane przez szymon dnia 20.05.2008 16:56:13
 
Johny
No, ale pomyśl... To jest to samo. Jeżeli w imieniu Wacek, W zmieni się na V to tak samo będzie w innych imionach zaczynających się na W(lub jak w jest w środku imienia, itd.). Po co pisać 50 imion zaczynających się na W jak można zmienić tylko tą literkę? A jeżeli kolega Imrahil potrafi zmienić całe imię to chyba logiczne, że musi znać też pojedyncze literki, czyż nie?
 
www.dobre-filmy.pl
Szapko
Nie wiem czy mi to wyjdzie, bo jestem na poziomie początkującego, ale czy nie dało by się tego zrobić tak:

Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


I gdzieś jeszcze umieścić, że zawartość wpisana w pole Imię wyszkuka odpowiednie dane i pokaże je połączone z danymi Nazwiska w ramce...
Wydaje mi się że coś takiego powinno być, ale ja sie na tym nie znam.
Edytowane przez szymon dnia 20.05.2008 16:57:10
 
Imrahil
Więc tak ja sobie wszystko przemyślałem. Tłumaczone były by tylko imiona. Dajmy na to mamy imię Marcin. Dowiadujemy sie co ono oznacza (jakaś geneza tego imienia musi być) i na podstawie znaczenia tłumaczymy to na język elfów (mam słownik elficki). Preferowałbym raczej rozwiązanie bez-bazowe.
Edytowane przez szymon dnia 20.05.2008 16:57:48
www.tolkien-world...
Zapraszam serdecznie
strzelec.png
 
www.tolkien-world.info
Szapko
@Imrahil Podaj kilka przykładowych imion i ich odpowiedników w elfickim, to może coś wyczaruje.
Może być około 5 imion.
Edytowane przez Szapko dnia 20.05.2008 17:00:38
 
Imrahil
Adam- Minyafir
Adrian- Lindenheru
Alexander- Lindemel
Cezary- Istyave
Damian- Seerekar

Jak widzicie nie ma żadnych powiązań z literami. Myślałem o rozwiązaniu jakie zaproponował kefirek. Co proponujecie?
www.tolkien-world...
Zapraszam serdecznie
strzelec.png
 
www.tolkien-world.info
Szapko
Zabieram się za kombinowanie. Wink Może coś wyjdzie Grin
Jak coś skombinuje to najpierw dam ci znać, na GG, a potem wstawie tu.

Edit///

A więc się udało! Bez bazy danych. Zrobione w JS.
Każdy kto chce ten skrypt niech się do mnie głosi pod adresem: http://www.gorget...l/news.php lub tu na PW, ale na Gorget odpowiem szybciej (Na_razie w budowie). Skrypt kosztował mnie dużo nerwów i dużo czasu, więc prosze nie kasować z niego informacji o autorze. Z tego powodu też nie umieszcze go publicznie, bo wiem jak co nie którzy traktują informacje o autorze. Smile

P.S. - Skrypt może robić także za słownik Polsko - (Jakiś język)


PW od moderatora:
  1. Odświeżenie Tematu - Pieka 27.05 - 22:42

Edytowane przez szymon dnia 28.05.2008 00:11:45
 
Imrahil
Więc tak. Czy mógłbym poprosić jeszcze raz o ten skrypt, bo niestety usunąłem go z kompa, a twoja strona nie działa. Wcześniej nie był mi on aż tak na gwałt potrzebny, ponieważ nie miałem wszystkich danych uzupełnionych, a teraz kiedy skrypt jest mi potrzebny nie mam skąd go wziąć. Proszę o pomoc.
www.tolkien-world...
Zapraszam serdecznie
strzelec.png
 
www.tolkien-world.info
Szapko
Niestety musisz poczekać na skryp aż do poniedziałku, bo jestem na wakacjach i nie mam ze sobą neta. Jedynie komórka.
 
Wooya
Swego czasu napisalem infusiona + moda co tlumaczyl wyrazy z jednego na drugi (tez chodzilo o imiona i nazwiska, ale raczej o dodawanie umplautow i takich tam). Niestety byla to komerka wiec sie nie podziele kodem Wink Najprostrze rozwiazanie to stworzenie bazy imion i nazwisk + ew. dodatkowy kod co przerowbi jakos wyrazy nie zawarte w bazie.
... Pomagam tylko przy najnowszych wersjach PHP-Fusion ...
koder_1.png
 
Szapko
Zupełnie zapomniałem, że dałem ten słownik w tym temacie:
http://www.php-fu...d_id=19506
 
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl