ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 11

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,386
Najnowszy użytkownik: Hisfatt

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Zbigniew@
01.04.2024 12:28:45
Wszystkiego najlepszego z okazji świąt.

JazOOn
28.02.2024 19:25:31
ja zostałem przy fusionie ale nazywa się 360. Projektowanie i druk 3d...

MajsterBieda
25.02.2024 00:12:42
Ponad 20 lat .... tosz to sioook panie.... Grin

JazOOn
24.02.2024 20:32:31
a już na pewno mamuty

JazOOn
24.02.2024 20:31:59
Albo dinozaury

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

Polski Oficjalny Support PHP-Fusion » Podstawowe zagadnienia związane z PHP-Fusion » Przedszkole
 Drukuj temat
Zniekształcone zdjęcia w galerii i losowej fotce i inne
sylwia
1. Mam problem z znieksztalcoymi zdjeciami zarowno w galerii i losowej fotce.
Zdjecia sa dobre tylko jak otwiera sie juz docelowe zdjecie, widok ogolny mozecie sami zobaczyc www.kiekrz.antitu... do tego dochodzi fatalna jakos miniaturek.

To co bylo zmieniane w plikach to jedynie dodawalismy adlink zeby dzialal rozwiniety panel usera w jednym z plikow i zmiana nazwy nawigacja na kiekrz, poza tym nic nie grzebalismy wiecej.

2. Nie dziala nam takze edycja (nie dzialaja znaczniki pogrubienia, kursywa etc) newsow i artykulow.

3. Czy jest mozliwosci zmiany nazwy "Losowa fotka" na innych tekst jesli tak to gdzie?

4. Ostatnia sprawa to gdy uzytkownik sie rejestruje i dostaje maila potwierdzajacego rejestracje, to po wejsciu na ten link zamiast informacji ze rejestracja sie powiodla jest informacje Blad 404.

Prosze o pomoc, bo stoje w miejscu i nie wiem co dalej:-(
Edytowane przez sylwia dnia 23.12.2006 06:12:41
 
Wścibski Gość
Dodany dnia 19.04.2024 00:52:26
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
Spoczywaj w pokoju... wlodekp
1. nie widzę żadnych zniekształceń IE7
3. zapewne w kodzie losowa_fotka_panel.php jest wpis openside("Losowa fotka")-to tutaj!.
4. Proszę wpisać poprawny adres strony w ustawieniach głównych.
Jaki edytor-Tiny?
 
wlodekp.europa.pl
sylwia
Prosze wejsc do galerii - albumy Widkowki z Kiekrza i przyjrzec sie dokladnie - najpierw ogolnie a potem wejsc juz do samego zdjecia i zobaczyc jaka jest roznica miedzy srednia i wieksza miniaturka a zdjeciem juz docelowym.
(rzut obojetnie jaka przegladarka zdjecia sa kolorystycznie znieksztalcone, widac wielkie piksele)
 
Spoczywaj w pokoju... wlodekp
Te zdjęcia są formatu pionowego-a ustawienie jest proporcjonalne do poziomych to nie to samo w wyświetlaniu XxY cp YxX GD pracuje tworząc miniaturki na bazie matematycznych współrzędnych układu xy i z czystej matematyki wynika że przy zmianie formatu zdjęcia nie zawierającego się w granicach x y powstanie zniekształcenie-które odbije się echem w losowej fotce także.
 
wlodekp.europa.pl
sylwia
Dziekuje za odpowiedz, czy moge to prosic tak po polsku na chlopski rozum. Czyli co mam zmienic, co zrobic?
 
Spoczywaj w pokoju... wlodekp
Nie mam użytkowników i zdjęcia dodaje wyłącznie massupload+watermark i jest ok bez względu na pion poziom.
Więc postawiłem nowego czystego fusiona i zarejestrowałem użytkownika i wysłałem zdjęcie przez submit i opublikowałem jako administrator jest ok-nie ma
żadnych zniekształceń zdjęcia z cyfrówki w proporcjach do 150k-zmiejszenie programowe ustawienia galerii standard tylko zmiana 500x400 wieksze-zdjcia pion i poziom przekształca bezbłędnie.
Więc pod tym względem galeria bez "pomocnych" modyfikacji jest OK v6.01.6 test.
W CZYM MYLIŁEM SIĘ W POPRZEDNIEJ BŁĘDNEJ WYPOWIEDZI.
Edytowane przez wlodekp dnia 23.12.2006 15:51:08
 
wlodekp.europa.pl
tomai
www.kiekrz.antitu... rzeczywiscie, galeria jest jakas dziwna. Napisze, o co chodzi, miniaturka jest calkowicie nieczytelna, zdjecia w galerii tez, po kliknieciu na zdjecie, otwiera sie w nowym oknie, i wtedy je wyswietla OK, zebysmy sie dobrze dogadali, zrobilem printscreena tego co widze, http://www.antitu...screen.jpg
POMOCY...
Edytowane przez Pieka dnia 23.12.2006 17:12:15
 
Pieka
Losowa fotka wyswietla miniaturki zdjec, prawda?
Przyklad fotki nr 16 z albumu Kiekrz - na codzień.

W galerii mianiaturka ma wielkosci: 71x100, a ta sama minaiturka w panelu losowej fotki jest wyswietlana w wymiarach: 160x225.
Naciagasz ja do granic mozliwosci i dziwisz sie marnej jakosci??

Nastepne, dotyczy jakosci zdjec modyfikowanych przez biblioteki.
Zobacz swoje zdjecia na darmowym OVH:
http://pieka.ovh....album_id=2

Wyglada na to, ze powinniscie miec pretensje do hostingu, a nie nas.

Pozniej oczywiscie usune!!
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
tomai
To teraz juz naprawde nie wiem, dlaczego tak jest, (dotyczy jakosci zdjec modyfikowanych przez biblioteki) Oczywiscie nie mam do nikogo pretesji! Tylko na poczatku, jak dodawalem pierwsze zdjecia, wszystko bylo OK, (jest kilka zdjec, ktore dzialaja i sa OK) od jakichs 3 czy 4-rech dni dodawane zdjecia sa jakosci ja widac na powyzszym prinscreenie, na darmowym OVH (link powyzej) wszystko wyglada pieknie...

A moze te "biblioteki" podmienic mozna na nowe, bo te moje sa jakies "trafione" ?
Edytowane przez tomai dnia 23.12.2006 17:39:12
 
Pieka
tomai napisał/a:
.. na darmowym OVH (link powyzej) wszystko wyglada pieknie...

Sam widzisz, ze na platnym powinno wszystko dzialac przynajmniej tak, jak u nich.

A moze te "biblioteki" podmienic mozna na nowe, bo te moje sa jakies "trafione" ?

Nie masz dostepu do ustawienien serwera, tylko admin.
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
tomai
HHmmm... wina hostingu, OK.
To teraz pytanie z nieco innej beczki, dlaczego wszystkie zdjęcia dodane do galerii przed 18.12.2006 godz. 10:30 sa prawidlowe (ladne zdjecia, ladne miniaturki) a po tej dacie zdjecia sa do bani? Hosting ciagle ten sam...
 
Pieka
tomai napisał/a:
HHmmm... wina hostingu, OK.
To teraz pytanie z nieco innej beczki, dlaczego wszystkie zdjęcia dodane do galerii przed 18.12.2006 godz. 10:30 sa prawidlowe (ladne zdjecia, ladne miniaturki) a po tej dacie zdjecia sa do bani? Hosting ciagle ten sam...


Uwazasz, ze hosting nic nie robi? Przeciez na biezaco modyfikuja serwer.
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
tomai
No dobra, uderzam w takim razie w hosting, o wynikach na biezaco bede informowal.

No coz, nie wiem, w czym byl blad, wyrzucilem wszystko z serwera i zaistalowalem na nowo PHP-Fusion, teraz fotki dzialaja bardzo dobrze, blad jaki byl, chyba na zawsze pozostanie tajemnica...
Edytowane przez tomai dnia 23.12.2006 23:47:09
 
siwpek
wystarczy ze wejdziesz do Ustawien Galeri i zmieniasz kompresje miniaturek na gd2 powinno pomoc bynajmiej tak mi sie wydaje
 
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl