ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 9

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,386
Najnowszy użytkownik: Hisfatt

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

JazOOn
14.05.2024 18:31:17
Znowu serwer down?

Zbigniew@
28.04.2024 21:33:51
Nareszcie udało się .V9 Document checking completed. No errors or warnings to show.

JazOOn
27.04.2024 21:35:25
Jazda. Udało się. Firma rusza.

Zbigniew@
01.04.2024 12:28:45
Wszystkiego najlepszego z okazji świąt.

JazOOn
28.02.2024 19:25:31
ja zostałem przy fusionie ale nazywa się 360. Projektowanie i druk 3d...

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

Polski Oficjalny Support PHP-Fusion » PHP-Fusion v5.00-v6.01 Support » Modyfikacje skryptów
 Drukuj temat
TinyMCE dla normalnego usera
pablob
Nie udało mi się nigdzie znaleźć tematu, który pomógłby mi się pozbyć problemu, więc pozwalam sobie zacząć nowy temat.

Problem:
Pomimo uruchomienia TinyMCE w edycji artykułów i newsów z poziomu PA, jedyną osobą, której "zaszczyt" korzystania z tej funkcji przysługuje, jestem ja - problem w tym, że ja trochę HTML znam i nie jest mi to nijak potrzebne, za to większość userów mojego serwisu jest w tym temacie niezbyt oświecona i może im się WYSIWYG przydać Smile

Pytanie:
W jaki sposób mam zmusić mojego drogiego PF 6.00.307 do udostępnienia TinyMCE w edycji nowych artykułów i newsów.
Edytowane przez Pieka dnia 17.03.2007 22:49:47
 
http://www.misk.pl
Wścibski Gość
Dodany dnia 15.05.2024 07:45:59
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
Pieka
Sciagnac mFusiona'a i przyjrzec sie jak to zrobil nasz niezastapiony admin Wooya Grin
Edytowane przez Pieka dnia 17.03.2007 22:50:11
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
pablob
no fajnie, ale moja znajomość php jest raczej mizerna... jakieś wskazówki? Gdzie precyzyjniej mam szukać? Albo chociaż w jakich plikach mam szukać? Cokolwiek?
Edytowane przez Pieka dnia 17.03.2007 22:51:31
 
http://www.misk.pl
Pieka
pablob napisał/a:
no fajnie, ale moja znajomość php jest raczej mizerna... jakieś wskazówki? Gdzie precyzyjniej mam szukać? Albo chociaż w jakich plikach mam szukać? Cokolwiek?


A ktory plik odpowiada za dodanie np. artykulu przez usera?
submit.php

Przyklad: http://mfusion.ov...hp?stype=a
Edytowane przez Pieka dnia 27.11.2006 19:39:34
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
pablob
po zadaniu poprzedniego pytania najechałem kursorkiem na "dodaj newsa" i też do tego doszedłem - następnym razem, przed zadaniem pytania sprawdzę, czy nie jestem w stanie jakoś samemu dojść do odpowiedzi na nie... poprawię się... obiecuję Smile
Edytowane przez Pieka dnia 17.03.2007 22:51:46
 
http://www.misk.pl
pablob
no dobra.

administration/settings_misc.php -

Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


w bazie danych ustawiona jedynka

Praktycznie wszystko z wersji mFusion stawione w submit.php (poza mlangowymi kawałkami, bo się wykrzacza).

I...

dalej nie działa.
Edytowane przez Pieka dnia 17.03.2007 22:52:04
 
http://www.misk.pl
Pieka
Sprawdze i dam znac. Byc moze (z pewnoscia!) szybszy bedzie Wooya Wink
Edytowane przez Pieka dnia 17.03.2007 22:52:24
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
pablob
No to teraz już nie wiem co jest grane...

Zrobiłem upgrade do 6.01.6 - wszystko chodzi (niektóre rzeczy po lekkich przeróbkach), ale nie TinyMCE. Kombinowałem już nawet ze sklonowaniem submita z mFusion (razem z dorobieniem tej komórki w bazie przechowującej ustawienia TinyMCE). NIC

Co ja robię źle?

Nie wina serwera, bo swego czasu chodziło mi to chociaż w PA

HELP
Edytowane przez Pieka dnia 17.03.2007 22:52:41
 
http://www.misk.pl
Pieka
Misiek, czy Ty chcesz sobie zasluzyc na nagrode?
Nie potrafisz poprosic o odswiezenie tematu??
Jeszcze jeden taki wyskok i nie bede mial najmniejszych skrupulow.
Przeczytaj tematy przyklejone, popraw pliki lub je nadpisz.

Pisalem, ze najlepiej zrobisz czekajac na Wooye, bo to on wprowadzil to dla usera w MF.
Edytowane przez Pieka dnia 17.03.2007 22:52:58
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
Spoczywaj w pokoju... wlodekp
Widzę odświeżenie tematu-więc chyba nie dostanę bana?.
Nie ma problemu-dać tinymce użytkownikowi, w zasadzie wystarczy przekopiować subheader ten z sekcji administration do głownego i dopisać ładowanie tiny do artykułów i newsów.
Mnie jednak to rozwiązanie Wooya z podziałem na prosty i rozbudowany tiny bardzo się podoba i używając tego jak zrobiłem uniezależniam się od włączenia tiny w PA dla administratora.
Bazuje na dotatkowym polu tabeli settings jesli -1 prosty 2 cały 0-i inne nie włączony.
Na starcie można zdecydować wstawiając po defoult 1 lub 2 póżniej zmiana z phpmyadmin-mógłbym w prawdzie dopisać to pole do któregoś formularza settings PA-ale czy warto?
<?
$result = dbquery("ALTER TABLE ".$db_prefix."settings ADD tinymce_submit TINYINT( 1 ) NOT NULL DEFAULT '1'");
?>

Oczywiście z dodatkowej strony-załadowanie kodu+ paczka, która zawiera: submit.php i subheader.php
I niech nikt nie mówi, że brak ikonek-bo o tej sprawie napisano już wiele postów.
wlodekp dodał/a następującą plik:
pack.zip [4.75kB / 530 Pobrane]

Edytowane przez Pieka dnia 17.03.2007 22:53:33
 
wlodekp.europa.pl
pablob
Zatrybiło od razu. Wielkie dzięki za ogromną pomoc.

Tak by the way - sorki za kłopociska z moją osobą, ale młody jestem, głupi i jak każdy nowy... niecierpliwy Smile

Jeszcze raz wielkie dzięki.
Edytowane przez Pieka dnia 17.03.2007 22:53:53
 
http://www.misk.pl
Sagitarius
Na stronie m fusion jest ten sam błąd, co pojawia się na mojej. Mianowicie pierwsze kliknięcie na dodaj artykuł lub podgląd nie działa..dopiero za drugim razem się wysyła albo podgląda...
Edytowane przez Sagitarius dnia 16.04.2007 08:59:26
 
http://www.portal-pisarski.pl
Bebop
wlodekp, wykonałem wg Twojej instrukcji (nawet pliki podłożyłem) i niestety bez rezultatu... Nadal nie mogę włączyć TinyMCE dla submit.php. Co robić? PLZ... pomóżcie...
______
Bebop
 
SlimShade2
Odświeżam taki sam problem podmieniam pliki i nic czy ktoś może mi to wytłumaczyć od początku!?
 
Pieka
SlimShade2 napisał/a:
Odświeżam..

FAQ: Regulamin Forum
3. Moderacja i administracja
..Odświeżanie tematów leży, tylko i wyłącznie w gestii Moderatora, więc jeśli potrzebujesz odświeżyć temat ze względu na ważność problemu lub edycję posta, to zwróć się z taką prośbą do niego.

Osoby, których wiadomości chronicznie naruszają zasady, będą ostrzegane, a następnie usuwane ze społeczności Forum.
Edytowane przez Pieka dnia 14.05.2007 20:49:24
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
SlimShade2
To znajdzie się ktoś kto mi pomoże bo jest to bardzo ważne zwłaszcza, że nie mam za dużo czasu bo otwarcie mojej strony już niebawem a chciałbym to już mieć gotowe!
 
Spoczywaj w pokoju... wlodekp
Jeszcze raz podkreślam nie używam.
Sprawdziłem to co wyżej w następującej kolejności 6.01.10-bez znaczenia submit i subheader pochodzą z paczki tu zamieszczonej,
1. Dodanie pola do bazy podgląd wklejonego kodu w nowej stronie informacyjnej:
<?php
$result = dbquery("ALTER TABLE ".$db_prefix."settings ADD tinymce_submit TINYINT( 1 ) NOT NULL DEFAULT '1'");
?>

2 nadpisanie plików z paczki w katalogu głównym.
3 zalogowanie się jako zwykły użytkownik.
4 wybór z pinowej nawigacji dodaj newsa.
jest edytor tinymce-small bo jedynka czytaj wyżej działa normalnie:
PODGLĄD wywali błąd uzupełnij formularz-OLAĆ POWTÓRZYĆ to samo z wyślij nie zważać na błąd javasript-komunikat. WYSYŁAĆ POWTÓRNIE NIE ODŚWIEŻ.
Zalogować sie jako admin i z PA zarządzanie użytkownikami nadesłane materiały publikować-I TO DZIAŁA-w takiej postaci jak tu zamieściłem.
Dla chętnych można zainteresować się tiny mcpuk przesył plików bo w tinymce ta funkcja jest płatna polecam posty na mods i beta mods jest ich wiele.
Ja też nie mam za wiele czasu zajmować się czymś czego nie użyję wręcz nie instaluje. Trzeba sobie radzić.
SPRAWDZIŁEM PRZED CHWILĄ NIE KIEDYŚ!!! DZIAŁA
 
wlodekp.europa.pl
SlimShade2
Wgrałem pliki, ale nie wiem jak dodać nowe pole do bazy danych. Sorry, ale ja naprawde jest w tym początkujący więc proszę cię pomożesz ?Wink Korzystam z phpMyAdmin
 
Spoczywaj w pokoju... wlodekp
Dodanie pola do bazy z poziomu Panela Administratora->zarządzanie treścią->strony informacyjne(nowa) wkleić w nią podany kod-żywcem nie zapisywać zrobić podgląd tej strony-to cała procedura dodania jeśli nie wyrzuci błedu i nic nie pokaże jest OK DODANE.
 
wlodekp.europa.pl
SlimShade2
Wielkie dzięki teraz działa jak powinno wlodekp jesteś wielki Wink
 
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl