ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 10

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,386
Najnowszy użytkownik: Hisfatt

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Zbigniew@
01.04.2024 12:28:45
Wszystkiego najlepszego z okazji świąt.

JazOOn
28.02.2024 19:25:31
ja zostałem przy fusionie ale nazywa się 360. Projektowanie i druk 3d...

MajsterBieda
25.02.2024 00:12:42
Ponad 20 lat .... tosz to sioook panie.... Grin

JazOOn
24.02.2024 20:32:31
a już na pewno mamuty

JazOOn
24.02.2024 20:31:59
Albo dinozaury

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

Polski Oficjalny Support PHP-Fusion » PHP-Fusion v5.00-v6.01 Support » Błędy i korekty
 Drukuj temat
Brak newsów, linków i zdjęć po dodaniu przez "Dodaj..."
RuFiK
Witam Smile
problem mam nastepujacy ...
Gdy dodaje newsa pisze mi ze nesw zostal dodany , a tak naprawde go nie na str. głownej , tak samo mam z linkami .. dodaje link , pisze mi ze pomyslnie dodal linka , a tu nic .....

Plz o help ... moze ktos mial juz podobny przypadek ...


pzdr
 
Wścibski Gość
Dodany dnia 19.04.2024 06:41:55
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
dex
zobacz w panelu admina czy nie masz newsów i linków czekających na zaakceptowanie przez admina, wiem, że to dziwnie brzmi jeżeli jesteś adminem, ale dodając linki i newsy używasz do tego menu: dodaj link lub dodaj news to musisz je poźniej akceptować w ACP
Edytowane przez Pieka dnia 04.09.2007 12:50:55

MOJE STRONY W PHP-FUSION
| ARMAGEDDON CORP | PUG Bielany | W3C-PHPFUSION.ORG |
 
http://armageddoncorp.eu
RuFiK
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


niestety nic w PA nie ma ... , tak samo jest jak chce dodac odp.. w komentarzach mam to samo , niby psize ze naisalem a tak naporawde go nie ma :|
Edytowane przez Pieka dnia 04.09.2007 12:51:12
 
Spoczywaj w pokoju... wlodekp
Wogóle nic się nie dodaje?- napisz dokładnie z jakiego poziomu to robisz i zalogowany jako kto?
za dodawanie odpowiada plik: submit.php może nie nadpisany? odpowiednią wersją?
Edytowane przez Pieka dnia 04.09.2007 12:51:26
 
wlodekp.europa.pl
RuFiK
mam super admina wchodze w pa dodaj newsa ( lub dodaj linka ) lub ew. dodaje komenta ..pisze mo ze dodalo .... a wchodze na strone głowna a tam nic nie ma ....

moja wersja v6.01.3

kom po dodaniu ...

Dodaj Newsa


News został dodany

i nic .. Sad
Edytowane przez Pieka dnia 04.09.2007 12:51:51
 
Spoczywaj w pokoju... wlodekp
Dodawanie z PA to wysyłka do bazy formularza-opróżnij cache swojej przeglądarki i spróbuj jeszcze raz Czy tak jast od początku instalacji?
Edytowane przez Pieka dnia 04.09.2007 12:52:02
 
wlodekp.europa.pl
RuFiK
od poczatku instalacji nie , od momentu kiedy backupa wrzuclem ...
a co do cecha ehehee zapomnialem gdzie sie go czyscilo Grin
Edytowane przez Pieka dnia 04.09.2007 12:52:18
 
Spoczywaj w pokoju... wlodekp
No więc-bądź uprzejmy podać backup z jakiej do jakiej wersji-czego teraz używasz-pliki z jakiej masz wersji. Przeglądarka nie wiem jakiej używasz, odświeżanie zawsze f5 bo może dodaje, ale ty nie widzisz-a jak podasz do pełni szczęścia adres strony to może ja zobaczę-a może dodam a Ty opublikujesz???
Edytowane przez Pieka dnia 04.09.2007 12:52:41
 
wlodekp.europa.pl
RuFiK
backup z wersja v6.01.3 do wersja v6.01.3 , przegladarka FF, IE , zawsze wszytko dodawlaem z panela ( na jedno wychodzi i dale

przy dodaniu z submint ...

wyskoczylo

Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


cos chyba ze sql poszlo ..
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

czy to moze byc moj blad ?
Edytowane przez Pieka dnia 04.09.2007 12:52:51
 
Pieka
RuFiK napisał/a:
od poczatku instalacji nie , od momentu kiedy backupa wrzuclem ...


Aaa, i teraz dopiero o tym piszesz?
"Wrzuciles" go na nowe pliki, czy moze przenosiles strone?
Tyle razy podawalem, ze jak nie da sie dodawac wpisow do bazy, po przeniesieniu strony lub przywroceniu kopii, to najczesciej wystarczy dodac do pol w bazie pole auto_increment.
Edytowane przez Pieka dnia 04.09.2007 12:53:06
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
Spoczywaj w pokoju... wlodekp
Wygląda na to, że zgubił w bazie zapis autoincremented po załadowaniu beckapu, i mówi że dodanie np nowego newsa nie wykonalne bo id z którym go chce dodać już istnieje.
Sądze że Pieka wypowie się-bo przerobił ten temat doświadczalnie
PISALISMY RÓWNOCZESNIE!!!
Edytowane przez Pieka dnia 04.09.2007 12:53:20
 
wlodekp.europa.pl
RuFiK
podczas robienie zrzutki atuo... mialem zaznaczone w phpmyaadm.. ale ok .. w ktorej tabeli mam dodac auto ....
Edytowane przez Pieka dnia 04.09.2007 12:53:36
 
Pieka
RuFiK napisał/a:
podczas robienie zrzutki atuo... mialem zaznaczone w phpmyaadm.. ale ok .. w ktorej tabeli mam dodac auto ....


W wiekszosci, bo nic nie bedzie Ci dzialalo wiecej niz raz.
Edytowane przez Pieka dnia 04.09.2007 12:53:46
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
RuFiK
czy mozna prosic o zapytanie do sql .. bo jak nie paterzec troche tego jest ... Sad
Edytowane przez Pieka dnia 04.09.2007 12:53:58
 
Spoczywaj w pokoju... wlodekp
Jak trochę jest ta ja niby mam napisać tyle linijek zapytań a Ty nie możesz sobie wstawić z phpmyadmin, albo uzupełnić plik bazy o te wpisy wszystkie tabele i zaimportować jeszcze raz?
Edytowane przez Pieka dnia 04.09.2007 12:54:09
 
wlodekp.europa.pl
RuFiK
heh jak we "ponoc" we wszytkich tabelch brakuje tego auto ... to zmian troche jest ....

zapytaniami bylo by szybciej ... napewno masz gdzies gotowe , bo kto pisze dwa razy to samo ... jakis backup msz Wink
Edytowane przez Pieka dnia 04.09.2007 12:54:20
 
Spoczywaj w pokoju... wlodekp
RuFiK Ty w ogóle kumasz o czym my mówimy backup owszem to ja mam nie jeden właśnie z zapytaniami, ale mojej bazy danych, która jest zapewne inna niż Twoja. Tabele w bazie mysgl mają swoje klucze fusion używa klucza primary key i właśnie auto_increment. Nadanie tego klucza polu id tabeli działa w ten sposób, że dodawane wiersze przyjmują kolejne niepowtarzalne numery id i tak mogą być odnalezione w bazie po tych numerach. Co przekłada się np. news_id=1
wiersz zawierający treść newsa pierwszego itd Brak wpisu auto_increment-automatyczne nadawanie kolejnych niepowtarzalnych numerów skutkuje tym, że dodawany news chce przyjąć nr id 0-pierwszy który już jest zajęty-więc nigdy nic nie doda. Nie wiem, nie wnikam jak zginęły te wpisy w Twoim backupie bo normalnie robiąc kopię z fusion-zawsze są-powiedzmy, że zgubił je twój serwer-może są a nie wczytał ich?. Możesz sam to wszysko naprawić a wzorcem dla Ciebie powinny być właśnie zapytania sql, które masz jak na talerzu w pliku setup.php-do wszystkich tabel startowych fusion. A Ty chcesz żeby Twój Fusion chodził z moją bazą. Tyle i na tym koniec, bo Ciebie też dotyczy adres strony z nn nie gadam.
Edytowane przez Pieka dnia 04.09.2007 12:54:56
 
wlodekp.europa.pl
RuFiK
hehe m włodek widze ze nie skumales oco mi chodzi , nie chodzilo mi o backup twojej bazy tylko o backup ( kopie np pliczku SAMYCH zapytan :P ) a z reguly wiadomo po co wpisywac to samo jak mzna raz wpisac i sobie to na wszelki wypadek zachowac .. :))

co do pliku setu.php

zrozumialem tak ze ..

Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


to mam dac jako zapytanie ... ?:|
Edytowane przez Pieka dnia 04.09.2007 12:55:10
 
Spoczywaj w pokoju... wlodekp
Nie ma czegoś takiego jak backup samych plików zapytań. Ty jesteś w sytuacji złej struktury bazy danych i musisz zmienić ją dodając do każdego rekordu tabel gdzie wystęuje id pole auto_increment. Nikt nie ma takich zapytań bo nie są mu do niczego potrzebne-bo ma prawidłową strukturę bazy. To pole można wpisać w każdej tabeli z phpmyadmin-a zapytanie do zmiany ma taką strukturę:
ALTER TABLE news_cats CHANGE news_cat_id news_cat_id SMALLINT( 5 ) UNSIGNED NOT NULL AUTO_INCREMENT to jest bezpośrednie polecenie mysql-nie fusion-fusion musisz sobie zrobić(bo nie podałeś nadal adresu)
Edytowane przez Pieka dnia 04.09.2007 12:55:24
 
wlodekp.europa.pl
Pieka
Koledze chodzi o zrzut struktury tabel.
Edytowane przez Pieka dnia 04.09.2007 12:55:33
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl