ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,386
Najnowszy użytkownik: Hisfatt

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Zbigniew@
01.04.2024 12:28:45
Wszystkiego najlepszego z okazji świąt.

JazOOn
28.02.2024 19:25:31
ja zostałem przy fusionie ale nazywa się 360. Projektowanie i druk 3d...

MajsterBieda
25.02.2024 00:12:42
Ponad 20 lat .... tosz to sioook panie.... Grin

JazOOn
24.02.2024 20:32:31
a już na pewno mamuty

JazOOn
24.02.2024 20:31:59
Albo dinozaury

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

Polski Oficjalny Support PHP-Fusion » PHP-Fusion v5.00-v6.01 Support » Modyfikacje skryptów
 Drukuj temat
Nawigacja w panelu - zbiór możliwych modyfikacji
zszywak
Jak modyfikować Nawigację Pionową w pliku /fusion_infusions/navigation_panel/navigation_panel.php:

#############################################

A - Standartowe ustawienia wbudowane w PHP Fusion v 5.00

1. Wstawianie lini oddzielającej - robimy to tak: wchodzimy w Panel Admina/Menu strony i dodajemy naszą linię według zasady:

- Nazwa: ---

-URL: ---

-kolejność : numer wiersza w którym ma pojawic się linia

2. Wstawianie nazwy oddzielającej jakąś grupę odnośników - w Panelu Admina/Menu strony:

- Nazwa: Twoja nazwa

-URL: ---

-kolejność : numer wiersza w którym ma pojawic się nazwa grupy odnośników

############################################

B - Modyfikacje standartowych ustawień

1. Możemy edytować wygląd nazwy oddzielającej grupy linków, i wstawić tam np: jakąs grafikę w podkładzie:

- otwieramy plik: navigation_panel.php i znajdujemy linie:

Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

możemy zrobić wiekszy odstęp, dodać grafikę itd...
możemy też całkowicie zmienić wygląd przez edycję stylu - otwieramy plik styles.css z katalogu naszej skórki i tworzymy styl wyglądu, odszukujemy:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy
i zmieniamy
standardowe ustawienia, możemy wstawić tu w tle jakąś grafikę, zmienic zupełnie wygląd takiego tekstu oddzielającego (każdemu według jego potrzeb;)).

2. jesli chcemy mieć np: jakąś grafikę w nawigacji, np: zamiast zwykłej linii - linie w formacie jpg, gif albo inny wyróznik, moze to być gwiazdka, znaczek itd, które oddzielałyby poszczególne
odnośniki w nawigacji, robimy tak:

- edytujemy ten sam pliki: navigation_panel.php
- odnajdujemy linie:

Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


- pod tymi liniami dopisujemy kod:

Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


oczywiście musimy już mieć wczesniej przygotowany jakiś odpowiedni obrazek, np: grafika.gif, umieszczony w katalogu: fusion_images. Nastepnie wchodzimy w Panel Admina/Menu strony i dodajemy w linkach menu:

- Nazwa: grafika

-URL: -

-kolejność : numer wiersza w którym ma pojawic się grafika oddzielająca poszczególne grupy linków

Co dzieki temu uzyskamy? mozliwość wstawiania standartowych lini oraz własnych - graficznych.

3. Jesli chcemy wstawić jakis tekst w nawigację nie będący linkiem ani grafiką oddzielającą tylko zwykłym tekstem, możemy zrobić tak:

- edytujemy plik: navigation_panel.php z katalogu: /fusion_infusions/navigation_panel/ i odnajdujemy linie:

Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


- pod tym kodem wstawiamy taki:

Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


- możemy wstawic dowolną ilość w/w kodu, oczywiście w każdym nowo wstawionym nalezy zmienić nazwę danej grupy linków, np:

Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


- zapisujemy plik i wchodzimy do Panelu admina/Menu strony: tam dodajemy nazwy grup naszych linków w menu:

- Nazwa: nasza nazwa, którą wpisalismy w pliku navigation_panel.php, np: Menu główne

-URL: pojedynczy znak -

-kolejność : numer wiersza w którym ma pojawic się nazwa, w tym przypadku - Menu główne, będzie to numer: 1

- Kazdą kolejna nazwę robimy w w/w sposób, pamietając zawsze o dodaniu znaku - tam gdzie URL

w ten sposób uzyskamy w nawigacji posegregowane grupy odnośników, nazwanych według naszego uznania, a dodatkowo bedziemy mieli mozliwośc tworzenia standartowych
lini i standartowych nazw oddzielających poszczególne grupy linków.

- Kazdą kolejna nazwę robimy w w/w sposób, pamietając zawsze o dodaniu znaku - tam gdzie URL




I to juz koniec małych modyfikacji pliku navigation_panel.php, mozna pobawić sie w/w kodem, pole do popisu jest duże. W taki sposób mozna stworzyć atrakcyjnie i niestandartowo wygladającą nawigację.
Edytowane przez Pieka dnia 02.01.2010 22:14:40
 
http://z-themes.pl
Wścibski Gość
Dodany dnia 27.04.2024 15:24:36
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
exittt
A ja podłączę się pod temat.
Mam taki problem, W momencie gdy jest ponad 100 linków w nawigacji, pojawia się problem przy dodawaniu nowych, ponieważ w miejscu wpisywania kolejności są tylko 2 miejsca, czyli max 99. Strasznie to utrudnia życie Pfft Pomógłby ktoś zrobić tak, aby można było wpisać tam 3 cyfry??
Z góry wielkie dzięki.
uniwersalny.gif
 
www.theocracy.xgame.pl
Pieka
W tabeli site_links zmien w polu link_order wartosc pola SMALLINT na 3. Standardowo jest 2, stad tylko 99.
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
exittt
Szukałem tego w kilku plikach powiązanych z nawigacją i nie mogę tego znaleźć. "W tabeli" a mógłbyś troszkę dokładniej? Smile
Z góry dzięki.
uniwersalny.gif
 
www.theocracy.xgame.pl
Pieka
Nie pliki, baza danych Smile
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
exittt
Dobra, dzięki wielkie Smile A ja już zgłosiłem się z tym fantem do swojego guru od serwera Wink
Pozdrawiam
uniwersalny.gif
 
www.theocracy.xgame.pl
moras1987
Mam problem i z wyzej wymienionym nie moge sobie poradzic. Otóz na mojej stronie www.mosirsierpc.p... w panelu nawigacyjnym mam za male odstepy miedzy odnośnikami. Oddzielilem je linia jednak nie podoba mi sie to. Jak moge sobie z tym poradzic zeby miedzy wierszami byly wieksze odstepy???
 
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl