ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 7

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,387
Najnowszy użytkownik: Tyka1125

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

JazOOn
14.05.2024 18:31:17
Znowu serwer down?

Zbigniew@
28.04.2024 21:33:51
Nareszcie udało się .V9 Document checking completed. No errors or warnings to show.

JazOOn
27.04.2024 21:35:25
Jazda. Udało się. Firma rusza.

Zbigniew@
01.04.2024 12:28:45
Wszystkiego najlepszego z okazji świąt.

JazOOn
28.02.2024 19:25:31
ja zostałem przy fusionie ale nazywa się 360. Projektowanie i druk 3d...

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

 Drukuj temat
Watermark & Massupload MOD v2
Spoczywaj w pokoju... wlodekp
Napisałem o ilości zdjęć ale dobrze że podajesz także wagę. Bo czas wykonywania skryptu=ilośćXwaga.
Nie wiem po ile zdjęc weżmie mod mass upload nie ma nic do tego to jest zależne od mocy Twojego serwera-przydzielonej Tobie w danej chwili jak z komputerem lepszy procek szybciej itd np teraz pójdzie po 5 a nad ranem nie obciążony serwer po 10 loteria DARMOWEGO KONTA ŻADNYCH GWARANCJI.
Jeśli chcesz szybko to trzeba na localu a póżniej import bazy photoalbums, photos i przewalenie utworzonych zdjęć po ftp.
Tego nie przeskoczysz-to urok darmowych kont choć i te płatne nie raz też kaszana
 
wlodekp.europa.pl
Wścibski Gość
Dodany dnia 19.05.2024 05:57:55
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
zezol
wlodekp napisał/a:
Jeśli chcesz szybko to trzeba na localu a póżniej import bazy photoalbums, photos i przewalenie utworzonych zdjęć po ftp.

Nie do końca to zrozumiałemFrown
Na localu, czyli jak?
Import bazy - ale skąd i gdzie później?
Przewalanie zdjęć po ftp - w jakim celu?

Przepraszam jeśli jestem "zanadto" upierdliwy ale jeśli możesz, prosiłbym o wytłumaczenie.
PS: Chyba, że proces "na szybko" jest bardziej skomplikowany od samej nazwy, zatem mogę sobie podarować... i dodawać po 5 Wink
 
Spoczywaj w pokoju... wlodekp
Mowię o normalnej stronie testowej kopii postawionej na localhoście.
Na niej tworzysz swoją galerię w trybie safemode bo taki ma OVH-przy użyciu tego moda.
Powstaną wpisy w bazie danych-fotogaleria to dwie tabele bazy photoalbums i photos a pliki zostaną dodane do katalogu images/photoalbum.
Takiego gotowca galerii możesz przenieść dość szybko tylko prędkość Twojego łącza. baza i pliki.
W zasadzie przy 10s wykonywania skryptu ten mod jest praktycznie nie do użycia.
10 sekund na darmowych serwerach jest ustawione SPECJALNIE żeby właśnie nie pchać dużej ilości zdjęć-bo pojedynczo zniechęci użytkownika.
Darmowe serwery z założenia nie są przeznaczone na galerię download i mp3 itd.
Bo nie wyrobilyby na zakrętach pod obciążeniem tysięcy takich fotek jak Twoje i tym podobnych.
I testowo nikt nie miałby gdzie postawić systemu.
Więc jak chcesz musisz to niestety nadrobić tak czy tak swoim poświęconym czasem.
NIC DOBREGO NIE MA ZA DARMO-nikt tego nie da, a obejścia też kosztują w tym przypadku poświęcany czas-a niektóre rzeczy wogóle są nie do obejścia.
Tyle kończę ten temat bo więcej już tu nic nie można zdziałać.
 
wlodekp.europa.pl
zezol
Aaa... Smile
Kiedyś już próbowałem(lecz z marnym skutkiem) się bawić z Fusion'em "na dysku". Ale jeszcze nie wszystko stracone.Wink


Mimo wszystko dzięki Ci za Twój "stracony czas" Wink
Edytowane przez zezol dnia 10.04.2007 00:56:49
 
Spoczywaj w pokoju... wlodekp
Nie wiem jakie parametry ma Twój serwer.
Ja na strone w podpisie mam p3-1000 528RAM czas ustawiony na 60s i 256 przydzielone na php sql komp compaq dysk 80G 7200-ale mój ten nic innego nie robi tylko ma za zadanie obsługę tej jednej stony może w przebłyskach kilku jak komuś udostępniam do testów.
Max co pchałem przez mas upload to 70 po 100k czyli 7M jednorazowo-więcej nie miałem okazji.
JEDNAK CHCIAŁEM NAPISAĆ O INNYM ASPEKCIE TEGO MODA KTÓRY JEST RZECZYWIŚCIE FELERNY!
Prawdą jest że podmienia miniaturki zdjęć w albumach-sytuacja taka ma miejsce jeśli nazwa pliku zdjęciowego już była taka sama w innym albumie-duże zdjęcia są normalne natomiast miniaturki pochodzą od pliku wcześniejszego.
Do tej poru twierdziłem że tego nie ma-mimo kilku sygnałów od kolegów-bo do celów katalogowych moje pliki zdjęciowe miały inne litery początkowe w każdym albumie więc ten efekt nie występował.
Teraz dorzucałem zdjęcia z kilku różnych kart jednego aparatu-gdzie nazwy się powtarzały I TAKI BŁĄD WYSTĘPUJE.
Ja zastosowałem program do masowej zmiany nazw plików-ewetualnie numeracji-jeśli nazwy się nie powtarzają jest OK.
Sama zmiana wielkości liter pliku wsadowego nic nie daje mass czytając tablice olewa wielkość i identyfikuje je jako takie same.
Nie chce mi się dokładnie szukać rozbicia do tablic i katalogów bo POWINNO TO CHODZIĆ NORMALNIE-moja galeria nigdy nie będzie aż tak wielka-żeby nie wystarczył mi mass renamer.
Więc na dzień dzisiejszy trzeba jakoś obejść ten błąd-swoje obejście opisałem wyżej.
 
wlodekp.europa.pl
Piwi
Witam!
Z góry prosiłbym o wyrozumiałość.
Otóż ściągnąłem sobie ten mod. Rozpakowuję, czytam instalację i "zonk". Nie wiem, odnosze takie wrażenie, że ten plik readme.txt jest napisany dla jakiś nadludzi, albo ja jestem aż tak głupi, że tego nie rozumiem?

Mianowicie:

Robię wszystkie kroki, które są opisane w punkcie "installation". Następnie myślę sobie, dlaczego nie jest opisane w tym punkcie co mam zrobić z plikiem gfx.php.
Patrzę wyżej - oho, coś tam jeszcze pisze Shock
PLIKI DO DODANIA
---------------------
- Umieść swoje pliki(znaku wodnego) watermark.png(mały) watermarklarge.png(wiekszy) w katalogu images/photoalbum może to być małe logo lub inne małe obrazki
- gfx.php
NASTĘPNIE
---------------------
- Otwórz w Panela Adminstrcyjnego nową dodatkową stronę, wklej zawartość pliku Dodatkowa_strona.txt i naciśnij podgląd. Nie zapisuj.


No i teraz Bóg wie co ja mam zrobić z tym plikiem gfx.php?? Bo nie pisze!...

Kurczę naprawdę, nie potrafię tego zrobić, bo po pierwsze - jestem kompletnym laikiem w tej dziedzinie, po drugie - nie ma napisanej JASNEJ instalacji wszystkiego krok po kroku!

Tak więc nie potrafię dokończyć instalacji, zatrzymałem się na tym co kończy się w punkcie "installation".

Poza tym, jak się niby dodaje zdjęcia przez panel administracyjny? Bo nie znalazłem takiej funkcji?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Przepraszam też za ton wypowiedzi, ale męczę się już z tym parę godzin i nic nie mogę wskórać, bo po prostu nie wiem jak...

Pozdrawiam,
Piotrek
Edytowane przez Piwi dnia 24.03.2008 16:53:42
 
Spoczywaj w pokoju... wlodekp
Paczka ma dokładną strukturę plików i katalogów do umiejscowienia, więc nie wiem w czym problem, angielski mniemam podstawy każdy obecnie ma w szkole, charakterystyczne normal i small stanowią problem obrazki znaku do miniaturek i fotki.
Instal angielski lakoniczny jest nawet dokładniej objaśniony niż w oryginale, a ten oryginalny wystarcza większości europy-świata, więc w czym problem masz, albo nie?
 
wlodekp.europa.pl
Piwi
Nie rozumiem gdzie znajdę te zdjęcia w Panelu Administracyjnym które wrzucę przez FTP do folderu photo_upload?

Dziękuję za odpowiedź.
 
Spoczywaj w pokoju... wlodekp
One same się znajdą jak klikniesz po wejściu(utworzeniu) albumu na dodaj zawartość katalogu, to tak działa.
 
wlodekp.europa.pl
Piwi
Ok, wszystko już opanowałem, dzięki wielkie za pomoc!!

Mam pytanie, czy jest możliwość aby po dodaniu tego znaku wodnego nie spadała jakość obrazu? Zauważyłem, że następuje jednak pewna kompresja..
 
Spoczywaj w pokoju... wlodekp
Znak wodny jest nakładany dynamicznie na fotkę w rzeczywistości go nie ma.
Jakość fotek miniaturek będzie zawsze gorsza niż utworzonych programami do skalowania grafiki-taki urok ma działanie biblioteki GD skalowanie.
Natomiast docelowa fotka duża jest tylko uplodowana i w jej przypadku jakość jest taka sama jak oryginału, to wierna kopia.
 
wlodekp.europa.pl
Piwi
Chodzi mi o to, że właśnie już ta docelowa fotka po otwarciu ma sporą kompresję. Przed jej otwarciem pisze, że rozmiar wynosi (tutaj na przykładzie) 614 kb a po otwarciu zdjęcie ma już tylko 90 kb...
 
Spoczywaj w pokoju... wlodekp
Docelowa to jest trzecia fotka i ona ma rozmiar oryginału + rozmiar znaku, przed chwilą dla pewności ściągnąłem gfx i porównałem wielkość z oryginałem nie ma różnicy, tak jak i na jakości a 614k musisz mieć kupę kasy na serwer, aby takimi wielkościami grafik operować , pomijając czas ładowania strony, gdzie to jest czystym zarzynaniem serwera.
 
wlodekp.europa.pl
Piwi
Właśnie problem w tym, że ta docelowa - trzecia fotka, czyli ta którą otwiera w nowym oknie niestety ma tą nieszczęsną kompresję! Nie wiem o co chodzi...

A co do rozmiaru zdjęć to wrzucałem na razie na próbę, poszło pierwsze lepsze Smile
 
Spoczywaj w pokoju... wlodekp
Konkretnie właśnie tego moda wersji używam i nie mam takiego objawu.
Strona w podpisie zdz, a na marginesie jedno Ci poszło, ale jak dasz 5 tak dużych to Ci się wysypie na każdym serwerze tak można się jedynie bawić u siebie na localhoście domowym, bo np. mój localhost jest unixowy wychodzący na zewnątrz i mimo parametrów, które sam ustalam najpierw wszystkie fotki traktuję programem mass resize i mass rename, bo przy takich samych nazwach plików głupieje wyświetlanie w albumach mimo,że są one w różnych katalogach.
Tyle z moich doświadczeń z konkretnie tą wersją przynajmniej od strony dodawania, bo wyświetlanie u mnie to już totalne moje zmiany pod potrzeby.
 
wlodekp.europa.pl
khaman
Zainstalowałem sobie tego moda. Wszystko pięknie, tylko brak miniaturek w albumie (zamiast tego linki). Sad Wygląda to tak: http://www.khaman...album_id=3
Co może być nie tak?
Edytowane przez khaman dnia 28.03.2008 18:37:04
Posty pomocne oznaczaj jako pomógłhelp.png Nie pomagam na PW/GG | Brak stopki = brak pomocy
 
tomaszu00
A ja mam taki problem, ze po dodaniu zdjec nie wyswietlaja sie miniaturki a link do "duzego zdjeica" jest podpiety pod date dodania. wyglada to tak http://www.zhpzag...oto_id=311
Edytowane przez bartek124 dnia 16.06.2008 15:31:47
 
bartek124
Machnąłeś się przy edycji plików...
userbar_bartek124_net.png mw.gif Nie pomagam na komunikatorach oraz PW!
 
www.bartek124.net
tomaszu00
A tak na język dla zielonych? bo raczej nic nie edytowałem


PW od moderatora:
  1. Ogólna Uwaga - Pieka 16.06 - 16:15

Edytowane przez Pieka dnia 16.06.2008 16:15:09
 
bartek124
Jak nic nie edytowałeś to w takim razie pliki moda, a dokładniej photogallery.php - jest błędny.
userbar_bartek124_net.png mw.gif Nie pomagam na komunikatorach oraz PW!
 
www.bartek124.net
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl