ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 4

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,386
Najnowszy użytkownik: Hisfatt

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Zbigniew@
28.04.2024 21:33:51
Nareszcie udało się .V9 Document checking completed. No errors or warnings to show.

JazOOn
27.04.2024 21:35:25
Jazda. Udało się. Firma rusza.

Zbigniew@
01.04.2024 12:28:45
Wszystkiego najlepszego z okazji świąt.

JazOOn
28.02.2024 19:25:31
ja zostałem przy fusionie ale nazywa się 360. Projektowanie i druk 3d...

MajsterBieda
25.02.2024 00:12:42
Ponad 20 lat .... tosz to sioook panie.... Grin

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

 Drukuj temat
Watermark & Massupload MOD v2
Spoczywaj w pokoju... wlodekp
Ponoć problemy poprzedniej wersji mają zniknąć szczególnie znak wodny i inne sugestie zawarte w kilkudziesięciu postach użytkowników poprzedniej wersji 1.3.
....I've been working on a on the fly watermarking system (suggested by Quartzkyte) and I finally did it after days of endless php @#$!.
This mod works with fusion v6.01.5! .........
http://beta.phpfu...#post_4357
Po konsultacjach z autorem, załapałem w końcu jak to uruchomić-znak wodny-ochrona "kradziejstwa" dopisałem tylko readme_pl , locale są z poprzedniej wersji-takie same, jedynie 1-w submit trzeba samemu z angielskiej-bo mod działa z wysyłką użytkownika. Proszę tylko dokładnie postępować z readme bo ja strawiłem trochę czasu-nad kompletem-więc JEST OK WSZYSTKO W 6.01.5
Miłego certyfikowania-stemplowania swoich fotek.
wlodekp dodał/a następującą plik:
watermark_mod2_0.zip [69.45kB / 696 Pobrane]

Edytowane przez wlodekp dnia 20.09.2006 21:58:31
 
wlodekp.europa.pl
Wścibski Gość
Dodany dnia 06.05.2024 11:38:47
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
m@rkop
Co zrobić, aby tło watermark'a było bardziej przezroczyste, a sam watermark był umieszczony w lewym dolnym rogu?
Pzdr
 
Spoczywaj w pokoju... wlodekp
Przezroczystość-regulacja w trzecz pozycjach-trzy fotki w pliku gfx.php widać w komentarzach:
//watermark's transparency (0-100)
a dalej nie odpowiadam... podpis
 
wlodekp.europa.pl
m@rkop
wlodekp napisał/a:
Przezroczystość-regulacja w trzecz pozycjach-trzy fotki w pliku gfx.php widać w komentarzach:
//watermark's transparency (0-100)

Dzięki, już sobie ustawiłem.

a dalej nie odpowiadam... podpis

No tak... http://spczerniko...
Spróbowałem zmienić te wartości

Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

ale coś mi nie wychodziło :(
Pzdr
 
Spoczywaj w pokoju... wlodekp
Dobrze kombinujesz funkcje GD operują na wartościach xy układu współrzędnych i próbkowaniu fotek.
$size = getimagesize($source_photo);
$dest_x = ($size[0] - $watermark_width) - 5;
$dest_y = ($size[1] - $watermark_height) - 5;
//make the image (merge source image with watermark)
imagecopymerge($photo, $watermark, 5, $dest_y, 0, 0, $watermark_width, $watermark_height, $transparency);

wstawiona czerwona wartość będzie odstępem od lewego rogu x-szerokość
Edytowane przez wlodekp dnia 18.01.2007 04:45:58
 
wlodekp.europa.pl
m@rkop
Dzięki za pomoc Smile Już mam watermark we właściwym miejscu.
Ta "masówka" fajna jest, ale czy można coś zrobić, żeby sama nie dodawała nazw zdjęć, które się wyświetlają?
Pzdr

Czy u Was też ta "masówka" nie dopasowuje miniaturek do zdjęć? Tzn., kiedy kliknę na miniaturkę, pokazuje się zupełnie inne zdjęcie Sad
Pzdr
Edytowane przez m@rkop dnia 01.02.2007 20:43:48
 
kasia55424
Mi też tak robiła czasm Sad Wtedy usuwałam i dodawałam na nowo te zdjęcie. Z reguły działo się tak z 1 góra 2 zdjęciami w albumie. Nie rozumiem jednak czegoś innego. Kiedy dodaję masowo fotki "Watermark_MassUpload_Mod_v1.3" to gdy dam więcej niż 12 zdjęć wyświetla się tylko 12 a na dalsze albumy z listy [1,2,3,4] nie da się kliknąć, znaczy przekieruje od razu na to 1 Sad W ogóle jakieś dziwne to, gdyż fotki upaduje do photoalbum - tak jak w starszych wersjach, a nie do photogallery Sad mam wersję v6.01.8. http://www.serwer.../strefastb - strona pusta gdyż najpierw chcę ją uporządkować a potem do akcji Grin Tylko te fotki mnie dobijają. Z góry dzięki za odp. ;]
 
http://www.gimstb.cal.pl
Spoczywaj w pokoju... wlodekp
Ten temat dotyczy wersji v2 nie 1.3 w której poprawiono błędy poprzednich wersji.
Tworzenie albumów to plik photoalbums.php KTÓRY NIE JEST SKŁADOWĄ ŻADNEGO MODA MASOWEGO DODAWANIA ZDJĘĆ.
Masowe dodawanie zdjęć jednorazowe do albumu ich ilość jest zależne od sprawności serwera np netlook.pl dodaje 10 jeśli więcej nie dodaje(czyli po 10).
Widoczne zdjęcia na stronie powtarzają się wygląda jakby kilkakrotnie dodawano te same-bez usuwania z katalogu photo_upload i zmiany na nowe.
To tylko jako wyjaśnienie jak wygląda, a sedno problemu prawdopodobnie tkwi:
http://php-fusion...post_58960
I na razie ten serwer jest na liście MAŁO PRZYJAZNY DLA FUSION-delikatnie mówiąc.
I dokąd to się nie zmieni np moja pomoc dla stron fusion publikowanych na tym serwerze ograniczy się wyłącznie do czytania tematów.
Bo nawet ten problematyczny boo.pl już chodzi a na innych taki problem wogóle nie występuje.
Edytowane przez wlodekp dnia 16.03.2007 05:04:40
 
wlodekp.europa.pl
kasia55424
Hmm ciekawe Smile Niestety wiem, że cal.pl potrafi być problemowy... ;/
Dziwne jest jednak to iż, na cal mam drugą stronę www.gimstb.cal.pl <- zaktualizowana z starszej wersji v6.00.108 i po aktualizacji tego masowego upadu fotek wszystko jest ok. Może był problem z jedną fotką, góra dwiema. Sorry za pisanie w złym temacie... ;/
Dzięki i pozdro. Zostane przy albumach po 12 fotek ;p przeżyje jakoś;]

Hmm ciekawe Smile Niestety wiem, że cal.pl potrafi być problemowy... ;/
Dziwne jest jednak to iż, na cal mam drugą stronę www.gimstb.cal.pl <- zaktualizowana z starszej wersji v6.00.108 Tam czasem wrzucałam po 90 fotek np. z 1 dyskoteki i wszystkie weszły idealnie. Po aktualizacji tego masowego upadu fotek wszystko jest ok. Może był problem z jedną fotką, góra dwiema. Sorry za pisanie w złym temacie... ;/
Dzięki i pozdro. Zostane przy albumach po 12 fotek ;p przeżyje jakoś;]
Edytowane przez kasia55424 dnia 16.03.2007 16:13:36
 
http://www.gimstb.cal.pl
Spoczywaj w pokoju... wlodekp
Zostanie przy 12 fotka w albumie to żadne rozwiązanie, ja nie zwykłem nikogo odsyłać z kwitkiem akurat ten mord v2 przetestowałem dość dokładnie i wszędzie go używam-choć pewnie za moment przejdę na v3 z flaschem jeszcze ma braki.
Nie mam z nim nigdzie problemów a nie tak dawno zrobiłem aktualizację z 6.108 strony diament.kom.pl jednak jeśli chodzi o fotki to upgrade + konwerter po to żeby zobaczyć jak to się układa w nowej strukturze i póżniej normalnie masowym galeria od nowa na podstawie tej struktury-po to że dysponując oryginałami zdjęć mam to trzecie w dużym powiększeniu gdzie widać już szczegóły.
Ta strona wisi na netlook.pl więc pisałem że po 10-i nastepne 10 itd tak wchodzą .
I oczywiście ten upgrade zrobiłem dwa razy-na swoim domowym serwerze w sieci-pełna symulacja wan-ruting itd oraz na netlook-bezpośrednio z 6.108 do 6.01.7 jedynie ręcznie poprawiałem kategorię news-tabele.
W obu przypadkach no problem z masowym użyciem V2 znaku wodnego i slideshows_random_photo_panel bazującego na galerii więc jest to chyba pełen test tych elementów.
Przy normalnie pracujących serwerach błędy opisane przez Ciebie i użyciu mass..V2 nie występują!
Trzeba by po kolei czesać wszysko i scukać-przyczyny.
 
wlodekp.europa.pl
kasia55424
Pisałam do adminów serwera kazali mi dodać jeden plik z konfiguracją. Niestety nic to nie dało. Oni za bardzo nie wiedzą co robić, bo nie znają przyczyny. ;/
Hmm może obadam te v2 Wink
Wiem, że dodawanie po 12 to nie rozwiązanie...
Problem występuje też przy tym panleu sms :/ identycznie... ;/
 
http://www.gimstb.cal.pl
zezol
Ja mam [powiedzmy] problem z znakiem wodnym. A więc: Zrobiłem wszystko tak jak należy(na razie nie dodawałem zdjęć z poziomu PA). Ale chodzi mi o to, że domyślnie włączył się znak wodny, a mi on jest nie potrzebny.
Czy można go jakoś wyłączyć jednocześnie we wszystkich zdjęciach(nie mam najmniejszej ochoty robić tego w każdym jednym)?
Proszę o pomoc.
 
Spoczywaj w pokoju... wlodekp
zmień
$photo_watermark = " checked";
na
$photo_watermark = " ";

 
wlodekp.europa.pl
zezol
Teraz funkcja znaku wodnego jest wyłączona, ale przy dodawaniu nowego zdjęcia. A mi chodziło o obecne zdjęcia - już dodane.
Kombinowałem z podobnymi wpisami "$photo_watermark =", niby się odznaczyły, ale dalej pozostaje znak wodny...:| Ma ktoś może inne pomysły?

PS: I żeby tego było mało, to jeszcze przy wysyłaniu:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


PS2: A do tego jeszcze po dodaniu fotek - nie ma ich.
Edytowane przez zezol dnia 09.04.2007 02:45:37
 
Spoczywaj w pokoju... wlodekp
@zezol dobrze że uściśliłeś w czym rzecz-to co Ci wstawiłem nie było z kapelusza tylko sprawdzone w działaniu na moim zapasowym serwerze mirror z już kilkunastoma albumami-i nie ma żadnego błędu komunikatu-dotyczyło oczywiście nowo dodawanych zdjęć przez mass upload bo inaczaj to nie może działać!!!
BEZ ŻADNYCH INNYCH MODYFIKACJI TEGO PLIKU!!!
Natomiast za wyświetlanie znaku wodnego już istniejących zdjęć odpowiada właśnie to pole bazy i wstawiona w nim wartość-przy każdym zdjęciu!!!
Więc w tabeli photos pole photo_watermark ze wstawioną 1(wartość) = znak wyświetlany natomiast to pole z 0(zerem) znak nie wyświetlany.
Wyłączenie znaku wodnego już istniejących fotek z nim polega więc na zmianie 1 na 0 w bazie wartości tego pola przy każdym zdjęciu i do tego służa polecenia zapytań bazy danych-poziom phpmyadmin-bądź skrypt polecenia wydany z posiomu strony w php.
polecenie w Fusion generalnie wygląda tak:
$result = dbquery("UPDATE ".$db_prefix."photos SET $photo_watermark='0' ");

ale jeszcze należy pokazać które to mają być fotki z tej tabeli-więc należy je wkazać dopisując w zapytaniu procedurę WHERE np. photo_id = '5'
Takie polecenie wyłączy znak wyświetlanie przy piątej fotce całej galerii.
a inne WHERE album_id = '1'
wyłączy znak we wszystkich fotkach albumu pierwszego
itd można manipulować wszystkim tylko WSKAZAĆ CO CZYM
CELOWO NIE WSTAWIAM TU CAŁEGO GOTOWCA bo sądze że dotychczasowe wspólne nauki poleceń bazy + to wyżej są w stanie nauczyć użytkownika podobnych operacji zmian na bazach, w bazie.
A taki cel edukacyjny zawsze mi przyświeca w udzielaniu odpowiedzi.
UCZMY SIĘ WSPÓLNIE i róbmy z głową!
Edytowane przez wlodekp dnia 09.04.2007 09:19:52
 
wlodekp.europa.pl
zezol
Z początku właśnie myślałem, że to o bazę chodzi...
Cuż znowu robię źle?
"Wyskakuje":
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

A wpisuję:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

 
Spoczywaj w pokoju... wlodekp
$result = dbquery("UPDATE ".$db_prefix."photos SET $photo_watermark='0' WHERE album_id = '1' ");

$ jest symbolem zmiennej skryptowej natomiast tutaj operujemy nazwami pól tabel I NAZWA POLA to photo_watermark
$result = dbquery("UPDATE ".$db_prefix."photos SET photo_watermark='0' WHERE album_id = '1' ");

to był błąd mój przy kopiowaniu ze skryptów PRZEPRASZAM!
Edytowane przez wlodekp dnia 09.04.2007 13:19:02
 
wlodekp.europa.pl
zezol
Dziękuję:) Teraz wszystko(prawie) jest w jak najlepszym porządku. Oprucz tego, że przy dodawaniu fo albumu całego folderu "wyskakuje" właśnie:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

Dodaję mi tylko parę zdjęć, i na tym się kończy.
Dodam, że stronka stoi na OVH. Może to wina hostingu?
Edytowane przez zezol dnia 09.04.2007 19:01:00
 
Spoczywaj w pokoju... wlodekp
Jak w treści komunikatu Twój serwer ma ustawiony czas wykonywania skryptu na max 10 sekund.
Nie wiem ile zdjęć chcesz na raz dodać trzeba eksperymentować ilość-a i tak w czasie jest to zależne od obciążenia serwera w danej chwili.
 
wlodekp.europa.pl
zezol
Mam dwa foldery:
1. ma 124 zdjęcia - 6,92 MB
2. ma 57 zdjęć - 3,06 MB
Razem wychodzi 181 zdjęć co daje 9,99 MB Smile
Ok, tyle tych statystykGrin

Więc zapytam: czy aby dodawać po maksymalnej liczbie zdjęć muszę robić folder z np. 15 zdjęciami(jeśli to będzie za dużo to zmniejszać aż do prawidłowego dodawania?)?. Tylko taki sposób jest "z deczka" praco- i czaso- chłonnyPfft Ale cuż, jeżeli nie ma innego sposobu, trudno...Wink
 
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl