ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 4

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,387
Najnowszy użytkownik: Tyka1125

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Zbigniew@
16.05.2024 23:37:03
Z powodu takich zleceniodawców, przerobiłem własne komentarze.

JazOOn
14.05.2024 18:31:17
Znowu serwer down?

Zbigniew@
28.04.2024 21:33:51
Nareszcie udało się .V9 Document checking completed. No errors or warnings to show.

JazOOn
27.04.2024 21:35:25
Jazda. Udało się. Firma rusza.

Zbigniew@
01.04.2024 12:28:45
Wszystkiego najlepszego z okazji świąt.

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

 Drukuj temat
Przymierzanie sie do integracji z phpbb by Przemo
Xajan3981
Ostatnio mnie nurtuje ten temat dlaczego nikt czegoś takiego nie zmajstrował.
Najtrudniejsze w tym przypadku jest chyba ustawienie forum phpbb
w srodkowej czesci CMS'a tak jak ma sie to, do tego standardowego forum.
No i kwestia rejestracji zapewne stanowi najwiekszy problem.

Jako ze dzisiaj mialem troche czasu to przeanalizowalem tabele danych phpbb by przemo i fusion'a. I moje uwagi co do tego sa nastepujace:

1) punkty liczone na podstawie postow.
wystarczy z tabeli phpbb_users, zapisywac wartosc users_posts, w tabeli fusion_users, w kolumnie user_posts. Mozna by bylo podpiac taka linijke kodu za to odpowiedzialna pod strony wyswietlajace zawartosc forum:
- index.php
- viewforum
- viewtopic
- itp
w ten sposob nabierzaco byly by aktualizowane dane.

2) rejestracja. Mozna by bylo przerobic plik register.php tak by dane tego uzytkownika byly rownierz zapisywane w tabeli phpbb_users, na poczatek wystarczy przekazywac kilka podstawowych danych do phpbb_users:
---------------------------------------------
--- fusions_users --|- phpbb_users ----|
---------------------------------------------
----------------------|- user_avtive=0 --|
--- user_name -----|- username -------|
--- user_password -|- user_password -|
--- user_email ------|- user_email -----|
---------------------------------------------
No i trzeba by bylo zablokowac funkcje rejestracji na phpBB. Reszte danych zas userzy mogli by wprowadzic edutujac swoj profil na forum.

3) Info Panel
a) Najciekawsze tematy - mozna to zrobic na zasadzie wyswietlania tematow, na podstawie najczsciej ogladanych badz te ktore najwiecej postow maja, co do tej drugiej metody wygladalo by to zapewne tak:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


b) Najnowsze posty - wystarczy pobrac wartosci z tabeli phpbb_posts ostatnich 10 wierszy ktore zostaly dodane i problem z glowy. Zapewne funkcje wyswietlenia tego wygladala by podobnie do tej:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


4) Statystyki, to juz mozna sobie pominac - ale kwestia ich przerobienia,
tak by byly wzorowane rowniez na forum, to juz zabieg kosmetyczny.

Jeszcze nad tym moze jutro posiedze pokombinuje, jak mi sie uda cos zmajstrowac, bede pisal o rezultatach tego. Moze nie bedzie to pelna integracja taka jak powinna byc, ale zawsze lepszy rydz niz nic ;).

PS. Jezeli macie jakies uwagi itp, piszcie o tym, pomoc zawsze sie przyda, ciezko sie tak samemu mordowac z tym wszystkim.
Moze ktos juz sie bawil tym troche? moze ma zrobione jakies gotowe funkcje?
Zebralo by się to wszystko razem r11; nanioslo ewentualnie jakies poprawki itp. i w ten sposób powstal by wkoncu jakis mod laczacy Fusion'a z phpbb by przemo.

PS2. Jedyne co narazie nie wiem to w jaki sposob sie zabrac do kodu phpbb by przemo by go okroich z grafiki by sie bez problemu dal wstawic w miejsce standardowego forum php-fusion.

 
http://www.lp.dl.pl
Wścibski Gość
Dodany dnia 17.05.2024 06:11:46
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
Xajan3981
Punkt 2 - udało mi sie zrealizowac - jest to kwestia dopisania 3 lini do pliku register.php

Jak tylko posiedze jeszcze nad kwestia wstawienia phpbb by przemo w fusiona by sie prawidlowo wyswietlal, to opisze pokolei co nalezy zrobic by miec forum przema zintegrowane z fusion Wink

Moze kotos juz probowal jakies forum wstawiac w fusiona - to byl bym wdzieczny za pomoc z tym.

 
http://www.lp.dl.pl
szer
Ja napewno nie ale ostatnio próbuje zaprowadzić porządek. I tak nikt mnie nie słucha (czyt. czyta). Ale napisze jeszce raz. Nie pisz dwóch postów pod sobą. Najlepiej poczytaj regulamin i zapoznaj się z funkcją edytuj

 
Xajan3981
Znam funkcje edytuj i czytalem regulamin powierzchownie kiedys Wink
Ale jak bym nie napisal tego posta pod poprzednim tylko edytowal wczesniejszy i dopisal to, to by nikt tu nie zagladnal. Ale widze ze i tak nikt sie nie kwapi mi pomoc z tym, a moge sie zalozyc ze wielu uzytkowniko z tego bedzie korzystac jak skoncze to.

Narazie jeszcze musze pewne rzeczy potestowac, za kilka dni moze podam tu linka do strony na ktorej bedzie strona polaczona z forum by ludzie potestowali i pisali swoje uwagi itp, w ten sposob nim ten pomysl upublicznie poprawi sie bledy ktore sie pojawia.


W ten sposob odswiezasz temat, a za to jest ban. Prosciej bedzie poprosic o to moderatora/Pieka


Edytowane przez Pieka dnia 24.07.2006 00:04:24
 
http://www.lp.dl.pl
LukasTe
Ja mam problem z pkt. 3
Tzn. chce zrobić, aby na stronie w oddzielnym bloku menu były wyświetlane ostatnie tematy i najciekawsze z forum phpbb by przemo, kombinowałem z plikiem forum_threads_panel.php ale nic nie wychodzi.. może ktoś pomoże?

w szukajce nic nie znalazłem...

 
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl