ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 5

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,386
Najnowszy użytkownik: Hisfatt

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Zbigniew@
28.04.2024 21:33:51
Nareszcie udało się .V9 Document checking completed. No errors or warnings to show.

JazOOn
27.04.2024 21:35:25
Jazda. Udało się. Firma rusza.

Zbigniew@
01.04.2024 12:28:45
Wszystkiego najlepszego z okazji świąt.

JazOOn
28.02.2024 19:25:31
ja zostałem przy fusionie ale nazywa się 360. Projektowanie i druk 3d...

MajsterBieda
25.02.2024 00:12:42
Ponad 20 lat .... tosz to sioook panie.... Grin

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

Polski Oficjalny Support PHP-Fusion » PHP-Fusion v5.00-v6.01 Support » Modyfikacje skryptów
 Drukuj temat
index.php zamiast news.php
m_i_n
dodam, że zrobiłem wszystko co było napisane w temacie przez M_i_n-a oprócz podmian side_left.php i side_right.php, bo po zamianie bloki na stronie się zmaściły.

No czyli cos zwaliles :\ Te dwa pliki sa kluczowe do poprawnego dzialania tej modyfikacji.
 
http://www.bbproject.net
Wścibski Gość
Dodany dnia 10.05.2024 18:29:16
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
Pieka
Oczywiscie, przeciez side_left.php odpowiada za wyswietlanie srodkowych gornych paneli.
Edytowane przez Pieka dnia 03.03.2007 14:29:05
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
Sharky
Zrobiłem tak jak w poradniku i niestety jak mam ustawione, żeby były newsy w jednej kolumnie to w adresie. gdy chce napisać komentarz pojawia się news.php, a jeśli w dwóch to jest index.php Sad
Jak zrobić, żeby przy jednej kolumnie też w adresie wyświetało się index.php

Chodzi o stronę: www.uks-tygrysy.y...
 
uMCyk
SebaZ napisał/a:
nie widzi bo jest przekierowanie - proponuję w index.php zamiast
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

dać
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy
wtedy będzie miodzio :)
Wszystko jest prawie dobrze ale komunikat powitalny znika ale panele są na miejscu :)
Tomasz
 
www.tom.hng.pl
m_i_n
Skozystaj z mojej instrukcji zamiany, jest gdzies w poczatkach tego tematu.
 
http://www.bbproject.net
RAW
A u mnie to jest chyba jakiś paradoks :/ jak robiłem tak jak SebaZ to było niby OK
Ale skoro wszyscy pisali że lepsza jest metoda m_i_n to i tak zrobiłem wszystko dokładnie tak jak przykazał, no ale okazało się że klapa nie chce mi pokazywać panela Ostatnio aktywne tematy na forum - forum_threads_list_panel w wersji v.3 zassanej z Fuzed Themes odziwo panel pokazuję się jak ustawie go na zawsze widoczny ale to mnie nie zbawia :/

// dobra chłopaki z tych całych nerwów zapomniałem że mam fusiona przerobionego na html, już znalazłem błąd sorrki za zamieszanie
Edytowane przez RAW dnia 26.04.2007 18:38:31
 
http://www.kopan.pl
craxx
Wystarczy przez ftp ściągnąć news.php zmienić jego nazwę na index.php i nadpisać ten na serwerze, ale zostawiając ten prawdziwy news.php. Następnie wejść do panelu admina do: Zarządzanie Stroną/Główne ustawienia i zmienić "Otwórz jako Stronę Główną" na index.php. Wszystko elegancko śmiga, żadne panele nie znikają. Sprawdziłem to przed chwilą i działa. Szybko i skutecznie.

Pozdro for all Smile
 
m_i_n
Podaj linka do www gdzie masz tak zrobione.
 
http://www.bbproject.net
gmail123
a mi linki do czytaj więcej nadal tworzy wraz z news.php a nie index.php
a zrobiłem wszystko jak przedstawił m_i_n
 
m_i_n
Otworz plik includes/theme_functions_include.php i tam tez zmien wszystkie news.php na index.php, widocznie twoj theme kozysta z tego pliku (i bardzo slusznie) wiec musisz tam tez dokonac zamiany.
 
http://www.bbproject.net
gmail123
m_i_n napisał/a:
Otworz plik includes/theme_functions_include.php i tam tez zmien wszystkie news.php na index.php, widocznie twoj theme kozysta z tego pliku (i bardzo slusznie) wiec musisz tam tez dokonac zamiany.


Dzięki wielkie za info, jednak tuż przed Twoim postem pomógł mi znajomy Smile
Wszystko chodzi bardzo dobrze. Dziekuje! Wink
 
zimi27
Do pełni szczęścia można jeszcze w search.php zmienić wszystkie "news.php" na "index.php".

 
m_i_n
Do pełni szczescia to Diggi mogl by to wstawic orginalnie do fusiona Wink bede niepocieszony jest w v7 tego nie bedzie Pfft
 
http://www.bbproject.net
bartek124
No modzik spoko, tylko było by happy gdyby panel powitalny i inne środkowe wyświetlalły mi się na /index.php a nie na /forum/index.php ;).

PS. Możliwe że innym działa, ale na WebServ raczej nie ;).

PS2.
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


Zrobiłem sobie tak jak wyżej. Niby działa, ale czy tak jest poprawnie??
Edytowane przez bartek124 dnia 23.12.2007 16:23:37
userbar_bartek124_net.png mw.gif Nie pomagam na komunikatorach oraz PW!
 
www.bartek124.net
Pieka
bartek124 napisał/a:
..Zrobiłem sobie tak jak wyżej. Niby działa, ale czy tak jest poprawnie??

Tak i nie, wszystko zalezy od zaglebienia strony.
Jesli masz kilka i kazda znajduje sie w katalogu, to juz masz problem, dlatego najlepiej jest opierac sie na sprawdzonych rozwiazaniach ;)
W nowych plikach masz juz:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

Czyli przekierowuje na strone zdefiniowana w PA.
W zwiazku z tym, nie ma sensu ingerowac w pliki side_left i side_right.
Edytowane przez Pieka dnia 23.12.2007 16:48:18
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
kondi
SebaZ napisał/a:
edytowałem swój post. Ustawienia w PA musza mieć pole puste i wtedy śmiga. żadnych plików. poprostu pozostawić dla serwera przekierowanie do odpowiedniego pliku


Podaję teraz dokładną instrukcję co zrobić - sami uznajcie, która łatwiejsza i szybsza do zrobienia:

1. edycja pliku index.php i zamiana jego całej zawartości na
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy
tylko to ma się w nim znajdować

2. wejść w PA->Zarządzanie stroną -> Główne ustawienia pole Strona wyświetlana jako główna: pozostawić puste. Zapisać i cieszyć się działaniem :P

Akurat ten ostatni punkt nie polecam u mnie z pustym polem zrobiły się wszędzie krzaczki, natomiast index.php w PA i wszystko śmiga polecam :D
 
Harvi
Witam,
da sie jakoś zamienić link w bocznym panelu - MENU, zeby pod Strona główna nie było adresu www.mojastrona.pl... a www.mojastrona.pl . Próbowałem sam sie bawić, ale nie wychodzi...a tu widze same mądre głowy Smile

BTW,
@m_i_n

Chyba już to ktoś pisał, ale ja powtorze: jestes wielki ;d
 
Pieka
Harvi napisał/a:
Witam,
da sie jakoś zamienić link w bocznym panelu - MENU, zeby pod Strona główna nie było adresu www.mojastrona.pl... a www.mojastrona.pl . Próbowałem sam sie bawić, ale nie wychodzi...a tu widze same mądre głowy Smile..

Po co Ci madra glowa, moja wystarczy Wink Zamiast adresu pliku wpisz adres strony.
Edytowane przez Pieka dnia 15.08.2008 19:25:09
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
Snob
Odświeżę temat, bo za chwilę będzie gorący - pisałem już o tym tutaj
Niestety poprosiłbym o ponowne rozważenie tematu. Oba proponowane rozwiązania działają (jakoś) i oba mają wady. Od strony oprogramowania najwięcej zalet ma propozycja m_i_n'a ale i seba_z(mimo jego języka) ma trochę racji ( ilość zmian ręcznych, które trzeba wprowadzać przy zmianie wersji nie może być zbyt duża, a ponieważ każdy coś tam grzebie więc.... sami rozumiecie). Ja poszedłem drogą ciut inną, ale uważam to za ersatz i proszę forumowiczów o ponowne zajęcie się tematem. Mianowicie skopiowałem plik "strona główna.php" jako index.php i ustawiłem jako stronę główną index.php. Wymagało to jeszcze poprawienia w tabeli paneli ale bez grzebania w kodzie... i działa (chyba, bo wszystkich ścieżek nie przeszedłem). Czy zna ktoś sposób na napisanie inaczej funkcji redirect tak aby "z zewnątrz nie wyglądało to jak redirect....
Edytowane przez Snob dnia 28.08.2008 10:33:54
Chyba za stary jestem... ,ale kocham moje dzieci i zwięrzęta zaś na co dzień moimi dziedzinami są transport i obliczenia.
 
snob.ovh.org
Pieka
Snob napisał/a:
..Od strony oprogramowania najwięcej zalet ma propozycja m_i_n'a ale i seba_z(mimo jego języka) ma trochę racji...

Podobna instrukcje dalem dla v7, ale zeby nie mieszac odsylajac do innych dzialow podam i tu.
Od v6.01 nie ma potrzeby modyfikowania innych plikow niz te, ktore wymienilem ponizej.

Usun index.php, zmien nazwe pliku news.php na index.php, a nastepnie w PA => Zarządzanie stroną => Główne ustawienia: zmien w "Ustaw jako stronę główną:" rowniez na index.php.
W pliku includes/theme_functions_include.php zmien news.php na index.php w funkcji newsopts.
Jesli uzywasz skorki, ktora nie korzysta z w/w pliku, zmien recznie wszystkie wystapienia news.php na index.php w funkcji render_news znajdujacej sie w pliku theme.php biezacej skorki.
Nie zapomnij rowniez o zmianie w pliku news_cats.php wszystkich news.php na index.php (wystepuje trzy razy).

Efekt: http://pieka.ugu..../index.php

Jesli w adresie strony zawsze podacie index.php, to nic Wam ze strony nie zniknie.

P.S. W przypadku v7 po wykonaniu w/w zmian, nie maja miejsca zadne niedogodnosci, wiec polecam upgrade, ktore pozwoli Wam na o wiele wiecej niz tylko bezproblemowo dzialajacy adres strony.
Edytowane przez Pieka dnia 28.08.2008 12:32:53
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl