ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 5

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,386
Najnowszy użytkownik: Hisfatt

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Zbigniew@
28.04.2024 21:33:51
Nareszcie udało się .V9 Document checking completed. No errors or warnings to show.

JazOOn
27.04.2024 21:35:25
Jazda. Udało się. Firma rusza.

Zbigniew@
01.04.2024 12:28:45
Wszystkiego najlepszego z okazji świąt.

JazOOn
28.02.2024 19:25:31
ja zostałem przy fusionie ale nazywa się 360. Projektowanie i druk 3d...

MajsterBieda
25.02.2024 00:12:42
Ponad 20 lat .... tosz to sioook panie.... Grin

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

 Drukuj temat
Oznaczanie postów przeczytanych
Grzes
Tak tak to jest w ep ale chodzi mi o coś innego a dokładnie przeróbkę tego.

Zacznę od początku. Podczas przeglądania forum podczas ładowania informacji o każdym z nich ładowane są pola post_id z tabeli post WHERE datestamp>lastvisit (dziwnie ale chciałem to krótko napisać).

Teraz jeśli są posty spełniające tą zależność to przy forum widoczna jest ikonka z nowymi postami. Podczas przeglądania tematu do cookie zapisywane są post_id przeczytanych postów co przy kolejnym wejściu na stronę główną forum powoduje wykluczenie przeczytanych postów podczas rozpoznawania ich. Podobnie jest z widokiem forum (lista tematów).

Teraz, w czym problem? Przykładowo forum z 30 kategoriami (pomijam działy), co daje 30 zapytań na stronie głównej dodatkowo. W każdym forum wyświetlanych jest 20 tematów (20 zapytań dodatkowo na odsłonę).

Ma ktoś inny pomysł na rozpoznawanie nie przeczytanych postów?


Zaraz mi ktoś wytknie, że czepiam sie szczegółów ale.. udało mi się doprowadzić do tego, że aby wyświetlić stronę główną forum dla gościa wykonywanych jest 13 zapytań, po zalogowaniu 48. W tym przypadku tylko 30 zapytań a czyni różnice Grin

Jak zły dział to przenieście topić tam gdzie powinien być ale mam nadzieje, że źle nie trafiłem Smile
Edytowane przez Grzes dnia 17.03.2006 23:51:32
 
Wścibski Gość
Dodany dnia 14.05.2024 17:18:35
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
as
Miły i wielce szanowny @Grzesiu... post na swoim miejscu i temat godzien najwyższej uwagi. Odpowiem jednak pytaniem... ilu tak naprawdę userów ma świadomość oraz wiedzę na temat wpływu ilości zapytań do DB na funkcjonowanie serwera i wzajemną jego współpracę z PF'em lub EP'kiem ?

Sam wiesz najlepiej...
as
 
Grzes
as napisał/a:
Miły i wielce szanowny @Grzesiu... post na swoim miejscu i temat godzien najwyższej uwagi. Odpowiem jednak pytaniem... ilu tak naprawdę userów ma świadomość oraz wiedzę na temat wpływu ilości zapytań do DB na funkcjonowanie serwera i wzajemną jego współpracę z PF'em lub EP'kiem ?

Sam wiesz najlepiej...


Od pewnego czasu odnoszę wrażenie, że kręcą się tu osoby, które wbrew pozorom potrafią więcej niż nam się wydaje. Mnie ten problem jakby nie patrzeć przerósł, co nie znaczy, że dla innych także będzie nierealny do rozwiązania. Czasami wystarczy na problem spojrzeć z innej strony a rozwiązanie okazuje się banalne.... Siedze nad tym już trzy dni i nie potrafię zmienić podejścia do tego. Może przynajmniej ktoś wpadnie na jakiś pomysł, który okaże się pomocny Smile
Często najmądrzejszą odpowiedzią jest milczenie krzywy.gif
 
SebaZ
hmm, a mnie nie pytałes o zdanie Sad joke Grin
Mnie się wydaje, że to co jest dobrym sposobem być Cool - i tak już dużo wykombinowałeś po co więcej? Moim zdaniem strona ładująca z plików jakoś wolniej się może ładować - nie wiem czy to prawda, to tylko pytanie?
Jesli by tak było to po co wywalać kolejne zapytania...
Edytowane przez SebaZ dnia 18.03.2006 08:33:18
Zadawanie pytań na forum to nie jest prawo, to jest przywilej, którego każdy może być pozbawiony jeżeli nie będzie umiał z niego korzystać. Nie wymagaj więc natychmiastowej odpowiedzi.
 
Grzes
Zawsze strona ładowana z dysku będzie szybciej "wygenerowana" niż "pytanie o wszystko mysqla". (nie wytykać mi tu przykładu z ładowaniem setek plików naraz Pfft) Ale nie koniecznie o to mi tu chodzi. Nie przeczytane posty to informacja zbyt często "odświeżana" aby korzystać z cache. Myślałem raczej o innym rozwiązaniu problemu...

jakieś pomysły?
Często najmądrzejszą odpowiedzią jest milczenie krzywy.gif
 
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl