ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 8

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,386
Najnowszy użytkownik: Hisfatt

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Zbigniew@
28.04.2024 21:33:51
Nareszcie udało się .V9 Document checking completed. No errors or warnings to show.

JazOOn
27.04.2024 21:35:25
Jazda. Udało się. Firma rusza.

Zbigniew@
01.04.2024 12:28:45
Wszystkiego najlepszego z okazji świąt.

JazOOn
28.02.2024 19:25:31
ja zostałem przy fusionie ale nazywa się 360. Projektowanie i druk 3d...

MajsterBieda
25.02.2024 00:12:42
Ponad 20 lat .... tosz to sioook panie.... Grin

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

Polski Oficjalny Support PHP-Fusion » PHP-Fusion v5.00-v6.01 Support » Modyfikacje skryptów
 Drukuj temat
FURL - Friendly URL
stamp
OK, zaraz poprawię, a problem ze znakami, które zjada to nie jest problem tylko zasada!
chociaż plus przywrócę (sam ustaliłem reguły usuwania i zamiany znaków).
Bo jeśli w adresie damy ? albo * lub / i inne tego typu znaki to moze miec problemy (po to pisałem te reguly)...

Zrobiłem to na zasadzie funkcji w osobnym pliku:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy
W pliku np. news.php szukamy:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

I zmieniamy (wszystkie które znajdziemy) na:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

po uprzednim dodaniu: require "sciezka do adresy.php"
a w .htaccess wygląda to tak:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


Edytowane przez stamp dnia 04.03.2006 14:32:43
 
Wścibski Gość
Dodany dnia 05.05.2024 09:40:09
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
mariop4
może mi ktoś wytłumaczyć jak zrobić to na przykładzie artykułow?

Albo podać gootwe pliki, bo się z tym mecze i jakos nie wychodzi mi to..


Edytowane przez Pieka dnia 06.03.2007 21:52:26
 
SebaZ
wiesz co to sa RegEXP - wyrażenia regularne? bo je tam trzeba zastosować


Zadawanie pytań na forum to nie jest prawo, to jest przywilej, którego każdy może być pozbawiony jeżeli nie będzie umiał z niego korzystać. Nie wymagaj więc natychmiastowej odpowiedzi.
 
mariop4
W tym problem ze nie za bardzo ;]
Moze mi ktoś dać jakiś przykład a potem wg. niego sobie poradze?

 
spexpl
A jaki ma wpływ to na google?? w skali od 0 do 10??

 
SebaZ
łatwiej indeksuje strone


Zadawanie pytań na forum to nie jest prawo, to jest przywilej, którego każdy może być pozbawiony jeżeli nie będzie umiał z niego korzystać. Nie wymagaj więc natychmiastowej odpowiedzi.
 
proton
A ja wogóle nie mam czegoś takiego w news.php

Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


Edytowane przez proton dnia 01.04.2006 20:44:20
 
http://www.mortek.pl
SebaZ
jak wywaliłes to nie masz


Zadawanie pytań na forum to nie jest prawo, to jest przywilej, którego każdy może być pozbawiony jeżeli nie będzie umiał z niego korzystać. Nie wymagaj więc natychmiastowej odpowiedzi.
 
Grzes
@proton: poszukaj w render_news w theme.php Twojej skórki Wink


Często najmądrzejszą odpowiedzią jest milczenie krzywy.gif
 
spexpl
stamp napisał/a:
Może dałoby się zrobić mod (jakiś prosty w instalacji tj. mało plików do przeróbki Pfft) lub Infusion, który zamiast adresów typu:
http://twojastrona.pl/articles.php?cat_id=3
pokazywałby np.:
http://twojastrona.pl/-Jakis-artykul-artcat3.html (lub coś w tym klimacie - nazwa adresu odpowiada nazwie kategorii itp.)

Taki skrypt pozwala na lepszą pozycję strony w wyszukiwarce, gdyż np. Google indeksuje duuużo więcej plików - ten skrypt istnieje dla IPB (forum Grin)

A mi dziś wpadł jeszcze jeden sposób zamiany.
http://twojastron..._arta.html
i odpowiednia dla innych

A jeszcze inne pytanie. Czy ta operacja polega tylko na zamianie adresu na "łatwiejszy" na google? czy może tez generuje taki plik na serwerze co by go odciążyło?

 
baczek007
Witam,
mam pytanie do znawców php. Jako, że z .htaccess sobie poradziłem i zmieniłem linki do str. głównej, podstron, newsów, artykułów i do całego forum i wszystko jest pieknie i chodzi bezbłędnie.... tylko teraz jak podmienić linki w portalu ? Bo przecież jak dodam drugi artykuł to chcialbym, żeby autmatycznie zmieniał sie link do niego na ...../article-2.html no i żeby reszta linków w portalu była "przyjazna" bez podtrzeby ręcznego zmieniania.
Mógłby mnie ktos poinstruować jak to się robi i gdzie tego szukać ?

Z góry dziękuje za pomoc.

 
SebaZ
w plikach o rozszerzeniu *.php oczywiście.
znajdź gdzie sa tworzone linki i zmień. Po nazwach zmiennych powinienes sie połapac która do czego jest


Zadawanie pytań na forum to nie jest prawo, to jest przywilej, którego każdy może być pozbawiony jeżeli nie będzie umiał z niego korzystać. Nie wymagaj więc natychmiastowej odpowiedzi.
 
baczek007
heh własnie kończe i nawet wszystko działa Grin największy problem był z podlinkowaniem forum ale po paru próbach wreszcie wyszło tylko przy okazji odkryłem coś takiego , że ustawiłem sobie 10 postów na stronę, temat ma 3 strony ale pod tytulem tematu wyświetla się, ze temat ma 2 strony i jak się kliknie na dwójke to przenosi na 3 strone, a jedynka przenosi na 2 no a klikniecie tytulu przenosi na pierwszą czyli na rowstart=0. W sumie to drobnostka ale to błąd fusiona czy zamierzone działanie ?
Bo widze, że tutaj na forum jest normalnie, wiec trzeba coś poprawić ?

 
lolek1
Witam. Czy mógłby mi ktoś napisać jak taki plik .htaccess ma wyglądać bo nigdzie nie można znaleźć tego i nie wiem od czego zacząć, są tylko częściowe informację.
prosze o odpowiedz. Pozdrawiam

 
SebaZ
spójrz kilka postów wyżej, nawet tego ci sie nei chciało zrobic


Edytowane przez SebaZ dnia 11.04.2006 08:28:17
Zadawanie pytań na forum to nie jest prawo, to jest przywilej, którego każdy może być pozbawiony jeżeli nie będzie umiał z niego korzystać. Nie wymagaj więc natychmiastowej odpowiedzi.
 
lolek1
Widziałem post stampa ale nie wiem czy to jest całośc pliku htaccess czy tylko jego częśc, oto mi chodziło, czyli mam postąpić jak pisał stamp ?

 
cakper
jejku, jak masz coś swojego w tym pliku to tylko dopisz

 
http://www.gimpuj.info
SebaZ
Poza tym dla newsów i innych rzeczy postepujesz analogicznie, ale nie licz ze sam mod_rewrite wystarczy. Musisz też edytowac praktycznie każdy plik fusiona. A to zajmuje od cholery czasu i motania. Przy stronie eXtreme-fusion z Grzesiem siedzieliśmy nad tym 3, a później 5 dni bo robilismy to dwa razy z powodu małego zdarzenia Wink


Zadawanie pytań na forum to nie jest prawo, to jest przywilej, którego każdy może być pozbawiony jeżeli nie będzie umiał z niego korzystać. Nie wymagaj więc natychmiastowej odpowiedzi.
 
lolek1
Panowie w katalogu głównym znalazłem plik .htacces i tak coś kombinuje aby po małych poprawkach użyć go we właściwym katalogu le neiwiem co zmeinić i od czego zacząć, proszę o odpowiedz:

# -FrontPage-

IndexIgnore .htaccess */.??* *~ *# */HEADER* */README* */_vti*

<Limit GET POST>
order deny,allow
deny from all
allow from all
</Limit>
<Limit PUT DELETE>
order deny,allow
deny from all
</Limit>
AuthName www.user.i365.pl
AuthUserFile /home/user/public_html/_vti_pvt/service.pwd
AuthGroupFile /home/user/public_html/_vti_pvt/service.grp

RewriteEngine on

RewriteCond %{HTTP_HOST} ^$ [OR]
RewriteCond %{HTTP_HOST} ^www.$
RewriteRule ^(.*)$ http://nazwa strony/$1 [R=301,L]

 
cakper
chłopie może ty się lepiej za to nie bierz
jak tak z pół roku będziesz coś dziobał ze stronami(porządnymi) i poznasz się na tym to wtedy się zabierz za to

 
http://www.gimpuj.info
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl