ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 3

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,386
Najnowszy użytkownik: Hisfatt

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Zbigniew@
01.04.2024 12:28:45
Wszystkiego najlepszego z okazji świąt.

JazOOn
28.02.2024 19:25:31
ja zostałem przy fusionie ale nazywa się 360. Projektowanie i druk 3d...

MajsterBieda
25.02.2024 00:12:42
Ponad 20 lat .... tosz to sioook panie.... Grin

JazOOn
24.02.2024 20:32:31
a już na pewno mamuty

JazOOn
24.02.2024 20:31:59
Albo dinozaury

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

Polski Oficjalny Support PHP-Fusion » PHP-Fusion v5.00-v6.01 Support » Modyfikacje skryptów
 Drukuj temat
FURL - Friendly URL
SebaZ
cakper - świeta racja
lolek1 - jakbys choć chwile spojrzał na jeden i drugi plik bys wiedział co gdzie wstawic, jak ty nawet tego zes nie zrobił to sorry - DARUJ sobie


Zadawanie pytań na forum to nie jest prawo, to jest przywilej, którego każdy może być pozbawiony jeżeli nie będzie umiał z niego korzystać. Nie wymagaj więc natychmiastowej odpowiedzi.
 
Wścibski Gość
Dodany dnia 25.04.2024 15:52:03
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
lolek1
Panowie dzięki za pomoc, chciałem spróbować ale widzę że nie otrzymam pomocy, trudno, mimo to pozdrawiam.

 
SebaZ
chciałem spróbować ale widzę że nie otrzymam pomocy
nie, ty chciałeś dostac gotowe rozwiązanie na tacy


Zadawanie pytań na forum to nie jest prawo, to jest przywilej, którego każdy może być pozbawiony jeżeli nie będzie umiał z niego korzystać. Nie wymagaj więc natychmiastowej odpowiedzi.
 
lolek1
SebaZ napisał/a:
chciałem spróbować ale widzę że nie otrzymam pomocy
nie, ty chciałeś dostac gotowe rozwiązanie na tacy


Ja napisałem wcześniej:
Panowie w katalogu głównym znalazłem plik .htacces i tak coś kombinuje aby po małych poprawkach użyć go we właściwym katalogu



Więc nie pisz mi że chciałem gotowe rozwiazanie.

 
neocrk
Witam,
mam pytanie - chcialem zastosowac friendly url'e na mojej stronie- lezy na nazwie.pl
Mój .htaccess wyglada nastepujaco

Options +FollowSymLinks
RewriteEngine on
RewriteBase /
RewriteRule ^articles-cat-([0-9]+)\.html$ /articles.php?cat_id=$1 [L]
RewriteRule readarticle/article_id/(.*)/ /readarticle.php?article_id=$1


i w kazdym razie nic nie dziala- w serwisie nazwy.pl mowia mi ,ze mam zapisane przepisywanie ze statycznych na dynamiczne url'e a przeciez jest napisane dokladnie tak jak zrobila to Shaolin.

na seochat.com tez sugeruja zebym zrobil tak jak mam teraz

Wie ktos czy moze cos zwalilem czy to poprostu nazwa.pl cos powalila?

 
Slimok
mam pytanie działa furl na serverze z KRASNALA ??

 
SebaZ
neocrk: tak ma być i analogicznie do readarticle - bez / (slasha) na poczatku
RewriteRule ^articles-cat-([0-9]+)\.html$ articles.php?cat_id=$1 [L]


Slimok
: krasnal nie ma nic do rzeczy, bo to pakiet serwerowy - poszukaj w konfiguracji apache'a żeby włączyć mod_rewrite


Edytowane przez SebaZ dnia 06.05.2006 12:34:17
Zadawanie pytań na forum to nie jest prawo, to jest przywilej, którego każdy może być pozbawiony jeżeli nie będzie umiał z niego korzystać. Nie wymagaj więc natychmiastowej odpowiedzi.
 
Slimok
modrewrite mam chyba na krasnalu zalączony a jak klikam na newsa to mi sie pokazu ze nie ma takiej strony jak powinien własciewie wyglądac plik .htaccess???

-------------------------------------------

jusz sobie poradziłem śmiga asz miło Smile


--------------------------------------------

a jak pozmieniac np download.php na po prostu download ?


Edytowane przez Slimok dnia 06.05.2006 15:11:12
 
Slimok
da sie jakoś zrobic aby w navigacji działał furl pnieważ gdy mam np archiwum-shoutboxa to jego podstrony jusz nie mają takie linku tylko
http://192.168.1.44/infusions/shoutbox_panel/shoutbox_archive.php?rowstart=x

a nie wiem gdzie podstawic link Sad

 
arkadiusz_18
To ja zaczne od innej strony przeróbka forum, artykułów czy newsów to nie jest największy problem utknołem na sposobie wyświetlania viewpage ? Tu już nie mam kompletnie pomysu co z tym zrobić.... ,ma może ktoś jakies sugestje byłbym bardzo wdzięczny.....

 
SebaZ
he? toc to wiekszy banał od newsów czy artów bo jest brak podziału na kategorie.
Wybierasz sobie jakis napis zawierający liczby i wszystko. Nie rozumiem problemu


Zadawanie pytań na forum to nie jest prawo, to jest przywilej, którego każdy może być pozbawiony jeżeli nie będzie umiał z niego korzystać. Nie wymagaj więc natychmiastowej odpowiedzi.
 
arkadiusz_18
No dobra powiedzmy że do tego doszedłem, chciałem to zastosowac w stosunku do panelu nawygacji, i szczerze utknołem w którym pliku to wrzucić, w pliku viewpage chyba nie w pliku panelu ? Prosze o odpowiedź w którym miejscu ma być to wywoływane aby działało poparawnie? ( Tylko bez nerwów Smile)

 
SebaZ
nie kapuje Frown


Zadawanie pytań na forum to nie jest prawo, to jest przywilej, którego każdy może być pozbawiony jeżeli nie będzie umiał z niego korzystać. Nie wymagaj więc natychmiastowej odpowiedzi.
 
arkadiusz_18
Dam przykład Smile w przypadku artykułowustawiamy sposób zmieniania w .htacces a potem sposób wyświetlania (echo) w aticles.php. No może teraz mnie ktoś zrozumieSmile Z tego co wczesniej wywnioskowałem w miescu gdzie ma się coś wyświetlać w linku <a href> bierzemy zamiast orginalnej funkcje furl, którą wczesniej przytoczył już użytkownik, więc jak to zmodyfikować żeby w najprostszej postaci linki na stronie głównej zamiast viewpage?page_id=XXX wyswietlało się jako tytuł strony dodadtkowej pobieranej z bazy + po przecinku po kreseczce czy po czym kolwiek - jej id, oczywiście już w z końcówka html

 
SebaZ
eh nie da sie... a gdzie ty chcesz to widzieć ? to stron dodatkowych poprostu dajesz linka i tyle od Ciebie zalezy jak on wygląda. Nigdziue nie ma spisu stron dodatkowych więc po co to?


Zadawanie pytań na forum to nie jest prawo, to jest przywilej, którego każdy może być pozbawiony jeżeli nie będzie umiał z niego korzystać. Nie wymagaj więc natychmiastowej odpowiedzi.
 
kubap10
Sorry ze zawracam pupe Smile.. ale szukam i szukam forum i nie znalazlem odpowiedz na moje pytanie. chodzi mi oto jak mam zrobic friendli URL czyli "mod_rewrite" w .htaccess znalazlem regolke ale niewiem gdzie mam edytowac pliki... chodzi mi o friendli url dla "artykolow" pozdrawiam..

 
nker
http://www.web-bu...on-r39.htm

Zrobiłem tak jak tu stoi i śmiga niesamowicie. Problem tkwi jednak w tym, że gdy chce zaaplikować dodatkowe rzeczy w 'zmianach' np.
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

To to nie działa, wie ktoś co jest nie tak?

 
http://e-deutsch.pl
bartek124
A ja w viewpage.php zrobiłem tak:

dwie pierwsze linijki po
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


zamienilem na
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


W maincore.php napisałem tak:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


a w htaccess tak:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


Tym sposobem zamienilem adres
www.moja-strona.p...

na

www.moja-strona.p... łstronydodatkowej.htm

Niestety nie wyświetla się id strony co by się bardzo przydało, ponieważ już nie mam pomyslu :|

PS Nie wiem czy to co zrobiłem jest poprawnie napisane, ale w każdym razie działa ;)


Edytowane przez Pieka dnia 16.11.2007 14:18:24
 
www.bartek124.net
areczek006
Hmm, no w menu zmienia. Rozszerzenie mam html, ale po kliknięciu w link pokazuje się błąd 404.

Wiadomość doklejona:
Poprawiam zrobiłem wszystko tak jak podał Bartek i wszystko pięknie działa! tu jest przykład
http://www.disney...dcinek.htm

i jeszcze jedno dodatkowe strony działają też tak
http://www.disney...%20odcinek


Edytowane przez areczek006 dnia 24.09.2009 20:29:23
 
disney24.co.cc
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl