ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 6

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,349
Najnowszy użytkownik: BlackRosse

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło

Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

MajsterBieda
28.02.2021 00:54:28
No wesołe wesołe! Grin Grin

hoopak
24.02.2021 19:43:03
Wesołe jest życie staruszka Grin

piterus
14.02.2021 22:31:41
@JazOOn Wcale nie był prostszy... Po prostu byliśmy bardziej plastyczni... Teraz reumatyzm przeszkadza... Pfft

JazOOn
14.02.2021 21:11:09
Kiedyś internet był prostszy...

piterus
28.01.2021 17:17:39
Trzeba... Niech zwierzaki przez chwile mają trochę wytchnienia... Pfft

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Zobacz temat

Drukuj temat
Systemy CMS, strona dla szkoły, gminy lub inne
bubello
Witam. Czy warto użyć PHP-fusion 7,8 lub 9 na stworzenie strony dla szkoły lub gminy?

• Na PF pracuje się łatwo, przyjemnie i jest idealny do takich stron. Ale czy warto skoro dużo osób pisze ze "porażka", "dużo błędów" itp.
  • Joomla - Niby przeznaczony do takich stron ale dla mnie to kobyła, ciężko się na nim pracuje i trzeba się uczyć przynajmniej miesiąc żeby cokolwiek zrobić (i to z trudem)
  • WordPress - dałoby się zrobić, dużo łatwiejszy od Joomli ale moim zdaniem wordpress bardziej pasuje na blogi lub strony firmowe.
  • QUICK.CMS (opensolution) ciekawa opcja ale na darmowej wersji nic ciekawego się nie zrobi (ewentualnie prostą stronę firmową)
  • Batflat - ciekawy system pod mini bloga lub stronę firmową
  • risenet-cms - ciekawie się prezentuje, ale czy by się nadawał? niestety nierozwijany (php 5.3 lub 5.4)

Jaka jest wasza opinia?
Jakie znacie inne cms?
Smile

http://karix.pl
BenLomax
hej, jakich komponentów będziesz używał na stronie? galeria, forum?
21293.png

bubello
Galeria na pewno.
Forum raczej nie, muszę jeszcze to dogadać.

http://karix.pl
BenLomax
Daj znać jak będziesz już wiedział co potrzebujesz.
21293.png

jantom
Rozrzut tematyki spory wybrałeś. Szkoła, gmina - każda będzie miała specyficzne potrzeby (jeśli na stronie gminnej potrzebowałbyś uruchomić BIP, to nawet bardzo specyficzne). PF na 80% podoła takim stronom. Jedna wada - polskie wsparcie będzie słabe, częściowo dzięki samemu sposobowi zarządzania projektem PF-a, częściowo dzięki temu, że też są popularniejsze alternatywy, a częściowo też dzięki temu, że z prostego CMS-a stał się bardziej złożonym i rozbudowanym. Społeczność się rozlazła, no i jest jak jest.
CMS-ów działających na PHP są setki, więc coś na pewno znajdziesz. Wiele zależy od tego, jakie zasoby będziesz mieć pod ręką i ile osób będzie daną stronę odwiedzać. Swego czasu trochę popracowałem z Drupalem - sympatyczny, pozwalający na utworzenie bardzo specyficznych treści. Joomla kiedyś miała bardzo rozbudowaną polską społeczność, ale teraz to nie wiem.
O Batflat wcześniej nie słyszałem. Korzystałem kiedyś z podobnego rozwiązania, ale jeszcze prostszego - PicoCMS. Mnie pasowało, bo było malutkie. Batflat ma słabą licencję - przeczytaj ją sobie dokładnie.
risenet-cms - jeśli nie jest rozwijany, to od razu o nim zapomnij. Szkoda czasu.
No i wystarczy tego dobrego... ...bo prorok jest tylko jeden...

http://jantom.info
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl