ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 3

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,386
Najnowszy użytkownik: Hisfatt

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Zbigniew@
28.04.2024 21:33:51
Nareszcie udało się .V9 Document checking completed. No errors or warnings to show.

JazOOn
27.04.2024 21:35:25
Jazda. Udało się. Firma rusza.

Zbigniew@
01.04.2024 12:28:45
Wszystkiego najlepszego z okazji świąt.

JazOOn
28.02.2024 19:25:31
ja zostałem przy fusionie ale nazywa się 360. Projektowanie i druk 3d...

MajsterBieda
25.02.2024 00:12:42
Ponad 20 lat .... tosz to sioook panie.... Grin

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

 Drukuj temat
Auto czyszczenie cache po modyfikacji
BigLebowski
Witam mam pytanie odnośnie bolesnego zagadnienia, czy za każdym razem po dokonanych zmianach w styles.css i w theme.php, muszę czyścić historię, aby oglądać efekt swoich modyfikacji, czy są jakieś skrypty refres[cenzura]ące, czy coś w tym stylu?
Edytowane przez BigLebowski dnia 28.10.2012 20:36:22
 
Wścibski Gość
Dodany dnia 03.05.2024 14:21:21
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
bogdan
Cześć.
Powiem Ci, że kopię bez przerwy po plikach, dla samokształcenia, ale nie miałem tak bolesnego zagadnienia.
W sumie trochę mnie to dziwi.
Przecież to nie miałoby sensu, gdy jakiś programista, webmaster, koder, gdy coś testuje i przy każdej zmianie w plikach musiał czyścić przeglądarkę.
Faktem jest, że jest to wskazane, co jakiś czas, ale nie tak jak Ty to opisujesz.
Ja mam np. program do czyszczenie dysku, który przy pierwszym włączeniu kopa czyści mi go "powierzchownie" i czasami śmieci z pamięci FF przekraczają 100mb.
Ale to nie jest kompleksowe czyszczenia.
Może warto zainstalować sobie jakiś program, żeby przemaglował Ci przeglądarkę, dysk i wtedy próbuj.
Nie szukaj Szczęścia, lecz dawaj Je innym, a wtedy samo do Ciebie przyjdzie.
Nie ma mnie na GG. Pfft
 
dysko-patia.eu
Spoczywaj w pokoju... Creeper
Według mnie problemem nie jest PHP-Fusion, ale właśnie przeglądarka i/lub serwer. Pamiętajmy, że większość serwerów chce oszczędzać na transferze, a producenci przeglądarek chcą, żeby strony na ich przeglądarkach wyświetlały się jak najszybciej. Z tego powodu powstała pamięć tymczasowa. Jeżeli stronę testuje się na localhost to w zależności od programu możliwe, że można ustawić czas przechowywania strony w pamięci. Jeżeli nie to trzeba poszukać tego w przeglądarce.

W Chrome też tak mam, ale wtedy wchodzę w historię, klikam "Wyczyść wszystkie dane przeglądarki" i w wyświetlonym okienku zaznaczam tylko "Opróżnij pamięć podręczną".
 
BigLebowski
U mnie to pół biedy, bo mogę używać przeglądarki bez zapamiętywania, ale jeżeli userzy mieliby również to robić, to jest to problem.
 
bartek124
Kesz sie sam odświeża co jakiś czas, nie ma się czym przejmować. Możesz też wymusić na serwerze (jeśli obsługuje), żeby nie keszował w ogóle cssów i innych plików a np tylko obrazy. http://www.askapa...ching.html
userbar_bartek124_net.png mw.gif Nie pomagam na komunikatorach oraz PW!
 
www.bartek124.net
BigLebowski
Dzięki za wskazówkę, polukam.
 
bartek124
Poza tym w tytule nie cookies tylko cache, bo troszke myli Smile
userbar_bartek124_net.png mw.gif Nie pomagam na komunikatorach oraz PW!
 
www.bartek124.net
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl