ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 6

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,386
Najnowszy użytkownik: Hisfatt

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

JazOOn
27.04.2024 21:35:25
Jazda. Udało się. Firma rusza.

Zbigniew@
01.04.2024 12:28:45
Wszystkiego najlepszego z okazji świąt.

JazOOn
28.02.2024 19:25:31
ja zostałem przy fusionie ale nazywa się 360. Projektowanie i druk 3d...

MajsterBieda
25.02.2024 00:12:42
Ponad 20 lat .... tosz to sioook panie.... Grin

JazOOn
24.02.2024 20:32:31
a już na pewno mamuty

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

 Drukuj temat
Shoutbox - ajax z odświeżaniem (bez przeładowania) i pokazem off/online użytkowników oraz avatarami
LG Fan
Jeszcze raz wielkie dzięki super praca.
 
www.secretland.net.pl
Wścibski Gość
Dodany dnia 28.04.2024 18:17:59
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
MichuSat
Witam. zainstalowałem tego shouta i jest super. Ale jest mały problem. Gdy kliknie się ikonkę "odswież" to znika godzina przy wpisie użytkowników i pozostaje tylko data.
Co muszę uczynić by ta godz. nie znikała po odświeżeniu shoutboxa?

Pozdrawiam

Połączony z 17 marzec 2012 00:10:
Sorki za post pod postem. Ale czy ktoś jest mi wstanie pomóc?

Połączony z 18 marzec 2012 12:23:
Panowie, pomóżcie. Wink
Edytowane przez MichuSat dnia 18.03.2012 12:23:53
 
nkuh
Mam ten sam problem co kolega oraz błąd w dzienniku:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy
 
bogdan
Ani nie podaliście, którą wersję zainstalowaliście, ani nie macie podanej wersji PHP-Fusion-a, nie wspomnę o adresie strony Smile.
Dla przypomnienia - dostosowany jest do wersji V7.02.xx.
Na v7.01.03 nie działał mi.
Sprawdzałem na kilku stronach (obie wersje SB ) i nie miałem powyższych problemów.
Może macie konflikt z inną wtyczką?
Spróbujcie stopniowo wyłączać panele i może się coś Wam wyjaśni.
Nie szukaj Szczęścia, lecz dawaj Je innym, a wtedy samo do Ciebie przyjdzie.
Nie ma mnie na GG. Pfft
 
dysko-patia.eu
Sarge
Witam.

Ktoś mógłby przerobić ten panel usuwając kilka rzeczy? Przede wszystkim chciałbym żeby był wyświetlany nick (wraz z linkiem) oraz tekst. Całą resztę wywalić. Sam próbowałem coś takiego zrobić, ale był problem że po wpisaniu nowego tekstu znowu pojawiały się, np. Avatary.

Korzystam także z panelu "nicks_mod_panel" i po wpisaniu nowej wiadomości kolorowaniu nick'u przestaje działać. Da się to jakoś naprawić?
 
ZielonyRejestr
Mi ten shout nie działa tzn działa ale newsy znikają i inne strony Wink. strona sie odpala wszytsko pieknie ale brak zawartosci poza oknem logującym i i innymi panelami Pfft Olać to wersje mam 7.02 Wink
 
MaTiZeKoY
Hej!
Pobrałem tę wtyczkę i ją trochę przerobiłem. Lecz niestety natknąłem się na pewien problem. Ale zacznę od początku co chcę osiągnąć.

Sukcesywnie przeniosłem pole wpisywania wiadomości na sam dół. Również zmieniłem numer linii kodu który, odpowiedzialny jest za odświeżania postów. Zmieniłem również w zapytaniu do bazy ORDER z DESC na ASC. Wszystko po to aby osiągnąć efekt pisania postów jak w zwykłych czatach (najstarsze posty u góry, najnowsze do dołu) Wszystko wygląda ok na pierwszy rzut oka.
Przesyłam zdjęcie:
bf-evo.eu/images/news/asc.jpg

Dołaczam kod zmienionych plików:
shoutbox_panel.php
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


ash.php
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


W czym tkwi problem? Problem tkwi w tym że jak można zobaczyć na powyższym zdjęciu, pod postem użytkownika "WIKI: dlaczego?" jest następny post z odpowiedzią oraz posty nowsze. Lecz ich nie wyświetla ponieważ zapytanie do bazy polega na tym że wyświetla posty wg daty od najmniejszej do największej. Jak zrobić aby posty starsze czyli te u góry chowały się? Trudno mi to opisać ponieważ nie mam tak za bardzo rozwiniętej wyobraźni, dlatego dołączyłem zdjęcie.

Dodaję również zdjęcie jak wyświetla czat przy zmianie w plikach ash oraz sbpanel order z ASC na DESC.
bf-evo.eu/images/news/desc.jpg


Jak wyświetlić 8 najnowszych wyników z bazy danych segregując je od najstarszych do najnowszych? W tym tkwi mój problem.
A zapytanie w przypadku ASC wygląda tak: wyświetl 8 najstarszych wyników:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

W przypadku DESC : wyświetl 8 najnowszych wyników:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


Edit: Z tego co czytałem na Googlach to muszę użyć funkcji array reverse :/

Edit 2: Ok, naprawilem ten bład, uzylem zapytanie w zapytaniu do MySQL-a i zmienilem order z ts.shout_datestamp na sb.shout_id. Dziala identycznie a shout_datestamp nie działał w podzapytaniach, nie wiem dlaczego? Jakas czarna magia tym włada... W kazdym badz_razie pozniej zmienie pliki i je wysle tutaj może komuś się to przyda ;)

Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

Edytowane przez Pieka dnia 07.04.2012 20:43:39
_______________________
"A tomek ukradł i przerobił twój skradziony i przerobiony skrypt"
 
bogdan
Opisz w skrócie aktualne funkcje, aktualny screenik i dawaj paczkę. OK Wink
Na pewno się przyda. Smile
Nie szukaj Szczęścia, lecz dawaj Je innym, a wtedy samo do Ciebie przyjdzie.
Nie ma mnie na GG. Pfft
 
dysko-patia.eu
Szakal1217
Witam, czy istnieje możliwość ustawienia czasu odświeżania w pliku - żeby nie trzeba było ustawiać na stronie? I jak tak to gdzie?
Edytowane przez Szakal1217 dnia 03.06.2012 21:19:03
 
Drecha
Skoro taka opcja jest w Panelu Admina, to chyba łatwiej tam zmienić. Ale skoro już pytasz, to jako, że podana przez Ciebie opcja występuje w PA, to jej zapis jest w Bazie Danych, a nie w żadnym pliku.
 
bogdan
W bazie tego chyba nie ma, przynajmniej nie widziałem.
Nie w PA się ustawia, tylko każdy może sobie ustawić sam w SB.
Ja już kiedyś próbowałem z tym walczyć razem z tdman99 -> http://www.php-fu...ost_168144.
Ale nic z tego nie wyszło.
Jest w pliku shoutbox_panel.php podane w linii 174:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

Z tym kombinowałem, ale się poddałem.
Pewnie jeszcze trzeba coś zmienić w pliku ash.php i ash.js, ale tam już nie dotarłem.
Tak na marginesie, to po włączeniu czasu standardowo, na stronie np. na 10sek., w sumie jest to drażniące po jakimiś czasie, bo w oczach jednak się trzepie co 10 sek.
Nie szukaj Szczęścia, lecz dawaj Je innym, a wtedy samo do Ciebie przyjdzie.
Nie ma mnie na GG. Pfft
 
dysko-patia.eu
Darkstorm
Witam serdecznie. Jestem w trakcie tworzenia strony w oparciu o PHP-Fusion 7.02.05 i używam SB opisanego w tym temacie. Poradziłem sobie z ustawieniem auto-odświeżania od wejścia na stronę bez ustawiania zegarka dodając do pliku ash.js na samym końcu:

Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


Nie wiem jednak, jak pozbyć się efektu migania/mrugania (nie wiem jak to nazwać) podczas odświeżania się SB. Czy ktoś mógłby podpowiedzieć jak wyeliminować ten problem? z góry dziękuję za odpowiedzi
Edytowane przez Drecha dnia 06.06.2012 16:57:43
 
ZiGi
A ja znalazłem inny problem.
Gdy w Shoutbox'ie nie ma żadnego wpisu, nie jest wyświetlana zawartość środkowej części strony. Niezależnie czy miały by tam być newsy, forum, artykuły czy cokolwiek innego

i.minus.com/iOWhl7j8VPIw5.jpg


i.minus.com/iCrFiuaV7zy73.jpg


Jeśli chodzi o datę i godzinę wyświetlaną w SB, to na początku jest ona wyświetlana wg. ustawień z PA jako Format daty na forum a po automatycznym bądź wymuszonym odświeżeniu SB, jako Krótki format daty

Zależnie od indywidualnych ustawień daty i godziny w PA, każdemu może inaczej się to wyświetlać.

Przed odświeżeniem:
i.minus.com/itQSx6XNSmv5w.jpg

Po odświeżeniu:
i.minus.com/iZLye79DBLf8H.jpg

Na potwierdzenie, screen z ustawień daty i godziny:
i.minus.com/ijgxcsbEfcolF.jpg
 
www.ospszymany.com
davson
Witam Was-!

Mam problem z instalacją shoutbox już od czasu jak przeszedłem na wersję 7.02.xx-. Wiem że od tej wersji trzeba shoutbox doinstalować i to się zaczął problem-, bo klikam instaluj ekran się odświeża i nic - shoutbox nie zainstalowany i dalej na czerwono.
Walczyłem jak wilk i na jednym ze shoutboxów od MarcusaG (koleś z Niemiec) udało mi się że ruszył (jednak nie dało się zainstalować) jak ręcznie stworzyłem tabelę shoutboxa w bazie danych.
Po dziś dzień a mam już najnowszy PHP-Fusion 7.02.05 żaden z shoutboxów nawet ten oryginalny nie działa bo nie mogę zainstalować.
Chciałem dać wersję od Bogdana bo ma odświeżanie.
Co ciekawe jak podmienię pliki shoutbox na oryginalne z paczki instalacyjnej po za tym że shoutbox się wysypuje to nie wyświetla mi środkowego rzędu z newsami.
Próbował mi pomóc Doomin-, za co mu bardzo dziękuję - jednak nawet on zaproponował abym tu opisał problem.
Dawałem nawet CHMOD-y 777 na katalog z shoutem oraz na pliki - tez nic nie dawało i nie można zainstalować :/
Edytowane przez Drecha dnia 26.06.2012 02:06:56
 
www.wasza-farma.pl
bogdan
Cześć.Smile
Fakt, na niektórych skórkach (w tym "Phos" ) do momentu napisania pierwszego posta, znikają news'y, ale w końcu SB jest do użytku przez pisanie, więc problem jest tylko w momencie zainstalowania.
Nie wiem czemu tak się dzieje.

Co do drugiej sprawy (instalacji).
Odinstalowałem SB, usunąłem folder, wgrałem nowy z paczki PHP-Fusion v7.02.05, zainstalowałem, żeby tabele utworzyło, nadpisałem tym z pierwszego postu i działa (na mojej też działa).
Spróbuj tak - odinstaluj SB, usuń z serwera "shoutbox_panel", wgraj nowego z oryginalnej paczki odpowiedniej dla Twojej wersji i zainstaluj.
Pobierz tą z pierwszego posta i nadpisz bez pliku shoutbox_panel.php.
Zobacz co Ci z tego wyjdzie.
Na tej stronie z linku, tak zrobiłem w drugiej opcji na próbę.
W tej chwili jest bez nadpisanego w/w pliku.

Teraz z datą.
Też nie wiem o co może chodzić, u mnie na stronie działa jak Główny Architekt przykazał.Smile
Edytowane przez bogdan dnia 16.10.2014 15:36:27
Nie szukaj Szczęścia, lecz dawaj Je innym, a wtedy samo do Ciebie przyjdzie.
Nie ma mnie na GG. Pfft
 
dysko-patia.eu
maxim4
Mi wyświetla się coś takiego:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

Może ktoś pomóc?
Edytowane przez Pieka dnia 04.07.2012 17:55:17
 
bogdan
Cześć.
Zdania zaczynamy z dużej litery.
Było o tym pisane, m.in. tu -> http://www.php-fu...ost_165788
Musisz mieć najpierw zainstalowanego standardowego SB, później nadpisujesz tym z paczki.
Muszą się utworzyć tabele w bazie.
Nie szukaj Szczęścia, lecz dawaj Je innym, a wtedy samo do Ciebie przyjdzie.
Nie ma mnie na GG. Pfft
 
dysko-patia.eu
Detoksu97
A jak w tym SB od Doomina dodać coś takiego jak na tym obrazku?
iv.pl/images/79750361971529213237.png
Żeby było więcej wiadomości i żeby one mogły się rozwijać do góry i zwijać w dół.

Połączony z 16 lipiec 2012 16:46:
Pomoże ktoś ?Smile


PW od moderatora:
  1. Ogólna uwaga - bogdan 16.07.2012 16:50

Edytowane przez Detoksu97 dnia 16.07.2012 16:46:05
 
pawelek12611
Jak wgrałem ten shoutbox to wszystko ładnie działa, ale w dzieniku błędów pokazuje mi taką niezgodność

Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

i jeszcze to
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy
 
krystian1988
Z tego co pamiętam brakuje właśnie języka, trzeba sobie uzupełnić:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

BRAK STOPKI = BRAK POMOCY NA SUPPORCIE.PRZECZYTAJ:
Regulamin Supportu Nie pomagam na PW!!!
 
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl