ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 5

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,386
Najnowszy użytkownik: Hisfatt

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

JazOOn
27.04.2024 21:35:25
Jazda. Udało się. Firma rusza.

Zbigniew@
01.04.2024 12:28:45
Wszystkiego najlepszego z okazji świąt.

JazOOn
28.02.2024 19:25:31
ja zostałem przy fusionie ale nazywa się 360. Projektowanie i druk 3d...

MajsterBieda
25.02.2024 00:12:42
Ponad 20 lat .... tosz to sioook panie.... Grin

JazOOn
24.02.2024 20:32:31
a już na pewno mamuty

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

 Drukuj temat
Newsy z danej kategorii wyświetlane w nowej stronie.
MtQ
Witam.

Utworzyłem w php-fusion 7 nową stronę i potrzebuję ją tak oskryptować aby wyświetlała ona newsy z konkretnej kategorii.
Próbowałem metody prób i błędów wycinając fragmenty kodów wyświetlających newsy lecz skończyło się to fiaskiem za pewne przez brak mojej wiedzy w php.
Czy znajdzie się ktoś taki miły i wskaże które fragmenty czy też konkretny kod muszę przenieść na tą stronę by te newsy były wyświetlane tak jak sobie to wymarzyłem?
 
Wścibski Gość
Dodany dnia 28.04.2024 02:48:59
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
Spoczywaj w pokoju... Creeper
Zapisz to jako news2.php (możesz nazwać plik inaczej):
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

I zmień liczbę "1" w
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

na ID kategorii, która ma być wyświetlana.
 
MtQ
Bardzo dziękuję, był malutki problem ale po usunięciu maincore.php zadziałało.
 
Jaguar
No to ja odświeżam temat.
Moja wersja to 7.01.00.

Zrobiłem zgodnie z informacjami Creepera.
Skopiowałem kod i zapisałem do pliku news_2.php Wpisałem $category = "2"; co powinno (jeśli się nie mylę) pokazać newsy nazwane przeze mnie kategorią 2.
Na stronie stworzyłem 4 kategorie newsow, które nazywają się kolejno 1, 2, 3 oraz 4.

Przesłałem plik na stronę. Dodałem po jednym próbnym newsie na każdą kategorię. Efekt jest taki, że wszystkie 4 newsy pokazały się na stronie news.php oraz żaden news nie pojawił się na stronie news_2.php. Jest informacja "Brak opublikowanych newsów".

Spróbowałem też skopiować mój plik news.php, zapisać go jako news_2.php i dodać w miejscu wskazanym przez Creepera kod:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


W tym wypadku wszystkie 4 newsy pokazują mi się na stronie news.php oraz dokładnie taka sama sytuacja się powtarza na stronie news_2.php.

Czy mógłby mi ktoś podpowiedzieć, gdzie robię błąd?

Połączony z 14 marzec 2012 11:53:
Ok, z pomocą Creepera coś się udało osiągnąć.

Na stronie z newsami kategorii o id 22 (plik news_2.php) pojawiły mi się 2 newsy, które miały mi się tam pojawić. Problem jednak polega na tym, że poniżej pokazały mi się w ramach pagenav przyciski w ilości, które odnoszą się do głównego pliku news.php. Czyli mam 2 newsy, które są na 1 stronie, a poniżej możliwość przejścia np. do 5 strony, gdzie oczywiście nic się nie wyświetla.

Czy możecie mi podpowiedzieć gdzie w pliku news_2.php zmienić informację, aby pagenav były odpowiednio generowane dla newsów z konkretnej kategorii?
Edytowane przez Jaguar dnia 14.03.2012 11:53:48
 
renifer
Teraz ja odswiezam temat. Obaj, MtQ i Jaguar napisaliscie o problemie, ale nie napisaliscie, jak go rozwiazaliscie w koncu.

Mam wersje 7.02 i zastosowalam sie do wskazowek Creepera. Identyczny rezultat jak u Jaguara - na stronie news2.php zadnego newsa, a przy wpisaniu tej jednej linijki do pliku news.php - wszystkie (albo po wykasowaniu z pliku Creepera 2 dodatkow zawierajacych warunek, ze kategoria newsa ma byc rowna wartosci '$category'Wink.
I przypadkowo wykrylam, ze kiedy news nie ma zadnej kategorii, wyswietla sie na stronie Creepera. Co z tego wynika..?
Gdybym miala 2 kategorie do wyswietlania albo nie wyswietlania, to by wystarczylo. Ale mam wiecej..

Ktos cos poradzi..? Plizzzz...Smile

MtQ - co to znaczy, ze wywaliles maincore.php???
 
bartek124
Nie wiem o co Wam wszystkim chodzi, ale podsyłam działający gotowy kod z 7.02.05. Podmieniacie wartość zmiennej $cat na id Waszej kategorii.

Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

userbar_bartek124_net.png mw.gif Nie pomagam na komunikatorach oraz PW!
 
www.bartek124.net
renifer
Dżizs, no nie dziala. U Ciebie dziala? Tez mam wersje v7.02.05 i nie dziala ani w wersji Twojej
$cat = 2; (wydaje mi sie bardziej logiczne)
ani w wersji Creepera
$category = "2";
Bede szukac bo to jest niemozliwe, zeby nie dzialalo, bo to logiczne, ze powinno i pewnie jakas glupota sie gdzies schowala. Podziele sie, jak odkryje o co chodzi.

Połączony z 29 maj 2012 08:28:
Matko bosko - wiem!Smile
Chodzi o to, ze bylam pewna, ze automat nadaje numery kategoriom newsow po kolei od poczatku czyli od 1. I ze co jak co, ale newsa o id=1 mam wasrod wielu innych. A tu kicha, nie mam, dlatego sie nie wyswietlalWink Ale jak sprawdzilam, jakie naprawde mam ID kategorii newsow, poszloSmile No mowilam ze [cenzura]aSmile
Acha, i poszlo z cudzyslowem:
$cat = "1";
Dzieki wszystkiem!Smile
Edytowane przez renifer dnia 29.05.2012 08:28:48
 
BoskiBubu
Witam.
Próbowałem zrobić to na wszelkie sposoby. Korzystam z PHP Fusion 7.02.04. Za każdym razem, przy użyciu kodu od bartka, czy creepera pokazuje mi się błąd
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy
po wejściu na tę stronę gdzie ma się wyświetlać jedna kategoria. Proszę o pomoc. :)
Adres stronki: ospwolica.pl

Problem rozwiązany, kombinowałem, wgrywałem od nowa ustawiłem na różne sposoby, ale w końcu zadziałało gdy po prostu skopiowałem cały kod bartka ustawiłem id kategorii i już. Próbowałem usuwać maincore.php ale galeria się sypała. W końcu samo zaskoczyło, dziwne. :)
Edytowane przez BoskiBubu dnia 09.09.2012 15:22:19
 
jan111to
Creeper napisał(a):

Zapisz to jako news2.php (możesz nazwać plik inaczej):
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

I zmień liczbę "1" w
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

na ID kategorii, która ma być wyświetlana.


Teraz ja odświeżam temat. Jak ustawić by newsy z danej kategorii wyświetlane na dodatkowej stronie (np. z kategorii 2 albo 3 itd...) nie były wyświetlane na stronie głównej tylko na tej jednej dodatkowej stronie ?
Wszyscy umrzemy
 
jaxxx
Przepraszam za odkopywanie archiwalnych tematów, ale dołączam si do prośby jana. Chciałbym wykluczyć daną kategorię, tak aby nie była pokazywana na stronie głównej.
 
http://www.winternetach.vot.pl
Piotrroger
Tak samo jak wyżej, w $category wpisujesz cyfrę kategorii, która ma być wykluczona.
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


userbar_sparta3.gif
 
http://spartabks.boo.pl
jaxxx
w moim przypadku to jest tak .... Mam podstronę tvrepublika.php i na niej jest wklepana wartość $category = "24"
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

Jak tą kategorię wykluczyć ze strony głównej?
http://www.winter...ublika.php
 
http://www.winternetach.vot.pl
yakna
Używam modyfikację zaczerpnięte z niniejszej sekcji. Dobrze mieć nową wersję wpisz Scroll.
Czy ktoś próbował zrobić dla jednej kategorii, to jest cud, News Infinite Ajax Scroll v1.0 https://www.php-f...d_id=35999
---------
Update: Myślę, że znalazłem błąd w sobie. Teraz wydaje się do pracy.
Zrobiłem dwie kopie news_scroll.php plików i zmienił nazwę na próbę.
Na linii 28, dodałam -
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

Na linii 36, dodałem -
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

Na linii 119, zmieniłem nazwę pliku, link do mojego imienia -
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

Wydaje się, więc do pracy.


PW od moderatora:
  1. Kody i kody błędów w code - bogdan 18.02.2015 10:48

Edytowane przez bogdan dnia 18.02.2015 16:34:22
 
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl