ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 9

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,386
Najnowszy użytkownik: Hisfatt

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Zbigniew@
01.04.2024 12:28:45
Wszystkiego najlepszego z okazji świąt.

JazOOn
28.02.2024 19:25:31
ja zostałem przy fusionie ale nazywa się 360. Projektowanie i druk 3d...

MajsterBieda
25.02.2024 00:12:42
Ponad 20 lat .... tosz to sioook panie.... Grin

JazOOn
24.02.2024 20:32:31
a już na pewno mamuty

JazOOn
24.02.2024 20:31:59
Albo dinozaury

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

Polski Oficjalny Support PHP-Fusion » PHP-Fusion.pl - sprawy wewnętrzne » PHP-Fusion.pl
 Drukuj temat
Podawanie wersji PHP-Fusion, na którym poprawnie działa wtyczka/panel.
konto usuniete
Dzisiaj spotkałem się z sytuacją gdzie kolega Drecha "podał na tacy" i umieścił na forum dwie wtyczki.
Chwalebny jego wyczyn, ale zapomniał podać, że wtyczki działają na najnowszej wersji PHP-Fusion.
Dla niego to jest logiczne, że działa na nowej wersji bo na swoje testował, użytkownik supportu niekoniecznie musi o tym wiedzieć.
Fajnie byłoby wprowadzić szablon do wtyczek i paneli gdzie trzeba podawać wersję PHP-Fusion gdzie poprawnie wtyczka/panel działa.
Pozdrawiam.
Edytowane przez konto usuniete dnia 05.07.2011 13:25:52
 
Wścibski Gość
Dodany dnia 20.04.2024 08:13:43
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
BenLomax
Jestem za Smile
21293.png
 
Drecha
Drogi Krystianie, po pierwsze: piszemy niekoniecznie.
Po drugie: skoro temat znajduje się w tej kategorii, do której dodałem go ja, to nie ma mocnych - wtyczka musi być dla najnowszej wersji. Jednak zgadzam się, że "są ludzi i taborety", więc można by coś takiego zawsze dodawać.

Pozdrawiam.
Edytowane przez khaman dnia 05.07.2011 09:54:53
 
krystian1988
Albo rozbudować forum o sub-fora Wink
BRAK STOPKI = BRAK POMOCY NA SUPPORCIE.PRZECZYTAJ:
Regulamin Supportu Nie pomagam na PW!!!
 
konto usuniete
Drecha- rozwalasz mnie. Dział wtyczek i paneli jest ogólnie dla V7, niekoniecznie muszą być umieszczane tam wtyczki i panele do najnowszej wersji, prawda?
"są ludzi i taborety"
A więc jestem jednym z nich, bo pobrałem, ale przeczytałem, inni mogą tego nie zrobić i będą zbędne pytania dlaczego nie działa.
 
Borek
foxi89 napisał/a:
Dział wtyczek i paneli jest ogólnie dla V7, niekoniecznie muszą być umieszczane tam wtyczki i panele do najnowszej wersji, prawda?

Popieram. Myślę, że szablon przy dodawaniu wtyczek powinien obowiązywać. W jego skład wchodziłoby:
  1. Nazwa,
  2. Wersję, na których działa,
  3. Jakie locale są w paczce,
  4. Do czego służy wtyczka,
  5. Instrukcja instalacji.

Te musiałyby wystąpić, tak uważam.
Edytowane przez Borek dnia 05.07.2011 13:20:04
Nie pomagam przez GG, PW itp. Tylko tutaj.
php-fusion-pl.jpg
 
www.ddadc.com.pl
Drecha
Ja bym to wzbogacił jeszcze o informację odnośnie praw autorskich, pojawiają się bowiem tu czasem wtyczki nielegalne, płatne, udostępniane za darmo.
 
jantom
Pijesz do kroaxa? System napisany w AGPL, płatność jest za wsparcie.

Wracając do tematu: miła sugestia, ale jeśli ktoś nie czyta plików informacyjnych w paczce, to jest problem tego ktosia. Aż się dziwię, że nie padły postulaty o wymuszenie informacji o: wersji serwera, MySQL, PHP, trybie safe_mod (który w nowszych wersjach PHP nie istnieje), adresie fryzjera i wymiarach córki piekarza.
 
http://jantom.info
konto usuniete
Tomku, można nawet podawać numer buta i numer konta do wpłat na Radio Maryja.
Oczywiście jest plik informacyjny, ale pytanie, czy trzeba ściągać wszystkie paczki by się dowiedzieć "Ku**a to nie do mojej wersji"?
Ja nie czaję, jak można nie analizować tego co się dzieje na forum i dostosowywać wymagania i wprowadzać szablony? Mniej nerwów dla Administracji i Moderatorów.
Oczywiście zaraz dostanę burę za te słowa, ale na prawdę moja propozycja ( ta i inne) padają nie po to by utrudnić życie, ale żeby je ułatwić.
 
Xerxes
Można też zrobić coś takiego, dodać w profilu pole "Twoja wersja PHP-Fusion", na forum przy dodaj załącznik zrobić dodaj wtyczkę. Przy dodawaniu wtyczki ustawić parametry "Nazwa, Wersja, Działa na wersjach PHP-F, Prawa autorskie, Instalacja". Teraz kiedy user sobie wpisze wersję PHP-F to na forum wyświetlane są tylko te wtyczki do tej wersji, co user podał w profilu, a jeśli chce zobaczyć wszystkie wtyczki, to musi kliknąć np."pokaż wszystkie wtyczki". To tak bardziej profesjonalnie, a jeśli chodzi o spryt to tak jak krystian1988 podał, dodać subfora do każdej z wersji i tam umieszczać tematy, zostaje tylko problem dublowania tematów w subforach.
 
www.phpinnovation.pl
konto usuniete
Prościej będzie dodać wpis w poście do jakiej wersji, ewentualnie w nazwie załącznika zaznaczyć wersję PHP-Fusiona.
No,ale i tak my tu GADU-GADU a i tak mało co od nas zależy ( nic nie zależy).Wiec czekajmy co Bogowie za Weneckiego lustra powiedzą, jeśli oczywiście mają zamiar.
 
Xerxes
He, myślę, że od nas dużo zależy, bo strona nie jest dla administracji, tylko dla nas, tak mi się zdaję.

A co do zaznaczenia wersji to myślę, że głupi pomysł (jak na przeciętnego korzystającego z portalu) bo user wchodzi, czyta kawałek tematu, mówi fajna wtyczka, otwiera temat i szuka linku/załącznika, ściąga, rozpakuje, wrzuca pliki na serwer, działa jest git, nie działa to jazda na PHP-Fusion.pl i spam na forum...

A co do takiego sposobu co ja mówiłem to łatwo jest zrobić, mógłbym sam to zrobić i udostępnić ale nie mam czasu za bardzo Wink
 
www.phpinnovation.pl
konto usuniete
Nie ma głupich pomysłówSmilePodałem tylko kolejne rozwiązanie.
Wiesz, gdybym ja miał czas, to tutaj byłby fruwające pisanki na Boże Narodzenie...
Tak od nas zależy tyle,że proponujemy, akceptacja należy do Administracji. Czasami szkoda, bo tyle fajnych pomysłów upadaSmile
 
jantom
Źle stawiasz sprawę. Oczekujesz rozwiązania systemowego (formularze, papierki, pola obowiązkowe, pola nieobowiązkowe), słowem - zamordyzm.

Tu wystarczy zainicjowanie dobrego zwyczaju, popatrz na ostatni temat Bogdana. Więcej takich osób, uzupełnianie istniejących tematów o przydatne informacje, wymienione zresztą wcześniej - może tędy należy pójść? Potrzebujesz do tego zgody administracji? Nie. Będzie trudne? Będzie. Marzenie ściętej głowy? Być może.
 
http://jantom.info
Drecha
Tylko pomyślmy, ze trzeba byłoby karać autorów tematów, którzy nie wywiązywaliby się z tego i usuwać ich tematy, a w ten sposób moglibyśmy usunąć przydatne tematy.
 
jantom
Kolejny zamordysta...
 
http://jantom.info
Smok-Wiatru
Może być, ale nie musi. Ja popieram zdanie ~Xerxes. Smile

@Down: To, że nie popieram Twojego zdania nie oznacza, że masz prawo być chamski w stosunku do mnie.
Edytowane przez Smok-Wiatru dnia 05.07.2011 23:06:46
 
www.badcompanyklan.com.pl
konto usuniete
Nie no Tomek, rozwalasz mnie. Po co się męczyłeś nad zmianą w regulaminie skoro Przemek cały czas dobre zwyczaje stara się wprowadzać?
Oczekujesz? Kolejne nieporozumienie. Ja proponuję, jakoś na innych forach szablony się przyjmują, jakoś szablon wprowadzony przez Przemka jest uznawany i stosowany, to dlaczego nie dać i tutaj?
Smok-Wiatru-możesz popierać, ale kto modyfikację wykona, ty?
 
jantom
Pyskówki sobie odpuśćmy, od tego jest cyrk na Wiejskiej.

Proponowałem pracę u podstaw. Po co wymuszać, skoro możesz dawać dobry przykład? Po co tworzyć kolejny punkt regulaminu, moim zdaniem niepotrzebny zresztą, skoro można ten sam efekt osiągnąć innymi, pozytywnymi metodami. Cały czas nie jestem przekonany do idei szablonu treści wiadomości, chcę pomóc w osiągnięciu jak nie konsensusu, to kompromisu.

Ja wiem, po co składałem nowy regulamin. To dawne sprawy administracyjne, międzynarodowe nawet, których nie chcę poruszać w tym wątku. Tak samo, jak metod działania Głównego Admina, z którymi też nie zawsze jest mi po drodze. Nie zjeżdżam już z tematu.
Edytowane przez jantom dnia 06.07.2011 01:09:17
 
http://jantom.info
konto usuniete
Pyskówki, to ja mam z kim urządzać, więc daruj sobie tego typu insynuacjęSmileDziękuję.

Wiesz czasami trudniej wprowadzić dobre obyczaje niż nowy punkt regulaminu, z resztą mamy przykład szablonu, który nie musi mieć zmian regulaminowych a świetnie funkcjonuje.
Oczywiście można mieć głęboko w poważaniu użytkownika i niech sobie ściąga i się z pliku dowiaduje, to też jest wyjście.
Możemy również czekać kto załapie te dobre obyczaje i łaskawie opisze to co tu poruszyliśmy.Jeden napisze, drugi nie. Efekt będzie taki, że w końcu Administracja wstawi szablon i będzie dumna ze swojego pomysłu.
Podobnie było z zaakceptowaniem regulaminu, chwila pracy a suport jest bezpieczny. Mam nadzieję, że ta i tamta propozycja i te przyszłe będą docenione.
Ja mam tyle do powiedzenia w temacie. Czekam co powiedzą Administratorzy, jeżeli nic, to wiem co o tym myśleć.
 
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl