ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 10

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,386
Najnowszy użytkownik: Hisfatt

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Zbigniew@
01.04.2024 12:28:45
Wszystkiego najlepszego z okazji świąt.

JazOOn
28.02.2024 19:25:31
ja zostałem przy fusionie ale nazywa się 360. Projektowanie i druk 3d...

MajsterBieda
25.02.2024 00:12:42
Ponad 20 lat .... tosz to sioook panie.... Grin

JazOOn
24.02.2024 20:32:31
a już na pewno mamuty

JazOOn
24.02.2024 20:31:59
Albo dinozaury

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

Polski Oficjalny Support PHP-Fusion » PHP-Fusion.pl - sprawy wewnętrzne » PHP-Fusion.pl
 Drukuj temat
Akceptacja nowego Regulaminu oraz Polityki Prywatności Supportu przez użytkownika
konto usuniete
Jest nowy regulamin oraz polityka prywatność. Pozostały stare "elementy" regulaminu oraz są nowe. Moje pytanie do szanownej Administracji :
Czy nie powinniście wprowadzić, że ponownie użytkownik musi zaakceptować zmiany i tym samym zatwierdzić podporządkowanie się zmianom?
W przypadku tego supportu oraz wielu sytuacji jakie miały miejsce takie coś powinno zostać wprowadzone.
Pozdrawiam.


PW od moderatora:
  1. Zmiana nazwy tematu - khaman 13.04 - 16:42

Edytowane przez khaman dnia 13.04.2011 17:07:02
 
Wścibski Gość
Dodany dnia 19.04.2024 01:49:57
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
Drecha
Moim zdaniem logiczne jest, że użytkownik korzystając z PHP-Fusion.pl wyraża swoją akceptację na Regulamin. Można by jednak dopisać do Regulaminu fragment o tym (że użytkownik korzystający ze strony po wejściu nowego Regulaminu automatyczne wyraża swoją zgodę na niego). Jeżeli się na niego nie zgadza, zawsze może poprosić o usunięcie konta.
 
konto usuniete
Nie jest logiczne. Może użytkownikowi bardziej "podobała się" stara wersja regulaminu, a z ta nową nie koniecznie się zgadza.
Gdyby np. Główny Administrator w swej fantazji wymyślił, że w regulaminie będzie "Uzytkownik ma obowiązek składać mi ofiarę z dziewic i całować w pierścień..." też mam coś takiego z automatu akceptować?
Lepiej brać dobre wzorce z innych portali, a nieSmile
No, ale jak napisał mi członek tejże szanownej administracji, my uzytkownicy sobie możemy.
Liczę na taką opcję.
 
Drecha
Przytaczam odpowiednie fragmenty Regulaminu i Polityki Prywatności o które pytasz:

Regulamin:
Odwiedzając nasz serwis, akceptujesz aktualne postanowienia tego Regulaminu oraz zobowiązujesz się przestrzegać wszystkich zawartych w nim zasad.


Polityka Prywatności:
Informacja kontaktowa
Jeśli masz pytania, wątpliwości lub sugestie dotyczące powyższej Polityki Prywatności, skorzystaj z formularza kontaktowego dostępnego na naszej stronie.


Pozdrawiam.
Edytowane przez Drecha dnia 13.04.2011 15:41:57
 
konto usuniete
Co ma w sobie nowa treść regulaminu wiem.
Odwiedzając nasz serwis, akceptujesz aktualne
odwiedzają go również osoby, które nie są zarejestrowane. Więc tutaj raczej jest nieścisłość, która rodzi moją wątpliwość.
Chciałbym przypomnieć, że ten dział jest związany z działaniem supportu również w kwestii prawnej. Więc nie mam obowiązku zadając pytanie odnośnie ponownej akceptacji regulaminu przesyłać za pośrednictwem formularzy.
Po za tym, my, użytkownicy mam prawo zapytać na forum ogólnym. Być może jest ktoś, kto ma takie same zdanie co i ja.
 
Drecha
Po za tym, my, użytkownicy mam prawo zapytać na forum ogólnym. Być może jest ktoś, kto ma takie same zdanie co i ja.

Oczywiście, że macie do tego prawo, dlatego temat nie wylądował w koszu, a ja na niego odpisuję. Co do drugiego zdania to wątpię, nikt wcześniej obiekcji nie zgłaszał.

Wszystko o co pytasz, zawarte zostało w Regulaminie, jeśli coś pozostaje wciąż dla ciebie niejasne (lub z czymś się nie zgadzasz), powinieneś skorzystać z zakładki Kontakt. Z tego co piszesz, nie przeczytałeś jednak dokładnie Regulaminu, są bowiem wyjaśnione tam zarówno kwestie użytkowników posiadających konto, jak i niezalogowanych.
Edytowane przez Drecha dnia 13.04.2011 15:58:22
 
konto usuniete
Tak na prawdę nie wiesz czy przeczytałem czy tez nie. Wiedziałbyś gdyby była akceptacja.
Pytam się o prostą kwestię, której nie chcecie wprowadzić żeby nie stracić zarejestrowanych.
To, ze nikt nie zgłaszał, nie oznacza, że nie mają obiekcji. Tylko ilu jest na tyle odważnych by to napisać. Historia pokazała, że niezgadzający się tracą stanowiska i zasilają listę zbanowanych dożywotnio.
Poddałem kwestię pod dyskusję, mam nadzieję,że miło sobie pogadamy anie będziemy cytować części regulaminu. Tak robią niskich kwalifikacji prawnicy.
 
hoopak
Użytkownicy zostali poinformowani o zmianach, więc nie widzę z tym żadnego problemu. Jeśli komuś się nie podoba, w każdej chwili może wysłać stosowne PW.
 
www.hoopak.pl
konto usuniete
News newsem. Za chwilę napiszesz kolejne trzy, cztery newsy i ten o Regulaminie zniknie na podstronie. Co z użytkownikami, którzy wejdą później? Nie mamy obowiązku newsów czytać.
Nie ma też w tym newsie informacji, że kto nie zgadza się z regulaminem ma możliwość usunięcie konta. Takie luki są na niekorzyść supportu.
 
Drecha
Poddałem kwestię pod dyskusję, mam nadzieję,że miło sobie pogadamy anie będziemy cytować części regulaminu. Tak robią niskich kwalifikacji prawnicy.

Zadałeś pytanie, więc na nie odpowiadam, tyle.
 
konto usuniete
Zazwyczaj po pytaniu jest odpowiedź. Mniejsza o to, liczyłem na szerszą odpowiedź Administracji.
Jeszcze taka kwestia. regulamin i polityka powinny być widoczne, a tu schowane.. Tyleż utrudnień aby przeczytać. Nieładnie...
Dobra, mam nadzieję, że ktoś się do Was za to przyczepi.
Pozdrawiam.
Edytowane przez khaman dnia 13.04.2011 16:59:04
 
Drecha
Na początek trochę nie na temat. Wydaje mi się, że ktoś z twojej branży, powinien pisać poprawnie językowo etc.

Według mnie oba dokumenty są doskonale widocznie, ale to oczywiście moje zdanie.
 
konto usuniete
Wydawać by się mogło, no ale dobrze, że nie napisałeś "myślałem".
Z tego co pamiętam z pracy jako moderator na tym supporcie, poprawianie błędów leży w Waszej kwestii. Z resztą macie godny wzór do naśladowania.
Nie są, zgłaszam zastrzeżenie.
 
khaman
Mimo takiego stażu, nadal nie wiesz jak nazywać tematy. Sam kiedyś to poprawiałeś. Poprawiam bo nadal jest niezgodny z Regulaminem. Pomijam zapis w Polityce Prywatności, bo to także olałeś.

Co do tematu, to po pierwsze nie przeczytałeś nawet Regulaminu jak pisałeś ten temat, co ci kolega Drecha wypunktował, po drugie skoro proponujesz, żeby każdy co loguje się od X czasu dostawał takie info, to rozumiem, że chcesz jako członek społeczności, zaproponować taki skrypt powiadamiający? Chętnie go wtedy rozważymy.
Edytowane przez khaman dnia 13.04.2011 17:44:11
Posty pomocne oznaczaj jako pomógłhelp.png Nie pomagam na PW/GG | Brak stopki = brak pomocy
 
piotrek199214
Moim zdaniem powinien zostać wdrążony skrypt pokazujący / informujący o nowej zmianie w regulaminie. Wiadomo że nie każdy jest w stanie przeczytać bo nie zagląda na stronę główną tylko bezpośrednio na forum, są tacy ludzie. I moim zdaniem jestem za wprowadzeniem skryptu.
Jest to tylko moja opinia i nie zamierzam się tu z kimś kłócić, mądrować. Czy przyjmiecie czy nie to już wasza sprawa jest to propozycja którą ja popieram.

Pozdrawiam
Pomogłem Ci? Wystarczy podziękować i oznaczyć post jako pomocny pomogl[1]_1.png
Tanie tworzenie wtyczek, masz problem napisz.
 
www.piocom.eu
konto usuniete
Dziękuję,że poprawiłeś.
Proponuję, ale to w kwestii Administracji leży zabezpieczenie supportu, eliminowanie luk. Ja napisałem temat, który powinien zostać doceniony, a tymczasem ja otrzymuję 2 ostrzeżenia.
No tak, w kwestii zachowania nic się nie zmieniło.
Jeżeli temat nie znalazł się w koszu oznacza to, że mam rację.. Ludzie dyskutujmy inaczej to nic tu po nas.
 
khaman
Nie wiem co ma zabezpieczenie Supportu i eliminowanie luk do Twojej propozycji. To nie jest luka, ani brak zabezpieczenia. Sam temat jest słuszny i jak pisałem z chęcią rozważymy. Nie rozumiem dlaczego niby miałby lądować w koszu. Chyba tylko, że zakładasz, że z premedytacją olewasz jednak wszelkie reguły. Propozycja jest przyjęta, jednak Twoje zachowanie nie.

Temat jest doceniony, jednak Tobą kierowały inne założenia. Ostrzezenia dostałeś jak najbardziej słusznie zgodnie z Twoją premedytacją co do chęci ich otrzymania - łącznie z nękaniem administracji od rana na PW. Zostałeś już ostatnio ostrzeżony, i nie będzie więcej tolerowania Twoich zachowań - następne zakończy się wykluczeniem ze społeczności, o czym zostałeś powiadomiony, na resztę pytań w tym temacie odpowiemy na zakładce kontakt. Koniec offtopa.
Edytowane przez khaman dnia 13.04.2011 17:44:34
Posty pomocne oznaczaj jako pomógłhelp.png Nie pomagam na PW/GG | Brak stopki = brak pomocy
 
jantom
Jako ten, który był składał podstawy pod obowiązujące obecnie regulamin i politykę prywatności, dodam swoje kilka słow.
Mam nadzieję, że autor tematu, jak i osoby, które popierają:
Czy nie powinniście wprowadzić, że ponownie użytkownik musi zaakceptować zmiany i tym samym zatwierdzić podporządkowanie się zmianom?

spotkali się z zasadą Ignorantia iuris nocet, czyli Nieznajomość prawa szkodzi. Administracja podała informację o zmianie tekstu regulaminu? Podała. To trochę jak z Dziennikami Ustaw - są publikowane, bo taki jest obowiązek, ale co z tym dalej zrobią obywatele, nie jest już ważne - prawo jest prawem. Jedyne do czego można mieć zastrzeżenie, to brak okresu przejściowego.
Wrócę do samego charakteru zmian - teksty regulaminu i polityki prywatności zebrały w jedno miejsce zasady porozsiewane po całej stronie. Zatem jakiś szczególnych zmian w działaniu strony nie ma, ba - przeciętny użytkownik nawet zyskał, bo nareszcie zyskał zasady zdejmowania ostrzeżeń.

Zatem pomysł dodatkowego wymogu ponownego akceptowania zmian może być przydatny, ale w mojej opinii, wiedząc o działaniach już podjętych przez administrację, nieobowiązkowy.
Edytowane przez jantom dnia 13.04.2011 17:50:50
 
http://jantom.info
konto usuniete
Tomku, ja to wszytko rozumiem co piszesz.
Tu nie chodzi o nieznajomość prawa. Nie przyrównuj kodeksu prawa Polskiego do regulaminu supportu.
Każdy ma obowiązek regulamin znać, ale informacja o tym nie jest wystarczająca.News za chwilę zniknie, a użytkownik, który wejdzie za 6 miesięcy nawet o nim wiedzieć nie musi. Więc takie tłumaczenie jest mało przekonywującej.
I jeszcze o prawie i regulaminie. Regulamin jest skierowany do grupy osób, w tym przypadku do użytkowników supportu. Tu masz większą możliwość poinformowania o zmianach.
Jeśli nie mieliście ( nie macie) w zamiarze włączenia opcji ponownego akceptowania regulaminu to minimum powinno być wysłany mail lub pw z ta informacją.
Kamilu, jakie moje intencje i zamiary by nie były temat jak przyznałeś jest słuszny. Nie będę się spierał o słuszność ukarania mnie, dostałeś PW ale nie odpowiedziałeś...
To jest materiał na kolejny temat na forum "Użytkowniku olej regulamin jak to robi część administracji... przestrzegając go i tak będziesz olany!" .
Ja zakończyłem temat,
Pozdrawiam i życzę sukcesów i satysfakcji ze swojego postępowania.
 
jantom
Nie rozumiem, dlaczego przyrównywanie prawa obowiązującego na stronie do prawa obowiązującego w kraju jest, wg Ciebie, nie na miejscu. I tu, i tu reguluje się w jakiś sposób zachowania pewnej grupy ludzi. Na szczęście dla strony, skala regulacji jest też odpowiednio mniejsza.
Jako były administrator, wlepiając ostrzeżenie lub blokując konto, nawet nie zastanawiałbym się, czy delikwent znał regulamin, czy nie - to nie jest mój biznes.
Edytowane przez jantom dnia 13.04.2011 18:17:26
 
http://jantom.info
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl