ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 6

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,386
Najnowszy użytkownik: Hisfatt

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Zbigniew@
28.04.2024 21:33:51
Nareszcie udało się .V9 Document checking completed. No errors or warnings to show.

JazOOn
27.04.2024 21:35:25
Jazda. Udało się. Firma rusza.

Zbigniew@
01.04.2024 12:28:45
Wszystkiego najlepszego z okazji świąt.

JazOOn
28.02.2024 19:25:31
ja zostałem przy fusionie ale nazywa się 360. Projektowanie i druk 3d...

MajsterBieda
25.02.2024 00:12:42
Ponad 20 lat .... tosz to sioook panie.... Grin

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

 Drukuj temat
Aktualizacja strony z v7.01 do v7.02
bogdan
Cześć. Smile
Nie czytało się pliku Readme ? Wink
Przywróć wszystko do starej wersji.
Zrób później dokładnie jak pisze w pliku readme-pl.html aktualizacji.
Zwróć też uwagę na wymagania PHP MySQL i dotyczące skórek.
Najlepiej na czas aktualizacji ustaw jakąś standardową skórkę.
Pliki przy powrocie do v7.01.06 wgrywasz, te których powinieneś mieć kopię zrobioną z przed próby aktualizacji, a nie z paczki instalacyjnej.
Nie szukaj Szczęścia, lecz dawaj Je innym, a wtedy samo do Ciebie przyjdzie.
Nie ma mnie na GG. Pfft
 
dysko-patia.eu
Wścibski Gość
Dodany dnia 30.04.2024 18:40:02
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
misiaczekm
No to nie mam... Kiedyś wróciłem z instalacyjnej i zadziałało... Czyli co, hasła nie są zapisane w bazie tylko w plikach na serwerze?

INSTALACJA wersji 7.02.05 przebiega pomyślnie, ale w panelu nie eksportuje kopia starej bazy ... na razie nie chcę kasować starej wersji z bazy danych...
Edytowane przez misiaczekm dnia 06.06.2012 19:58:50
 
bogdan
Nie zrobiłeś kopi plików?
Co to znaczy - "kopia starej bazy z panelu też nie idzie"?
Posprawdzaj prefix'y przy przywracaniu, czy są takie same.
Sprawdź plik "config.php".
Wgrywałeś go też z nowej wersji?
Na mój rozum, nie utworzyło Ci tabel, ale na jakim etapie kombinowania jesteś, to nie wiem.
Spróbuj zmienić skórkę w bazie z "Atlantis" na "Gillette" i zobacz co się będzie działo.
Przywróciłeś kopię ze starej wersji?
Nie szukaj Szczęścia, lecz dawaj Je innym, a wtedy samo do Ciebie przyjdzie.
Nie ma mnie na GG. Pfft
 
dysko-patia.eu
Spoczywaj w pokoju... Creeper
Ponownie przeczytałem Twoją wiadomość dotyczącą błędów i nie podoba mi się w niej to zdanie, a konkretnie pogrubiona część
Przekopiowałem pliki wersji 7.02.05 na 7.01.06 wchodzę na stronę a tam takie coś:

Z tego co pamiętam aktualizacje zawsze wykonuje się po kolei. Oznacza to, że najpierw musisz pobrać v7.02.00 później v7.02.01 i tak aż dojdziesz do najnowszej.
 
misiaczekm
Można też od razu przy pobraniu pełnej instalacji.
Tak, nie zrobiłem kopii plików z serwera.
Nie myślałem, że on tam coś zapisuje, myślałem że wszystko zapisuje w bazie...

Zawsze mi się wydawało, że aktualizuj w panelu wciskałem po skopiowaniu wszystkich plików.

Mój błąd, starość nie radość...


Właśnie kopiuje wszystkie teksty... na szczęście, nie jest tego dużo. Poprzednią bazę rozwalili mi goście, którzy zaatakowali tpsa parę lat temu.... Lub zrobiłem podobnie jak dzisiaj...

Chyba na prawdę się starzeję....
 
bogdan
Spoko, nie takie błędy się robi. Grin
Ale jak widzisz, też nie za bardzo można. Smile
Aż, się wystraszyłem tym "starzeję".
Jak będziesz robił od nowa, to zrób upgrade w miarę możliwości po kolei, a nie wgrywaj całego nowego PHP-Fusion'a.
Przeczytaj też plik readme. Smile
Nie szukaj Szczęścia, lecz dawaj Je innym, a wtedy samo do Ciebie przyjdzie.
Nie ma mnie na GG. Pfft
 
dysko-patia.eu
misiaczekm
Możecie mi coś wytłumaczyć? Po kilku próbach zamiany plików tych wersji instalacyjnych oraz plików config poprzedniej i teraźniejszej, oddał mi możliwość logowania się i boczne dwa panele Smile wgrałem update 7.1 jednak nie wykrywa aktualizacji... Ale są błędy...
Edytowane przez misiaczekm dnia 06.06.2012 22:22:33
 
bogdan
Nie wiem, czy ja już jestem zakręcony, czy nie kumam czegoś.Grin
Ja robię tak:
Wgrywam plik upgrade.php z wersji, którą będę aktualizował do katalogu "administration" i katalog "locale".
Po przejściu na stronie do PA, musi się pojawić aktualizacja.
Zobacz jeszcze w PA jaką Ci wersją wyświetla.
Nie szukaj Szczęścia, lecz dawaj Je innym, a wtedy samo do Ciebie przyjdzie.
Nie ma mnie na GG. Pfft
 
dysko-patia.eu
misiaczekm
Wreszcie, udało się!! Bardzo dziękuję @bogdan!! Przede wszystkim dzięki Twoim wypowiedziom "nie tylko w mojej sprawie" udało mi się uratować stronę!!

PS.
Przepraszam również wszystkich, których mogłem niechcący obrazić w ferworze walki!!

Gdzie jest przycisk pomógł?
Edytowane przez Drecha dnia 07.06.2012 16:39:43
 
m@rkop
Witam.
Próbowałem zaktualizować stronę z wersji 7.01.06 do 7.02.05. Wgrałem plik upgrade 7.01 do administration, nadpisałem katalog locale i kiedy chciałem "aktualizować" stronę w PA, wyskoczyło mi takie coś:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


Proszę o pomoc...
 
bogdan
Cześć. Smile
Sypnęło Ci ładnie błędami.
Ewidentnie coś spaprałeś, a niezbyt dokładnie opisujesz krok po kroku co robiłeś.
Chyba nie do końca dokładnie przeczytałeś readme "Aktualizacja"
Powiem tak - celowo próbowałem doprowadzić swoją stronę testową na v7.01, do podobnego stanu jak obecnie Twoja i prawie mi się udało. Smile
Ale spróbujmy Twoją doprowadzić do stany używalności.
Rozumiem, że masz w razie czego kopię plików i bazy?!
Spróbuj tak:
nadpisz jeszcze raz katalog "locale",
nadpisz plik "maincore.php",
nadpisz katalog "include".
Odśwież stronę.
Później nadpisz pliki z "PHP-Fusion 7.02.05 Update".
Nie daję żadnych gwarancji, że wszystko wróci do normy.
Na pewno będzie problem z tabelą SB.
Jeśli się zdecydujesz, to robisz to na własne ryzyko.
Najlepszym wyjściem byłoby jakbyś wrócił do starej wersji i zrobił wszystko jak readme przykazało. Smile
Nie szukaj Szczęścia, lecz dawaj Je innym, a wtedy samo do Ciebie przyjdzie.
Nie ma mnie na GG. Pfft
 
dysko-patia.eu
m@rkop
Zastosowałem się do Twoich rad i teraz strona wygląda tak:
http://www.spczer...l/news.php
 
bogdan
Nie do końca się udało tak jak u mnie, ale przynajmniej nie masz już białej strony.
Dalej pokazuje błędy "locali", ale to chyba jakieś wtyczki.
Dalej nie napisałeś czy masz kopię.
Chyba jednak najlepszym wyjściem będzie przywrócenie starej wersji i aktualizacja od początku z plikiem readme-pl.html i tym wątkiem przed oczyma. Smile
Nie szukaj Szczęścia, lecz dawaj Je innym, a wtedy samo do Ciebie przyjdzie.
Nie ma mnie na GG. Pfft
 
dysko-patia.eu
Spoczywaj w pokoju... Creeper
Patrząc w "źródle" (Google Chrome) wygląda to tak
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


locale//errors.php - Brakuje jednej definicji dla plików językowych. Sprawdź w maincore.php definicję LOCALESET i przypisaną do niej zmienną.
 
m@rkop
Bogdan:
mam kopię plików oraz kopie bazy danych zrobioną przed zmianą z 6.0.18 na 7.01.06 oraz kopię bazy danych sprzed zmiany z 7.01.06 na 7.02.05.
Czy nic się nie da naprawić w tej sytuacji? Wolałbym nie wracać do v. 6.0.18 i znowu do 7.02.05 ze względu na bardzo wolne łącze :(
Creeper:
czy chodzi o ten wpis?
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy
 
Spoczywaj w pokoju... Creeper
m@rkop napisał(a):

Bogdan:
mam kopię plików oraz kopie bazy danych zrobioną przed zmianą z 6.0.18 na 7.01.06 oraz kopię bazy danych sprzed zmiany z 7.01.06 na 7.02.05.
Czy nic się nie da naprawić w tej sytuacji? Wolałbym nie wracać do v. 6.0.18 i znowu do 7.02.05 ze względu na bardzo wolne łącze :(
Creeper:
czy chodzi o ten wpis?
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

Dokładnie o ten. Sprawdź, czy w tabeli settings masz wpis w settings_name o nazwie locale. Jeżeli jest to sprawdź, czy nie jest psuty. Jak jest tylko pusty to go uzupełnij o nazwę paczki językowej, którą miałeś poprzednio (Polish/Polish-utf8), a jak nie ma to dodaj ten wpis.
 
m@rkop
Wpisu "locale" nie było, więc go dodałem, a w setting_value wpisałem Polish/Polish-utf8. Niestety nie widzę zmian na lepsze po tych modyfikacjach Sad
 
Spoczywaj w pokoju... Creeper
Polish/Polish-utf8 znaczy, że albo Polish albo Polish-utf8.
 
m@rkop
Ok, zmieniłem na "Polish" i strona częściowo odzyskała swój wygląd, choć nie do końca. W PA w głównych ustawieniach zniknęły wszystkie wpisy w polach w "ustawieniach" (nazwa strony, banner opis strony itp.)
W PA nie widać też wersji fusiona - jest wpis "v". Poza tym na stronie głównej pozostał komunikat:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

Edit: kiedy wypełniam pola w "ustawieniach" treścią, to po zapisaniu zmian pola te pozostają nadal puste pomimo komunikatu "zaktualizowano ustawienia".
Edytowane przez m@rkop dnia 28.06.2012 16:05:17
 
Spoczywaj w pokoju... Creeper
Masz niekompletną bazę danych. Gdzieś po drodze musiałeś coś przeoczyć i skutki widać na końcu. Najlepszym sposobem byłoby przywrócenie kopii i działanie od początku. Ewentualnie skopiuj z setup.php zapytania odpowiedzialne za dodawanie ustawień i wykonaj je poprzez dodatkowe strony. Jeżeli w bazie zabrakło tylko rekordów dla ustawień to po tym wszystko będzie działać.
 
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl